Jump to content

Jezero Zabar


miki0

Recommended Posts

dobro si ti i prosao sa 6 riba :) 

mada verovatno je na vulkanu 12ca bila malo prosirena nego sto je na slobodnom pecanju

 

 

Nije pecala 11, ali dzaba nijedna riba nam nije dosla sa te strane, svu ribu smo dobili prema 13-ci.....10 kg boila smo bacili na spot na 11-ci u startu i svaki dan dodavali po 2 kg ali dzaba nismo upecali nijednu ribu sa te strane :(

Link to comment
Share on other sites

Došao sam u nedjelju sa žabara,drugar i ja pecali 11,tri dana,prvu noć dve ribe,jedna što kaže Vlada iz uvale u 12 pošto taj dan nije tu pecao niko i jedna sa ćoška,drugi dan ništa,treću noć jedan od 22kg sa ćoška. U petak su na 12 došli ljudi iz Slovenije,imali četiri udarca u toj uvali.Sve u svemu jako čudno kretanje ribe u tom delu jezera. Na 17,16,19,20, ljudi po pet dana ništa pa onda petu noć po više komada. U svakom slučaju mislim da je bolje što ste se prebacili na 6,jer je čovek na petici pecao samo danju i imao više riba,dok je noću vadio štapove.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Taj deo je jako čudan

11 sam pecao dva puta jednom 7 dana drugi put 11 dana

Nikakvu logiku nisam našao ni uhvatio

Sve se svelo ba to kad je riba tu jede i tada jede sve kad nije nema je

Nema te sile hrane ili mamca koji bi je navukao da dođje ona u nekom samo njom znanom trenutku krene i to obično od 14 da prolazi tuda i tada je lom

Prvi put 4dana i 3 noći sam imao jednu ribu i onda 3 naredna dana 30i nešto riba a pecao sam samo danju

Sledeći put smo bockali 2 ribe danju 1 noću.... i tako konstantno celo pecanje

Možda nekad nalete 3-4 danju

Tada smo zadnje 3 večeri se sprdali i uzmem dve jupolke hrane pune i odnesem u uvalu na 12 jer nikad niko tamo nije pecao i spustim hranu i preko mamac 2zrna kukuruza i podizač i kao dal će da ga nađje

I dođje riba u toku noći dovučem čamcem tiho u sred noći spustim i nista do jutra i tako tri noći po jedna riba,ni slučajno dve a ni bez udarca

Te pozicije su takve,nisu ko npr 10,17,19... riba na tim pozicijama živi ne izlazi ili retko kad izadje i tu nema velike filozofije,koliko ti se peca toliko ćeš ribe da uhvatis

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Pecali smo od petka do nedelje box 6 nismo imali bipa kao i ekipe oko nas,niko nije imo ni bip riba se sva nabila na 14-15 i jedino tamo su ljudi imali ulova,razvlacili smo čamcem hranili spustali sisteme u tačke de riba peca na tom delu al nista nije urodilo plodom.Sve u svemu i ako nismo imali ulova Jezero je Toppp!!! Ozbiljna priča što se tiče jezera,i u narednom periodu ćemo ga cesće posecivati,Pozdrav za gospodina Mikija
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja i drugari bili nedelja-ponedelak dan-noc-dan na poziciji 3 i 4.Ni pip nismo imali.Drugar na 3 razvlacio skroz gore u ulaz 19 i blize ali nista.Mi na 4 vukli tamo preko puta na plazu i na markere i levo ka 20 i na prolaz izmedju 4 i 5.Ma nista.Jedan som od 5 kg bio kolateralna steta ,uzeo jednu boilu 18 mm M1.Na jezero smo isli po prvi put i odusevljeni smo.Vec planiramo krajem oktobra ponovni odlazak.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

113efdd4e397e4527ab81d2cb3d96878.jpg

 

2295a2ab288d4ee8d9fe8b48ccd912d2.jpg

 

b283433ad19f926bbc3864d3f0e1076f.jpg

 

53fba7ff32f76481ef0cca7b90a572e5.jpg

 

de1443ed8714d607c33b1f2f8896d0fa.jpg

 

Na osmici za vikend sa sinom. Sve ribe dobili od momenta kada smo zabacilo pa do ponoci u petak. Sve na razlicite pozicije.

