Jump to content

Komplet Do 150E


Recommended Posts

Pozdrav, nedavno sam poceo sa ribolovom, pa me zanima neki predlog 3 stapa i 3 masinice, do 150e, nebih jos da dajem mnogo para, tek sam pocetnik. Hvala

Kupis 3 stapa  POWER CARBON(u formax store-u na NBG-u) cena 3300 po komadu,i nadjes jos neke solidne masine do 3 soma po komadu(isto u formax-u) sasvim ok za pocetak... koristim trenutno te stapove,zadovoljan sam skroz za svoje potrebe... Bolje za pocetak ti ne treba :)

Link to comment
Share on other sites

Kupis 3 stapa  POWER CARBON(u formax store-u na NBG-u) cena 3300 po komadu,i nadjes jos neke solidne masine do 3 soma po komadu(isto u formax-u) sasvim ok za pocetak... koristim trenutno te stapove,zadovoljan sam skroz za svoje potrebe... Bolje za pocetak ti ne treba :)

Hvala puno,evo planiram ove masinice da uzmem Mivardi morpheus baitrunner 4000

,sta  mislis? :)

Edited by Zeca novi
Link to comment
Share on other sites

Pa za te pare moze te masine... to je ustvari masina ProSpeed KW6000, ma da bi u tom slucaju bilo bolje ako bi nasao ProSpeed serije KF ili KY.

 Oke, hvala..Bio sam danas u nekoj radnji nasao sam te kf, kaze mi prodavac da imaju neku ''saransku kocnicu'', na te masinice ste mislili? 

Link to comment
Share on other sites

Aaaa, to je ona pametna kocnica sto koci samo kad naidje saran ! Znam, znam... to je posle termosa najgenijalniji patent !

Oprosti za malo sale, taj prodavac mi je bio vrlo inspirativan ... ako pricamo ozbiljno on je verovatno mislio na bajt-raner sistem koji sve ove, gore spominjane, masine imaju !

Link to comment
Share on other sites

I ja koristim Formax Power Carbon i stapovi su za tu cenu sasvim dobri, jedino su mozda malo meksi a mozda mi se i cini. U svakom slucaju ih preporucujem. Jedino sto mozda treba razmisliti pa mozda dodati jos malko i uzeti Daiwa Black Widow.

 

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ja imam daiwa black widow,mogu ti reci da je to super stap za te pare,oko 50 evra...ali mislim iako si pocetnik da ti je bolje da kupis 2 kompleta koliko toliko bolja,2 su ti sasvim dovojna za pocetak...iako nemas iskustva kao sto kazes,brzo ces ukapirati da ces za godinu dvije morati zamijeniti komplete boljima i sta si onda uradio,samo bacio pare za ove prethodne komplete...znam ja te price PA MOZE SE UZETI ZA TE PARE OVO,MOZE ONO,valjda je svima jasno da se za neke male pare ne moze kupiti nista ozbiljnije.ipak bolje nesto malo kvalitetnije uzeti pa kako tako,i sumnjam da ces zazaliti...to je samo moje misljenje o svemu tome...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na savetim, slazem se  da je bolje dati malo vise para,za kvalitet,ali trenutno nisam u mogucnost. :/  pa imam tri stapa,koja sam dobio na poklon, Shimano sardina 3m 50-100 gr, valjda se tako zove :D pa ne znam da li je to oke za neki period dok ne skupim pare,a da sada uzmem samo kvalitetnije masinice ? 

Link to comment
Share on other sites

Vidi ovako druze.skupi parice jos 30e vise i nadji kormoran ay msm da je rako a i mozes crnu udovicu...masinice uzmi recimo koje hoces ali zato dzaba ti stap i masinica ako je najlon los...tako da uzmi za te pare sto imas to sto ti kazu ali zato vise ulozi u najlon para..sve u svemu ide leto ako ti nije frka pecaj na te stapove sto imas uzguraj ovu sezonu stekaj lovu i na zimu uzmi garnituru koja ce biti nesto skuplja ali ces biti miran par godina. I niksko ti ne treba dva kompleta.uzmes jedan dobar..cuvas ga i nemas frke.
Link to comment
Share on other sites

To je moje misljenje...i samo moje heheh. A ovi kormoran su ax a ne ay guglaj malo ali mislislm da ax ima u nazivu :)) sve u svemu izguraj ovu sezonu sa tom sto imas stekaj i na zimu zavisi koliko ustekas nesto polovno moze a dobro da ti kapne. Poz
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Druže pogledaj i Ron Thompson C14 Pro Carp štapove, cena po komadu je negde oko 3.600 dinara. Po meni su to skroz ok štapovi, i meni lično su bolji nego Daiwa Black Widow. Što se mašina tiče teško da ćeš uspeti da nađeš nešto zglavno ispod nekih 40e po komadu, a da nije polovno. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

mozda i bolje nesto polovno ali ocuvano da uzme,nego nesto novo a loseg kvaliteta,posebno za masinu...ja polazim od sebe,da npr.kupim par kompleta koji mi se na svidjaju,ali sam ih kupio samo da bih isao da pecam pokajao bih se brzo,kupis dobar komplet znas da ce ti trajati makar nekoliko godina,samo ga pazi...

