Jump to content

Jezero Zabar


miki0

Recommended Posts

da ja dodam jos koju rec... 

Na kraju 40-tak riba nije ni malo ali ni puno za 7 dana za 6 stapova.... 
Ove godine sam bio 4puta na zabaru,dva puta po 7 dana ,4dana i 3 dana...  na 4 razlicite pozicije
Voda je jako cudna,jednostavno ja nisam nasao taktiku kojom tamo treba da se peca. U julu mesecu sam za 4 dana uhvatio jednu ribu pa za naredna 3 dana 40riba,a nocu nisam pecao... sada smo prvi dan imali 1 ribu,drugi isto 1ribu,onda treci dan 7 riba,pa cetvrti 3,pa onda 10komada....  ja ispred mene u uvali nisam imao 3 dana ni pip onda dodju 2-3 ribe pa opet tajac,onda udari jedna pa posle 10min dve odjednom mi taman kazemo to je to kad ono 2 dana ni liz.... 
Jedino sto sam siguran je da ribe ima dosta i ima jako velikih riba,vecina ribe iz jezera je bila oko splava sad kad nema splava rasirece se po jezeru. Mislim da riba kruzi po jezeru i kad naidje na mamac i hranu tada se peca,inace se bocka po koja riba,osim na mestu 10 i na 3 dok je bio splav,na ta dva mesta riba uvek moze da se uhvati. Mislim da cak ni mamac nema neku presudnu ulogu.
Voda jako zanimljiva za pecanje,cudna i zahtevna samim tim svaka uhvacena riba ima vecu draz,mislim da uvek treba ici sa 2-3 razlicite taktike pa probavati i menjati

Meni i biliju je bilo lepo,jedino nas je kisa ubila vlaga nam jos nije izasla iz tela,Misa i Sloba domacini kao i uvek,prave ljudine

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nove cene za jezero.Po meni ovo je ludilo al za nekog je to normalno

 

Jezero Žabar
Cjenovnik za 2016 godinu:
-Dozvola (max. 4 štapa) 25 Eura/24h
-Svaki sledeći štap 10 Eura/24h
-Bungalov 20 Eura/24h
-Upotreba čamca 5 Eura/24h
-Iznajmljivanje kredla 3 Eura/24h
-Kukuruz 15/1 3 Eura
-Boili 1/1 10 Eura
-Pelete 10/1 13 Eura
U cijenu dozvole uračunato:
-Wi-Fi
-Struja na svim pozicijama
-Tuširanje
-Kukuruz 15 kg dnevno 
Za precizne informacije i rezervacije javiti se na br.tel:
+387 65 898846 Mišo Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Sta je realna cena pecanja na nekoj vodi?! Ovo povecanje cene na Zabaru deluje mnogo ali kad malo razmislim i nije. Da objasnim: Ako na kampanju idu dva ribolovca pecaju na po dva stapa i dele poziciju ( sto je vrlo cest slucaj) onda je ovo skroz ok cena. Za 12,5 eura pecas 24h dobijes kukruz i imas tusiranje,ako racunamo da je kanta kukuruza 3 eur a tusiranje 2 ili 2,5eur (nisam siguran) sto je u zbiru 5 eur ili ti 2,5 po coveku. Sto bi znacilo da pecanje na dva stapa po coveku dodje 10 eur,kukuruz bi svakako uzeo i sigurno bih isao da se tusiram pogotovo leti. Ovo je moja racunica vecina se nece sloziti sa njom ali sve ima svoju cenu pa tako i pecanje. Ja volim da pecam u drustvu i misljenja sam da za Zabar je sasvim dovoljno pecati na dva stapa.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Sta je realna cena pecanja na nekoj vodi?! Ovo povecanje cene na Zabaru deluje mnogo ali kad malo razmislim i nije. Da objasnim: Ako na kampanju idu dva ribolovca pecaju na po dva stapa i dele poziciju ( sto je vrlo cest slucaj) onda je ovo skroz ok cena. Za 12,5 eura pecas 24h dobijes kukruz i imas tusiranje,ako racunamo da je kanta kukuruza 3 eur a tusiranje 2 ili 2,5eur (nisam siguran) sto je u zbiru 5 eur ili ti 2,5 po coveku. Sto bi znacilo da pecanje na dva stapa po coveku dodje 10 eur,kukuruz bi svakako uzeo i sigurno bih isao da se tusiram pogotovo leti. Ovo je moja racunica vecina se nece sloziti sa njom ali sve ima svoju cenu pa tako i pecanje. Ja volim da pecam u drustvu i misljenja sam da za Zabar je sasvim dovoljno pecati na dva stapa.

