Jump to content

Koji Spod Stap?


Recommended Posts

Pozdravm svima. Interesuje me da li neko koristi FS Spomb rod u 13 ft verziji i kakvi su utisci. Hvala

Koristim ja, odlican. Veliki spomb samo preklopis stap bez naprezanja i ide 100m. Dosta meksi od LRS-a i ne umara puno.

Nije za daljine preko 130m, ali sve ispod odradjuje perfektno.

Link to comment
Share on other sites

Koristim ja, odlican. Veliki spomb samo preklopis stap bez naprezanja i ide 100m. Dosta meksi od LRS-a i ne umara puno.

Nije za daljine preko 130m, ali sve ispod odradjuje perfektno.

Hvala kolega i meni je trebala ova informacija. Kakav je sa srednjim spombom?

Link to comment
Share on other sites

Hvala kolega i meni je trebala ova informacija. Kakav je sa srednjim spombom?

Odlican! Igra se s njim i tek tad nema umora. Usput, sa njim sam Dot napunjen vlaznom hranom bacio 156m.

 

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odlican! Igra se s njim i tek tad nema umora. Usput, sa njim sam Dot napunjen vlaznom hranom bacio 156m.

 

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

Hvala gos"n Pepicu. Tih 156m je za mene misaona imenica. Aliii kad popijem 5 piva sto tada bacam,pa to leti cudo jedno!  Cuj leti ,to skace grize,ma kida! :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Hvala gos"n Pepicu. Tih 156m je za mene misaona imenica. Aliii kad popijem 5 piva sto tada bacam,pa to leti cudo jedno! Cuj leti ,to skace grize,ma kida! :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Nema na cemu. Tih 156m je bio samo test, sve preko 100m mi nije srcu drago ali nekad se mora.

A uz pivo sve ljepse ide i svako ti more do koljena [emoji23]

 

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 5 months later...

Stap sa lakocom baca do 100m veliki spomb i ne umara uopste. Jaka kicma stapa daje sigurnost pri zabacivanju. Mislim da srednji spomb moze da odapne dosta dalje, ali da je granica na kojoj moze biti precizan sa njim oko 120-130m.

Link to comment
Share on other sites

Pa u svakom slucaju za pecanje preko 120-130m, razvlacenje iz camca i hranjenje iz camca je logicnije resenje nego zabacivanje, po nekom mom misljenju. Meni treba tako nesto, da sto manje umara i da sto lakse dostize tih 100m. Hvala na odgovoru.  :pivopija1:

Link to comment
Share on other sites

Svaki spod štap na tržištu će sa velikom lakoćom dostići daljinu od 100m. Tu performanse nekog štapa i kvalitet uopšte ne igraju neku bitnu ulogu. Kvalitet štapa dolazi do izražaja tek na malo većim daljinama i kada se dugo hrani, lakše bacaju, manje umaraju, lakši su... ako bi gledao free spirit spod, da bude fensi a da ga se neopterećuje velikim daljinama onda je S range spod svakako bolje rešenje od Spomb roda. Ukoliko kolega želiš fensi spod to je jedna priča, a što se tiče daljine od 100m to može bilo koji
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja 3 godine imam Prologic C1 Alpha Spod 12ft, odradjuje posao vrhunski, a za smesne pare, mislim da sam ga nekih 60 evra platio. Baca do stotke lagano, ali zaista lagano, dalje nisam ni imao potrebe da bacam. Malo je tezi i zavisi ko sta voli, ali za neka opustena i ne takmicarska pecanja odlican
Link to comment
Share on other sites

Na kraju sve zavisi i do onoga koji baca, jer baca ribolovac a ne štap...to što je neki štap skup ne mora da znači da će nekom da odgovara...Imam ovaj Prologic c1 alpha 12ft  - odličan štap za malo para, Spro Royality spod 13ft 4,5 lb - sve preporuke za njega, pre toga Shimano tribal distance spod 12,6 ft mi recimo uopšte nije legao i ako je dosta skuplji od ova prva dva...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svaki spod štap na tržištu će sa velikom lakoćom dostići daljinu od 100m. Tu performanse nekog štapa i kvalitet uopšte ne igraju neku bitnu ulogu. Kvalitet štapa dolazi do izražaja tek na malo većim daljinama i kada se dugo hrani, lakše bacaju, manje umaraju, lakši su... ako bi gledao free spirit spod, da bude fensi a da ga se neopterećuje velikim daljinama onda je S range spod svakako bolje rešenje od Spomb roda. Ukoliko kolega želiš fensi spod to je jedna priča, a što se tiče daljine od 100m to može bilo koji

Slazem se sa time da svaki moze do 100m, nije mi bila poenta da stap moze da dostigne 100, ja mogu i sa mojim lako do 100. Nego mi treba stap koji nece da me umara kad je potrebno konstantno hranjenje, sa mojim trenutnim spodom (shimano tribal spod, stara serija, iz 2010. cini mi se) imam taj problem, umorim se brzo i ledja mi pucaju, i zbog toga kupujem drugi spod. Konkretno sam pitao za FS Spomb jer imam priliku da ga uzmem, bacao sam par puta tim stapom i delovao mi je skorz ok. Nisam gledao da bude fensi stap, nije mi ni proslo kroz glavu to.

Link to comment
Share on other sites

Ja 3 godine imam Prologic C1 Alpha Spod 12ft, odradjuje posao vrhunski, a za smesne pare, mislim da sam ga nekih 60 evra platio. Baca do stotke lagano, ali zaista lagano, dalje nisam ni imao potrebe da bacam. Malo je tezi i zavisi ko sta voli, ali za neka opustena i ne takmicarska pecanja odlican

Tribal spod koristim vec 6 sezona, ali uglavnom po divljim vodama gde se bace par raketa i to je to i onda nisam naisao na problem sa stapom, problem se javio kad sam hranio konstantno i sutradan su me bolela ledja i bio sam umoran kao da sam kopao, a ne pecao. Menjam ga jer ne bih da dolazim vise u takve situacije, iako se ne takmicim. 

 

Na kraju sve zavisi i do onoga koji baca, jer baca ribolovac a ne štap...to što je neki štap skup ne mora da znači da će nekom da odgovara...Imam ovaj Prologic c1 alpha 12ft  - odličan štap za malo para, Spro Royality spod 13ft 4,5 lb - sve preporuke za njega, pre toga Shimano tribal distance spod 12,6 ft mi recimo uopšte nije legao i ako je dosta skuplji od ova prva dva...

Najmanji problem mi je u daljini bacanja, najveci problem je umor koji stvara stap. Svakom legne nesto drugacije

Link to comment
Share on other sites

Prvo u teretanu pa onda na vodu .Pa ako nisi nikada toliko bacao spomb naravno da ce te boleti ledja nema veze to sa stapom . Samo kondicija .

Nije snaga problem, imam je i na pretek, treniram takodje, tako da snaga nije problem, bacati ceo dan spomb sa stapom koji nije namenjen za takvu vrstu pecanja moze itekako da sjebe ledja. Nisam jedini koji se zali na tako nesto. Ali u svakom slucaju, idem u teretanu pa cu bacati rukom spomb onda  :unknw:  :unknw:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...