Link to comment
Share on other sites

Kad je momak postavio temu htedoh napisati da i meni treba jedan takav komplet,jeftin....u medjuvremenu sam nasao za 20.000 dinara sasvim kulturan pribor,znaci moze se izbunariti ponesto dobro za male pare.
Link to comment
Share on other sites

Kolega ne uzbudjuj se zbog postova da slabo sta moze da se nadje za te pare. Sve zavisi od tvog apetita. Ja pecam na stapove koji kostaju 1000din/kom (formax carp winner). I licno mi nista ne fali. Ne mogu da zabacim 100m i vise ali mi to i ne treba. Odem da pecam i uzivam, da opustim mozak i da se odmorim a ne da fizikalisem sa po ko zna koliko sarana na dan (komercijale). Recimo dok drugi upecaju 10kom na dan ja upecam 1-2. Desavalo se i da neko ne upeca nista da ja upecam 3-4. Masinice sam kupio takodje neke no name nisu lose, imaju mana dakako ali me sluze, mogu sa njima izvuci bilo kog sarana na komercijali. Ne pecam divlje vode zbog nedostatka vremena. U principu stap po mom misljenju mozes bilo koji saranski od 10-100e ali masinica mora biti robusnija. Njih mozes naci polovne 100-120e i kupis stapove polovne/nove 30-60e za tri kom. Ja sam nedavno kupio 3 kom dapace povoljnije nego inace od jednog druga 50e/3kom formax power carbon - stara serija. Za to da nadjes polovno i dobro treba vremena da se ceka i kupi. I to je najbolje preko zime jer tada veliki broj ribolovaca rasprodaje pribor. Ja kad sam krenuo pre par godina sa saranskim ribolovom imao sam sve razlicito... tri stapa razlicita... tri masinice razlicite... kao na vasaru :) dapace ni dan danas nisam daleko odmakao :) sve u svemu ako nemas para tri puta meri jednom seci :). Desavalo mi se ovde na forumu da mi par extra dobrih stvari izmakne pod nosom jer nisam bio dovoljno brz ili u tom trenutku nisam imao para, ali sam i kupio par dobrih i povoljnih stvari.

 

toliko od mene. Svrha ovog mog posta je malo da te ohrabrim da za pecanje ne trebaju silne stotine evra. (naravno da ce se uspesnost poboljsati sto kavlitetnijim priborom, ali ima i onih koji to nadoknade talentom) :good:  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa komplet 150 eura sta je problem...masina 60-70 stap 80-90 i to je to 150-150.....samo je problem sto ih treba 3 puta tako......

Slazem se da za te pare moze da se nadje odlican komplet, ali je problem sto bih ja onda pecao sa samo 1 stapom, bar pola godine, dok ne skupim za drugi :D
Link to comment
Share on other sites

Kolega ne uzbudjuj se zbog postova da slabo sta moze da se nadje za te pare. Sve zavisi od tvog apetita. Ja pecam na stapove koji kostaju 1000din/kom (formax carp winner). I licno mi nista ne fali. Ne mogu da zabacim 100m i vise ali mi to i ne treba. Odem da pecam i uzivam, da opustim mozak i da se odmorim a ne da fizikalisem sa po ko zna koliko sarana na dan (komercijale). Recimo dok drugi upecaju 10kom na dan ja upecam 1-2. Desavalo se i da neko ne upeca nista da ja upecam 3-4. Masinice sam kupio takodje neke no name nisu lose, imaju mana dakako ali me sluze, mogu sa njima izvuci bilo kog sarana na komercijali. Ne pecam divlje vode zbog nedostatka vremena. U principu stap po mom misljenju mozes bilo koji saranski od 10-100e ali masinica mora biti robusnija. Njih mozes naci polovne 100-120e i kupis stapove polovne/nove 30-60e za tri kom. Ja sam nedavno kupio 3 kom dapace povoljnije nego inace od jednog druga 50e/3kom formax power carbon - stara serija. Za to da nadjes polovno i dobro treba vremena da se ceka i kupi. I to je najbolje preko zime jer tada veliki broj ribolovaca rasprodaje pribor. Ja kad sam krenuo pre par godina sa saranskim ribolovom imao sam sve razlicito... tri stapa razlicita... tri masinice razlicite... kao na vasaru :) dapace ni dan danas nisam daleko odmakao :) sve u svemu ako nemas para tri puta meri jednom seci :). Desavalo mi se ovde na forumu da mi par extra dobrih stvari izmakne pod nosom jer nisam bio dovoljno brz ili u tom trenutku nisam imao para, ali sam i kupio par dobrih i povoljnih stvari.

 

toliko od mene. Svrha ovog mog posta je malo da te ohrabrim da za pecanje ne trebaju silne stotine evra. (naravno da ce se uspesnost poboljsati sto kavlitetnijim priborom, ali ima i onih koji to nadoknade talentom) :good:

Hvala vam na podrsci. :D Slazem se da svako treba da kupi za svoje potrebe, a meni kao pocetniku i nekome ko ide odprilike 1 nedeljno na vodu mislim da bi za te pare bilo dovoljno, i da bi mi radilo posao, a kasnije, ko zna.. ;)
Link to comment
Share on other sites

ako na vodu ides jednom nedeljno ti si srecan covek pozz od mene a sto se tice kompleta moj savet ti je da kupis nesto polovno ali sigurno boljeg kvaliteta od novog za te pare

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...