Jump to content

Savet Oko Mixa


Maskirani

Recommended Posts

Kad sam prije radio sa gotovim mixevima, gotovo uvijek sam bolje prolazio kada sam pomjesao par mixeva nego kad sam radio boilu na jednom od njih. To je moje zapazanje, koje ne mora nikome nista da znaci, ja samo kazem svoje iskustvo. 

Bistrooo 

isto tako . 

Pogotovo cist solarov red hering , go k nisam ulovio na to .

Dal ti njihovi tehnolozi znaju sta rade ili ne , ovo nije pecalo i tacka . Vec kad se malo izmeni , izmesa onda je druga prica .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oni svakako nisu tu da bi nam udovoljili nego da bi zaradili na nama. Ne postoji najbolje, jer da postoji napravili bi jedan mix a ne 1000 vrsta. Takodje ako je nesto "fabricki" ne znaci da je najbolje sto postoji. Tako ni fabricki punto nije najbolji auto. I sa moje tacke gledista nema razloga ne kombinovati gotove mikseve i pronaci svoju unikatnu kombinaciju. Sa druge strane sto Kristijan kaze ne vidim smisao "secenja" mksa sa 100g nekog drugog. Revolucije sigurno nema.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

isto tako . 

Pogotovo cist solarov red hering , go k nisam ulovio na to .

Dal ti njihovi tehnolozi znaju sta rade ili ne , ovo nije pecalo i tacka . Vec kad se malo izmeni , izmesa onda je druga prica .

Preteska je rijec i previse im je dati tu titulu: TEHNOLOZI. To su samo obicni ljudi koji su imali tu srecu da budu rodjeni u odredjenim zemljama gdje imaju svega u izobilju pa tako i opcija da budu blize vatri i blize onima koji nam sve ovo u nasem finom i lijepom hobiju serviraju kao nesto sveto. 

 

Nikakvi oni nisu tehnolozi, goli k...c su oni za neke ljude sa balkana koji iz nicega naprave nesto, a kako bi tek i sta napravili da imaju sve dostupno kao i ti "tehnolozi"!? 

 

Ja dok sam pecao na te gotove mixeve shvatio sam da tu ustvari ima jako malo kvalitetnih mixeva i da svaki od njih ima jebeno veliki prostor za nadogradnju i nadovezivanje. Tek kada sam mjesao 3 ili 4 mixa sam dobijao ono sto bi se moglo nazvati lovnim mixem. 

 

Ljudi i previse gledaju u te proizvodjace kao da su Bogovi. Primjera je more i u izobilju da oni nisu nista posebno, nego samo neko ko je blize onome sto je nama jako tesko ili potpuno nedostupno. 

 

Daj ti meni opciju da ja sjedem u magacin sa 100 komponenti pa ces da vidis kakav sam ja tehnolog, kuraz palac... 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Preteska je rijec i previse im je dati tu titulu: TEHNOLOZI. To su samo obicni ljudi koji su imali tu srecu da budu rodjeni u odredjenim zemljama gdje imaju svega u izobilju pa tako i opcija da budu blize vatri i blize onima koji nam sve ovo u nasem finom i lijepom hobiju serviraju kao nesto sveto. 

 

Nikakvi oni nisu tehnolozi, goli k...c su oni za neke ljude sa balkana koji iz nicega naprave nesto, a kako bi tek i sta napravili da imaju sve dostupno kao i ti "tehnolozi"!? 

 

Ja dok sam pecao na te gotove mixeve shvatio sam da tu ustvari ima jako malo kvalitetnih mixeva i da svaki od njih ima jebeno veliki prostor za nadogradnju i nadovezivanje. Tek kada sam mjesao 3 ili 4 mixa sam dobijao ono sto bi se moglo nazvati lovnim mixem. 

 

Ljudi i previse gledaju u te proizvodjace kao da su Bogovi. Primjera je more i u izobilju da oni nisu nista posebno, nego samo neko ko je blize onome sto je nama jako tesko ili potpuno nedostupno. 

 

Daj ti meni opciju da ja sjedem u magacin sa 100 komponenti pa ces da vidis kakav sam ja tehnolog, kuraz palac... 

 

 

 

Sustina je uvek bila u jednostavnosti to sam sebi dokazao vise puta a po iskustvima drugih ljudi video sam da to i jeste zaista tako . Dok sam pravio potpuno jednostavnu boilu na domacem miksu pecao sam lepo e a onda je naisao onaj period kad bi malo eksperimentisao pa sta ce biti ako dodam ovo pa ono pa opet ovo i tako natrpavao mamac raznoraznim praskovima i tekucinama da bi na kraju skontao da taj mamac evidentno nepeca kako je pecao . Ali to sve treba probati i sto se kaze iskusiti na svojoj kozi

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sustina je uvek bila u jednostavnosti to sam sebi dokazao vise puta a po iskustvima drugih ljudi video sam da to i jeste zaista tako . Dok sam pravio potpuno jednostavnu boilu na domacem miksu pecao sam lepo e a onda je naisao onaj period kad bi malo eksperimentisao pa sta ce biti ako dodam ovo pa ono pa opet ovo i tako natrpavao mamac raznoraznim praskovima i tekucinama da bi na kraju skontao da taj mamac evidentno nepeca kako je pecao . Ali to sve treba probati i sto se kaze iskusiti na svojoj kozi

Upravo si rekao sustinu, ponekad mi se cini da je bolje ne citati nista o ishtani sarana i o tome sta jede i kako jede.. Kristijan je ranije napisao jedan mika koji odlicno radi na divljim vodama i ta jednostavnost to je upravo po mom mišljenju poenta... nazalost pa moram da ucim na svojim greskama a bacio sam puno novca na gluposti...

A lako je biti tehnolog u bogatim sredinama kako kolega i rece...

Link to comment
Share on other sites

Upravo si rekao sustinu, ponekad mi se cini da je bolje ne citati nista o ishrani sarana i o tome sta jede i kako jede.. Kristijan je ranije napisao jedan miks koji odlicno radi na divljim vodama i ta jednostavnost to je upravo po mom mišljenju poenta... nazalost pa moram da ucim na svojim greskama a bacio sam puno novca na gluposti...

A lako je biti tehnolog u bogatim sredinama kako kolega i rece...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Hvala VladoBG na savetu,mislio sam prvo da pravim S&O boilu i jagodu od VDE, ali dosta kosta i nisam je nigde tesrirao,pa nebi da lutam bez veze.Zato cu da uzmem kupovne pa sta bude,verovatno su domace boljeg kvaliteta ali nebi da lutam.Hvala jos jednom
Link to comment
Share on other sites

Rezervisacemo gde ima kucica,ipak idemo na 5 dana pa mislim da je bolje tako.Prelamamo oko 10-ke ili 19-ke,videcemo sta ima slobodno.Kad rezervisemo javljam se za savet oko mesta,gde hraniti.Hvala Kristijane i tebi svaki savet dobrodosao.
Link to comment
Share on other sites

Rezervisacemo gde ima kucica,ipak idemo na 5 dana pa mislim da je bolje tako.Prelamamo oko 10-ke ili 19-ke,videcemo sta ima slobodno.Kad rezervisemo javljam se za savet oko mesta,gde hraniti.Hvala Kristijane i tebi svaki savet dobrodosao.

Posto ides u aprilu uzmi 10ku.

To je top pozicija za proljece, bolja mozda i od 19 u to doba.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...