Jump to content

Fox Ili Delkim


helko

Recommended Posts

Ne razumem se zato i pitam. Zar forum i ne sluzi koliko toliko za edukovanje nas koji neznamo toliko. Meni moje pistalice rade perfektno vec dve godine. srednja klasa. I po kisi i po suncu. Ali mozda cu biti u mogucnosti za visoku klasu pa sam informativno i pitao sta ti signalizatori rade ili imaju u sebi da toliko vrede. Izgleda da se nesme ni pitati.  PS. Poredjenje sa autovima nisam poceo ja.

 

dali his stvarno vredi 450e komad ili fma2 ali ovi srbi nesto ih dzep svrbi pa ko moze sebi kupi i veruj mi retko ko to proda . Ljubav verovatno
Link to comment
Share on other sites

Nema sta da ignorise, hteo sam da mi da obrazlozenje sta je decko zakljucio iz tog gledanja, zasto je delkim bolji, zato sto ne identifikuje kad pada henger, ili zbog lite show-a, ili sto nemoze da se ugasi nocni mod!!! A da dam odgovor boskupetrovicu posto vidim da srkljan ne odgovara a imao sam mx-ove pa mozda mogu da mu pomognem i dam neki odgovor iz mog licnog iskustva a ne reko mi neko  ili gledao sam kod nekog itd. Po meni mx ne vredi jer je mala baterija koja nema na svakoj trafici da se kupi a signalizator je potrosi za 20 dana a dosta je skuplja od 9v koje imas u svakoj prodavnici prehrambenoj ili na trafici, drugo tockic na koji lezi najlon je posle 20 dana pecanja od sunca i kise sve ispucao. To su dve stvari koje sam ja mogo da uvidim za 20 dana koriscenja, i slazem se sa srkijanom da je rx i sx nesto neprevazidjeno i sto retko ko proda. I sami mozete da vidite po oglasima, cim se ponudi na prodaju ode za 2 dana maximum, dok delkim stoji duze, proda se i on brzo ali ako je cena extremno niska.

Link to comment
Share on other sites

Druze ja sam svaki dan u Fiscermans na kavi,i budi siguran da znam puno toga o Saranskom priboru iz prve ruke!!!!

Dosta puta sam bio u radnji kad su ljudi imali reklamacije na neki pribor pa sam se za neke stvari i sam cudio da su tako lose!!!

Delkim ima takodje nedostataka to stoji,ali daleko najmanje ozbiljnih  kvarova i reklamacija to ti tvrdim sa 100% sigurnosti!!!!

Već sam pisao o tome i neda mi se više .

Ali kolega čim si kupio Delkim kupio si neispravan signalizator.

E sad pitanje je koliko si ti u ribolovu pa to nisi primjetio, a vidim da su i drugi već to napisali.

Znači leđere ribolov lagano 3txi na rod podu riba polako izvlači najlon signalizator šuti ni bipa(ne jedanput).

E pa hvala lijepo .

Link to comment
Share on other sites

Posle 4 godine pecanja na Delkime i velicanja istih na sva usta slucajno dodjem u posed Fox NX signalizatora.Ljubav na prvi pogled,zvuk koji ne moze da se meri sa nijednim do sada,guma na mestu gde leze stapovi,nigde pucne na plasticnim delovima,multikolor dioda,resen problem zamrzavanja tockica-osetljiv i na vibraciju,baterije traju celu sezonu i na svakoj trafici imas da kupis.Jedini problem je gumi lak na njima-i to je reseno.Delkime nisam od tada koristio niti cu ikad,prodao ih,povlacim sve sto sam junio o Delkimima,sto bi reko jedan covek-Fox je to brate.Nova N serija je daleko bolja od starih mikrona hteli to da verujete ili ne,naotvarao sam se i jednih i drugih i Delkima pa znam.Najveca mana Delkima sto su jako traljavo i neuredno odradjeni za toliko mnogo novca kolko kostaju,kome ne krci baza na Txi Delkimima?Jedini pravi konkurent Fox-u po kvalitetu je Carp sounder,ko ima stomak da svari njegovu ruznocu.

Prijatelju nećeš vjerovati i ja imam isti problem u BMW-u sve se nešto guli ,ali nestaje vozi .

Link to comment
Share on other sites

Već sam pisao o tome i neda mi se više .