 

Kako cujem, mi smo super prosli u odnosu na druge.

 

Ali zbog ovog je vredelo svakako:

 

be6c87f291b8005fc9b2e860dcab46d1.jpg

 

314dee99f66845ea5b56f51ac170d04c.jpg

 

db1ef9db5d7867bb822dcb988fe2efb6.jpg

 

203d4dce88af339869b2630dede4117b.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 24
Link to comment
Share on other sites

Jos jedan vest sa Zabara od 31.10 koju ja tek sad vidim.

Citiram

Obavještavamo sve ribolovce da smo započeli pregrađivanje kanala između pozicija 4 i 5.Dio jezera na kome se nalaze pozicije 8 i 9 biće pretvoreno u VIP pecalište.Na pomenutim mjestima će biti izgrađeni bungalovi i ovaj dio jezera će biti poribljen sa velikom količinom kapitalnih primjeraka ribe 18+.
Hvala!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

KALENDAR TAKMIČENJA ZA 2018. GODINU:

22–25. 03. 2018 (72 h) PROLEĆNI KUP – OTVARANJE

01–04. 11. 2018 (72 h) JESENJI KUP – ZATVARANJE

 

Cena* kotizacije za svaki kup ponaosob iznosi 100 eur.

*Sve cene izražene su bez PDV-a. Na navedeni iznos potrebno je dodati PDV u iznosu od 17%.

 

REZERVACIJE POZICIJA:

– Rezervacije pozicija za slobodan ribolov počinju 01. 12. 2017. godine (petak).

 

ŠARANSKI RIBOLOV:

– Cena* ribolovnih dozvola: 25 eur / 24 h

– Cena* upotrebe bungalova: 20 eur / 24 h

*Sve cene izražene su bez PDV-a. Na navedeni iznos potrebno je dodati PDV u iznosu od 17%.

 

RIBOLOV NA GRABLJIVICE:

– Cena* ribolovnih dozvola za grabljivice: 20 eur / 24 h

– Cena* upotrebe bungalova: 20 eur / 24 h

*Sve cene izražene su bez PDV-a. Na navedeni iznos potrebno je dodati PDV u iznosu od 17%.

 

Ribolov na grabljivice za sezonu 2017/2018. dozvoljen je od 01. 12. 2017. i traje do 15. 03. 2018; za obavljanje istog potrebna je rezervacija.

Sezona ribolova na grabljivice za sezonu 2018/2019. počinje 15. 11. 2018. i završava se 15. 03. 2019.

Ribolov na grabljivice dozvoljen je isključivo na veštački mamac – varalicu. Prilikom obavljanja ribolova zabranjeno je kretanje automobilima po jezeru (automobili moraju ostati na parkingu).

Naknadna pravila u vezi sa ribolovom na grabljivice biće blagovremeno objavljena.

 

OPŠTE NAPOMENE:

 

– Pozicije 8 i 9 su fizički odvojene od ostatka jezera i izdaju se po istim cenama kao i ostale pozicije. Na njima se nalaze bungalovi i u taj deo jezera je, pored riba koje su ostale prilikom pregrađivanja, ubačeno 100 riba težine 15–25 kg.

– Svi ribolovci koji su rezervisali poziciju dužni su da avansno uplate 50% iznosa kompletne rezervacije, kako bi ista bila validna, a najkasnije 15 dana od poziva za rezervaciju. Ostatak sume potrebno je uplatiti u roku od 60 dana pre početka aranžmana.Bankarski troškovi idu na teret klijenta koji uplaćuje avans.

– Ukoliko ribolovac nakon uplate avansa za rezervaciju otkaže termin, odnosno dolazak, avans se ne vraća. Ukoliko ostatak sume ne bude uplaćen u roku od 60 dana pre početka aranžmana, smatraće se da je rezervacija otkazana.

 

HRANJENJE RIBE:

– Hranjenje ribe u toku sezone 2018. biće redovna mera koja će se obavljati najviše tri puta nedeljno u vremenskom periodu 08–10 h, i to po dinamici: nedeljom i sredom na svim pozicijama, petkom samo na slobodnim pozicijama.

– Hranjenje ribe vršiće ribočuvarska služba u jednom prohodu po vidno obeleženim (markiranim) mestima (spotovima) u okviru svake pozicije bez izuzetka, i to peletiranom i lako svarljivom hranom.

