Jump to content

Savet Oko Mixa


Maskirani

Recommended Posts

pozdrav svima,potreban mi je savet oko ovog mixa,jer nemam iskustva sa mixevima pa potrebna mi je vasa pomoc

 

200g sojino

200g psenicno

200g kukuruzno brasno

100g rib.brasno

100g mleko u prahu

100g ptic.hrana

50g predigest

50g robin red

 

reci te,sta mislite o,ovome mixu bez dodavanja gotovih mixeva

 

a kada bih izmesao 1kg ovog mixa sa 1kg big fish mixa dali bih nesto postigao,ocekujem odgovore za oba mixa

hvala....

Link to comment
Share on other sites

pozdrav svima,potreban mi je savet oko ovog mixa,jer nemam iskustva sa mixevima pa potrebna mi je vasa pomoc 200g sojino 200g psenicno 200g kukuruzno brasno 100g rib.brasno 100g mleko u prahu 100g ptic.hrana 50g predigest 50g robin red reci te,sta mislite o,ovome mixu bez dodavanja gotovih mixeva a kada bih izmesao 1kg ovog mixa sa 1kg big fish mixa dali bih nesto postigao,ocekujem odgovore za oba mixa hvala....

Moj savet to je da ovo sto sam obelezio crvenom bojom promenis. Psenicno brasno zameni psenicnim grizom i to 150g , a kukuruzno brasno svedi na manju meru tipa nesto ovako:

 

150g psenicnog griza

150g kukuruznog griza

100g kukuruznog brasna

150g sojinog brasna

 

200g mlevenih pastrmskih ili nekih drugih ribljih peleta

100g pticije hrane

50g konoplje mlevene

50g robin red

50g pre digest

 

MIks slobodno mesaj sa big fish miksom u odnosu 50/50

Javi rezultate

Link to comment
Share on other sites

Sinko, vidim mladji si, pa da ti odgovorim.

Imas na internetu dosta solidnih recepata, samo treba da izaberes nesto pametno, ali kako da znas sta je pametno, ako nemas iskustva. Uglavnom to vremenom dodje....

Ali, svidja mi se sto hoces da napravis miks. U tom miksu koji si naveo i sa tom ispravkom koju ti je Srki dao, svejedno kako ces da formiras ugljene hidrate, ali ti je on tu vec pomogao. Medjutim, ako mislis da pecas na nekim komercijalama, tu ti nedostaje bitna stvar, a to su proteini, koje ti imas samo u ribljem brasnu, koje si stavio 10%. To je malo. Nemoras stavljati vise ribljeg brasna, ali onda moras staviti nekih mlecnih proteina (bolja, ali skuplja varijanta).

Big fis je jako dobar miks, ali to sa secenjem netreba. Onda nisi nista dobio.

 

Dodaj u taj tvoj miks surutkinog proteina ili neku mesavinu laktoglobulina i laktalbumina sa malo cazeina i bice to OK. Ako vec hoces sam da pravis

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sinko, vidim mladji si, pa da ti odgovorim.

Imas na internetu dosta solidnih recepata, samo treba da izaberes nesto pametno, ali kako da znas sta je pametno, ako nemas iskustva. Uglavnom to vremenom dodje....

Ali, svidja mi se sto hoces da napravis miks. U tom miksu koji si naveo i sa tom ispravkom koju ti je Srki dao, svejedno kako ces da formiras ugljene hidrate, ali ti je on tu vec pomogao. Medjutim, ako mislis da pecas na nekim komercijalama, tu ti nedostaje bitna stvar, a to su proteini, koje ti imas samo u ribljem brasnu, koje si stavio 10%. To je malo. Nemoras stavljati vise ribljeg brasna, ali onda moras staviti nekih mlecnih proteina (bolja, ali skuplja varijanta).

Big fis je jako dobar miks, ali to sa secenjem netreba. Onda nisi nista dobio.

 

Dodaj u taj tvoj miks surutkinog proteina ili neku mesavinu laktoglobulina i laktalbumina sa malo cazeina i bice to OK. Ako vec hoces sam da pravis

dali moze savet za neku od aroma uz ovaj mix,hvala

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Novi sam u izradi boila pa može savjet za ova 2 mixa.

 

200 g riblje brašno

200 g kukuruzne krupice

100 g integralnog brašna

50 g mljevene bučine pogače

100 g sojinog brašna

50 g sjemenke niger

50 g mljevena konoplja

100 g petit keksi

100 g mlijeko u prahu

50 g biskvitne ptičje hrane

50 g rogač

unutra ide još žlica pivskog kvasca, 2 žlice kostovita, ulje, sladilo, solar aminomarine i RH monster crab. Ove boile su isprobane i bilo je ponešto uspjeha, ali slabo se otvara.

