Jump to content

Xplod Mala Prepravka


Recommended Posts

Rekose mi da sam to trebao ovde da stavim pa evo i ovde :good:

 

Kupio sam Xplod i prepravio!! A zasto? evo objasnjenja

Kolega je testirao i posle njegovog objasnjenja resio sam da je prepravim.

 

Kolegino objasnjenje (citiram)

Prvo ne leti konstantno kao spomb,uvija se malo,sve zavisi od zabacaja i kako izleti.

Drugo tesko se vadi iz vode

Mislimo da je problem u kopci (gde se kaci) koja nije fiksna,vec seta po kanapu i zbog toga nema istu silu svaki put kad zabacujes,kada izleti,nije ravnomerno rasporedjena sila prilikom zabacaja

Kada bi imao isti kanap probao bi da vezem fiksno virblu i onda bi probao.

Dosli su do zakljucka da je ipak Spomb bolji, zbog ovih nedostataka koje ima Xplod.

(kraj citata)

 

A ja nebi bio ja kad bi to prihvatio kao zavrsnu rec.

Kad mi je stigao Xplod odmah sam se uverio da je stvarno taja kanap i virbla jedini promasaj Xploda.  to je u ustvari naj veci problem po njihovo misljenju a i po mom kad sam je imao u rukama.

Odlucio sam se da promenim kanap stavim malo vecu virblu i da stavim buzir ispod.

Kad sam cimnuo kanap,onako jacee bas, jedan deo je izleteo iz rupice auuuuu.Odma sam pomislio sta bi se desilo da je bila u vodi i da sam zabacivao sa njom jedno 10-20 puta.Bay bay i plivaj po nju :-)

Mesto kanapa koristio sam sajlu, naj tanju koji sam imao(malo tanja nego kanap na Xplodu,presvucenu zelenom bojom ili scim vec)

Imao sam dve takve sajlice pa sam resio da probam pa kako bude.Prvu sam povezao kako sam mislio da je ok.Medjutim....... Nije mi bila virbla kad sam sve vezao na sredini ili centru Xploda.

Isekao sam sve i sa drugom uradio sve kako treba :-)

Dakle ovako:

Provukao sam kroz rupicu jedan deo sajle vezao u tri cvorica i zategao je da udje unutra

Provukao vecu virblu pa kroz drugu rupicu provukao.E sad da mi se nebi desilo kao i prvi put, ovaj drugi cvor nisam odma vezao dok nisam izmerio vecu duzinu nego sto je bivsi kanap bio.

Pustio sam je malo duze i onda vezao opet tri cvorica pa zategao.Virbla sad stoji kao i na kanapu slobodna.E sad sam nisanio centar Xploda(jedno krilo) povukao prema sebi i vezao jedan cvor pazeci da se ne pomeri prilikom vezivanja.Zategao i stoji u centru.Ponovio sam postupak jos dva puta tako da imam tri cvora.Preko virble sam prevukao buzir odprilike jedno 3 cm stavio na paru da se skupi i to je to.

Sve je u centru i sve je stabilno bas ono kako sam hteo.Virbla se ne pomera sve je na sredini.Sta da vam kazem to je to.Druga prica!!!!!!!!

Sad moze da rastura do mile volje bez problema :-)

A evo i slika.Malo sam se zezao sa kolegom kad sam mu pokazao sta sam uradio,rekoh mu da prodam patent Xplodu hahahahahah Sala naravno evo postavljam ovo i vama pa ako mislite da imate problem kao mi evo vam resenja.

Pozdrav za sve i Bistro!!!!!!!

 

http://i.imgur.com/dtoe37ts.jpg

 

http://i.imgur.com/YeHW3PFs.jpg

Edited by Kobaja
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Samo da se to sve nepokida kad je napunis i kad krenes da je zabacis svom snagom ... Inace svaka cast za resenje  ipak je sajla sajla  ;)  .... Mada i dalje mislim da je spomb spomb ipak . Ja samo razmisljam o jednoj stvari, brine me taj poklopac kad se otvori u vodi i kad krenes nazad da vuces raketu kako to izgleda ima li problema prilikom vadjenja rakete i recimo posle jedno 10 ak pecanja da li bi se taj poklopac ili ta sarka razvalili posto koliko sam ja shvatio poklopac kad se otvori stvara otpor kada vuces raketu unazad ?