 

BACANJE KREČA I PLAVOG KAMENA:

– Bacanje kreča i plavog kamena, kao redovna mera regulisanja fizičko-hemijskih svojstava vode u jezeru, obavljaće se u zavisnosti od potrebe, a najmanje 4 puta godišnje.

– Molimo sve ribolovce za strpljenje i kooperaciju prilikom sprovođenja gore navedenih mera.

 

Zakazivanje termina za ribolov i sve ostale potrebne informacije možete dobiti na kontakt telefon +387-65-898846 i E-mail adresu miroslav.jovic@vulkani.rs.

 

COMPETITION CALENDAR FOR 2018:

 

MARCH 22-25, 2018 (72 h) THE SPRING CUP – SEASON OPENING

NOVEMBER 1-4, 2018 (72 h) THE AUTUMN CUP – SEASON CLOSING

 

Registration fee for each cup is 100 EUR.*

*All prices are expressed without VAT. The VAT is 17% and it is added to the stated sums.

 

POSITION BOOKINGS:

- Position booking for recreational fishing starts from December 1, 2017 (Friday).

CARP FISHING:

- Price* of the daily fishing permit: 25 EUR / 24 hours

- Price* for the daily bungalow lease: 20 EUR / 24 hours

*All prices are expressed without VAT. The VAT is 17% and it is added to the stated sums.

 

PREDATORY FISH FISHING:

- Price* of the daily fishing permit: 20 EUR / 24 hours

- Price* for the daily bungalow lease: 20 EUR / 24 hours

*All prices are expressed without VAT. The VAT is 17% and it is added to the stated sums.

Fishing season 2017/2018 for predatory fish opens on December 1, 2017 and closes on March 15, 2018. It is necessary to book positions in advance.

Fishing season 2018/2019 for predatory fish opens on November 15, 2018 and closes on March 15, 2019.

Fishing for predatory fish is allowed only with artificial bait – fishing tackle. During this type of fishing it is forbidden to use cars aroud the lake (all cars have to remain on the parking lot).

All additional rules regarding fishing for predatory fish will be posted in due time.

 

GENERAL INFO:

– Positions 8 and 9 are located separately from the rest of the lake and they are leased according to the general price list. They offer accommodation in bungalows and, besides the fish that remaind here when the dam was built, an additional 100 fish were put here, size 15-25 kg.

– All fishermen who book their positions are obliged to make an advance payment in the amount of 50% of the total cost of the arrangement within 15 days of making the booking. The rest of the sum is due 60 days before the date of the arrival. All pertaining bank costs for the transfer are borne by the person who is making the payment.

– If a fisherman cancels the booking after making the advance payment, the advance will not be refunded. If the rest of the sum is not paid 60 days prior to the date of the arrival, the booking will be deemed cancelled.

FEEDING OF THE FISH:

- Feeding of the fish during the season 2018 will be a regular measure and will be performed three times a week at the most, in the period 8.00 – 10.00 AM, and according to the following schedule: Sundays and Wednesdays on all positions, Fridays only on unoccupied positions.

- The feeding will be performed by the lake staff in one walkthrough at visibly marked spots within every position without exception. The fish is fed palletized and easily digestible food.

 

DEPOSITING BLUESTONE AND LIME:

– Deposition of bluestone and lime, as a standard measure for regulating physical and chemical water characteristics, will be performed when necessary, but at least 4 times a year.

– We kindly ask the fishermen for their patience and cooperation during the performance of the above stated measures.

 

For booking and all other information please use the phone number +387-65-898846 and email address miroslav.jovic@vulkani.rs.

 

JEZERO ŽABAR

ZABAR LAKE

PRAVILNIK PONAŠANJA NA VODI

*SKRAĆENA VERZIJA*

OBAVEZA SVAKOG SPORTSKOG RIBOLOVCA JE DA SE PRIJE POČETKA OBAVLJANJA RIBOLOVA UPOZNA SA OVIM PRAVILNIKOM,TE DA SE TOKOM RIBOLOVA PRIDRŽAVA PROPISANIH PRAVILA

OPŠTE ODREDBE

-Ribolov na Jezeru Žabar obavlja se isključivo u skladu sa pokretom“Uhvati & Pusti“-„Catch & Release“.

