Jump to content
Exyucarp community

Jagoda U Prolece

Jovanovici
 Share

Recommended Posts

Taj aminozuren je 99% metionin cisti i nista vise. Mozda je radi kolicine i broja drugih aminokiselina u Minaminu, bolje stavit njega, al ako cemo tako onda im objema Promotor dere znanje.

Bas tako i nikako ne moze biti bolje i nije bolje od bilo kog drugog amino dodatka tipa minamino,attractamino itd. Aminonozuren (metionin) je samo jedna u lancu aminokompleksa i to je cista sinteticka tvorevina koja ni u kom slucaju ne moze parirati bilo kom amino kompleksu. U prevodu obicno sr.....e!

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like 1

Taj aminozuren je 99% metionin cisti i nista vise. Mozda je radi kolicine i broja drugih aminokiselina u Minaminu, bolje stavit njega, al ako cemo tako onda im objema Promotor dere znanje.

Aminozuren u vocnim kombinacijama, minamino, nutramino u mesnim, samo zbog toga. Inace jel stavljas cist promotor ili ga seces?

Zašto bi sekao uopšte promotor

To je isto kad bi nor dt aromu ili neku te jačine mešao sa vodom.... zbog čega

Promotor je najbolja amino kiselina,tj naj isplativija

1l oko 15-17e doziranje 5-10ml na kilo... račun prost

A o kvalitetu da ne pričamo 15-20puta jača i čistija od bilo koje renomirane firme koja pravi amino dodatke

A sto se tiče vde mixa sto kažem limar provereno,prosto a peca lepo svuda i vez mnogo experimentisanja

A i čuvena baka koja je jedna od najboljih boila ikada je prosta kad neko zna da je napravi (ja neznam) ali ljudi koji znaju su mi rekli “ne bi verovao koliko je prosto a svi nešto komplikuju i pametuju.....”

• Like 1

Zašto bi sekao uopšte promotor

To je isto kad bi nor dt aromu ili neku te jačine mešao sa vodom.... zbog čega

Promotor je najbolja amino kiselina,tj naj isplativija

1l oko 15-17e doziranje 5-10ml na kilo... račun prost

A o kvalitetu da ne pričamo 15-20puta jača i čistija od bilo koje renomirane firme koja pravi amino dodatke

A sto se tiče vde mixa sto kažem limar provereno,prosto a peca lepo svuda i vez mnogo experimentisanja

A i čuvena baka koja je jedna od najboljih boila ikada je prosta kad neko zna da je napravi (ja neznam) ali ljudi koji znaju su mi rekli “ne bi verovao koliko je prosto a svi nešto komplikuju i pametuju.....”

Ma znam Vlado, ne secem ni ja ali neki seku i zato ciljano pitam i Tarika da cujem jos neko misljenje jer se dosta polemisalo oko promotora i misljenja ima podeljenih

Napisao si ovo kao repliku na recept... Kako znas sta je u njegovom receptu 1kg bird miksa? ...ja bas bio zbunjen, jer prakticno nista nije napisao

20% megablend sweet

15% pticija mlevena

10% rogac

5% surutka u prahu

10% vitamealo milk powder

10% soja brasno

20% kukuruzni griz

10% psenicni griz

Na ovom miksu radim jagodu

• Like 1

Napisao si ovo kao repliku na recept... Kako znas sta je u njegovom receptu 1kg bird miksa? ...ja bas bio zbunjen, jer prakticno nista nije napisao

Nisam se ni ja izrazio kako treba jer zbog posla ne stizem da pisem opsirnije. Mislio sam na moj slican recept i moj bird mix da peca

20% megablend sweet

15% pticija mlevena

10% rogac

5% surutka u prahu

10% vitamealo milk powder

10% soja brasno

20% kukuruzni griz

10% psenicni griz

Na ovom miksu radim jagodu

To vec nesto govori. Idemo dalje. Zasladjivac 3ml ne govori mnogo jer su ogromne razlike u koncentraciji od proizvodjaca do proizvodjaca. Zasladjivac logicno utice na ukus tako da prava doza zasladjivaca vrlo je bitna pri pravljenju boila, pogotovo ako njima hranis. Nemoj zanemarivati kolicinu jaja i sam nacin pripreme boile i susenja. To sve utice na lovnost. Miks verovatno nije ubica ali definitivno ne vidim neki ogroman problem u njemu, moze da upeca. Doza arome je premala, kao sto je ganic napisao ni dt nije ono sto je bio nekada... mada i to zavisi od toga gde i kad pecas... ali ako se osvrnemo na naslov teme, dakle prolece, doza arome je premala. Pricam o ribolovu na komercijalnim vodama. 3ml je minimum, za udicu i vise. Miksu dodaj pivskog kvasca, nije skupa stavka a poboljsava ga sigurno. To je neko moje vidjenje stvari, mnogo je faktora koji uticu na lovnost. Mogu ja sad tebi da pisem e uzmi vde pomesaj sa winter secretom ili ne znam sta ali po meni je poenta da svojim komentarom ostanem u okvirima tvog recepta sa eventualno malim korekcijama, da razmenimo misljenja i iskustva sa tobom, ako mozemo unapredimo.