Link to comment
Share on other sites

Limar hahah jeste naj jednostavnije je ne kupiti.Ali ja sam je vec kupio a nisam hteo da je vracam.

Ovo nece da se pokida sto sam ja prepravio 100% garantujem.A sa onim kanapcicem sto je bio nebi se kladio :crazy:

Sto se tice otpora i poklopca u pravu si i izvlaci se teze nego recimo spomb ali to je bilo sa onim kanapom i ne fiksiranom virblom ili ti vrtilicom.Cim malo otopli idem na vodu da je probam snimicu pa cu postaviti i reci kako jeste.

A dali ce poklopac vremenom otpasti to neznam vreme ce pokazati svoje i kakav je sam kvalitet Explode.

Zaboravih samo reci da sam vezao sajlu tako da mi pri vucenju explode poklopac bude gore zbog manjeg otpora dali ce funkcionisati kako sam zamislio videcemo :unknw:

Ja sam samo hteo da skrenem paznju proizvodjacima a i svima vama koji je imate da je ovo moje moguce resenje za poboljsanje explode.

Bistro

Edited by Kobaja
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Smatram da prepravka nije neophodna i da je proizvodjač sve to sa razlogom tako uradio. 

 

Ja sam je testirao još u decembru, čim se bila pojavila, i nisam primetio nedostatak u tome sto je kanap. Izbacao sam pola jupolke i sa kanapom je sve bilo u redu, nikakvih naznaka nije bilo da ce se izvući ili bilo šta drugo. 

 

Tebi što se izvukao kanap, to se desilo pri cimanju rukom. Kako znaš koju si silu utoprebio tom prilikom a koja sila je pri izbačaju štapom? Meni je logično da je sila koju si stvorio cimanjem rukom mnogo jača od one koja se stvara pri izbačaju štapom i da ti taj test nije mordavan.

 

Link to comment
Share on other sites

Smatram da prepravka nije neophodna i da je proizvodjač sve to sa razlogom tako uradio. 

 

Ja sam je testirao još u decembru, čim se bila pojavila, i nisam primetio nedostatak u tome sto je kanap. Izbacao sam pola jupolke i sa kanapom je sve bilo u redu, nikakvih naznaka nije bilo da ce se izvući ili bilo šta drugo. 

 

Tebi što se izvukao kanap, to se desilo pri cimanju rukom. Kako znaš koju si silu utoprebio tom prilikom a koja sila je pri izbačaju štapom? Meni je logično da je sila koju si stvorio cimanjem rukom mnogo jača od one koja se stvara pri izbačaju štapom i da ti taj test nije mordavan.

Evo ti i ovde odgovor!!!

Vidi ovako neznam dali si pazljivo citao moj post?

Kolege su ga testirale pre nego je moj  expode stigao.Na osnovu njihovog zapazanja i zamerki posle testiranja explode sta bi bilo bolje i sta bi trebalo eventulano promeniti ja sam to uradio kad je moja stigla.I po mom misljenju ova mala prepravka sto sam ja uradio meni je sad super exolde.Znaci ostaje kod mene i bice koristen do daljnjeg.

Koju sam silu upotrebio?Neznam!! Ali znam da je ispala iz rupice onako na suvo.Sta bi bilo da je bila vlazna?Verovatno bi ispala i sa manje sile.

Tebi verovatno nesmeta i po tvome netreba nista dirati.Ali eto ja sam to uradio i zadovoljan sam. Bolja je nego sto je bila sa onim jeftinim kanapcicem i onom smesnom vrtilicom(virblom).

Toliko od mene Bistro!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...