Jump to content

Koji Spod Stap?


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Koristio sam ga u par navrata, srednji spomb ne oseca, veliki spomb full napunjen moze da "napuni" stap. Po meni je drska kratka , bez obzira sto masinicu mozes da postavis i vislje, masinica se pricvrcuje na halter i odozgo.
Link to comment
Share on other sites

Bacao veliki spomb na Pavlovačkom jezeru. Za visinu od 170cm nikako nije i treba stvarno biti jak da se baca sa njim ceo dan.

Sestrić baca sa njim daleko ali topi najlon od siline zamaha. Još jednom za te pare ima daleko boljih.

Link to comment
Share on other sites

AX je stariji model od BX. Koliko znam blank i kod jednog i kod drugog je izradjen od istog materijala. Oba imas u verziji 12f 5lb. Koristim BX model, a AX sam imao samo prilike da vidim,pa ne mogu da ti kazem konkretne razlike, mada mislim da je to manje, vise isto.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

NG spod (imao) ko ima snage  i izdržljivosti ubedljivo najdalje i najteže baca. Težinu takoreći ne oseća samo treba snage.

Sportex spod imam ja kao i nekoliko mojih prijatelja, izuzetno lako i precizno baca i ne lomi leđa toliko.

Harrison Carpista spod imam ja, jako lako baca ali se desio peh kod prijatelja pa je pukao, izrazito pogodan za celodnevno bacanje

Daiwa Infinity spod, extra lagan, extra lako baca i extra skup doduše.

 

Eto toliko

Link to comment
Share on other sites

MITCHELL ADVENTURE FLASH SURF 4,20m 100-200g

Kolega jel to koristis za spod stap?

Ovo je ubistveno, koristiti surf stap za spod je kazna Bozja, znam jer sam prije nekih osam devet godina probao, doduse moj je bio na 3,90.

Da pojasnim:

- mnogo debeo donji deo stapa zamara, nemoze se dobro uhvatiti

- rastojanje od donjeg dela stapa do drzaca masinice kod surf stapova je veliko i zabacivanje je otezano

- kod surf stapova radi samo gornji deo stapa tako da kada napunite raketu savija se ko kifla

Nikom ne preporucujem ovo za spod!

Link to comment
Share on other sites

Mene zanima fox xt spod, ko ga ima, puno bi mi znacio neki info  :help:  :help:  :help:

 

Fox ranger spod imam i mislim da je to taj za koji pitaš,zbunio si me s ovim xt,lagano izbacuje veliki spomb,fine daljine dostiže,ne umara me u bacanju,mana- malo je pretežak za moj ukus ,više me umara dok mi kolega puni to držanje nego zabac,za neke daljine do 120 odličan,ide i preko toga.Za te novce teško češ nači kvalitetniji,ovisi što želiš i kako loviš.

Drugi mi je sportex 5.5 ,fantazija  s kojom lakoćom baca,imao i 8 lb i odmah ga se riješio nakon prve kampanje-bukvalno kolac,nek se ne ljute oni koji ga imaju,ovo je osobno moje viđenje koje može biti i pogrešno  :good:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...