Jump to content

Pomor Ribe Na Tisi Kod Elemira


Ralle

Recommended Posts

Opet ce komentar biti klasicna zamena teza..."zbog nedostatka kiseonika" sto u principu i jeste ali zato sto je neko pustio otpadnu i otrovnu vodu koja je spustila procenat kiseonika ispod mere za zivot riba...strasno u kakvoj zemlji zivimo....

Link to comment
Share on other sites

Kakve veze ima taj Jovanovic sa ovim sto konstantno truju reke i jezera?

Koliko znam za pomor od pre nekoliko godina cijanidom se zna krivac,neki Madjari i da li su sankcionisani? naravno da nisu,BIZNIS je u pitanju,lova....secerana konstantno truje Begej,da li je neko odgovarao,naravno da nije,BIZNIS....

Link to comment
Share on other sites

Ako je ovo bolje sutra za šta smo se borili bolje da nikad nije ni svanulo to sutra .  .Oćemo ovako u evropu   sa  uništenim svim prirodnim resursima .Pa kada bi  jedan odgovorni bio opaučen po glavudzi i po dzepu nebi se ponavljale greske   jednom da neko nahebe pošteno posle bi se svi pitali  dal bi grešili  nego se kod nas sve ispegla  parama  e  .... ma neću da komentarišem  jer se suzdržavam a savšta bih mogao reći ali to su psovke i to nezaslužuje ovj forum . 

Link to comment
Share on other sites

Kakve veze ima taj Jovanovic sa ovim sto konstantno truju reke i jezera?

Koliko znam za pomor od pre nekoliko godina cijanidom se zna krivac,neki Madjari i da li su sankcionisani? naravno da nisu,BIZNIS je u pitanju,lova....secerana konstantno truje Begej,da li je neko odgovarao,naravno da nije,BIZNIS....

Naravno da ima jer nista nije niti pokusao da uradi da se to na neki nacin spreci,ili bar da pokrene inicijativu za to posto je vec na polozaju kakvom jeste.

Zadnjih godina koliko je on tu vode su u opstem rasulu,pocevsi od cuvarske sluzbe pa do lopova koji nemilice tuku ribu svim i svacim a negde to i cuvari rade.Tako da stvarno neznam ko bi to trebao da resi sem njega!

Uz duzno postovanje ali mislim da je i slobe bilo dosta 10 god. tako i ovog gospodina je na toj funkciji previse.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidi druze,Baca cuvar RSVa koji zivi u Jarkovcima ja moj jako dobar prijatelj pa skoro sve papire sam video u vezi jezera Jarkovci,ocigledan primer javasluka drzave a ne tog Jovanovic,krivicne prijave,prekrsajne,sudski sporovi i nista ne vredi,uvek neka fioka .....da ne pomislite da ja gospodina branim,cak naprotiv sam i sam revoltiran postupcima svih njih al dajte malo realnosti,covek je nemocan protiv korumpiranog sistema,kakve su mu sanse da tuzi MK Group za pomor ribe a i da tuzi kolike su mu sanse da dobije spor?

Ja razumem da Bosanac uvek drvlje i kamenje po tom Duletu zbog Borkovca i Pavlovaca al u realnosti su sami Rumljani deklasirali oba jezera,ako cemo posteno :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nikave šanse  sem da mi ribolovci uzmemo stvar u svoje ruke pa  da se objedinimo i  sami zavedemo red na jezerima rekama itd ima namenskih sportskih rekvizita  namenski  pravljeni za te  lopove kojih je  sve više  batina i mečku nauči da igra 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidi druze,Baca cuvar RSVa koji zivi u Jarkovcima ja moj jako dobar prijatelj pa skoro sve papire sam video u vezi jezera Jarkovci,ocigledan primer javasluka drzave a ne tog Jovanovic,krivicne prijave,prekrsajne,sudski sporovi i nista ne vredi,uvek neka fioka .....da ne pomislite da ja gospodina branim,cak naprotiv sam i sam revoltiran postupcima svih njih al dajte malo realnosti,covek je nemocan protiv korumpiranog sistema,kakve su mu sanse da tuzi MK Group za pomor ribe a i da tuzi kolike su mu sanse da dobije spor?

Ja razumem da Bosanac uvek drvlje i kamenje po tom Duletu zbog Borkovca i Pavlovaca al u realnosti su sami Rumljani deklasirali oba jezera,ako cemo posteno :)

Ma sve stoji da je i sistem u totalnom haosu i da svako gleda samo svoj interes,ali meni nije jasno da covek koji je prvi u vodama vojvodine bukvalno nikada nije izasao pred bilo koje kamere ili se bar potrudio da pokaze da mu je stalo bar i malo da resi stanje ?.Ja sam ga jedino video kada je bio bojkot kupovine dozvola,pre i posle toga nikada. A koliko znam a mozda i gresim da njegova firma tacnije njegove zene stampa ribolovacke dozvole,da li su to samo price ili ne necu da tvrdim ali da mu nije dobro tu gde je sad odavno bi otisao,ovako sedi 10 god. i zato vreme je poribio baru ispred pijace sa dva sarana i odmah je zvao pola sveta da se vidi kako se nesto radi. A sto cuvare njegove sluzbe hapse zbog krvolova i sto na tamisu,dtd i jos nekim vodama nemoze da se zivi od mreza i cuda za to nikoga nije zvao...... Bitno je da je na funkciji i da ima dobra ledja cim se tu zadrzao toliko sa takvim porazavajucim ucinkom da je to strasno. Svi znamo da se riba krade i krala se i ranije ali ovo danas je vrhunac!

