Jump to content

Jezero Zabar


miki0

Recommended Posts

  • 1 month later...

Proveo sam vikend na jezeru zajedno sa malim bratom. Malo je reci da smo odusevljeni svime sto nas je tamo docekalo. Iako sam na jezeru vec bio nekoliko puta do sada nisam pecao i ovo nam je bio prvenac. Pecali smo na poziciji 11. Posle dugo razmisljanja oko toga koju poziciju da odaberem, odlucio sam se na tu zbog ulaza u 10 koje mi je sa desne strane i spica ostrva koji je preko puta i pretpostavio sam da ce jedan od ova dva dela biti tranzit ribama pa da probamo tu negde da ih trazimo. U petak se odlucujem da probam sa svim stapovima uz preku obalu pa ako to ne da rezultate da onda u subotu pocnem detaljnije da ispitujem desni deo mog mesta i taj prolaz. Pecao sam samo sa boilama, bez spod mixa, peleta ili bilo cega drugog. Tako sam i poceo pecanje. Izbacao sam kobrom oko 5kg boila u nameri da napravim veliko razredjeno hraniliste, popularni tepih :) koje bi zadrzalo ribe koje bi eventualno tuda prolazile i da ih navedem na intenzivno hranjenje. To se i desilo. Oko sat i po posle hranjenja i zabacivanja dobijam prvi udarac. Prelepa riba od 15.5kg. Nakon toga su se celu noc redjali udarci kao na traci. Nekoliko puta po dve ribe odjednom na stapu, pa cak i tri. Ukupan skor prve noci i jutra je bio 25 riba. Sve vece od 10kg, Najveca 17.2kg. Kad god sam imao vremena u pauzama izmedju udaraca bacao sam jos boila da bi ih zadrzao na hranilistu. Sa jutrom sva akcija prestaje. Par udaraca u praskozorje i  samo jednu ribu oko 11 sati ujutro. Ceo dan u subotu nismo imali ni bip. Predvece ponavljam hranjenje sa slicnom kolicinom boila i cim je pao mrak oko pola 10 pocinje zurka. Sve isto kao i prvo vece. Sve lepe i zdrave, borbene ribe. Jutros ponovo cim je svanulo kraj desavanja. Sve ukupno smo uhvatili oko 40 riba, u neko doba sam prestao da brojim, nisam mogao da popamtim :) samo jedan saran je bio ispod 10kg. Prelepi ljuskas oko 7kg. Uz to imali smo dva soma oko 3kg i jednog linjaka preko 3kg!!! To je inace moj prvi linjak u zivotu i bio sam odusevljen kad sam ga video. Najvise riba je bilo od 13-15kg i nekoliko od 16 i 17kg. Sve me boli, ledja, noga, podlaktica.. od kobranja, zabacivanja, zamaranja... Ja sam odusevljen svime sto me docekalo na jezeru, samim mestom, letnjikovcem... A o ribama i njihovoj borbenosti ne treba ni govoriti, to je zaista nesto posebno. Boile koje sam koristio su bile 20mm arome squid&octopus, plum/shellfish i mulberry/fish rucne izrade. Ukupno sam potrosio malo vise od 12kg boila. Imao sam samo jedno kidanje. Koristio sam najlon 0.40mm Prologic River Special i shock Prologic Buldozer od 0.50mm, predvez materijal od 35lb i udice Hayabusa H Bill 288 velicine 4. 2x20mm boile na dlaci i nisam imao problema sa kidanjem. Mnoge ribe koje sam uhvatio su imale u ustima udicu i predvez, lead core i slicno, Sve male udice 8 i 10 velicine i vrlo tanki najloni. Jednostavno pribor koji nije prilagodjen za situciju kakva je na vodi i zeleo bih ovim putem da zamolim sve koji idu na Zabar da pecaju da povedu racuna o tome kako bi one prelepe ribe se sacuvale i rasle i dalje a ne da se sakate bez potrebe neadekvatnim priborom i montazama. Nemam sta drugo reci nego da jedva cekam druzenje u septembru da ponovo vidim ovu divnu vodui njene stanovnike. ;)

stavicu koju sliku ovih dana

  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

http://www.dodaj.rs/f/12/yr/1cAsMpk2/dsc02130.jpg

http://www.dodaj.rs/f/D/1t/2Ozuqx9b/dsc02142.jpg

http://www.dodaj.rs/f/j/iQ/2nzjOMkD/dsc02126.jpg

http://www.dodaj.rs/f/1M/N5/26poOcCZ/dsc02108.jpg

http://www.dodaj.rs/f/G/yt/2WZCbXaZ/dsc02123.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

da kaze  i apsolutnio sampion koju rec... 
Vratio sam se sa treninga od 7 dana.
Pecao sam na mestu broj 11,samo sam nastavio posle Kristjana burazera da pecam ista pozicija ista meta isto odstojanje... 
Pocelo je jako lose od nedelje popodne do srede popodne 1 saran 6.5kg i jedan som 7-8kg i to ponedeljak uvece... 
Ta 3dana riba je otisla odatle nije se kretala i jednostavno je nije bilo tu,nije pomagao ni jedan mamac ni dip,ni kukuruz,tajger... ma nista ribe jednostavno nije bilo
prva dva dana sam hranio samo boilo i tajgerom,posle sam u utorak promenio skroz hranjenje i krenuo da "tovarim" zrnevlje,kukuruz,pelete... 

Vreme je bilo promenljivo nedelja padala kisa,ponedeljak jako toplo,utorak sucmurasto...vetar menja pravac 3 puta dnevno 3 smera.... uglavnom od srede je propecalo i bas lepo pecalo na kraju uhvatio sam oko 40komada najveci 18.1kg dugacki krljustar,jedna jako velika riba mi otisla u obalu u granje,imao sam ribe svih velicina od 3kg pa do 18.1kg. Uhvatio sam i linjaka,babusku,soma i stuku sve na boilu.
Nocu nisam pecao nego vadio stapove kad krenem na spavanje,da sam pecao nocu verovatno bi bilo i vecih riba. 

Jezero mi je sad drugi put jos lepse nego prvi utisci jos bolji,ljudi divni,gostoljubivi nasmejani.... kolege ribolovci prijatni i srdacni sve u svemu ja sam prezadovoljan kompletnim utiskom.
Jezero specificno migracija ribe je velika,kako kazu domacini mnogo ribe se zadrzava na trojci oko potopljenog splava ( koji se nadaju da ce uskoro da izvade ) , mnogim kolegama se desavalo da 48 ili 72h nemaju ribu pa onda projede pa opet stane... kolege pored mene su slabo pecali 2dana pa su onda posle imali 30 i nesto riba za dan od 13-01h...  u vodi ima zakacaljki,nije kada,mulja,sprudova,ambijent fenomenalan suma,mir tisina,voda bistra... sve u svemu divno mesto za pecanje i uzivanje. 

imam neki problem sa stavljanjem slika ne mogu da se stave cim bude proradilo stavicu neku sliku,bar linjaka i stuke :)

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Ja volim da pecam stuku i idem zimi na balerinu da pecam,ali ovako groznu stuku ja nikad nisam video. Tako crnu i mrsavu,glava joj je deblja od tela a sad ima hrane da bira a ona mrsava ko iz etiopije da je dosla...
imala je 700gr a ima dobru duzinu da je normalnop uhranjena ko sto bi trebalo verovatno bi imala oko 2kg...  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...