Jump to content

Xplode - Nova Raketa


Recommended Posts

Smatram da prepravka nije neophodna i da je proizvodjač sve to sa razlogom tako uradio. 

 

Ja sam je testirao još u decembru, čim se bila pojavila, i nisam primetio nedostatak u tome sto je kanap. Izbacao sam pola jupolke i sa kanapom je sve bilo u redu, nikakvih naznaka nije bilo da ce se izvući ili bilo šta drugo. 

 

Tebi što se izvukao kanap, to se desilo pri cimanju rukom. Kako znaš koju si silu utoprebio tom prilikom a koja sila je pri izbačaju štapom? Meni je logično da je sila koju si stvorio cimanjem rukom mnogo jača od one koja se stvara pri izbačaju štapom i da ti taj test nije mordavan.

Link to comment
Share on other sites

Smatram da prepravka nije neophodna i da je proizvodjač sve to sa razlogom tako uradio. 

 

Ja sam je testirao još u decembru, čim se bila pojavila, i nisam primetio nedostatak u tome sto je kanap. Izbacao sam pola jupolke i sa kanapom je sve bilo u redu, nikakvih naznaka nije bilo da ce se izvući ili bilo šta drugo. 

 

Tebi što se izvukao kanap, to se desilo pri cimanju rukom. Kako znaš koju si silu utoprebio tom prilikom a koja sila je pri izbačaju štapom? Meni je logično da je sila koju si stvorio cimanjem rukom mnogo jača od one koja se stvara pri izbačaju štapom i da ti taj test nije mordavan.

Vidi ovako neznam dali si pazljivo citao moj post?

Kolege su ga testirale pre nego je moj  expode stigao.Na osnovu njihovog zapazanja i zamerki posle testiranja explode sta bi bilo bolje i sta bi trebalo eventulano promeniti ja sam to uradio kad je moja stigla.I po mom misljenju ova mala prepravka sto sam ja uradio meni je sad super exolde.Znaci ostaje kod mene i bice koristen do daljnjeg.

Koju sam silu upotrebio?Neznam!! Ali znam da je ispala iz rupice onako na suvo.Sta bi bilo da je bila vlazna?Verovatno bi ispala i sa manje sile.

Tebi verovatno nesmeta i po tvome netreba nista dirati.Ali eto ja sam to uradio i zadovoljan sam. Bolja je nego sto je bila sa onim jeftinim kanapcicem i onom smesnom vrtilicom(virblom).

Toliko od mene Bistro!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pa to i kazem ti si je usavrsio da ti bude ok , ni ja neverujem tim kanapcicima pogotovo posle duzeg koriscenja i ja bi verovatno isto uradio kao i ti . ipak kad napunis raketu i kad je zavitlas na 60 -70 metara veliko je to opterecenje da nepricamo o daljim zabacijama ... Svaka cast za patent , ja samo smatram da je to proizvodjac trebalo da uradi , Ja na to gledam kao na nedostatak proizvoda ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovu novotariju sam video jos letos i svidela mi se na prvi pogled.Covek koji je doneo patent je isti taj koji stavlja na svoje rakete koncice koji nikom ne smetaju.Ako gresim ispravite me!!!

Xplod je nesto novo za nas i treba da svako da misljenje  ali posle nekog vremena.Nisam je probao,(drzao sam je u ruci) izradjena je od odlicne plastike,kao i mehanizma koji ima bolji od spomba,mislim na otvaranje.Ne verujem da moze kad se baci Xplod da se nece otvoriti.Kako je i tezi  ali aerodinamika daje velike daljine.Lako i cisto se puni tako da sam jedan covek moze da je opsluzi.

Jedinstvena a nase sto je jos jedan  od aduta da je imam!

 

''Ne bi ja tu nista dirao!!!!''

