Jump to content

Pomoc Oko Gumenog Camca?


Ivan S.

Recommended Posts

Maestral 18 je veoma velik gumenjak,kad su namontirani daske i dvoje ljudi muku muce da ga izvuku iz vode.Maestral 9 ili 6 su vec druga prica,a daske su napravljeni od inpregnirane vodonepropusne iverice i ne piju vodu ako su orginalni.Proizvodi se i novi maestrali imaju dno od aluminijum,koliko kostaju novi neznam.
Link to comment
Share on other sites

Ja imam maestral 9....koristio sam i 18....ovako 9ka je idealan za sarandzije s tim  da peca 1 covek...ako su dvojica i ako putuju motorem preko okeana nista od toga, stvari moraju u 2 ili 3 ture...naravno danguba..ostalo ok, moze na krov, dvojica ga skidaju i nose do vode opusteno..

 

18ica extra, veliki baloni, velikicamac, dvojica sa stvarima gde oces odjednom, motor tomos 4 ga gura lagano....prihranjivanje i razvlacenje ok moze da se vesla bez problema....transport..horor....treba 3-4 coveka da ga ponesu na krov ne moze osima ako imaju sine (karavani) i tada je prevelik...

 

Resenje..malo vise para i neki rib zodiak velicine 18ice...duplo laksi, nosi 10ku motor (neki i veci)...brz kvalitetan materijal, veliki balon, obicno hepalon materijal, i plasticni ili alu pod.....tezina duplo manja od 18ice....malo vise para ali pravi camac....ima ga drugar i probali smo....nosi se na kolima obrnut...svakako camac koji i ja planiram da kupim...nije ga lako naci i brzo se proda....

 

Prelazno resenje king ( i cini mi se freesun)...prodavao se u freetime-u u Uzicu...isto veliki plasticni ili drveni pod laksi materijal, ali ne hepalon, plastika neka zato i jevtiniji...skoro nov moze za 500 evara...velicina 18ice i nosi motor do 25ks....ne ide nego leti....

Link to comment
Share on other sites

Maestral je toliko tezak bas zbog togasto je izradjen od hipalona,pvc gumenjaci su laki bas zbog toga sto je pvc duplo laksi od hipalona ali i veoma manje otporan na hemikalije u vodu a nase vode su pune toga i pvc je osetljiv na sunce.

Zato me cudi to sto kazes da je zodijak izradjen od hipalona a duplo laksi od maestrala,ili su stvili tanji materijal ili je ipak pvc

Link to comment
Share on other sites

Zodiac nije napravljen od hipelona,vec od PVC nekog materijala,Ventex ili tako nesto,slicni su,bitna je samo debljina platna. Mnoge renomirane firme prave gumene camce od PVC materijala (ne citate lepo prethodne postove) Allroundmriner je jedna od poznatih,Zodiac,sada i ove nove camce su izbacili FOX,zatim Imperal Baits IBouth,..sve je to PVC materijal,razlika je u gustini i debljini slojeva,uglavnom je Ventex. Hipelon kod nas rade dve firme,koriste kako kazu kvalitetan Francuski Orca hipelon,Atol i Advence Nautic. Jako dobre hipelon gumene camce prav Ris Maestral Gradacica. Sve ima svoje,kome sta treba i ko je koliko spreman da se isruzi finansiski. Uzgrde da dodam za SKIPPER gumene camce,proiuvode se u Ukrajni isto kao i Kolibri,ista Ukrajinska firma,koja jako dobre i kvalitetne camce prave od Ventex petoslojnog platna 1100,sto ja jako dobro i izgleda kvalitetno i jako na dodir i na oko. A i po iskustvu ljudi koji ih koriste.
Link to comment
Share on other sites

Ili novi maestral ako hoces da se isprsis ili uzmi nekog pvc sve su to kinezi i cepaj. Kolko para tolko muzike sluzice te sigurno minimum 5 -7 sezona . I za te pare kolko si platio posle prodaj upola cene . I ja se smarao tako i resio pa dokle traje ....
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidi nemogu nikako da postavim slike camca ali nasao kao ovaj na slici na ko takav sam kupio 300e i traje 5 god i trajace sigurno jos toliko i nije mi zso da se sj.be za nrku god. A nece milion posto.....http://www.kupujemprodajem.com/Gumeni-camac-29063236-oglas.htm?filter_id=58010766

A nisam hteo hipelone da me boli dzep i da me nole ledja kad ga nosim. Ovaj mogu i sma nosim samo sto je ovaj 240 a moj 180 sa 2 daske.

Link to comment
Share on other sites

Hepalon neopren....negde ste pogresili...stari maestral nikako nije pravljen od tog materijala koji je novije generacije i koji je poprilicno skup...posebno 5slojni od koga se prave rafting camci...nikako nije tezak...cak je laksi od ostalih materijala koji se koriste za camce...karakterise ga veoma velika moc istezanja bez zamora materijala gde namenu nalazi u raftingu pa ga je skoro nemoguce pocepati....za busenje ostrim predmetima ne znam, verovatno kao i svaki drugi....kod nas advance pravi camce i od hepalona...cijena prava sitnica.....

