Jump to content

SPOD MIX


ivan06

Recommended Posts

bobane hvala na jednostavnom a efikasnom objasnjenju, a i dusanovo pitanje je ok, svasta sam probavao, dok mise dipovanje na takvim vodama pokazalo kao losija varijanata, moje iskustvo, ja izaberem dva spoda i sanjima guram par dana,3-4-5, a i sve je to do osobe ko ce koju aromu da koristi. Naravno veliki faktor godisnje doba, a i voda na kojoj covek boravi
Link to comment
Share on other sites

O nekim stvarima je nezahvalno pisati,opet se vracamo da je skoro svaka voda na svoj nacin,nesto pije vodu nesto ne,konkretno kad pecam na reci volim da trpam u spod dosta secerca,praskaste hrane carp 3000,sensans gold itd,mleka u prahu,konoplje,zito,graskove,aroma,raznih prelivaca,betaina...,dobra je fora ubacivati i mleveni tigrov orah pogotovo za stajace vode gde na spotu non stop radi kad padne na dno,negde de ima dosta bikova moze da bude promasaj cist,to mi se desilo pre par godina ,zurka mi je na spotu mi je bila naravno udarac nisam imao,a negde sam razbijao sa takvim pristupom,jer dobra je fora kad se magla pravi na spotu od praskaste ,mleka to sam naucio po takmicenjima na plovak ,riba se oseca sigurnije i bolje uzima,sad sto bi jedan moj drugar rekao idi po sistemu zajebi se sam...,najbolji pristup je ici na vodu i eksperimentisati... i sto je najbitnije naci i locirati gde se riba krece,i dali je na tom mestu ima,nekad je dzaba i najbolji spod i bojla ako je mesto lose,probaj pravi 3,4 spota ako ti sirina mesta dozvoljava,blize granju,plicak,neki prelaz,u dubini pa svaki stap za sebe pa manja hranilista,sad to su neka moja iskustva sa vode,kukuruz je isto dobar gde ima dosta cverlglana i moze se tretirati skoro kao boila,skoro sva hemija sto ide u boilu,moze i u kukuruz,pa stare alaske fore kuvati kukuruz sa celerom,dosta puta se pokazao u praksi a cverglan ne uzima :D,ili ti kuvanje kukuruza sa pivom na kantu spoda 1 bomba od 2 litre,kombinacije su bezgranicne,na vodu i eksperimentisi,i otvorice se prica lagano :D

pozzz

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovorima,pecam po pravilu vocna sa izvidjacem mesna na ribljoj bazi,a od septembra kontra(u principu tako ga i dobijam,retko ko dodje na izvidjaca).

Nego mi se najbolje pokazao cist spod,bez aroma i aditiva sa kojim pravim boile,ali probacemo i carpix posto nije u sastavu mojih boila.

Hvala jos jednom :pivopija1:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

U moj spod mix ide:

- Kukuruz 20%

- Secerac 10%

- 10mm/14mm boili 10%

- Konoplje 20%

- Psenica 10%

- Pigeon Conditioner 20%

+ ribino ulje u leto, tuna naj jeftinija....

Bilo bi lepo još neko da napiše šta stavlja u spod.
Link to comment
Share on other sites

pa sta se smejes nastavnice,covek lepo pita.

bolje mu daj neki od onih tvojih cuvenih spodova na koje si drao ribu :p :p,moze i onaj iz male kantice za kedere

 

E sad si ga nadrljao pitace sledeci cas , spremi se inace sledi ti klecanje na kukuruzu ...ili lomljenim crepovima a od cokolade nista pa se ceskaj

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U moj spod koristim ste te zitarice koiste nabrojavali plus tigrov,peleti i seckani boile.Dodajem i tuna konzerva,sardina sa zacine i na komrecijale sam probao i sa musle od siseno sumsko voce i sam dobijao ribe ali samo na komrecijale.Mislim se sada da probam da dodam u spod mleveni mesni narezak i sunka,moj drug ih kupije za psa so pominat rok na upotrebe i to za malo pare,isto cu da probam sa hrana za macke u konzerva.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Molim za neki ubitačni recept za spod za Miku Alasa?

Moze - Uzmes tablete za smirenje ubacis u pivo i muckas do iznemoglosti. Posle toga sve to kuvas sa ambarcem i kad baci kljuc, preseces sa multivitaminom =@ i cedevitom. Kad spremis sve to odes na jezero do prvog na platformi i zamenis kante :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Lepo receno kolega,a mozes li molim te da nam preporucis neke aditive koje si probao na divljim vodama,ja nesto probao sa VDA pa imao kontra efekat.

Ako bobana slusas oko spoda to nije lose jedino sto posle njegovog hranjenja na tom mestu mozes da pecas posle deset dana

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...