Jump to content

Xplode - Nova Raketa


Recommended Posts

Ljudi zar je stvarno bitno kojom brzinom se hrani?

Ja mislim da pretjerujete i to ne malo.

vidis da je pitanje i brzine punjenja. Bitna je brzina hranjenja na takmicenju normalno ali nerazumem na slobodnom pecanju . I ja se pitam gde li se zuri
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Testirana danas na Dunavu. Za prvi utisak malo je reći da sam oduševljen.

 

Veoma lako se puni i u jednom potezu je moguće napuniti kompletnu. Let joj je veoma miran i dalek, a što se tiče izvlačenja potrebno je uhvatiti jedan konstantan, umeren ritam i nećete imati osećaj da nešto izvlačite.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja sam uzeo xplode, na prvi pogled izgleda nekako sasvim solidno, dugme mu je dosta izbaceno plastika je korektna kao i sistem otvaranja i izuzetno se lako otvara i jos jedna stvar koja mi se bas svidela, uz raketu ide i rezervno dugme za ne daj boze, e sad koliko ce da potraje i kako ce da se pokaze videcemo.. :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja je kupio i prepravio!! A zasto? evo objasnjenja

Kolega je testirao i posle njegovog objasnjenja resio sam da je prepravim.

 

Kolegino objasnjenje (citat)

Prvo ne leti konstantno kao spomb,uvija se malo,sve zavisi od zabacaja i kako izleti.

Drugo tesko se vadi iz vode

Mislimo da je problem u kopci (gde se kaci) koja nije fiksna,vec seta po kanapu i zbog toga nema istu silu svaki put kad zabacujes,kada izleti,nije ravnomerno rasporedjena sila prilikom zabacaja

Kada bi imao isti kanap probao bi da vezem fiksno virblu i onda bi probao.

Dosli su do zakljucka da je ipak Spomb bolji, zbog ovih nedostataka koje ima Xplod.

A ja nebi bio ja kad bi to prihvatio kao zavrsnu rec.

Kad mi je stigao Xplod odmah sam se uverio da je stvarno taja kanap i virbla jedini promasaj Xploda.  to je u ustvari naj veci problem po njihovo misljenju a i po mom kad sam je imao u rukama.

Odlucio sam se da promenim kanap stavim malo vecu virblu i da stavim buzir ispod.

Kad sam cimnuo kanap,onako jacee bas, jedan deo je izleteo iz rupice auuuuu.Odma sam pomislio sta bi se desilo da je bila u vodi i da sam zabacivao sa njom jedno 10-20 puta.Bay bay i plivaj po nju :-)

Mesto kanapa koristio sam sajlu, naj tanju koji sam imao(malo tanja nego kanap na Xplodu,presvucenu zelenom bojom ili scim vec)

Imao sam dve takve sajlice pa sam resio da probam pa kako bude.Prvu sam povezao kako sam mislio da je ok.Medjutim....... Nije mi bila virbla kad sam sve vezao na sredini ili centru Xploda.

Isekao sam sve i sa drugom uradio sve kako treba :-)

Dakle ovako:

Provukao sam kroz rupicu jedan deo sajle vezao u tri cvorica i zategao je da udje unutra

Provukao vecu virblu pa kroz drugu rupicu provukao.E sad da mi se nebi desilo kao i prvi put, ovaj drugi cvor nisam odma vezao dok nisam izmerio vecu duzinu nego sto je bivsi kanap bio.

Pustio sam je malo duze i onda vezao opet tri cvorica pa zategao.Virbla sad stoji kao i na kanapu slobodna.E sad sam nisanio centar Xploda(jedno krilo) povukao prema sebi i vezao jedan cvor pazeci da se ne pomeri prilijom vezivanja.Zategao i stoji u centru.Ponovio sam postupak jos dva puta tako da imam tri cvora.Preko virble sam prevukao buzir odprilike jedno 3 cm stavio na paru da se skupi i to je to.

Sve je u centru i sve je stabilno bas ono kako sam hteo.Virbla se ne pomera sve je na sredini.Sta da vam kazem to je to.Druga prica!!!!!!!!

Sad moze da rastura do mile volje bez problema :-)

A evo i slika.Malo sam se zezao sa kolegom kad sam mu pokazao sta sam uradio,rekoh mu da prodam patent Xplodu hahahahahah Sala naravno evo postavljam ovo i vama pa ako mislite da imate problem kao mi evo vam resenja.

Pozdrav za sve i Bistro!!!!!!!

 

http://i.imgur.com/dtoe37ts.jpg

 

http://i.imgur.com/YeHW3PFs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Danas probano,prvi utisak - lako se puni i zatvara jednom rukom,stabilno i poprilicno daleko leti,otvara se perfektno,lagano ide nazad cak i lakse od spomba i nema onog mrsenja strune koje se cesto desava izmedju dva dela kod spomba,ne tone.20-ak grama je tezi od Spomba ali mislim da to ne smeta ni malo,ostaje samo da polozi ispit kvaliteta izrade(koliko ce potrajati),a za ostalo kapa dole :a018:  za ljude koji su ovo napravili i usavrsili.

Dakle medju prvima sam je isprobao pre pocetka zvanicne prodaie u Srbiji koja je pocela 1-12-2014,sve ovo sto sam tada napisao i dalje mislim,stojim iza svake reci.O prepravci nema govora,neko je to isprobao i ispavio nedostatke,ti ljudi imaju dosta ikustva u poslu pa mislim da je Limar u pravu-ili ti se svidja ili ne kupis,jednostavno.Kanap ako pukne imas priliku da je izvadis nekako iz vode,posto jako dobro pliva za razliku od spomba,promenis kanap i teras dalje,a sajlica je previse jaka i tu moze doci samo do pucanja plastike,onda je neupotrbljiva,logicno zar ne?Ponavljam,kvalitet izrade ce pokazati vreme i praksa,o tome ne vredi diskutovati unapred.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim da mi nema komentara,glupo je brisati komentar ,ne vidim nista lose.....logicno je da cujes kritiku koja nije zlonamerna,ako sami ne isprave gresku u izradi doce dan kada to niko vise nece kupiti,bolje je ispraviti na vreme.....
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vidim da mi nema komentara,glupo je brisati komentar ,ne vidim nista lose.....logicno je da cujes kritiku koja nije zlonamerna,ako sami ne isprave gresku u izradi doce dan kada to niko vise nece kupiti,bolje je ispraviti na vreme.....

Da ali ti je komentar bio vrlo arogantan!! ja sam uvek za kupujemo domace!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

od tih ispravki naravno nema nista . ostace tako kako je . a verovatno je mogla biti vrhunska raketa ... To je bolest naseg proizvoda nikad se nezavrsi do kraja kako treba jer se stedi na materijalima ... U stvari to su poluproizvodi . Nije vazno samo prodatio stvar ... Najbitnije od svegazem se  je kvalitet proizvoda a onda sve ostalo . Ideja savrsena ali nezavrsena do kraja po mom skromnom misljenju ... limar slazem se sa tobom

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...