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kada sam citao postove u vezi poboljsanja xploda nisam delio to misljenje dok nisam probao xplode na vodi i primetio sam da kada se vraca nazad zaista virbla seta po konopcu i to mi je izgledalo nekako ne sigurno i priznajem ulilo neko ne poverenje (izgleda da sam se istripovao) ali kada sam dosao kuci bacio sam se na moju vrstu prepravke, i jedino sto sam uradio jeste da sam virbu postavio na sredinu i vezao tri cvora tako da sada vise ne moze da seta po konopcu i stavio termo buzir preko. Na oko je izgledalo kao da je fabricko a na vodi je jos bolje izgledalo ???? a jos bolje je i radilo, iskreno nekako stvarno kao da joj je sigurniji let i vracanje je perfektno. A sto se tice konopca, mislim da je ok, barem na mojoj raketi, cvorovi su dobro i sigurno vezani i cak su lepo iseceni tako da ima milimetar ili dva viska tako da moze da primi nekakva buduca pomeranja cvora (ako ih uopste bude bilo) tako da nisam hteo da stavljam sajlu, a da je sajla jaca od konopca to svakako ali na mojoj raketi nije bila potrebna. Bistro ljudi ????????
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

O kvalitetu i zavrsnim detaljima je dosta pisano tako da o tome necu nista pisati. Izneo bi svoje utiske sa vode. Danas sam bio na vodi i dosta bacao xplode, sto pun, sto prazan. Punjenje je jako lako, sto vec svi znamo. Pored dosta jakog vetra leteo je gde sam naumio da je bacim, u letu je stabilan. Od ne znam koliko zabacaja dva puta mi se nije otvorio i nisam sto posto siguran da li je problem bio u tome sto se okrenuo u letu i da nije sleteo u vodu kako je trebalo ili zbog malo spoda koji se nasao u rupici gde ulazi kopca koja zatvara vratanca. Jedini problem koji sam imao jeste sa vracanjem. Krene lepo po povrsini pa zaroni pa opet ide lepo pa opet zaroni i tako. Nekad izadje lakse i brze a nekad moram svako malo da pustim da ispliva. Pokusavao sam da izvlacim brze i sporije, stap drzao pod raznim uglovima i manje vise je uvek isto. Najbolje ide napolje kad se nadje neki tempo po kom ide lepo po povrsini vode (sporije motanje je danas uspevalo da ga odrzi na povrsini) ali i tada je morao par puta da zaroni. Do sada nisam citao sta su ljudi pisali o explode-u i moja pretpostavka dok sam jos bio na vodi je bila da virbla koja seta slobodno pravi taj problem sa vracanjem. Za sledeci put cu je fiksirati pa cu videti da li ima neke razlike. Sto se tice kanapa na explode-u ne mislim da je slab i da bi mogao da pukne, pre mislim da ce nesto drugo zakazati nego taj kanap. S obzirom da sam relativno zelen u saranskom ribolovu sve ovo pisem kao prvi utisak o koriscenju nekog dela opreme a da nemam mnogo iskustva da poredim sa drugim. Sa druge strane koristio sam i spomb prosle godine, koji je odlican tu dileme nema, ali moj glas trenutno ide ka explode-u sa jedinom zamerkom na vracanje, a verujem da se to da resiti. 

Edited by srx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sve sto je naveo SRX potpisujem!

Nakon dva pecanja i bacene vece kolicine spoda mogu reci da nije dobar izbor pogotovo za vece kolicine hrane odnosno vece daljine. Sve sto se tice punjenja, leta,preciznosti, dometa je na mestu. Al da roni, brate samo roni! Menjao brzinu izvlacenja, fiksirao virblu, ma nema sta nisam radio, ona jednostavno roni. Jedino ostaje da je vratim na obalu za 15 minuta,tada ne roni ali morao bi doci dan ranije da bacim 10 kila spoda. ;)

Link to comment
Share on other sites

Juce probana, od deset zabacaja pet puta se nije otvorila, a i kada se otvarala, izvlacenje iste je bilo veoma zeznuto i neuravnotezeno. Mozda uz malo vezbe moze to da bude bolje, ali nisam vise imao zivaca, skinuo je i vratio spomb.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Prosle nedelje pecao sam u Debeljaci i koristio Xplode. Savrseno mi se pokazala, lako je izvlacio i cela manipulacija je bila veoma laka za mene, na daljim rastojanjima iako neki put zaroni po mom misljenju se izvlaci lakse od svake korde i slicnih raketa tog oblika.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prošlo je nekoliko pecanja po ovom lepom vremenu, bačeno je dosta spoda sa Xplode raketom pa reko da sumiram utiske i postavim svoj obiman komentar :)

 

E sad, kao prvo treba napomenuti da se ova raketa zove XPLODE i da nije slična nijednoj raketi na tržištu. Nije spomb, nije korda... samim tim i njeno korišćenje nije isto kao navedene rakete koliko sam ja primetio.

