Jump to content

Takmicenje U Dalekom Zabacaju


Recommended Posts

Cestitke za tako dalek izbacaj. Dajte neki drugi link da vidimo to cudo..... Svaka mu cast. To stvarno ne moze svako.


 

Zar je moguce da nije Fri Spirit u pitanju ili Centuri?!

Ja bi volio da vidim ovog momka sa Free Spiritom u rukama u verziji Hi-'S-220',  a vjerujem da tog stapa na tom takmicenju nije niti bilo. (mozda grijesim)

Druga stvar je to da, dzaba ti sve i jedan stap, mozes da imas kakav hoces stap ako nemas odredjenu tehniku, a Bogami i snage, da zabacis toliko koliko je ovaj lik zabacio.
Kazem snage, jer i ona je veoma bitna da se zabaci na tu daljinu. Tom stapu jednostavno treba neko ko ce mu doslovce protegnuti kicmu jer stvarno olovo od 120 gr kao da ni ne osjeti. Prosto moli za vecom tezinom olova.
Imao sam prilike da bacam sa stapovima AKN 13' 3,75 lb, bas kao sto je ovaj lik koristio i mogu samo reci da je taj stap kolac.

 

I kako to da nije korišćen shimano tehnicum najlon nego neki pro logic od 700din. ahah

Nema nikakve veze koji je najlon u ovom slucaju. Mogao je da bude i neki jos jeftiniji u izvedbi 0.25. Bitan je mali promjer i mekanost najlona zbog daljine izbacaja, a on tokom leta ne trpi ionako nista jer tu posao odradjuje shock leader na pocetku zabacivanja. Ima jos parametara koji uticu na samu daljinu izbacaja al' kad smo vec kod najlona, ne mora nuzno da bude i najskuplji najlon.

Kordin najlon Adrenaline da se proizvodi u izvedbi 0,25 mm mislim da bi bio cista perverzija za zabacivanje.
 

Link to comment
Share on other sites

Cestitke za tako dalek izbacaj. Dajte neki drugi link da vidimo to cudo..... Svaka mu cast. To stvarno ne moze svako.

 

 

 

Ja bi volio da vidim ovog momka sa Free Spiritom u rukama u verziji Hi-'S-220',  a vjerujem da tog stapa na tom takmicenju nije niti bilo. (mozda grijesim)

 

Druga stvar je to da, dzaba ti sve i jedan stap, mozes da imas kakav hoces stap ako nemas odredjenu tehniku, a Bogami i snage, da zabacis toliko koliko je ovaj lik zabacio.

Kazem snage, jer i ona je veoma bitna da se zabaci na tu daljinu. Tom stapu jednostavno treba neko ko ce mu doslovce protegnuti kicmu jer stvarno olovo od 120 gr kao da ni ne osjeti. Prosto moli za vecom tezinom olova.

Imao sam prilike da bacam sa stapovima AKN 13' 3,75 lb, bas kao sto je ovaj lik koristio i mogu samo reci da je taj stap kolac.

 

Nema nikakve veze koji je najlon u ovom slucaju. Mogao je da bude i neki jos jeftiniji u izvedbi 0.25. Bitan je mali promjer i mekanost najlona zbog daljine izbacaja, a on tokom leta ne trpi ionako nista jer tu posao odradjuje shock leader na pocetku zabacivanja. Ima jos parametara koji uticu na samu daljinu izbacaja al' kad smo vec kod najlona, ne mora nuzno da bude i najskuplji najlon.

Kordin najlon Adrenaline da se proizvodi u izvedbi 0,25 mm mislim da bi bio cista perverzija za zabacivanje.

 

Evo ti pitaj Limara kako je prosao sa tim po tebi perverznim najlonom "Adrenaline" ? 

Link to comment
Share on other sites

Jo jo bracela,covek objasnio sa AKN....222m .....lebe mekani! Ovde na forumu sam citajuci o daljinama naucio sve modele Spirita i Centurija ko da sam sve imao,posle ovoga mislim da je red da prestanete da pisete hvalospeve i prihvatite sinonim za daljinu,AKN i 222m!
Link to comment
Share on other sites

Evo ti pitaj Limara kako je prosao sa tim po tebi perverznim najlonom "Adrenaline" ? 