 

http://advanceboat.com/materijali/

 

http://www.allinflatables.com/support/fabrics.html

 

 

http://www.nautic.ba/nautic/index.php?option=com_content&task=section&id=26&Itemid=72

 

I da ....ali nidje veze sa kinom....

Link to comment
Share on other sites

Prijatelju neko te doveo u velikoj zabludi,od svega sto si naveo jedino tacno je da je hipalon skuplji.

Oko ovo drugo ako te zanima procitaj ovaj tekst.http://www.gumenjaci.com/hr/dekonzervacija-i-odrzavanje-gume/86/8

 

Ja imam maestral onaj narandzasti proizveden 80 i neke i je izradzen od hipalona i to bas taj petoslojni potpuno isti kao sto su novi sive boje i aluminumski patos.

Link to comment
Share on other sites

Ja sve sto sam naveo gore u predhodnim postovima je apsolutno tacno sve. Nisam pominjao nikakve Maestrale,..jasno sam pitao za SKIPPER camce,ne zelim Maestral 5 ni 6 ni 9 ni 18,stari su kao Grcka,i tesko se nalaze bas bas ocivani,ima i novijih tamo 90,..91,..ali tek je njih tesko maci. Ima maestral noviji taj 90,..91.sivi,ali tek njih nema. Ja jako dobro znam sta je PVC a sta Hipelon,koji je jaci i sta je kvalitetnije i sta je bolje mozda na duge staze. Ja sam naveo od kog materijala prave gumene camce Allroundmariner,Zodiac,..IBoaut,Fox,..bala,bla,bla da ne ponavljam opet sto sam pisao u prethodnim postovina,samo sam hteo da mi neko kaze iskustvo sa SKIPPER camcima,kakvi su i kako subse pokazali. Nisam pitao kakav je Maestral ili Sport camac,znam jako dobro kakvi su oni,ali nisam znao kakav je SKIPPER. Sada znam kakav je,ko ga pravi,koliko je kvalitetan,sve znam.
Link to comment
Share on other sites

Ma kakav Lim druze,to je za mene misaona imemnica.

Kupio sam gumeni čamac. Hvala svima na pompci oko Maestrala i oko toga sta je Hipelon a sta PVC,jako ste mi pomogli.

Mojne meni to mače maleno ;)

 

Odlično znam i poznajem priču i od koga si je čuo, što je sasvim uredu, o tome da čamac mora da bude od Hipelona. :a058:

 

Ako hoćeš, mogu Ti na pp objasnit :smile:

 

Čestitaaaaammmm

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ma kakav Lim druze,to je za mene misaona imemnica.

Kupio sam gumeni čamac. Hvala svima na pompci oko Maestrala i oko toga sta je Hipelon a sta PVC,jako ste mi pomogli.

I za koji si se camac na kraju odlucio,jer i mene zanima kako su se pokazali skiper?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja sve sto sam naveo gore u predhodnim postovima je apsolutno tacno sve. Nisam pominjao nikakve Maestrale,..jasno sam pitao za SKIPPER camce,ne zelim Maestral 5 ni 6 ni 9 ni 18,stari su kao Grcka,i tesko se nalaze bas bas ocivani,ima i novijih tamo 90,..91,..ali tek je njih tesko maci. Ima maestral noviji taj 90,..91.sivi,ali tek njih nema. Ja jako dobro znam sta je PVC a sta Hipelon,koji je jaci i sta je kvalitetnije i sta je bolje mozda na duge staze. Ja sam naveo od kog materijala prave gumene camce Allroundmariner,Zodiac,..IBoaut,Fox,..bala,bla,bla da ne ponavljam opet sto sam pisao u prethodnim postovina,samo sam hteo da mi neko kaze iskustvo sa SKIPPER camcima,kakvi su i kako subse pokazali. Nisam pitao kakav je Maestral ili Sport camac,znam jako dobro kakvi su oni,ali nisam znao kakav je SKIPPER. Sada znam kakav je,ko ga pravi,koliko je kvalitetan,sve znam.

hahahaha Citam i smejem se...Pusti ljude da se hvale malo ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Imam gumenjaka sa amu podom i alu klupom.odlican 2,90 sto je meni i suvise od dovoljnog.Kinez al brate evo ga vec 4 sezone odlicno zavrsava posao.Kobilica je na naduvavanje i veoma lagan za transport kao i za veslanje.Sa elek.motorom je ko gliser.Nije bitna firma jer ima ih puno to ti treba za ono sto trazis

 

Ovo je moj

 

http://i156.photobucket.com/albums/t39/JaneMK1/10666_476991519061048_1474186260_n_zps54279715.jpg

koliko je tezak camac 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Pozdrav svima na forumu, nov sam ovde, pa mi treba pomoć oko odabira gumenog čamca!