 

150 g mljevena hrana za kanarince

200 g kukuruzne i pšenične krupice

100 g integralnog brašna

100 g kokos brašno

100 g sojinog brašna

100 g sjemenke niger

100 g petit keksi

100 g mlijeko u prahu

50 g žute biskvitne ptičje hrane

Ovaj mix nije isproban, a unutra bi stavio aromu jagode, sladilo, ulje, pivski kvasac

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Imam jedno pitanje za oko miksa praio bi jagodu pa bi pito iskusnije.ovako bi izgledo miks

 

500g mleko u prahu

1kg sojino brasno

1kg kukuruzni griz

1kg psenicni griz

1kg pticije hrane (za kanarince)

 

8 jaja

Multi mino 20 ml

Zasladjivac 5ml

Ulje 10ml

Betain 1 supena kasika

Aroma 10-15ml

Link to comment
Share on other sites

Imam jedno pitanje za oko miksa praio bi jagodu pa bi pito iskusnije.ovako bi izgledo miks

 

500g surutka

500g mleko u prahu

1kg sojino brasno

1kg kukuruzni griz

1kg psenicni griz

1kg pticije hrane (za kanarince)

 

8 jaja

Multi mino 20 ml

Zasladjivac 5ml

Ulje 10ml

Betain 1 supena kasika

Aroma 10-15ml

Edited by sinbe
Link to comment
Share on other sites

 

Imam jedno pitanje za miksa praio bi jagodu boili bi iskljucivo koristio na kanalu dtd pa bi pito iskusnije.ovako bi izgledo miks

 

500g surutka

500g mleko u prahu

1kg sojino brasno

1kg kukuruzni griz

1kg psenicni griz

1kg pticije hrane (za kanarince)

 

8 jaja

Multi mino 20 ml

Zasladjivac 5ml

Ulje 10ml

Betain 1 supena kasika

Aroma 10-15ml

Link to comment
Share on other sites

Ako je za dtd moze bez ikakvih problema, samo smanji aromu i sladilo na neku srednju vredost od onoga sto proizvodjac preporucuje  i pojacaj ulje  na 20ml . Nebi bilo lose cak i pozeljno staviti pivskog kvasca 20 do 30g po kilogarmu mixa i neka ti to bude jedna opcija mixa i radi ga na nekom vocu.Za drugu uradi sve isto ali umesto mleka ubaci riblje brasno i radi na nekoj mesnoj aromi i to je to. Sto jednostavnije to bolje!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kolicine ne odgovaraju pre svega. 5kg miksa se ne moze rolati sa 8 jaja. To je za kolicinu od oko 1kg. Sa aromom ne preteruj, ne pise koju bi stavio ali donju granicu preporucenu, pogotovo za rano prolece
Link to comment
Share on other sites

Ako je za dtd moze bez ikakvih problema, samo smanji aromu i sladilo na neku srednju vredost od onoga sto proizvodjac preporucuje i pojacaj ulje na 20ml . Nebi bilo lose cak i pozeljno staviti pivskog kvasca 20 do 30g po kilogarmu mixa i neka ti to bude jedna opcija mixa i radi ga na nekom vocu.Za drugu uradi sve isto ali umesto mleka ubaci riblje brasno i radi na nekoj mesnoj aromi i to je to. Sto jednostavnije to bolje!

Hvala na savetu samo me buni koliko da smanjim jos sladila. Sladilo sam mislio da koristim Nutrabaits Sweetener 50ml a ovo sam mislio sve na 1kg miksa

 

 

8 jaja

Multi mino 20 ml

Zasladjivac 5ml

Ulje 10ml

Betain 1 supena kasika

Aroma 10-15ml

Link to comment
Share on other sites

Hvala na savetu samo me buni koliko da smanjim jos sladila. Sladilo sam mislio da koristim Nutrabaits Sweetener 50ml a ovo sam mislio sve na 1kg miksa

 

 

8 jaja

Multi mino 20 ml

Zasladjivac 5ml

Ulje 10ml

Betain 1 supena kasika

Aroma 10-15ml

2ml nutrinog zasladjivaca na 500gr mixa . 

4ml na kilogram miksa 

To je u stvari njihova preporucena doza 

Koristim isti i pridrzavam se njihove preporuke i sve je u redu nemas brige 

Link to comment
Share on other sites

Sve zavisi za sta se koristi. Solar powder candy daje boilama i ukus i miris. A to ne odgovara onima koji ne žele da im neki dodatak menja mirisnu notu niti da menja ukus mamca. Znači od zasladjivaca očekujem da boila bude samo slatka. A ne da se oseti na čunga lunga žvake kao što se oseti od powder candy-ja. To možda odgovara za neke ester cream i slične arome. Melegov zaslađivač je extra. 280din 50ml. Nije skup uopšte a dozira se kao i drugi. Od 3-5ml
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Solar ima ukus breskve i svaku boilu odvuce na neki zbunjen smek i kad metes u neku mesnu aromu to bas nesto i ne peca lepo dok u ananasu,kvencu,sljivi,jagodi daje nepobediv smek. Inace ni malo losa fora nije tecni zasladjivac za ljudsku upotrebu,cela ona boca kosta 300 dindzi a doziram je kao i ove nase fabricke...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pa to je to Bato verovatno,moj je ARO i ne vidim nikakvu razliku,doza ista a slatko isto......da mozda ti kojekakvi bajt gurui ne kupuju Milkom pa pretacu? ili imaju svoje specijalne najbolje i naj povoljnije,hahahaha

Link to comment
Share on other sites

Naravno druže.

 

pa to je to Bato verovatno,moj je ARO i ne vidim nikakvu razliku,doza ista a slatko isto......da mozda ti kojekakvi bajt gurui ne kupuju Milkom pa pretacu? ili imaju svoje specijalne najbolje i naj povoljnije,hahahaha

Ranije, kada se dosta koristio saharin, nije mi se svideo jer je imao nekako opor, po malo gorak ukus.Onda su počeli da budu dostupni zasladjivači, koji se koriste u prehrambenoj industriji, koji su mešavina više vrsta zasladjivača i koji imaju dobar ukus.Recimo, Milkomov zasladjivac ima diskretan, kremasti ukus.

A za prodavce ne znam.Mislim da su oni, ipak, '' testiranjem u dužem vremenskom periodu, došli do idealne-specijalne formule, koja je prilagodjena ribama ''. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...