Ne treba mi Limar da ga pitam uopste. Pecam sa tim najlonom i znam sta pricam. Bozo, bez ljutnje, ali kad budes imao dovoljno iskustva sa raznoraznim stvarima onda trebas i komentarisati, a ne slusati druge sta ti kazu pa onda na osnovu njihovih iskustava da pricas.

Sve je to individualna stvar. Nekome nesto odgovara, nekom drugo.

Al' u principu sam ti objasnio vezano za najlon.

 

 

Jo jo bracela,covek objasnio sa AKN....222m .....lebe mekani! Ovde na forumu sam citajuci o daljinama naucio sve modele Spirita i Centurija ko da sam sve imao,posle ovoga mislim da je red da prestanete da pisete hvalospeve i prihvatite sinonim za daljinu,AKN i 222m!

Nisi me shvatio. Nisam htio da umanjim kvalitet AKN-a uopste, nego sam se samo osvrnuo na tvoju izjavu gdje su Free spiriti ili Century i ostali ....

Kada neko organizuje neko takmicenje zabacivanja u daljinu i pri tome donese sve top stapove koji vaze za te neke bacacke stapove onda bi mogli da pricamo i kazemo koji je bolji.

Znaci, nesto kao uporedni test tih stapova.

Bacac uzme pa baca 2 puta sa jednim, pa sa drugim, pa tako dalje....

Eh onda bi mogli da pricamo u tom obliku, gdje su ovi, gdje su oni i na taj fazon....

 

U ovom slucaju mislim (zadrzavam pravo da sam mozda u krivu, nek me Max ispravi ako nisam upravu, on je ipak bio tamo) mislim da je covjek donio svoj licni pribor i sa njim bacao. Na stranu to sto je stvarno bacio u tri lijepe materine. Svaka mu cast na tome. Skidam mu kapu stvarno.

 

Ja sam samo rekao dakle, da bi volio tog majstora da vidim kako baca i sa stapom Hi-'S220' da vidim da li moze i sa njim isto toliko, manje ili vise. Nista vise.....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bracela,nemoj mene da mezetis,hahahaha....citava armija pozera stoji iza tog tvoj Spirita i Centurija i jel neko od njih bacio onako iz ..cke na tu daljinu? Ovo baca dos'o,bacio i o'so,hahahaha....za Spirit je ta daljina daleko i peske da ode,ako me razumes!...inace ,adrenaline je dobar samo za zabacivanje,tacno ga cujes kako daleko klizi ali je zato sve ostalo sabanija,Deni moze guzicu da obrise njime...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bracela,nemoj mene da mezetis,hahahaha....citava armija pozera stoji iza tog tvoj Spirita i Centurija i jel neko od njih bacio onako iz ..cke na tu daljinu? Ovo baca dos'o,bacio i o'so,hahahaha....za Spirit je ta daljina daleko i peske da ode,ako me razumes!...inace ,adrenaline je dobar samo za zabacivanje,tacno ga cujes kako daleko klizi ali je zato sve ostalo sabanija,Deni moze guzicu da obrise njime...

Ma ne mezetim te uopste... :D

 

O zabacivanju sa adrenalinom sam i pricao Bozi, nisam pominjao nista drugo.

Link to comment
Share on other sites

Dzabe meni taj AKN,kad ja nisam majstor kao on.Svaka cast!Mislim da mu je cukum cukun deda bio Mandusic Vuk,pa bi po toj liniji, sa svakim bacackim stapom popiskio ostale.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pretpostavljam da nije u pitanje klasicni saranski zabacaj preko glave,na ovakva takmicenja se korist surf tehnika zabacaja.Ako je tako bilo to i nije neka daljina ako uzmemo svetske kriteriume.Pogledajte malo na youtube ima dosta toga.

Link to comment
Share on other sites

a ima li nekih informacija o preciznosti pri tim zabacajima na 200+ metara... koja je precisnost u metrima tj.desetinama metara

Ja sam gadjao liniju u kojoj su bili kolcici sa oznacenim metrima . I padalo mi je uvek u toj liniji , 20 cm krug te linije koje sam 'zamislio' da gadjam . 

a covek koji je bio prvi , on je bacio olovo pored olova , razlika samo metar dalje . u istoj ravni . 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...