Sve štima u tvojoj prići da jako blizu ne postoji dobra voda koja je jeftinija kad se sve zbroji.A ima isto sve to ,osim bungalova koje ja osobno ne preferiram,volim šator i prirodu i kukuruza koji košta zanemarivo.I da se gazda ne uvrijedi ,samo komentiramo,svatko ima pravo na svoje mišljenje zar ne ,tako i on na svoje cijene ,naše je da izaberemo  :good:

Edited by Javor Porobic
Link to comment
Share on other sites

ako krenemo matematicki,na 10 km od tog jezera ima jezero gde je 30 eur za 6 stapa,gde je wifi i tus besplatan,gde su ribe prosecne kilaze koliko najvece na zabar,gde nema cverglana.

15 kg kukuruza,pa ja neidem da ranim ribe idem da pecam ,a ranim sa secercom,pelete a ne kukuruz da bi se manio cvergla.

 

Sve je to lepo smishljeno za gotovane madjare,ruse,rumunce,austrijance a ne za nas i to je ok.Ko voli platice tu cenu ko ne ici ce 10 km dalje,Po meni je suludo dati tu cenu za sve

Josh sme neko da plati camac 5 eur i da mi se seta po spotu pijan???

 

 

Da sam hteo kucu ostabi kod kuce,bezim od kuce da idem u prirodu-to je moje mishlenje ,svako ima nesto i nemoze se svima nama uskociti u susret,ko oce ici ce tamo ,a ko ne ici ce na drugo jezero i glupo je komentarisati 10 strana o cenama jer cene se nece promjeniti nigde

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Da, sta je danas realno, a sta ne?

 

Prosle god 15 eur-3 stapa. To mu dodje 5 eur po stapu!
Ove godine, 25 eur-4 stapa. To mu dodje 6 eur po stapu!
Matematicki, poskupljenje je samo 1 eur po stapu... Ali prakticno, to je poskupljenje od 10 eur za 3 stapa...

 

Da li se to moze nekako kompenzovati?

Mislim da moze?!

Imas struju, sto automatski znaci da ti ne treba plin (ne samo cena, nego i nosenje), ne trebaju ti baterije za lampe, ne treba da se dr*as da nosis telefon na punjenje, baterije za camac za hranjenje... I jos kojesta...

Sto neko rece "ne idem tamo da hranim, nego da pecam!"
​Saglasan, al' kako god da krenes, poneces (ili bar velika vecina) baj jednu Jupolku qqruza... Znaci, nema kuvanja, nema mucenja, nema maltretiranja...

I da, jel' 15 kg qqruza dvevno ili?

 

Sto se tusiranja tice, mislim da je i prosle godine bilo mufte?
Jedino ako su sad uveli neke cice da ti trljaju leda?!  :yahoo:

 

Sto se bungalova tice, takodje mislim da je i prosle god bila ista cena?

 

Okreni, obrni, sve se to svodi na isto...

Neka mala razlika postoji, ali mislim da nije nista strasno?!

Malo cemo da qukamo u pocetku, a vec posle prvog pecanja, niko to vise nece pominjati!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nove cene za jezero.Po meni ovo je ludilo al za nekog je to normalno

 

Jezero Žabar

Cjenovnik za 2016 godinu:

-Dozvola (max. 4 štapa) 25 Eura/24h

-Svaki sledeći štap 10 Eura/24h

-Bungalov 20 Eura/24h

-Upotreba čamca 5 Eura/24h

-Iznajmljivanje kredla 3 Eura/24h

-Kukuruz 15/1 3 Eura

-Boili 1/1 10 Eura

-Pelete 10/1 13 Eura

U cijenu dozvole uračunato:

-Wi-Fi

-Struja na svim pozicijama

-Tuširanje

-Kukuruz 15 kg dnevno 

Za precizne informacije i rezervacije javiti se na br.tel:

+387 65 898846 Mišo Hvala!