-Vrijeme početka ribolova(dolaska na jezero-poziciju) je od 07-10,00 časova a vrijeme završetka ribolova(odlaska sa jezera-pozicije) od 07-10,00 časova narednog dana I to je period koji se računa kao 24- časovni ribolov(dnevna dozvola)te se u skladu sa njim vrši I naplaćivanje ribolovnih dozvola.

-Po dolasku na jezero,a prije početka obavljanja ribolova svaki ribolovac dužan je da se javi ribočuvarskoj službi.

-Sve vrste ribe,odmah nakon što su ulovljene moraju se sa najvećom pažnjom,u što kraćem roku neoštećene vratiti u vodu.

-Obavljanje ribolova dozvoljeno je samo sa označenih (numerisanih) ribolovnih pozicija.

-Tokom obavljanja ribolova, a na zahtjev ribočuvarske službe,odnosno bilo kog ovlaštenog lica, svaki ribolovac dužan je dati na uvid i kontrolu ribolovni pribor i opremu,mamce kao i ulovljenu ribu.

-Svaki ribolovac nakon završetka ribolova, a prije odlaska sa teritorije

jezera Žabar, na zahtjev ribočuvarske službe dužan je dozvoliti pregled automobila koji je obavezan za svakoga,bez iznimke.

-Svaka eventualna krađa ribe ili namjerno izazivanje smrti ribe na bilo koji način smatraće se najgrubljim kršenjem ovog pravilnika i biće najstrože sankcionisana u skladu sa internim pravilnikom koji propisuje pravno lice koje gazduje Jezerom Žabar a u skladu sa Zakonom.

PRIBOR I OPREMA ZA OBAVLJANJE RIBOLOVA

*RIBOLOV JE DOZVOLJEN SAMO UZ POSJEDOVANJE I UPOTREBU ADEKVATNOG RIBOLOVNOG PRIBORA*

-Maksimalan broj štapova po osobi je 3 (tri).

-Obavezna je upotreba dubinskih sistema za lov šarana I amura.

-Zabranjena je upotreba površinskih sistema za lov šarana I amura uključujući I zig-rig.

-Zabranjena je upotreba upredene strune osim za marker I spood.

-Dozvoljena je upotreba “leed core-a” te “shok leeder-a” (material za izradu “shok leedera” mora biti isključivo monofil,upotreba upredene strune je zabranjena).Maksimalna dužina “shol leeder-a” je 6 (šest) metara.

-Obavezno je posjedovanje adekvatnog meredova za prihvat ribe čiji je promjer obruča minimalno 80x80 cm, a pomjer okca na mreži nije veći od 10 mm.Prije početka ribolova meredov mora biti dezinfikovan od strane ribočuvarske službe odgovarajućim sredstvom za dezinfekciju.

-Obavezna je upotreba kada-kredlova za prihvat ribe iz meredova,a kada-kredl prije polaganja ribe u isti mora biti PRETHODNO NAKVAŠENA.

-Odmah nakon ulova, a najkasnije u roku od 2(dva) minuta,ulovljena riba MOŽE SE SLIKATI I TO ISKLJUČIVI IZNAD KADE-KREDLA u klečećem stavu ili u vodi.

-Minimalna dozvoljena debljina osnovnog najlona je 0,31 mm.

-Zabranjena je upotreba”živog mamca” za sve vrste ribolova.

HRANJENJE-PRIHRANJIVANJE RIBE

-Za hranjenje ribe dozvoljena je upotreba boila,peletirane hrane,šećerca,konoplje I sitnog partikla(ptičija hrana koja u sebi ne sadrži kukuruz) a koje svaki ribolovac može donijeti sa sobom.

-Hranjenje kukuruzom dozvoljeno je isključivo uz upotrebu svježe kuvanog kukuruza koji obezbjeđuje Jezero Žabar odnosno ribočuvarska služba I koji se može nabaviti na samom jezeru uz posebnu doplatu.

-Zabranjeno je plivanje,korištenje vazdušnih jastuka I slično u svrhu prihranjivanja ribe.

-Dozvoljena je upotreba čamca na daljinsko upravljanje za prihranjivanje I razvlačenje sistema na svim pozicijama I to samo u okviru obilježenog prostora pozicije na kojoj se obavlja ribolov.