 

    1. Iz Xplode rakete ispada extra sluzav lan, konoplja, šećerac, boile, pelete... šta god da sam stavio sve je ispalo iz rezervoara rakete i  izlazila je potpuno čista.

    2. Da se puni najlakše od svih raketa to smo se već složili s'tim. Ono što bi želeo da napomenem je da sa drugim raketama uvek se malo umažem, a sa Xplode nisam, tako da je to jedan po meni veliki plus.

    3. Iako sam video razne predloge za prepravku ja je nisam prepravljao jer meni ovo radi veoma dobro.

    4. Pitao sam se kako neki extra hvale a neki kude vadjenje rakete, kad ono neko je provalio foru a neko nije kako se vadi tj. ljudi navikli na spomb motaj brzo da ne padne, da poskakuje... to je glavni uzrok greške i onog ronjenja koje neki pominju za Xplode.

    5. Moj domet je 110m maksimalno. Šta ja radim kad vadim Xplode: polako motam da zategnem najlon do rakete na toj udaljenosti, zatim je samo malo ispratim da se uverim da je lepo, mirno krenula i tako  teče konstantno umereno motanje i ona se okrene na poklopac i ide ko po loju, nema ronjenja ili bilo kakve poteškoće.

    6. Ako hranim na 50-70m  tu motam rukama, nogama, brzo, polako sve jedno, Xplode ide laganica.

    7. Xplode ima krutu konstrukciju, nije kao spomb klindžava pa samim tim nemojte da očekujete da se otvori padom na bok  jer ko će tu da aktivira okidač? Uvek se baca tako da se ostvari mali ponor na dugme i eto ti otvaranja. Kod mene u 95% slučajeva to je to.

    8. Bacanje na klip, opet meni radi odlično. Klipujem je na 2m od površine vode i ona taman ima vremena da "obori" nos i ostvari ponor na dugme.

    9. Zapremina se puni cela i premerio sam, Xpode ima zapreminu kao korda kad je full puna + može da stane i malo više nego u kordu + činjenica da ne prosipa hranu uzrokuje da se jupolke prazne veoma brzo. :) Tako da mislim da je to odlična doza hrane po jednom zabačaju.

    10. Preciznost letenja odlična, najverovatnije uzrok za odličnu aerodinamiku je malo robusnija konstrukcija i manja dijagonala poprečnog preseka nego kod spomba + velika krilca na repu.

    11. Cena veoma prihvatljiva, jeftinija je od 1kg boila :)

    12. Meni je legla, uvek hranim sam a sa Xplode je to stvarno lakoća. Za druge rakete potreban je rezervni igrač na klupi za punjenje.

 

 

Malo sam se raspisao, ali ako ne škodi znači da koristi :)

 

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bacao sam XPLODE raketu i zadovoljan sam. Lepo leti i lepo se otvara, sem kada se kukuruz uglavi ispod dugmeta u samoj raketi. Jedina ispravku koju sam "odradio" je da sam vezao duple cvorice da se ne bi provukli kroz rupice kroz koje ide kanap i samim time skratio kanap, sto manje omogucava virbli da seta i time doprinosi mozda lelujanju rakete pri zabacajima i ronjenju pri vadjenju. Napominjem da nisam neki iskusan sarandzija tako da moj komentar i ne morate uzeti za ozbiljno, ali sve u svemu ja sam zadovoljan tom raketom.

Link to comment
Share on other sites

"walas89" sve si poredio sa spombom,ali si cenu xploda poredio sa cenom 1kg boila??!!

 

Uporedjivao sam Xplode sa spombom, kordom, kilom boila ali mislim da sam najviše uporedio Xplode sa Xplode. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...