Jump to content

Vanila Brasno


Recommended Posts

Gde se moze kupiti u Srbiji, moze li se koristiti iz prodavnica zdrave hrane i iz kojih. I na kraju kakva su vasa iskustva o koriscenju vanila brasna u boili. Svaka informacija dobrodosla.
Link to comment
Share on other sites

Зашто лепо не користиш VANILIN VDE и Бог да те види?!

pa nece da koristi pomenuti mix bas zbog toga da ga Bog ne bi video....jer ako ga Bog vidi znaci da je otisao na drugo mesto da peca .... :angel: :angel:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pronasao sam vanila brasno. Od ogromnog znacaja bi mi bile informacije o nutritivnoj vrednosti.

aromatičan plod tropske biljke, po obliku sličan boraniji. Vanila se koristi kao šipka, prah ili ekstrat vanile za pripremu kolača i ostalih poslastica. zavisi od cega je brasno u koje je dodata vanila kao aroma.pogledaj malo ovaj post.Inace veruj mi i kad bi saznao nutritivnu vrednost  nebi ti bilo od ogromnog znacaja

 

https://www.exyucarp.com/forum/index.php?showtopic=6166

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Зашто лепо не користиш VANILIN VDE и Бог да те види?! :pardon:

Vanila brasno i aditiv vanile od VDE su dve jako razlicite stvari,ako bi koristio Vde kao Vanila brasno bas bi ga bog video i to dobro

Link to comment
Share on other sites

http://en.wikipedia.org/wiki/Vanillin 

 

procitaj tu malo , kod vanile kao i kod svega vazno ti je da dodjes do prirodnog extrakta a ne do vestacke arome (peca i vestacka al je prirodno uvek bolje), kolko ja znam stapici vanile se Potapaju u buradi 6 meseci ako se ne varam u neko ulje i onda kad puste mirise ulje se koristi u parfemima i kozmetici i takva prirodna aroma vanile je jako skupa a kad se iz buradi izvadi tecnost ostaje taj cvrst deo koji se kasnije melje i npr koristi u saraskom pecanju , e sad dal je vndov vanilin vestak ili prirodni extrakt to nzm ali pecace to brate ako peca valjak sa vanilin secerom pecace i sa bilo kojom drugom varijantom vanile ako mene pitas  :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

C8H8O3 je vanilin i to mirise a ostalo je biljna masa sad odluci sta ti treba brasno kompletnog ploda vanile ili samo vanilin koi moze da se odvoji hemiskim putem veoma brzo iz stapica vanile eterilizatorom .od 1 kg vanile trebao bi da dobijes oko 150g (ml)vanilina izuzetno jakog . a sad o ceni tri stapica burbon vanile kostaju u radnjama oko 500 din sam izracunaj koliko je 1 kg .sto ukazuje da ako si nasao brasno vanile kupio si brasno (neki nosac) +vanila neki procenat ,kao i vanil secer ........

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kada sam zapoceo ovu temu namera mi je pre svega bila da saznam sto vise o ovom brasnu iz razloga sto planiram da ga koristim u nekim svojim domacim miksevima. Zato mi je vrlo interesantno da makar priblizno saznam nutritivnu vrednost bilo ovog ili onog brasna od vanile kako bi konacan ishod u miksu bio ok....uh.
Link to comment
Share on other sites

Kada sam zapoceo ovu temu namera mi je pre svega bila da saznam sto vise o ovom brasnu iz razloga sto planiram da ga koristim u nekim svojim domacim miksevima. Zato mi je vrlo interesantno da makar priblizno saznam nutritivnu vrednost bilo ovog ili onog brasna od vanile kako bi konacan ishod u miksu bio ok....uh.

Nutritivna vrijednost vanilinog extracta je na jako niskom nivou. Lose pa ajd....

 

Zaviri evo ovdje na ovom linku

 

http://www.nutritionvalue.org/Vanilla_extract_nutritional_value.html

 

Zamisli onda kakav je shit od nutritivne vrijednosti u brasnu ako je u extractu ovoliko lose....

 

Ko god ti kaze drugacije i kad ti spominje neke specijalne procese da bi dobio brasno do kojeg se tesko dolazi i koje se razlikuje od toboze obicnog brasna, sere i laze te i prica bajke za djecu od 1 do 3 godine.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ni kukuruz nema nutrivionu vrednost pa rastura.Valjak isto.neznaci ako nije neznam koliko hranjivo da nece imati efekt.Koristim Vanilino brashno al CC moore i daje sasvim drugi smek mixu(u tome i jeste poenta vanilinog brashna).VDE je previse koncetrovan

 

Valjak sa vanilijom rastura i dan danas tako da uzmi i odradi par pecanja samo ces tako znati

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ni kukuruz nema nutrivionu vrednost pa rastura.Valjak isto.neznaci ako nije neznam koliko hranjivo da nece imati efekt.Koristim Vanilino brashno al CC moore i daje sasvim drugi smek mixu(u tome i jeste poenta vanilinog brashna).VDE je previse koncetrovan

 

Valjak sa vanilijom rastura i dan danas tako da uzmi i odradi par pecanja samo ces tako znati

http://www.nutritionvalue.org/Corn_flour%2C_yellow%2C_enriched%2C_masa_nutritional_value.html

 

Jesi siguran?