-Dozvoljena je upotreba čamaca na vesla,el.motora,sonara,samo u okviru obilježenog prostora pozicije sa koje se obavlja ribolov uz obaveznu UPOTREBU POJASA ZA SPASAVANJE I SOPSTVENU ODGOVORNOST.Jezero Žabar obezbijediće čamce za pomenute pozicije a upotreba će biti dozvoljena samo uz posebnu nadoplatu na dnevnom nivou(dozvoljena je upotreba I vlastitih čamaca na naduvavanje,takođe uz posebnu nadoplatu na dnevnom nivou)

-U cilju održavanja kondicije ribe, te povećanja prosječne težine vršiće se povremena planska hranjenja ribe kao I dezinfekcija krečom I plavim kamenom u svrhu popravke biohemijske strukture vode u jezeru.

ZABRANE I OGRANIČENJA

-Strogo je zabranjeno kretanje automobilima unutar ribolovne zone,osim za potrebe nabavke namirnica I to u sledećim terminima,ujutro od 07-10,00 časova I popodne od 17-19,00 časova.

-Zabranjeno je hlađenje vlastitog pića I bilo čega drugog u javnom frižideru osim namirnica za jelo.

-Zabranjeno je uništavanje okoline I narušavanje prirodnog izgleda kompleksa jezera.

-Zabranjeno je loženje vatre I upotreba otvorenog plamena (dozvoljena je upotreba “zatvorenih roštilja”)

-Zabranjeno je na bilo koji način uznemiravati druge ribolovce prilikom obavljanja ribolova ( glasna priča,galama,pjevanje,puštanje glasne muzike I dr.)

-Zabranjeno je tokom obavljanja ribolova napuštati ribolovnu poziciju I ostavljati pribor I opremu bez nadzora ribolovaca.

 

*Svaki ribolovac ima pravo da pismenim putem u “knjigu utisaka” koja se nalazi u službenim prostorijama na jezeru upiše svoje utiske, savjete, primjedbe ili pohvale tokom boravka na Jezeru Žabar, kako o vodi, ribi, domaćinima, radu ribočuvarske službe tako I o drugim ribolovcima.

 

*Nepoštovanje PRAVILNIKA PONAŠANJA NA VODI može biti sankcionisano od strane ribočuvarske službe I lica zaduženih za organizaciju ribolova, udaljavanjem iz ribolovne zone, privremenom ili trajnom zabranom obavljanja ribolova na Jezeru Žabar I drugim mjerama u skladu sa Zakonom.

*U slučaju kršenja,povrede I nepoštovanja PRAVILNIKA PONAŠANJA NA VODI koji propisuje pravni subjekt koji gazduje kompleksom Jezera Žabar licu ili licima koji su ga načinili biće izrečena Odluka o sankcionisanju I kažnjavanju.Odluka o sankcionisanju lica koje je načinilo prekršaj mora biti izražena u pisanoj formi I sadržavati osnovne podatke sankcionisanog lica, tačku ili tačke Pravilnika koje je sankcionisano lice prekršilo te izrečenu sankciju(kaznu).Pomenuta odluka mora biti u skladu sa zakonom te mora biti vidno istaknuta na oglasnoj table u okviru prostorija Jezera Žabar.

 

-OVAJ PRAVILNIK IZRAĐEN JE U CILJU MAKSIMALNE ZAŠTITE RIBOLOVAC,ZAŠTITE I UNAPREĐENJA RIBLJEG FONDA,OČUVANJA PRIRODNOG IZGLEDA KOMPLEKSA JEZERA ŽABAR,UNAPREĐENJA SVEOPŠTE RIBOLOVNE KULTURE,AFIRMACIJE RIBOLOVNOG SPORTA I EKOLOŠKE SVIJESTI RIBOLOVACA TE KAKO BI OEZBIJEDIO SVIM POSJETIOCIMA UGODAN BORAVAK NA JEZERU ŽABAR.

 

*Prava na izmjene I dopune ovog Pravilnika zadržava Pravni subjekt koji gazduje kompleksom Jezera Žabar d.o.o.Vulkan Jezera-Donji Žabar.