Ali kolega čim si kupio Delkim kupio si neispravan signalizator.

E sad pitanje je koliko si ti u ribolovu pa to nisi primjetio, a vidim da su i drugi već to napisali.

Znači leđere ribolov lagano 3txi na rod podu riba polako izvlači najlon signalizator šuti ni bipa(ne jedanput).

E pa hvala lijepo .

To je samo dokaz koliko se vi razumijete/nerazumijete u tehniku i elektroniku zvanu DELKIM!!!Da ga pravilno znas podeseit i postavit stap na isti nikad se to nebi dogodilo!I ja sam imao taj problem u prva dva ribolova sa delkimima i kad sam se malo bolje edukovo o rtadu istih toga vise nema!

Vidim ovdje ljudi pisu da se na delkimu nemoze iskljucit nocni mod pa bi molio da mi pojasne kako se nemoze iskljucit???

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fox je napravio swinger koji nijedna firma nije uspjela dosti,al to je mehanicki dio,kao sto Delkim nikad nece napravit Swinger poput Fox euro swingera tako ni Fox nikad nece napravit indikator kao sto je Delkim!!!

Znaci fox ima dobrih stvari i ja ih postujem kao ozbiljnu firmu i imam dosta njihove opreme,al sto se tice tehnike i elektronike Fox se tu nije trebo mjesat!!!

Vjerovatno ako nekad Delkim pocne proizvodit satore,krevete tasne i slicno nikad nece dostic u tom domenu Foxa,tako je i sa indikatorima Fox nikad nece dostic kvalitetu Delkima.............

Link to comment
Share on other sites

To je samo dokaz koliko se vi razumijete/nerazumijete u tehniku i elektroniku zvanu DELKIM!!!Da ga pravilno znas podeseit i postavit stap na isti nikad se to nebi dogodilo!I ja sam imao taj problem u prva dva ribolova sa delkimima i kad sam se malo bolje edukovo o rtadu istih toga vise nema!

Vidim ovdje ljudi pisu da se na delkimu nemoze iskljucit nocni mod pa bi molio da mi pojasne kako se nemoze iskljucit???

Namjesti ga kako god želiš i ponoviti će se isto.

Toliko o tvom znanju 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Molim vas momci,bez svađanja nije ovaj topik bio namenjen i nije vredan da se pljuje i vredja jedan po drugim  :sad: Nisam se povukao nikuda,samo od jednom je bilo 6 stranica na ovaj topik a ja nisam nonstop na kompjuteru.

I meni je puno novca za ove pistalice ali kupio sam nekoliko vremena natrag malo korištene 3+1 vtsw prologic i mislio da sam rešiom problem oko toga ali počeli su se problemi i sada mi nije do toga da bi svake 2 godine kupovao druge pistalice.E i nemam ni ja mecu i ne tata bmw tako da sam htio čuti šta kažejo vlastniki oba dveh pištalic prije kupne.

Prečitao sam ovaj i puno stranih foruma oko foxa i delkima znam da delkim ima nekoliko nedostaca ali za foxa samo guma koja se skida ali so sada i to rješili.Znam da delkim nema problema sa ledom ali za foxa ne nađem nigdje dali kotač zamrzne?

Tockic ce da se zamrzne na minusima iz prostog razloga sto su to pokretni dijelovi koji izmedju sebe imaju prostor gdje vlaga, a samim tim i led vrlo lahko ulazi prilikom velikih hladnoca.

Dovoljno je da zabacis i nakon toga najlon koji je potopljen u vodi naneses na tockic, pri tome najlon donosi sa sobom mali procenat vode na te dijelove tako da taj dio na signalizatoru ima sve predispozicije da smrzne, uostalom kao sto se i desava.

Nece smrznuti odmah, medjutim preko noci hoce. Oglasavanje signalizatora je tu nemoguce.

Nije samo kod FOX-a tako, nego kod velike vecine signalizatora.

 

Ja imam pitanje za tebe?

 

Pecas li mozda na mjestima gdje je moguce ocekivati kradju pribora? Ako pecas, znaj da TXi ima anti theft alarm. Dakle, alarm protiv kradje. Ako neko zeli da ugasi tvoj signalizator da bi ga skinuo sa rod poda ili stikova, nebitno, kako bi ga onemogucio da se cuje i da ga ti cujes dok ga on krade, baza RX plus pro automatski se ukljucuje i signalizira da je signalizator ugasen.