 

 

Sta je realna cena pecanja na nekoj vodi?! Ovo povecanje cene na Zabaru deluje mnogo ali kad malo razmislim i nije. Da objasnim: Ako na kampanju idu dva ribolovca pecaju na po dva stapa i dele poziciju ( sto je vrlo cest slucaj) onda je ovo skroz ok cena. Za 12,5 eura pecas 24h dobijes kukruz i imas tusiranje,ako racunamo da je kanta kukuruza 3 eur a tusiranje 2 ili 2,5eur (nisam siguran) sto je u zbiru 5 eur ili ti 2,5 po coveku. Sto bi znacilo da pecanje na dva stapa po coveku dodje 10 eur,kukuruz bi svakako uzeo i sigurno bih isao da se tusiram pogotovo leti. Ovo je moja racunica vecina se nece sloziti sa njom ali sve ima svoju cenu pa tako i pecanje. Ja volim da pecam u drustvu i misljenja sam da za Zabar je sasvim dovoljno pecati na dva stapa.

 

PIse DOZVOLA, svi smo shvatili da se odnosi na jedninu. Billy kaze da moze vise ljudi...jel onda na 4 stapa moze pecati 4 ribolovca?

 

Kome verovati Billy the boy?

Link to comment
Share on other sites

PIse DOZVOLA, svi smo shvatili da se odnosi na jedninu. Billy kaze da moze vise ljudi...jel onda na 4 stapa moze pecati 4 ribolovca?

Kome verovati Billy the boy?

Srki ja ne pricam nista napamet,a i sama recenica DOZVOLA ZA 4 STAPA IZNOSI 25eur znaci da nije bitan br ribolovaca vec br stapova. Cuo sam se porukom sa Misom cuvarom i covek mi je rekao da mogu da pecaju dva ribolovca na na jednoj poziciji na UKUPNO 4 stapa za 25eur. Uostalom br tel je u temi pa ko zeli neka proveri.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

opet ,na 10 km 6 stapa 2 ribolovca 30 eur... za 5 eur vise plus dva stapa,ne delim na stap nego gledam globalu

 

 

 

Ljudi sto se tice ,struje,i svega ostalo pa postali ste suvise gotovani, i niste vi bre za saranolov,Po meni ovako se izgubi svaki smisao za boravak pored vode,

al opet po meni

 

zaboravili ste da ce pijani austrijanci i ostala juropska bagra da mlatare brodicima i camcima,i josh mi fali da neko nosi razglas jer ima struje.

 

sto se mene tice ,mogu dovesti u konobarice u minicu ,netreba mi .treba mi voda sa mir na pozicija sa OGROMNIM SARANIMA, sve ostalo neverujem nikom i nosim sa sobom

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Jel to na Žabaru ponestalo mušterija pa sad po dvojica mogu da pecaju na jednu dozvolu?

Sunce ti poljubim, znači ako neko hoće da ide na Žabar, mora sebi da nadje pajtosa da ga jeftinije izađe dozvola?! Još ako nadje dvojicu, eto dozvole do džaba. Ali onda pecaju na po jedan štap, a to je zabavno pravo.

Ne pecaju svi u društvu, neko voli i sam samcat da bude na poziciji, uz mrak, tišinu itd.

Mogu da zamislim sliku jezera noću, kad bi svi upalili sijalice na pozicijama ispod nadstrešnica. Ko vašar u Puračiću.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Jel to na Žabaru ponestalo mušterija pa sad po dvojica mogu da pecaju na jednu dozvolu?

 

Sunce ti poljubim, znači ako neko hoće da ide na Žabar, mora sebi da nadje pajtosa da ga jeftinije izađe dozvola?! Još ako nadje dvojicu, eto dozvole do džaba. Ali onda pecaju na po jedan štap, a to je zabavno pravo.

 

Ne pecaju svi u društvu, neko voli i sam samcat da bude na poziciji, uz mrak, tišinu itd.

 

Mogu da zamislim sliku jezera noću, kad bi svi upalili sijalice na pozicijama ispod nadstrešnica. Ko vašar u Puračiću.

hahahhah ti si lud lik nema dalje... :) hahah :D Nocu kad zakuca riba pocnu da se svadjaju ciji je stap pa onda tek vade ribu... :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Billy boy ne kazem da pricas napamet nego nije bilo pojasnjeno u postu pre tvog da 2 ribolovca mogu da pecaju na 4 stapa. Ja sam razumeo da samo jedan covek moze da peca na 4 stapa, pa su onda usledili komentari da je skupo itd...
Link to comment
Share on other sites

Billy boy ne kazem da pricas napamet nego nije bilo pojasnjeno u postu pre tvog da 2 ribolovca mogu da pecaju na 4 stapa. Ja sam razumeo da samo jedan covek moze da peca na 4 stapa, pa su onda usledili komentari da je skupo itd...

 

Kako god okrenuo preskupo za sarane 5-10kg I poneki 16-17kg I punu kosaru cverglana

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...