Pročitao sam sve postove, ali niko ne piše iskustva o gumenom čamcu "SKIPPER", zapao mi je za oko, izgleda dobar i kvalitetan, pa se dvoumim između njega i Intexa Mariner 4 , ako može pomoć, mislim da je Ivan S. najkompetentniji za odgovor, pozz :hi:  ! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pozd.drug. Imas PP od mene

Kolega nema dovoljno postova da bi koristio pp. a zasto uopste odgovor na pp? Napisi javno sigurno ce jos nekom dobro doci ta informacija.

Pozdrav

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hvala mnogo na pp. Ivane, sada i ja znam  :D  :a018: , napisaću samo..., ali da nije bilo onih nabeđenih likova koji su samo hvalili sport i maestral čamce stare preko 25 godina..čitao sam, ispala sprdnja cela oko toga, čovek je lepo pitao mišljenje o Skipper čamcu.., mislim, ne treba ni praviti misteriju veliku oko toga, čamac je do jaja, najverovatnije da ću ga kupiti, pa ću Vam javiti moje utiske..pozz 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala mnogo na pp. Ivane, sada i ja znam  :D  :a018: , napisaću samo..., ali da nije bilo onih nabeđenih likova koji su samo hvalili sport i maestral čamce stare preko 25 godina..čitao sam, ispala sprdnja cela oko toga, čovek je lepo pitao mišljenje o Skipper čamcu.., mislim, ne treba ni praviti misteriju veliku oko toga, čamac je do jaja, najverovatnije da ću ga kupiti, pa ću Vam javiti moje utiske..pozz

 

vidi ovako imam skipera dobar je camac i meni trenutno zavrsava poso ali nemozes njegov materijal da uporedjujes sa maestralom i sportom i da se pljuje po necemu sto je sraro 25 god. Taj hipalon mozes savijati milion puta i nista mu nece biti dok materijali od pvc kao skiper i svi ovi novije generacije poput skipera , miamare , kinga, zodiak i sl je pozeljno ne sklapati jer se vremenom razlepe na spojeve. to je jedna od najvecih prednosti maestrala tj hipalona.....
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jovanda pročitao si ono što si želeo da pročitaš.

Nabedio si samog sebe da kupiš baš taj čamaci pre nego što si pisao post za savet, i baš je tu negde sa cenom,i to je to,i to je lepo

Inače Maestral od 250 godina starosti, ne možeš staviti u isti par rukava sa ovim ili sličnim novokomponovanim čamcima.

Moj ti je savet da kupiš to što si naumio, samo zato što si naumio, jer si naumio, zbog toga što si naumio.

Link to comment
Share on other sites

Hvala mnogo na pp. Ivane, sada i ja znam :D :a018: , napisaću samo..., ali da nije bilo onih nabeđenih likova koji su samo hvalili sport i maestral čamce stare preko 25 godina..čitao sam, ispala sprdnja cela oko toga, čovek je lepo pitao mišljenje o Skipper čamcu.., mislim, ne treba ni praviti misteriju veliku oko toga, čamac je do jaja, najverovatnije da ću ga kupiti, pa ću Vam javiti moje utiske..pozz

...eto bas zato sam i odgovori na pp. I PVC i Hipelon imaju svoje prednosti i mane,nisu savrseni ni jedan ni drugi,lepak je jako bitan u celoj prici. Sto se mene tice meni je bitno da ga sto vise koristim i da on plovi kroz razne kanjone i vukojebine,da mi sluzi za ovo sto radim,a ne da mi stoji kuci,tako da je skipper best bay gumenjak,..spakuj ga i ako te odjebe i razlepi se preko zime dacu ti licno moj.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da dodam jos i ovo,jos bolje kupi Allroundmariner-a ili I Both-a,..oba su u verziji 260 do 280 tu negde duplo skuplji od Skipper-a,bices veca faca sa skupljim camcem,a trajace i Skipper isto koliko i ova dva navedena siguran sam,zato kazem da je mozda Skipper best bay. Svaki od ovih camaca navedenih stavis na rame spremnog za radni mod,naduvan,sa podom,daskama,veslima i odnese sam do vode,a Maestrala ces tesko,jako tesko,iskilavices se jbg,kako ces da pecas posle,hahah. Dobar je i RAPTOR,dobar je i Vortex,ako imas nekog u Fr.ili De. Najbolji camac je onaj koji ces da koristis cesto,a ne da ti stoji spakovan kuci,ja moj jbg,eto cesto koristim pa nema vremena da mi stoji srolan kuci pa da se razlepi,tako da nisam kompetentan za savet camca u srolanom stanju.
Link to comment
Share on other sites

Najbolji camac je camac na vodi ali nemoze da bude ivane na vodi i zimi jbg. Uzeo sam i ja skipera jer mi igra cena i tezina bila presudna da ga mogu sam nositi sto sa maestralom ili sportom nije moguce a imao sam i maestrala i sporta i zodiaka tako da znam da je sigurno bolji maestral ali si tu u pravuj tezi je....i da sad je dobio komplet objasnjenje pa nek bira sta su mu prioriteti
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...