 

Ako se ne varam, a mislim da sam upravu, to kod FOX signalizatora nema.

 

To je jos jedna fina prednost Delkima nad FOX-om.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je iskreno nesto drugo fantasticno. Koliko je ovo postalo potrosacko drustvo kad su ljudi spremni da se svadjaju i polivaju zbog 2 kineske firme pa jebote bog ko da vas placaju te firme i da vam na slavu dolaze :) koliko bre treba da imas prazan zivot da vredjas nepoznate ljude na forumu jer ne misle da je firma koja te odrala za komad plastike dobra kao ona koja je njih odrala za komad plastike :) isto je tako i na apple vs microsoft temama, bmw vs audi, ssl vs neve ( audio domen) itd its.

 

Cak da odem korak dalje, gledajuci forum o zvuku, zapazam nevidjenu slicnost u pristupu ljudi ... e zbog toga svi koji imaju sta i da kazu... prestanu

 

Da ne bi bilo samo prazno proprdjivanje, evo predloga : umesto sto energiju koristite na svadju , ajde vlasnici fox-a i delkima neka iznesu svoje vidjenje prednosti i mana signalizatora koje imaju. Po cemu su im se izdvojili i zasto su bas njih kupili ( i " bio mi je lep" je argument). Evo, ja nemam ni jedne ni druge, i dodjem u situaciju da imam viska para i pozelim da imam remek dela od signalizatora, kako bi mi vi prezentovali svoj signalizator? Sta vas je to kupilo da uzmete bas njih?

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Kad budes resio tonac da kupis ili imas visak para reci pa ce mo tada da te savetujemo ovako sve ide u krug.

 

A ja imam pitanje na ovu temu za sve koji su imali model fox sx,rx starj model ili nxr i ntxr i to prodao i kupio delkime i njima zadovoljan i da popljuje ove . Samo to zelim da cujem ko je to zamenio a cuo sam dosta ovih koji su kontra odradili?

Link to comment
Share on other sites

I dalje mislim da je konstruktivnije da ljudi iznesu svoja zapazanja za ova dva signalizatora ... evo carp yo yo je naveo podatak anti theft opcije, to je recimo jako korisno znati, ima smisla u nekoj vrsti pecanja. Ima li jos tih forica, i na kom proizvodjacu je koja?
Link to comment
Share on other sites

1800448_10203176568006113_86686046824624Ovo je vrh,a Fox kolko cesto izbacuje nove serije mozda u narednom perijodu i napravi nesto ovako!!!

Ali tu ima ono veliko "MOZDA"

Ovde je radila carbon folija,nisu fabricki takvi,moji su Nx-i lepse uradjeni,video si ih :p

Link to comment
Share on other sites

Smrzavanje tockica je odavno reseno kod Fox-a,imas i vibraciju na njima i to kod dosta starih modela,kad iskljucis pistalicu baza pisti i vibrira a ne krci,dakle od sad te zovem Carp Yoj Yoj,sedi,JEDAN. :rofl: :rofl: :rofl:

  :D 

 

Vidi, ne posjedujem taj signalizator, a ne guglam da bi dosao do informacija. Ja sam napisao da mislim da sam upravu. Ok, priznajem, pogrijesio sam, jer nisam zaista vidio da su to rijesili kod FOX-a. Mozda da sam guglao pa bi znao za taj podatak.

Nego kad smo vec kod smrzavanja tockica, volio bi da ih vidim na debelom minusu pa da vidim stvarno jel to rijeseno?

 

Ah taj minus...

 

10885266_10205256975239020_2216697702498

 

 

Link to comment
Share on other sites

  :D 

 

Vidi, ne posjedujem taj signalizator, a ne guglam da bi dosao do informacija. Ja sam napisao da mislim da sam upravu. Ok, priznajem, pogrijesio sam, jer nisam zaista vidio da su to rijesili kod FOX-a. Mozda da sam guglao pa bi znao za taj podatak.

Nego kad smo vec kod smrzavanja tockica, volio bi da ih vidim na debelom minusu pa da vidim stvarno jel to rijeseno?

 

Ah taj minus...

