Jump to content

Dunav Kod Pancevackog Mosta Saran Mesto?


rodja

Recommended Posts

Za sve to potrebno je puno  para.Covek nema jos camac a ne verujem da ima camac da bi pecao ispod Pancevackog mosta.Ocigledno mu to odogovara,mozda zbog blizine kuce ili prevoza,moze da parkira auto,da dodje na mesto i kad je kisa itd.Sve je to sto utice na njegovu odluku sto bas Pancevacki most koji je i tema ovog posta.

 

Sve je lepo sto se predlaze ali odosmo do Djerdapa da pomognemo coveku a on hoce da peca ispod mosta!?Bravo Dukas...sto bi se reklo bio bi dobar operativac BIA-e ;)   ma novac i nije problem zaista kao ni vreme...svaki put kad dodjem u srbiju sam apsolutno slobodan po dva tri meseca...ali...zivim na Karaburmi i Pancevac mi je jako blizu...ima toga sto i kazes,bliyu je,ima parking mesto,zaklon od kise i itd...nisu daleko ni te male vode i itd ali zasto bih isao tamo ako ima i blize zar ne?a camac?opet ni to nije problem mada to povlaci i druge stvari...plovna dozvola,naci u kojoj marini usidriti camac,kupiti pentu i itd...znajuci mene i moje kriterijume to ne bi bio obican camac vec neka mini barka sa kabinom i itd tako da bih mogao vise dana boraviti na vodi...ALi SPOMENUO SI DJERDAP??? :yahoo: :good:  eeeee i to je jos jedna moja neostvarena zelja,samo sam gledao slike kako drugi tamo pecaju>>>morao bih i tamo ici... :cray: :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kolege polako se odlucujem za divlje vode tacnije Dunav kod Pancevackog mosta,cujem da postoje par mesta ali nikako nemogu saznati gde su a sve vise gledam i razmisljam da sam odaberem mesto i da pocnem lagano da prihranjujem mesto pa sta mi Bog da.... tako da bih Vas zamolio ya svaku vrstu pomoci u vezi divlje vode<<<tacnije Dunava...sta kako koliko itd  hvala unapred

Rodjo, batali se Pancevackog mosta - ja 40 godina pecam, sve znam - najlepsi deo je oko Ratnog ostva - svaki panj poznajem. Ja idem svaki dan, kad god budes zeleo mogu da te povedem sa sobom i pokazem sve najbolje od Dunava... Podji jedan dan, necu moci da te odvojim od reke kad padne mrak :) i uvek ces se tu vracati :) sve sam probao, i jezera i reke, celu Evropu i sire obisao uzduz i popreko sa stapom i mrezom za saranceta - odgovorno tvrdim da nema bolje od Dunava kod Ratnog ostrva... pokazacu ti i kako da uspostavis vezu sa sarancetom - ma uzivaces :) ubi ova kosava, al ja ujutru sa zorom opet na reci - ne mogu da zamislim da postoji nesto pametnije i lepse sto bi moglo da se radi :) ja krecem ujutru od zemunske pijace - svako jutro zimi u 5.30 krecem lagano... samo pitaj tu okolo za Zokija Saranceta ili Zokija Nosketa - svi me znaju - uputice te gde da me nadjes! 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Gde pecas Zoki sa unutrasnje strane sto gleda na hotel Jugoslaviju ili sa spoljasnje strane tj.Dunavske...

Cao brate - ja sam uglavnom sa sto ti kazes "spoljasnje" strane - dunavske, tu mi najvise lezi... ali menjam ja lokaciju zavisno od migracije sarana... Sale, koje mesto ti preferiras?

Link to comment
Share on other sites

Momci,a mogli bi i mene povedti..nebitno na koju stranu..levu ili desnu... :) necu nikom otkriti mesto... Ma samo da kampujem dva,tri dana i upecam koje Dunavsko sarance
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Pre poplava sam pecao ispod mosta...tacnije dve nedelje pre poplava...bas kao sto je Krle objasnio gde da bacam...dobio sam dva lepa sarana...od 2 i 3,5kg sarani su pusteni naravno jer ribu nejedem...na moje iznenadjenje tri penzionzra su vec sutra pecala pod mostom...

Ja dodjem i pitam jer radi nesto?odgovaraju mi da su culi da je juce neki momak upecao nekoliko komada...??!! Ja kazem pa to sam ja bio i dosao sam opet da pecam ali je mesto zauzeto pa odustajem...cak su mi i hranu trazili da im dam na koju sam pecao i jos razno razna pitanja...

