Jump to content

Savet Oko Mixa


Maskirani

Recommended Posts

Potreban savet od iskusnijih kolega.

Pravim boilu od club mixa i S&O mixa,dali mogu da stavim i Black peper i Nbyturic acid.

I S&O prah da stavim u jaja ili u mix.hvala unapred

sto se tice black pepera i n batrick ja nebi stavljao i ne stavljam u s&o a mozes sve ....as&o official stavljam u jaja jer iaoko je prasak ide mala kolicina i kad idu manje kolicine praskastog stavljam u jaja da bi se ravnomerno rasporedilo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala Ganicu,evo ovako bi izgledao mix za Zabare, za sledecu godinu krajem aprila.

Club mix-400gr

Big fish mix-250gr

Red heringa mix-150gr

Skvid brasno-100gr

Robin red-50gr

Kukuruzno brasno-50gr

Oficial secret-1kasikica

Stimulin amino solar-10ml

Aroma skvid dt-1.5ml

Aroma e12-0.5ml

Ulje skuse -15ml

Betain melegov-10gr

Glm nutrabaitsov-8gr

Svaki savet dobrodosao

Link to comment
Share on other sites

čemu mešanje tri miksa i još dodavanje 10% squid brašna? Na koji način ste došli do navedenih odnosa mikseva i da li je to neko testirao na vodi? Tj da li ste probali da napravite ovu boilu i istu takvu boilu samo sa npr Club mksom? Poprilično sam siguran da bi rezultat bio potpuno isti. Ne postoji bait guru na svetu koji bi uspeo da me ubedi da 150gr red haring mixa čini radikalnu razliku u odnosu na ostalih 850gr bilo čega

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bas tako,čemu tri mixa

Po meni čista budalastina,bolje radi sa pola pola club i squid mix uz dodatak squid brašna i ostalih sastojaka sto si napisao

Čak mi nije jasan ni e12 zbog čega ali ajde....

BP ulje će ti radi skroz drugi šmek s&o boile nego bez njega

Ja lično uvek stavljam BP ulje, 10kapi nutrino ulje

Meni se više svidja sa uljem dal je bolje neznam meni se više svidja

Ja bi na taj tvoj mix još dodao jednu kašiku morske soli i 2.5ml arome dt

Link to comment
Share on other sites

Nisam testirao boile,jos sam u pravljenju mixa.Neznam ni ja sam sto sam sastavio ta tri mixa.Pravio sam cist club mix ali u drugacijem sastavu.Zato sam pitao, dali moze neko od iskusnijih kolega da mi pomogne za mix za zabare
Link to comment
Share on other sites

Iako preferiram domaće mixeve akd bi već pravio od gotovih i sa ovim ili sličnim komponentama za Žabar konkretno to bi ovako nekako izgledalo:

50% Club mix

50% Squid mix

1 i po kašika official secret S&O (mada bih ja pre stavio Nash 4G squid extract 10gr)

10gr GLM

10gr betain HCL

30ml liquid Robin Red CC moore

20ml Stimulin Amino Solar

10 kapi Black Pepper

2ml aroma S&O DT

2 kašike morske soli

5ml zaslađivač

 

i ukoliko je potrebna pozadinska aroma odlučio bih se za 1ml ili DT Sweet Damson ili Keen Carp Perfect Plum

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zasto uopste mesate mixeve ??? Jel ste vi veci tehnolozi od onih koji su sastavljali te mixeve ???i naravno ko zna koliko puta istestirali pre nego izbacili na trziste . Moj savet je ako vec imas squid mix , na kesi imas koliko sta da dodas i drzi se toga i neces pogresiti . Eventualno ako ti je skupo mozes razblaziti domacimali kolko sam vido u predhodnim postovima mesate dva i tri kupivna mixa . Nevidim razlog a cuo sam odavno da to neki guru majstori kod nas rade pa kad su toliki majstori neka ogvore proizvodnju i nek prodaju mixeve ....
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo spakovao sam mix za Zabare,rolam ih pred pecanje pa sta bude.