 

10885266_10205256975239020_2216697702498

 

Dali može jedna slika u purplu  :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Volio to netko ili ne Delkim ima problem .

Moje mišljenje je da je to tehnički nedovršen signalizator(opet ponavljam moje mišljenje)ako se ja u jutro mogu probuditi bez najlona na špuli onda je to problem.

Ili recimo svinger spušten do dolje a, najlon miljama daleko od mjesta gdje je štap bio zabačen.

  Sad za lokalne šaljivđije 

http://i470.photobucket.com/albums/rr62/febus13/griz.jpg

http://i470.photobucket.com/albums/rr62/febus13/1_05_07_08_2_07_221.jpg

Prije nego što su slikane ove gore slike signalizator je umoćen u vrelu vodu (da se otopi točkić) a zatim vraćen na rod pod i pokriven snijegom jer  se  na Fox ne peca po zimi. 

Edited by GORANBILLY
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovako da iznesem svoju stranu price sta me navelo na to da se odlucim bas za Delkim a ne za Fox ili neku drugu firmu!!

Delkim je daleko najprodavaniji indikator na svjetu u odnosu na sve druge kompanije,od prije dvije godine su presli na 6 znamenkasto kodiranje jer su sa petocifrenim zavrsili sve kombinacije!!Informacija 100% tacna i provjerena

Druga meni veoma bitna stvar je da imaju najmanje reklamacija,i najbolju podrsku/servis u EU (Austria)

Meni osobno na izgled veoma lijep indikator opticki,mada je mnogima ruzan!!!

Posjeduje alarm protiv kradje,preljepe tonove,svjetlece diode kojima mozes stimat jacinu i nnajbolji brzi adapter za postavljanje na rodpod D-Lok Quick Release System i sve to kad uparis sa NiteLite Pro Hangerom onda je to vrh vrhova u odnosu na konkurenciju.

 

Da se ogradim od onih koji nevole firmu Delkim,ovo su iskljucivo moja misljenja i meni bitne stvari kao kod kupovine tako i kod koristenja istih!!!

Nekad je Greys bio aktuelan stap sa dozivotnom garancijom,ali kad dodje do reklamacije ti platis postarinu od 80€ za englesku,a vise i nekosta sekcija stapa koju si polomio i to za mene nije servis ni garancija!Kod Delkima nije tako!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

'Ajd da probam i ja da se vratim u okvire teme?

 

Dal' stvarno verujete, a odnosi se na vlasnike i Delkima i Foxa i svih ostalih renomiranih proizvodjaca, da su svi napomenuti nedostatci, ako se oni uopste tako mogu i nazvati, toliko vazni u funkcionisanju zujalica? Dal' to sto ce Delkim mozda ostati nem na lagano povlacenje ili otpustanje najlona, ili sto ce Fox zijaniti iz ne znam kog razloga... jednom u ko zna koliko runova bitno uticati na tvoje/moje/vase pecanje u generalnom smislu? Da li se taj "promasaj" signalizatora desava jednom dnevno, jednom u 5 dana, jednom po sezoni? I to bas tebi? I bas svaka zujalica iz tvog/mog kompleta? Da li to spada u statisticku gresku? Da li ce se zbog te i tolike "ucestalosti" i iz tog razloga izgubiti riba zivota? Mozda, ali mi to nikada necemo znati! Mozda smo do sada izgubili mnogo vise riba zivota, jer smo zabacili pola sata kasnije, ili izvadili stap 3 minuta ranije, ili smo stavili previse tanak ili predebeo najlon... Ili, a ubedjen sam da se to svakome desilo bar jednom u zivotu, kad si/sam/smo zaboravili da ukljucimo zujalicu, a on bas na taj stap udario?!

 

Da sumiram:
Potpuno su bespotrebne rasprave ovakve i slicne vrste, jer kao sto rekoh na pocetu ove teme: Neko voli popa a neko popadiju! Svako ima pravo da pita, da se raspita, ali i da odluci po svojoj volji! Vizuelno, melodijski, konceptno, funkcionalno u zavisnosti od potrebe, budzeta... I ne treba ga osudjivati zbog tog i takvog izbora! Naprotiv! Treba mu cestitati na izboru i podrzati ga u istom!!! Ali, toga kod nas na zalost sve manje ima...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...