Pre polaska sam ih pozdravio i rekao da cu doci ovih dana...na sta mi je jedan odgovorio da cu dzabe dolaziti jer ce oni ipak biti tu...

Nikad vise nisam otisao da zabacim ispod mosta...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pre poplava sam pecao ispod mosta...tacnije dve nedelje pre poplava...bas kao sto je Krle objasnio gde da bacam...dobio sam dva lepa sarana...od 2 i 3,5kg sarani su pusteni naravno jer ribu nejedem...na moje iznenadjenje tri penzionzra su vec sutra pecala pod mostom...

Ja dodjem i pitam jer radi nesto?odgovaraju mi da su culi da je juce neki momak upecao nekoliko komada...??!! Ja kazem pa to sam ja bio i dosao sam opet da pecam ali je mesto zauzeto pa odustajem...cak su mi i hranu trazili da im dam na koju sam pecao i jos razno razna pitanja...

Pre polaska sam ih pozdravio i rekao da cu doci ovih dana...na sta mi je jedan odgovorio da cu dzabe dolaziti jer ce oni ipak biti tu...

Nikad vise nisam otisao da zabacim ispod mosta...

Sta reci a ne zaplakati...

Slicno sam i ja jednom prosao i od tada samo picim komercijale. Meni je moje vreme dragoceno. Ne zelim zejebancije tog tipa.

Link to comment
Share on other sites

A i komerciale vise nisu nesto...bas sam juce vodio dva sestruca da pecaju(opasne sarandzije) na Adu Safari...sta god smo bacili u vodu pa cak i gumeni kukuruz je manic napadao....jedina komerciala da je vrh u nasoj blizini je Mika Alas ali tamo su cesta takmicenja...ma uzas blagi,nemamo ni gde pecati
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

druze nisam neki profesionalac ,  idalje sam tek zagrebao u to pecanje sarana na dunavu ali sam imao nekih rezultata pa cu ti pomoci koliko znam. MESTO JE NAJVAZNIJE , ako tu gde ti zabacis nema sarana dzaba ga cekas danima , znaci kad budes dolazio na mesto, da hranis (ja sam dolazio u pola 4 ujutro da me niko ne vidi jer je ovo mesto izuzetno izlozeno setacima), ili kad budes pecao, saran se mora javljati ako tu njega ima, ali moras mu naci i vreme kad je aktivan , npr na ovo mesto sam dolazio nebrojeno puta ali u toku dana , nikada nocu-ranom zorom , i nisam video niti jednoi javljane ribe a cim sam prvi put dosao u pola 4 jutrom video sam na desetine skokova sarana kasnije su im se prikljucili i bucovi i meni se cinilo mrene iz daljine :D mozda ako je voda izuzetno duboka , mozda se riba onda tako ne javlja to ne znam , ali sa obale sam video i sarane kako se kupaju na pola dunava na nekih 70 metara od obale tako da iskreno mislim da ako ima sarana na mestu ,kad tad, u toku dana (leti) on se mora kupati - tako ces videti da li tu ribe ima

 

ovo pricam iz mog iskustva ako neko misli da nisam u pravu neka me slobodno ispravi , evo prosle godine sam hteo da hranim 10 dana i da tek onda peca, prvi dan sam bacio oko 8-9 kila hrane u kuglama izmesano 0,5kg boila

                oko 4kile kuvanog kukurza starog

                1kg prezle 

                1kg praskaste hrane najjeftinije sto sam mogao da nadjem

 

to sam sve izmesao u smesu (sa vodom) i od toga napravio kugle i pobacao u vodu

 

planirao sam da tako hranim 10 dana , ali vec sutradan kada sam nahranio 2. put dok sam bio na vodi video sam mnogo javljanja ribe opet pa sam resio da 3. dan pecam i da batalim bacanje para u vodu :D.

 

i 3. dan na pecanju sam imao sarana od 3 kile , i imao jos 2 udarca koji su mi otisli u granje i to sve od 3 ujutro do 7 ujutro i tada stane nit se baca nit pipka hranilicu nista , ,mozda jer ljudi idu na posao a prometna ulica se nalzai iza mene na nekih 10-15 metara pa im smetaju kola sto se cuju.

 

posle toga je bukvalno sutradan voda nadosla i nisam mogao da zabacim od drveca iza pa sam prestao tu da pecam.