Club mix-725gr

Crvena biskvitna-100gr

Skvid brasno-100gr

Pivski kvasac-25gr

Surutka u prahu-50gr

Oficial secret-1 kasikica

Stimulin amino-15 ml

Aroma S&O dt-2ml

Black peper-8kapi

Robin red ccmore-30ml

Atract natural meleg-10ml

Betain meleg-10gr izvan na boile

Molim misljenja,i savet kolko da stavim dt jagodu u pozadinu

Link to comment
Share on other sites

A zasto ne mesati mixeve?puno je mixeva koji kad se pomesaju brze pecaju, bolje,krupniju ribu daju.i da,vecina takmicara to radi a razlozi su ti verujem poznati.

A takve boile znaju da pecaju i poneke divlje vode......

ti takmicari bolje poznaju sastav od proizvodjača??? Jesu li oni tvorci tog mixa ??? Pa ako su toliki naucnici u stvaranju mixa neka ga naprave sami da im joz brze pecaju i vise i vece ribe . Ma dajte te gluposti mesanjem kupovnih mixeva , da su uradili svoje mixeve pa da znaju sastav i da poboljsaju topivost , otvaranje samog mixa pa da razumem ovako je samo izmsljanje vrućevode .... a to takmicari pa ja znam mnogo mnogo njih koji pecaju samo i strogo na svoje mixeve i uvek su u plasmanu i ja sam uvek takmicio na svoje mixeve i bio u plasmanima sa svojim a ne kupovnim tako da razlog mesanja kupovnih mi nije poznat.

 

Mozda ovi tehnolozi iz velikih renomiranih firmo neznaju da urade da izmesaju ta dva ili tri mixa da im riba brze jede ili da uhvate vecu ribu. Daj da im mi otvorimo oči oni slepci xaxaxax

Link to comment
Share on other sites

Evo spakovao sam mix za Zabare,rolam ih pred pecanje pa sta bude.

Club mix-725gr

Crvena biskvitna-100gr

Skvid brasno-100gr

Pivski kvasac-25gr

Surutka u prahu-50gr

Oficial secret-1 kasikica

Stimulin amino-15 ml

Aroma S&O dt-2ml

Black peper-8kapi

Robin red ccmore-30ml

Atract natural meleg-10ml

Betain meleg-10gr izvan na boile

Molim misljenja,i savet kolko da stavim dt jagodu u pozadinu

nemoj da stavljas jagodu uopste dobar je i ovako ne menjaj nista izrolaj i veruj u to , i kad se vratis napisi kako si proso
Link to comment
Share on other sites

Klub je jedan od najboljih gotovih mikseva na trzistu i ja ne vidim razlog cemu njakati nesto sto je top,aroma,stimulin,oficijal i pecaj,ako si u mogucnosti da nadjes Salt i blek peper solarov dobices ubojitu kombinaciju.

Link to comment
Share on other sites

Klub je jedan od najboljih gotovih mikseva na trzistu i ja ne vidim razlog cemu njakati nesto sto je top,aroma,stimulin,oficijal i pecaj,ako si u mogucnosti da nadjes Salt i blek peper solarov dobices ubojitu kombinaciju.

gde bre baca da ga nadje ....... gde ima da nadjem i ja :). . Naravno ista kombinacija mu je i sa cistim s&o mixom i peca extra.
Link to comment
Share on other sites

nikad se ne zna gde mozes naleteti na to,masa ljudi ni ne zna sta je to......ja se sa SiO miksom nisam napecao ali zato je Klub povatao sve najlepse ribe koje sam imao,inace dobar oktopus ima identican ukus i miris kao i hobotnica iz restorana kada narucis.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad sam prije radio sa gotovim mixevima, gotovo uvijek sam bolje prolazio kada sam pomjesao par mixeva nego kad sam radio boilu na jednom od njih. To je moje zapazanje, koje ne mora nikome nista da znaci, ja samo kazem svoje iskustvo. 
Bistrooo 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...