Jump to content

Najlon Ili Špaga


Recommended Posts

Možda se negdje već pisalo al nisam to našao, dakle, za daleki izbačaj jel bolje koristiti špagu (upredenicu) ili najlon, šta dalje leti. Lovim na relativno plitkoj vodi pa mi 70-80 metara ne znači puno, planiram na spod da stavim neku taaanku špagu pa da spomb bacam 120+, koliko je to pametno???
Link to comment
Share on other sites

Definitivno špaga .

Dalje leti 

Bolji kontakt sa raketom ,spombom(pogotovo kad treba malo "cimnuti" da sve ispadne )

Definitivno bolja za markir (neusporedivo sa najlon).

Jedino prije zabacivanja dobro namočiti špulu sa špagom da se ne bi petljala.

Link to comment
Share on other sites

Ne zelim da se ubedjujem ali sam pokusavao upredenicom ili spagom i neide dalje jer moram pokvasiti predhodno spulnu celu da nebi konac spadao a kad ga pokvasim on mi je tezi od najlona i brze pada tj. Najlon mi bolje leti a za shock stavljam uvek strunu,konac ili spagu to je sve isto jer tako jer mi pri zamacaju nrma istegljivost poput najlona i to bolje nategne i stap bolje to ispali . To je moje iskustvo . Ko ima drugacije neka iznese da nebude opet neka rasprava kazem ovo je moje iskustvo ....
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne zelim da se ubedjujem ali sam pokusavao upredenicom ili spagom i neide dalje jer moram pokvasiti predhodno spulnu celu da nebi konac spadao a kad ga pokvasim on mi je tezi od najlona i brze pada tj. Najlon mi bolje leti a za shock stavljam uvek strunu,konac ili spagu to je sve isto jer tako jer mi pri zamacaju nrma istegljivost poput najlona i to bolje nategne i stap bolje to ispali . To je moje iskustvo . Ko ima drugacije neka iznese da nebude opet neka rasprava kazem ovo je moje iskustvo ....

Ti si prvi koji je rekao  mu najlon ide dalje a probao je jedno i drugo 

I tanki najlon zna pasti sa špule kad ga povuče čvor shocklidera.

Neka sam proba uzme upredenicu 0,12 i tanki najlon 

Edited by febus1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam do sad koristio najlon 0,28 i shock lider špagu, ide do 100 metara, al sad sam nabavio bolje lovne štapove (chub outkast+50 13ft 3.5lb) i kakve mi koristi što mogu zabaciti 130-140 metara ako ne mogu i hraniti na toj udaljenosti, zato me zanimaju vaša iskustva jer nisam nikad koristio špagu...
Link to comment
Share on other sites

Febus 1, baš sam o nekom sličnom promjeru upredenice i razmišljao, jako tanka upredenica, kvalitetan shock lider 0.25 i to bi moralo sijevati jako daleko, mada ima istine i u ovome sto Ganic kaže, kad se upredenica napije vode postane teža...
Link to comment
Share on other sites

Ti si prvi koji je rekao  mu najlon ide dalje a probao je jedno i drugo 

I tanki najlon zna pasti sa špule kad ga povuče čvor shocklidera.

Neka sam proba uzme upredenicu 0,12 i tanki najlon

 

eto vidis iskustva su razlicita. Ja sam uvek imao sa koncem problem pa kupovao voskirane da bi manje spadali itd...... i lepa tema bas bi voleo da cujem druga iskustva ja se nikad i nikako nisam snaso sa upredenicom ili spagom .
Link to comment
Share on other sites

ja sam za ovu sezonu uzeo nanifil da probam za raketu 0.15 pa sta mi bog da nikad ga nisam koristio ali cini mi se da ce  da leti lepio jer izgleda ko najlon a u sredini je ojacan sa nitima strune tako da ima vecu nosivost  .ako nebude valjao bacio sam 3000 din i jos 1500 za najlon da opet namotam ali bilo je jace od mene ,morao sam ...

Link to comment
Share on other sites

mislim da je jedino pitanje u predvezu, da li neko koristi strunu ili ne?! stvar je ličnog iskustva i ništa više. ja sam uvek imao problema sa strunom i od kada koristim konusni najlon nikakvih problema nema. nije tačno da ukoliko se koristi struna može jače da se "cimne"

 

mislim da niko ne spori da je najlon 0.25 idealan i sigurno bolje leti od strune.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Febus 1, baš sam o nekom sličnom promjeru upredenice i razmišljao, jako tanka upredenica, kvalitetan shock lider 0.25 i to bi moralo sijevati jako daleko, mada ima istine i u ovome sto Ganic kaže, kad se upredenica napije vode postane teža...

samo ti uzmi powerpro upredenicu i probaj .

garantiram da ćeš se iznenaditi  koliko to ide dalje

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja koristim 0.28 i predvez strune oko 5 do 6 m. I extra se pokazalo.

 

Послато са HTC One_M8 уз помоћ Тапатока

ajde pojasni ovo predvez strune oko 5 do 6 metara? ista se extra i gde pokazalo?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...