 

sto se tice udaraca , svi su bili na moje boile (pecao sam i na kukuruz ali nista)  i tu nzm sta da ti kazem osim da probas sve znaci nema pravila jedan udarac koji mi je skoro odneo stap u vodu je bio na boilu koja ima 12ml nutrine glm arome na 6jaja club mixa , znaci to je smrdelo uzas al eto on je na to dosao a svi pricaju da je 3-4 ml na 10 jaja neka mera za dunav tako da mogu samo da ti kazem da probas sve

 

evo bas sam danas jutros nahranio jos cu sutra, pa u sredu pecam, javljam rezultate , samo sto cu sada pecati na melegove boile jer nisam bio u prilici da srolam nesto svoje.

 

ali sustina je da ides da pecas i da budes na vodi kad on jede i kad je aktivan , nadji mu to vreme , to ti je koliko sam ja svatio a ovo cime i koliko ces hraniti jeste vazno ali ni upola koliko ono prvo.

 

i ne kazem da je ovaj moj nacin hranjenja savrsen naprotiv ali je meni eto dao rezultate

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sto nije savrsen? Ako dobijes rezultat znaci da si dobro uradio.

 

Kod mene ta prica ne pali, ja ne volim to hranjenje mesta upravo iz tih razloga - hranim nekom drugom, jer nemam mogucnost da imam " svoje mesto" .

Link to comment
Share on other sites

Tonac lepo je poceo da mi se javlja pecam desetak dana teca moj i ja.Imao sam desetak komada sve divljaci od 2 kile do 5 kila.Takodje sam imao desetak lepih deverike nijedna ispod dve kile...

Sale pa ti profeionalac!!Svaka cast na ulovima!

Link to comment
Share on other sites

Jbt, ja ili sedim u mrtvom moru ili sam zaboravio kako se lovi, zadnjih 15 dana bukvalno imam utisak sto kaze rodja da su ribe legle na dno i umrle :) .... izgleda da je stoka prosla strujom ili plinom ... zaboravio sam kako je kad na 12 sati pecanja nemas ni udarac babuske...
Link to comment
Share on other sites

Dukas je veliki majstor na Dunavu i moze dosta toga da ti pomogne kao sto je meni u mnogo dilema pomogao kad peca sta jede kad jede itd...

Mnogo ljudi na ovom forumu peca po bazenima sa pustenom ribom postujem i ja ponekad odem na komercijale,ali niko ne pise o divljim vodama kada bi se malo vise diskutovalo mislim da bi ljudi mnogo sto sta naucili i primenili na divljoj vodi.Priprema nokle,stari kukuruz boila ne takmicarska nego jeftina kupovna ili pravljena za divlje vode...

Hranjenje u blatu ili glini ili u praskastoj hrani,praskaste hrane od raznih proizvodjaca kuvanje prekrupe i drugo.Mnogo bi imali vise uspeha na divljim vodama.

Jel sarana ima ljudi u ogromnim kolicinama konkretno na Dunavu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa,naravno treba imati camac i vremena sve to stoji.Nego mislim da vecina ljudi koj aima dosta iskustva sa divljih voda ne pise na forumu svi pisu o miki,debeljaci i to je to.

Dosta ljudi peca sarana na jako prost nacin sa jako malo novca i zao mi je sto se pecanje sarana svelo na dva jezera bar sto neko ko ima vise od mene iskustva duze drzi mesto ili sta vec ne pojasni malo koja je razlika pecanja na reci divljem jezeru u odnosu na komercijale,a siguran sam da ima dosta slicnosti, jel ih i sam primenjuejm u dosta situacija...

Link to comment
Share on other sites

Drugari pecaju na Dunavu iskljucivo na boile kojima i hrane,te boile seni malo ne razlikuju od onih kojima pecamo komercijale,takmicenja ili jezera i prolaze fenomenalno,kuruz i te gluposti nemaju sanse,em su neuporedivo vece ribe,em mnogo vise konada dignu,cak i amura dobijaju,naj veci dosad 16,5kg.....moja neka teorija,onaj ko voli i uziva u ribolovu taj se ispruzi za mamce a onaj ko ide da navata da mezeti on zakida de god moze....moje iskustvo i moje vidjenje situacije..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ne bih se bas slozio limar sa tobom. Koliko sam samo novca potrosio pokusavajuci da uhvatim sarana na divljoj vodi ( za komercijale nemam genetski kod pa ne znam), i na kraju sam poceo da ga hvatam na najjeftiniju varijantu prekrupe ... mada mislim da kad riba ne radi onda krecu te ludorije sa tripovanjem oko mamaca hemije i ostalih stvari...

 

Btw, zna li neko valja li sta OBOGACENA prekrupa, to mi je trenutno dostupno ( unutra ima stocnog brasna soli i raznih gluposti, tako mi bar rekose) ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...