 

Volis ti lupit nekad ovako, al' stvarno ga lupis, da se covjek ponekad zapita.

 

 

Druga je stvar sto vanilla brasno daje nesto sasvim drugo u mamcu, a to je atraktivna vrijednost, a ne nutritivna o kojoj je i rijec usput.

Covjeka je zanimala nutritivna vrijednost vanila brasna zato je i dobio takav odgovor. Drugi je par cipela miris i okus boile koji se poboljsava dodavanjem ovog proizvoda.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nutritivna vrijednost kukuruznog brasna u poredjenju sa vanila extractom (brasno je jos gore, ma koliko neki pisali bajke) itekako ima razlike i ne moze se reci da nema nikakvu nutritivnu vrijednost.
Gore imas link na nutritivnu vrijednost jednoga, a dole drugoga pa uporedi.

To sto vanilija ima dobru atraktivnost to je kao sto sam rekao u prici o nutritivnoj vrijednosti drugi par cipela. Sa vanila brasnom se moze poboljsati ukus i aroma boile i samim tim atraktivnost ali druge vrijednosti neces nista povecati, dok dodavanjem odredjenog procenta kukuruznog brasna sasvim sigurno ces povecati nivo ugljikohidrata u samoj boili. Spominjem kukuruz jer ga se Jane dokacio u svemu i ispalio tvrdnju da nema nikakvu nutritivnu vrijednost.



 

Link to comment
Share on other sites

postavio si link sa nutritivnom vrednoscu obogacenog kukuruznog brasna, koje je i pored toga sto je obogaceno nikakve nutritivne vrednosti sa 75% secera i 9% biljnog proteina sto je prakticno kao i da ga nema jer je ocajnog aminokiselinskog profila...

vanila moze povecati atrakciju sto nam je valjda bitno, jer se bavimo prevarom sarana a ne nutricionizmom... i sto bi uopste se trudio da povecavas udeo UH u boili? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko se da doci do zakljucka sto je Jane rekao,kukuruz kao i nokla pecaju izuzetno e sad da li je atraktivan za sarana,da li ima nutritivnu vrednost bas me briga peca fantasticno.

Vanil brasno je samo jos jedna mami para koje samo zbunjuje ljude u raznim kombinacijama.

Licno mislim da jako daleko idemo sa razmisljanjima o idealnoj hrani za sarana!!

 

PS: Mi sami kuci se ne hranimo toliko kvalitetno,mislim na raspored npr kuvane kolenice,pa mnogo rena i hleba,ubitacno za stomak ali volem pa to ti je!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

postavio si link sa nutritivnom vrednoscu obogacenog kukuruznog brasna, koje je i pored toga sto je obogaceno nikakve nutritivne vrednosti sa 75% secera i 9% biljnog proteina sto je prakticno kao i da ga nema jer je ocajnog aminokiselinskog profila...

 

vanila moze povecati atrakciju sto nam je valjda bitno, jer se bavimo prevarom sarana a ne nutricionizmom... i sto bi uopste se trudio da povecavas udeo UH u boili? 

Da,vidio sam kasnije da sam u brzini ne gledajuci detaljno postavio link obogacenog kukuruznog brasna. Evo recimo nasao sam nesto vrlo slicno, neobogaceno  http://www.nutritionvalue.org/Corn_flour%2C_yellow%2C_whole-grain_nutritional_value.html

 

Ne razlikuje se puno...

 

Kad vec pitas za UH, to je isto kao da si pitao nekog alasa na Dunavu: Ej starac, sto ti stalno pecas na noklu ili valjak, kako god? Sto ne pecas na dzigaricu? Dobar je izvor proteina.

Individualna stvar je da li neko zeli povecati UH u svojim boilama ili ide onom logikom da poveca proteine jer se u njima nalaze esencijalne aminokiseline koje zadovoljavaju potrebe lisca.

Ili recimo to bi bilo isto kao kada bi neko pitao nekog od poznatih proizvodjaca boila zasto u topive boile ne trpa jaja koja su najbolji prirodni izvor proteina. Sto ih izostavlja recimo iz nekih drugih boila i stavlja neke zamjene za jaja.

Pitanja na tu temu, slozit ces se, mali milion. Drzim kao sto rekoh da je to individualna stvar pojedinca sta ce da ubaci i kako ce da napravi svoju boilu. 

Na drugoj strani isto tako ne mozemo poistovjecivat i izjednacavat proizvode koji se u necemu ne mogu porediti. Kao naprimjer nutritivna vrijednost kukuruznog brasna i vanilija extracta ili brasna, koje je jos gore.

Link to comment
Share on other sites

Milance,ruza je biljka pa ne prave brasno od nje...imao sam priliku videti uzivo cvet vanile i ubedjen sam da iz tog cveta ne sazreva vanila stapici iz DISa nego nekim postupkom slicno proizvodnji kokaina ljudi izvlace tu vanilu,prave ekstrate i mesaju sa nekim brasnom zitarica i prodaju kao vanila meal.....mozda gresim ali nadam se da ne zamerite,ja ne trazim odgovore sa interneta..
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...