Jump to content

Koji Spod Stap?


Recommended Posts

Nema raspravke nikakve vec misljenja i ne lezi svakom isto. Ja iznosim iskljucivo po onom sto sam imao i isprobao i ono kako meni se pokazalo . Lrs je meksi i tanji i elegantniji a ng deblji kruci i tarabast. I sa jednim i drugim sam dostizao iste daljine stim sto mi lrs cak mislim i malo dalje bacam jer napravi polugu i jos izbaci sam i naravno mi je lakse raditi sa njim . To je moj zakljucak a ko ima drugaciji neka iznese opet kazem ne odgovara svima isto.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mozda nisam merodavan jer ne idem po takmicenjima, pa ne mogu da dam ocenu na osnovu 2-dnevnog, 3-dnevnog ili visednevnog rada sa spod stapom, ali...

Imao sam NG spod, pokusao dva-tri puta sa njim da "radim" na slobodnim pecanjima, i rezultati su sledeci:

Kicma pukla na tri dela, zuljevi na rukama, pokidano nekoliko raketa, spombova...

 

Poklonim ga drugaru, koji je svaki put balavio nad tim stapom kad ga je video, eno ga srecan ko malo dete!
Kaze, nikada nije koristio bolji spod stap i nebi ga menjao ni za sta na svetu...

Nit' zuljeva, nit' bolova u kicmi, nit' kidanja!

 

Jbga, nekome legne, nekome ne?!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bas tako Nebojsa....ja sam nosio drugarov lrs na jedno pecanje i posle odredjenog vremena skinuo masinu i namontirao Cormoran akx,isto sam postigao,igrom slucaja sada imam taj ng,savrsen stap za moje pecanje,em baca u 3 pm daleko,em baca raketu od 800g ko od sale a debljina stapa samo pozerima smeta :-D
Link to comment
Share on other sites

Bas tako Nebojsa....ja sam nosio drugarov lrs na jedno pecanje i posle odredjenog vremena skinuo masinu i namontirao Cormoran akx,isto sam postigao,igrom slucaja sada imam taj ng,savrsen stap za moje pecanje,em baca u 3 pm daleko,em baca raketu od 800g ko od sale a debljina stapa samo pozerima smeta :-D

 

Ne kazem ja da mi je debljina (stapa-da neko ne shvati pogresno  :crazy: ) smetala, jednstavno mi nije legao, i to je to!

 

A kad smo vec kod debljine (i tezine):

Ko je pecao na Shakespeare GARANT, tom ni bukov sprajc nije debeo i tezak!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

E baca gresis mnogo ali nema veze ali zbog pozera ti moram odgovoriti da je to tvoje shvatanje inace ja neidem po komercijale da poziram a pecam 99% divlje vode a znam jos puno takvih koii pecaju ma taj nazovi pozerski po tebi pribor a po meni pribor za uzivanje poput sky poda ,rx,sx,ntxr,hisa i sl. Vidi to je tvoje vidjenje a nase je da uzivamo u svemu do krajnjih granica. A sto se bacanja tice u mojim rukama lrs baca vise sigurno i naravno kome sta legne
Link to comment
Share on other sites

Koliko bacis sa tim tvojim lrs? +/-?

za komercijalu bilo koji stap zavrsi posao dok za neko teze pecanje ipak treba nesto ozbiljnije....ne kazem ja da lrs ne valja nego dajem akcenat da nije tolikodobar koliko ga hvalite,pocni od tog da kad ga nanisanis kroz karike vidis da svaka vodi svoju politku,to nije kvalitet!

Link to comment
Share on other sites

Koliko bacis sa tim tvojim lrs? +/-?

za komercijalu bilo koji stap zavrsi posao dok za neko teze pecanje ipak treba nesto ozbiljnije....ne kazem ja da lrs ne valja nego dajem akcenat da nije tolikodobar koliko ga hvalite,pocni od tog da kad ga nanisanis kroz karike vidis da svaka vodi svoju politku,to nije kvalitet!

