Jump to content

Koji Spod Stap?


Recommended Posts

A ima i maver genesis extreme spod tu je negde oko 50e ali je to baš batina.. Neku malu raketu nema smisla stavljati kad ne može da ga optereti...

Taj Maver Genesis Extreme sam koristio za marker par puta dok nije pukao pri zabacaju,ispod prvog sprovodnika odozdo na nekih 30cm ispod,..tu gde ima najvece opterecenje svaki stap pri zabacaju,..iznad rukohvata. Olovo je bilo marker 115gr.Carp Sistem-ovo i Kordin m.plovak. Znaci da bi ga pri nekom jacem zabacaju sa Spomb-om polimio kao cackalicu. Pa samim tim i nebi preporucio taj stap nikome,bacanje para samo. To je moje iskustvo sa tim stapom,mozda neko ko nebi zapinjao kao ja ima neko drugo pozitivnije misljenje o stapu i o opterecenju istog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Taj Maver Genesis Extreme sam koristio za marker par puta dok nije pukao pri zabacaju,ispod prvog sprovodnika odozdo na nekih 30cm ispod,..tu gde ima najvece opterecenje svaki stap pri zabacaju,..iznad rukohvata. Olovo je bilo marker 115gr.Carp Sistem-ovo i Kordin m.plovak. Znaci da bi ga pri nekom jacem zabacaju sa Spomb-om polimio kao cackalicu. Pa samim tim i nebi preporucio taj stap nikome,bacanje para samo. To je moje iskustvo sa tim stapom,mozda neko ko nebi zapinjao kao ja ima neko drugo pozitivnije misljenje o stapu i o opterecenju istog.

 

Naravno drug i treba da izneseš iskustva.. Poštujem to... Bane ga je imao neko vreme ako vidi ovo verovatno će odgovoriti...

Jel mogu ovaj stap da koristim kao spod i jel moze da dobaci do 100m? Ron Thompson c14 pro spod 360cm i 4.5lbs?

To već zavisi od tebe mašinice najlona i rakete nije sve u štapu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel mogu ovaj stap da koristim kao spod i jel moze da dobaci do 100m? Ron Thompson c14 pro spod 360cm i 4.5lbs?

Zavrsi ce ti posao. Nije za veliki spomb, ali srednji i raketa lete. Daljina zavisi od vise faktora, a najvise od tebe
Link to comment
Share on other sites

Taj Maver Genesis Extreme sam koristio za marker par puta dok nije pukao pri zabacaju,ispod prvog sprovodnika odozdo na nekih 30cm ispod,..tu gde ima najvece opterecenje svaki stap pri zabacaju,..iznad rukohvata. Olovo je bilo marker 115gr.Carp Sistem-ovo i Kordin m.plovak. Znaci da bi ga pri nekom jacem zabacaju sa Spomb-om polimio kao cackalicu. Pa samim tim i nebi preporucio taj stap nikome,bacanje para samo. To je moje iskustvo sa tim stapom,mozda neko ko nebi zapinjao kao ja ima neko drugo pozitivnije misljenje o

stapu i o opterecenju istog.

Taj stap je izuzetan i uopste nije cackalica. Jedan od najboljih u tom cenovnom rangu ali svaki stap moze da se polomi pa i ovaj. Samo sto nije sigurno pukao zbog opterecenja od 115 grama. Ja bi problem trazio negde drugde. Mozda je problem bio u nepravilnom zabacaju ili je konkretno taj primerak imao neku manu (skart)

Link to comment
Share on other sites

Naravno svaki stap moze da pukne pri zabacaju,cak i najskuplji,..ako se pretera.

A Maver je bas je pukao zbog opterecenja i siline mog zamaha,jednostavno taj put nije idrzao,klip je bio na nekih ili 135 ili 140m,bacio sam par puta ali nije udarilo u klip bas kako treba,pa sam pokusao malo,.. jos malo jace,ali nije izdrzao. Kordin plovak je debeo malo za te daljine,carp sistem-ov je mnogo bolji,ali se slabije vidi na toj daljini,plus mi je i vetar odmagao i pravio otpor malo i pri samom zabacaju,i to nije prvi stap koji je pukao tako,ima ih jos par koju su pucali i dosta skzpljih. Jednostavno znam da nije idrzao,to je bio samo lagani trning,marker pa onda spombm. Po meni ko hoce ozbijan stap za spod mora da uzme LRS-a,..ili neki NG,..ili mozda Grays Distanc Spod,..mada mogu da preporucim i Century SM (spoding machine) najnoviju zver od Century-a,..zapinjao sam koliko sam mogao,a mogu mnogo,hm,..ono je strasno koliko ne oseca nista,samo na svakih par zabacaja mora da se proveri gornji deo stapa dali lezi lepo,jer par zabacaja i izvuce se malo gornji deo stapa. Mada to je samo moje iskustvo,a ono ne mora da bude merodavno naravno ????

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Maver je skroz dobar stap,par ljudi oko mene ga koristi i samo reci hvale,opterecenje do kraja....kao sto rece Shoga,verovatno si zabo neki s falinkom..........inace najbolji stap u srednjoj klasi je Cormoran AKX,previse muzike za nikakve pare.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Maver je skroz dobar stap,par ljudi oko mene ga koristi i samo reci hvale,opterecenje do kraja....kao sto rece Shoga,verovatno si zabo neki s falinkom..........inace najbolji stap u srednjoj klasi je Cormoran AKX,previse muzike za nikakve pare.

Inače sestriće(limar) sa njim baca ne pod sajlu nego na drugu obalu što je po njegovim proračunima 160m... A sa ng može da baci i do 165m al da nategne momački.. Hahaha

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inače sestriće(limar) sa njim baca ne pod sajlu nego na drugu obalu što je po njegovim proračunima 160m... A sa ng može da baci i do 165m al da nategne momački.. Hahaha

NG ide mnogo preko te tvoje cifre sa Alien raketom.

Link to comment
Share on other sites

Moje iskustvo sa Maver Genesis je fenomenalno doduse ne spod stap nego stapovi za pecanje. Kapiten ekipe u kojoj sada pecam je koristio te stapove 13ft 3,5lb i prezadovoljan je vitlao ih na miki celu sezonu i odradili su bez ikakvih problema moze bas lepo da baci (sto je i do majstora a ne samo do stapa) a i na ribi se ponasa fenomenalno. Ja nisam sa njim bacao niti vadio ribu ali sam ga drzao u ruci i deluje mi ok. Za te pare (ako se ne varam oko 50evrica komad) mislim da bolji stap niko nece naci. Ako je tebi pukao na zabacaju ne mora da znci da je stap los, iz licnog iskustva sa drugim stapom sam imao lom istog tipa ali sam predhodno stap prilikom vadjenja iz gepeka preklopio gepek vratima i nije bilo tragova ostecenja samo je pukao provodnik. Stap je popravljen u MG servisu na karaburmi i pitao sam ih za to i rekli su mi da postoli mogucnost da ce stap puci na tom mestu gde je bio precvikan i stvarno se to i desilo. To je moje iskustvo sto se loma stapa tice a za Maver Genesis iako ga nisam licno koristio verujem mom bratu bata Ziletu kapitenu C.T.King Carp team-a i odgovorno tvrdim da je stap za te pare babaroga. Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...