Link to comment
Share on other sites

Bosanac,nemoj da se ljutis,nista lose nisam mislio,dao sam ti vidljive primere sakacenja voda gde ljudi koriste rupe u zakonu i kradu ribu jer i ako dodje do sankcionisanja to bude 5000rsd,isplativo je!

A jos jedan primer ne zainteresovanosti drzave za ekologiju je i bara kod bazena u Indjiji,Bane me seti na to,oni znaju ko truje ribe i patke,recite nam,ima li reakcije vlasti na sve to,jel odgovarao neko?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bosanac,nemoj da se ljutis,nista lose nisam mislio,dao sam ti vidljive primere sakacenja voda gde ljudi koriste rupe u zakonu i kradu ribu jer i ako dodje do sankcionisanja to bude 5000rsd,isplativo je!

A jos jedan primer ne zainteresovanosti drzave za ekologiju je i bara kod bazena u Indjiji,Bane me seti na to,oni znaju ko truje ribe i patke,recite nam,ima li reakcije vlasti na sve to,jel odgovarao neko?

Ma brate moj  sve se upropaštava   svi okolo čuvaju svoje jedino mi ovce sedimo i čekamo  da nam padne s neba  rešenje samo složno i  u akciju da se sačuva ovo malo  što je ostalo   ne vredi više kumiti i moliti  neke koji nemaju  sluha za  dobrbit svih nas!    Dok se  neujedinimo sa svih regiona i  ispomažemo na najkritčnijim mestima dok se  ne reši nešto!  Pogledajte oko sebe sami moramo da  sačuvamo  jer drugi niko neće .I onda me pitaju što sam ogrčen  pa  slika oko nas govori više od svakog teksta i  svake reči i rečenice napisane ikada na pairu dok sedimo skrštenih ruku   lopovi ce se kotiti ko  mravi  prelaze polako i na komercijale da truju i kradu  a mi sedimo oćemo sedeti i kada budemo pecali u akvarijumu ako i tamo bude ribica???  I krivimo druge  koje druge  krivi smo mi što pametujemo i pišemo a niko ništa nepreduzima naovom i drugim forum,ima ima jako uticajnih ljudi koji bi mogli nešto i da  potegnu   .A neće  zašto ? Koga se bojite ?? Koga koje taj zbog koga okrećemo glavu ko ?? Zbog koga puštamo da nam  uništavaju vode i ubijau i kradu ribe  jeste li svesni da kada se sve vode zatruju i poharaju gde ćemo pecati aaa ??? Koju vodu ćemo piti  i čime se kupati  u koju prirodu ćemo  ići sa porodicom i drugarima  ?? Ajde da ne se...mo više nego da se zavrnu rukavi i kao  jedan sklop kao mehanizam kao mašiana da radimo i  sačuvamo ovo što imao jer nijedan bog nam ponovo neće dati izgubljeno .

Link to comment
Share on other sites

Већ три пута покушавам да напишем шта ми је на памети али немам времена и "кондиције" колико би тога било. Сви сте у праву мање - више али сви само пишемо по разним форумима а немамо никакво конкретно решење - дали је могуће?! Можда би требало прво преиспитати рад локалних риболовачких друштава, да видимо шта су они урадили и дали су они реаговали на неправилности на локалним водама, дали су се обратили (писмено) неким вишим институцијама и ако јесу какве су одговоре добили!? Ако наставимо да гледамо како нам се воде краду и уништавају пецаћемо ми у "кадама" ! Нека нам је Бог у помоћи!!!! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Upravo tako tu je najpre kriv sam ribolovac pa onda ribolovacko udruzenje u normalno uredjenim drzavama gde je ovo sve zakonom regulisano kako treba svako udruzenje osim sto uzima pare ono vodi brigu o svojim vodama u okruzenju po cak i ribocuvari koji obilaze vode ne jure samo za kontrolom dozvole i sankcionisanjem nego i oni kontrolisu nadgledaju vode i podpomazu ribolovacka drustva da ne dodje do ovakvih scena ! Elem ribolovacko drustvo koje gazduje ovom vodom konkretno, verovatno je bilo obavesteno od strane pojedinaca tj ribolovaca da voda opada i da moze doci do problema ,samim tim bili su duzni da nadgledaju tu vodu danonocno kao i da prate vodostanje koje je danas svima dostupno i kad je vec bilo kriticno trebalo je da se reaguje da se spasava riba ili izlovom i premestanjem u sigurni tok ili na neki nacin zaustaviti vodu! samim tim trebalo je sazvati sve clanove ribolovackog udruzenja kako bi se organizovala akcija povodom toga " Mislim da se bas zbog ovkvih situacija uzima broj telefona svakog clana prilikom kupovine dozvola" a po meni jelogino ovo i obaveza svakog clana da ser odazove akciji   ali je pitanje i koliko bi se ljudi sakupilo da se nesto odradi povodom toga jer lakse je ovako sad kriviti druge za propuste koji su odradjeni tj. za to sto nije nista uradjeno!

Link to comment
Share on other sites

Jednom davno ziveo jedan car,Dusan se zvao,mnogi ga zvali Silni.

Napisao covek tada i sproveo jedan zakonik...

U prvih par meseci malko porastao broj robijasa,bilo malko vise odsecenih ruku,ali nije dugo trajalo...

I za cudo dok si trepnuo, ljudi i pronadjene izgubljene stvari nosili da predaju...

Kulturan neki narod ziveo tada...

Ali mi smo sada civilizovan narod,sa posebnim akcentom o brizi "ljudskih" prava...

Dok jedan takav "Silni" ne vaskrsne,mozemo mi laprdati do beskraja.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...