Baca ti i ja smo dobri to da nekvarimo, ali ovaj put dajem glas za lrs. neznam sta hoces tacno da kazes za stap od 160eura da karike vode svoju politiku,no nebitno. igrom slucaja drugar mi kupio stap fs lrs, i zadnja dva pecanja sam pozajmio od njega. jedom recju fantazija od stapa, stvarno bacas sa pola snage, jer stap odradjuje dosta, i da neverujes ako imas malo osecaja bacas tacno tamo gde si zamislio,i uvek u isto mesto, stap prosto upravlja raketom, lak je u porejenju sa nekim drugim spod stapovima, mana konkretno kod ovog je sto je kupio sa karikom 40mm,no mozda se i nemoze nazvati manom. pecali smo distance od 60-70m na tresetu do 140m na atki bez ikakvog problema ili umora. stap po meni za desetku  :good:

Link to comment
Share on other sites

Koliko bacis sa tim tvojim lrs? +/-?

za komercijalu bilo koji stap zavrsi posao dok za neko teze pecanje ipak treba nesto ozbiljnije....ne kazem ja da lrs ne valja nego dajem akcenat da nije tolikodobar koliko ga hvalite,pocni od tog da kad ga nanisanis kroz karike vidis da svaka vodi svoju politku,to nije kvalitet!

spomba vise od tebe nego ti sa ng :) . Nema ljutnje ali sve jesam sem pozera . Inace kazem imao sam i jedan i drugi stap i neijednu prednost ng nema u odnosu na lrs. A bas se zapitah dali sam pozer jer na dunavu najvise pecam gde nema nikog u blizini a pecam sa najpozerskijom opremom. Ne nego mi se moze da uzivam u tome sto mogu.
Link to comment
Share on other sites

Ja i ti baca u po stapove :) . Ja volim opklade. Zavisi od debljine najlona. Sta se primas bre baca pa svako ima razlicite prohteve i svakom lezi nesto drugo. Ali kad probas lrs prodaces ng
Link to comment
Share on other sites

Ja i ti baca u po stapove :) . Ja volim opklade. Zavisi od debljine najlona. Sta se primas bre baca pa svako ima razlicite prohteve i svakom lezi nesto drugo. Ali kad probas lrs prodaces ng

Nije to slatko da se proba i ako ne mozes preko 180 ne pocinji

Edited by KKarp
Link to comment
Share on other sites

Ja LRS koristim za marker. Bacao sam Alienku jednom sa LRS-om svojim. Ide daleko u pm, i jos dalje. 

Inace vitlam sa Milovim spod stapom Shoback 7 lb 3,90 i odradjuje mi posao sasvim odlicno.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam dosta modela spod stapova i dosta sam testirao svaki , NG spod stari model nije za distance ispod 100 m dok preko 100 m mislim da mu ni jedan stap ne moze prici , LRS stap sa kojim je mnogo lakse raditi do 120 m daljine , moze da baci i dosta dalje naravno , ali ne tako kao NG lako . A imao sam i novi NG spod model , kada bi morao da biram izmedju starog i novog uzeo bi novi .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ja koristim Maver Genesis Spod 12ft 5lb,..imam dva komada,jedan za spod jedan za marker,i odlicni su,mora samo jaka ledja i ide odlicno,precizan stap,po meni skroz korektan za te novce!!! Mada je LRS 12ft najbolji spod stap koji sam probao,pola snage ti,pola stap i sa neverovatnom lakocom bacas,stap je zlo!!!

I polomio sam ga u zabacaju,..u polozaju dok je bio iznad moje glave,nije izdrzao zamah i pukao je,i to sam ga koristio za marker,..kordin m.plovak i 115gr cs m.olovo,za shock uvek koristim kanap 0,35mm. Jbg.mislim da ukoliko zelite da bacite daleko i marker i spod mora neki ozbiljniji stapovi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I koji ozbiljniji spod stap da kupim,u igri su FS LRS,Century SM(spod machine) ili mozda Sportex Catapult Spod,ili neki NG polovan,ali trenutno niko ne prodaje,ili Grays Distanc(koji isto tako nema polovan),pojma nemam,od svih navedenih sam probao LRS-a,ali i njega moram da sacekam malo,nema ga trenutno. Pojma nemam sta da radim,dali neko ima Spod Machine od Century-a,ili Spoetex Catapult Spod,bitno mi je da je jak i pouzdan,.. i da je za preko 120m.
Link to comment
Share on other sites

Jedan jedini, nikad nezaboravljeni .......

Fox Excel Spod Rod.

Ja mator covek pa stara skola....inace moze s njim da se dobaci do sajle na Miki, sta drugo reci

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...