Jump to content

Ada Safari


nesa

Recommended Posts

  • 5 months later...
E lepo si rekao. Shvatio Ljuba da kinta lezi u restoranu pa jezero zapustio skroz. Ja stvarno ne znam ko je tamo pecao ove godine. Kad sam slobodan posle voznje broda ja iz marine odem tamo na klopu i pivo ali nisam video pecarose. Steta za jezero. Jeste malo ali meni drago i voleo sam tamo da pecam. Jbg.
Link to comment
Share on other sites

Pecao sam skoro i tesko da cu opet dok se ne popravi situacija. Cverglan se nenormalno namnozio, sve pojedu za par minuta...

 

Jel pecao neko za vikend ili u skorije vreme, ima li kakvih desavanja?

Pecali juče drugar i ja na pozicijama 3 i 4.Za standarde Ade smo fino prošli,ukupno 11 riba.Imali smo jednog od 21kg,4 su imali preko 15kg i ostalo 5,6 kg.Zanimljiva činjenica da je cverglan ceo dan bio neaktivan,nije pipao mamac,ne znam iz kog razloga.Svakako prijatno iznenadjenje... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 10 months later...
Ne kazu dzaba ada-kada. Ribe ima ali slabo radi preko leta. Prolece i jesen vredi pecati kako kaze Sale. Moj drugar stalno ide tamo ali stvarno preko leta lose prolazi dok na prolece i jesen bude mnogo bolje
Link to comment
Share on other sites

Prosle nedelje dodjem na safari oko 7sati,udarna mesta zauzeta pa sedam levo od restorana to jest pozicija br.14.

Pecam pravo ispred sebe,od 8 do 12 i 30 devet riba sve preko 10kg,par puta mi je pomogao Sale cuvar jer su ribe bile oko 15 kg

a voda niska i obala strma.Od 12 i 30 do 16 i30 pravo vise ni jedan udarac,samo jos jedna od 7 kg levo u cosku.

Mamac,gumenjak umocen u parfem sa pva bez ikakvog hranjenja zato mi je i izasla riba posle podne.

Pored dobrog pecanja ono sto mene nervira je harac od 250din.na ulazu,setaci i galama.Ja pored pecanja volim da uzivam

u tisini i prirodi a safari to ne pruza

Link to comment
Share on other sites

Malo hladnije da kazem jesenje vreme pokrene ribu. U vrelim letnjim danima nedostatak kiseonika u bari plicoj i od metar na nekim mestima tera ribu na mirovanje kako bi sto manje trosila. To je po meni glavni razlog njene neaktivnosti u vrelim letnjim danima. A probano je sve od mamaca, sve proverene stvari koje su tamo mnogo ribe dale
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Malo hladnije da kazem jesenje vreme pokrene ribu. U vrelim letnjim danima nedostatak kiseonika u bari plicoj i od metar na nekim mestima tera ribu na mirovanje kako bi sto manje trosila. To je po meni glavni razlog njene neaktivnosti u vrelim letnjim danima. A probano je sve od mamaca, sve proverene stvari koje su tamo mnogo ribe dale

Probaj hleb! Gledao sam kako pecaju na hleb (zig rig klasican). Predvez nekih metap i jace udica 2-ka i kora hleba kao dlan i to je to bez indikatora na dva stapa bukvalno vidi ribu kada na povrsini pokupi hleb. :rofl: :rofl:

Smesno ali jbg ao jedino upecaju preko 10 riba kada je bas toplo

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...