Link to comment
Share on other sites

Cekaj ako sam ja dobro razumeo hranjenje ce se obavljati Sredom i Nedeljom iako je pozicija zauzeta? To mi malo nije logicno da ja pecam a da mi neko dodje i prospe dve kante kukuruza na poziciju.

verovatno nece u tvom boxu nego susednom boxu koji je prazan . Verovatno da nebi bila riba samo kod tebe u boxu vec da te zatvaraju a i cene su otisle jos 17% gore
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja skontao hranice se sve pozicije bez obzira na to da li neko peca ili ne. Nesto kao Euro Aqua fazon. A negde pise da ce se hraniti samo peletiranom hranom. E sad, sto se tice pdv-a. Ukoliko su kao firma usli u pdv onda bi trebao da se radi povrat tog iznosa stranim drzavljanima. Videcemo. Duga je zima. Bice sve jasno do pocetka nove sezone
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja skontao hranice se sve pozicije bez obzira na to da li neko peca ili ne. Nesto kao Euro Aqua fazon. A negde pise da ce se hraniti samo peletiranom hranom. E sad, sto se tice pdv-a. Ukoliko su kao firma usli u pdv onda bi trebao da se radi povrat tog iznosa stranim drzavljanima. Videcemo. Duga je zima. Bice sve jasno do pocetka nove sezone

pdv valjda vazi samo ako kupujes u zemljama eu
Link to comment
Share on other sites

Naravno da može da se vrati PDV, ali koliko vredi čekati na granici overu tih papira ( a po nekad se čeka podosta) zbog 10-15e povraćaja, to ne znam. Ne znam ni zašto su naveli cene bez poreza, umesto da lepo napišu, pecanje košta 19,25e po danu i kraj. Ko hoće hoće, ko neće...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da može da se vrati PDV, ali koliko vredi čekati na granici overu tih papira ( a po nekad se čeka podosta) zbog 10-15e povraćaja, to ne znam. Ne znam ni zašto su naveli cene bez poreza, umesto da lepo napišu, pecanje košta 19,25e po danu i kraj. Ko hoće hoće, ko neće...

Pa za to pitanje je da li vrijedi ukoliko se ne mislite vracati u nekom roku nazad do kad ti papiri vrijede. 15e jedan spomb :) Ali ako kupujete recimo opremu I planirate potrositi jedno 500e nije lose I vrijedi :) A I cinjenica je da je limit za povrat pdv koji morate potrositi samo 52e dok recimo u hrvatskoj je 100e, a u Srbiji nisam sigran ali isto znam da je mnogo veci?

 

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Naravno da može da se vrati PDV, ali koliko vredi čekati na granici overu tih papira ( a po nekad se čeka podosta) zbog 10-15e povraćaja, to ne znam. Ne znam ni zašto su naveli cene bez poreza, umesto da lepo napišu, pecanje košta 19,25e po danu i kraj. Ko hoće hoće, ko neće...

upravo to stavi cenu po danu a ne plus 17% i ti sad racunaj . Lepo stavi okruglo pa se ti kusuraj tamo
Link to comment
Share on other sites

postujem pravo vlasnika da odredi cenu i postavi uslove kakve god on zamisli... ja nazalost necu pecati sigurno na ovom lepom jezeru jer je meni licno preskupo... ali dajem sebi za pravo da komentarisem jer se na forumu pise i iznose misljenja a ne peca...

ocigledno je po cenama da se puca na visoko, sto postujem, svaka usluga i roba imaju svog kupca... ali malo su bezveze te fore bez PDV-a... slicna fora se vec provlacila... kao dozvola je toliko i toliko a meredov i kadicu je obavezno iznajmiti na jezeru po ceni toj i toj... stavite odmah cenu koju mora kupac da plati i napisite uracunat meredov, kadica, dezinfekcija sta li je, a ne cena dozvole 1e a propratne obaveze jos 100e.

takodje moram da iskomentarisem pregradnjivanje dve pozicije i vip pecanje riba 20+ ...ustvari ne znam ni kako bih prokomentarisao, meni je to presmesno... ja sam prvi komformista, "sarandzija" koji peca samo na komercijalama (prvenstveno zbog nedostatka vremena i unistenih voda) ...ali i ovo pecanje na komercijalama polako gubi svaki smisao... pravi mali zooloski vrt... samo jos da pocnu gnjurci da nam kace ribu na udicu... naravno uz odgovarajucu naknadu.

  

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...