• Like 1

Ma znam Vlado, ne secem ni ja ali neki seku i zato ciljano pitam i Tarika da cujem jos neko misljenje jer se dosta polemisalo oko promotora i misljenja ima podeljenih

Nešto ne razumem,zašto nešto “seći” kad može samo manje da se stavi ne razumem

Šta navikao neko da stavlja 15ml amino kiseline i to mora tako pa sad posto promotora ide 5ml on stavi 10ml vode jer mora 15ml

Jel tako i sa aromom i ostalim sadtojcima

Nešto ne razumem,zašto nešto “seći” kad može samo manje da se stavi ne razumem

Šta navikao neko da stavlja 15ml amino kiseline i to mora tako pa sad posto promotora ide 5ml on stavi 10ml vode jer mora 15ml

Jel tako i sa aromom i ostalim sadtojcima

Jako zanimljiv odgovor...dosta je odlutala svest sarandzija... kao ono ako presecem miks ako presecem aromu imacu vise ribe zbunicu ga...a ono prosto i jednostavno je odavno nestalo...

Ajde da i ja dam svoju... ovako jagoda mi je u prolece jedna od aduta bez koje u prolece ne krecem . E sad zavisi sto kaze milanche dali je komercijala ili je divlja voda prema tome i doziram aromu dok zasladjivac mi zavisi od proizvodjaca i zavisi i dali pravim boilu za hranjenje ili za udicu . Recimo razlika je velika sto se tice proizvodjaca , talin stavljam 2-4 ml a imam i zasladjivaca koje stavljam 8-12 ml zavisi jel za udicu ili hranjenje . I da sto se tice promotora i aminozurina (metionina i lizina ) promotor stavljam u mix koji je na bazi ribljeg brasna tj jagoda riba a ako pravim cistu jagodu tj na mixu bez ribljeg brasna onda radim sa metioninom i lizinom jer sam probao i sa 3 ml na bird mixu mi menja jagodu (sto neznaci da nece da radi ) i jos da kazem sto se tice aminozurina moje vidjenje je da je to kombinacija metionina i lizina i ja vec par godina ne koristim aminozurin vec kombinujem aminokiseline.

Ganicu, aminozuren nije metionin i lizin nego sam i cist metionin. ;) 

Aminozuren u vocnim kombinacijama, minamino, nutramino u mesnim, samo zbog toga. Inace jel stavljas cist promotor ili ga seces?

Shoga , nemam sta da ga sjecem ili ne sjecem, ja ga u fish mixu stavljam onoliko koliko smatram da treba, bez razrijedjivanja ili tako necega. Ide mi unutar mixa i do 20ml po kili a nekad manje stavim, ja se ne pitam da li ce riba to odbiti ili ne, do sada nikada nije. 
U voce ga ne stavljam jer preuzme aromu. Ko god je ikada probao da radi boile sa njim na vocnoj bazi siguran sam da je skontao da je promotor "zlo" za bilo koju vocnu aromu. Cak i E12 zna da izoblici. 

Ganicu, aminozuren nije metionin i lizin nego sam i cist metionin. ;)

vidi to nit ja ni ti nemozemo da tvrdimo sa sto posto sigurnosti mozemo samo da nagadjamo , a imam sva tri pri ruci i da ti kazem da mi je aminozurin bas star od pre 5-6 god i uopste nike onako beo kao metionin vec ima u sebi malo onog tamnijeg kao lizin ali opet to je moje vidjenje tvoje je da je sa nekim procentom lizina . Pusticu ti na fb slike pa da uporedis

vidi to nit ja ni ti nemozemo da tvrdimo sa sto posto sigurnosti mozemo samo da nagadjamo , a imam sva tri pri ruci i da ti kazem da mi je aminozurin bas star od pre 5-6 god i uopste nike onako beo kao metionin vec ima u sebi malo onog tamnijeg kao lizin ali opet to je moje vidjenje tvoje je da je sa nekim procentom lizina . Pusticu ti na fb slike pa da uporedis

Stvar je prosta. Uzmi pakovanje aminozurena sa plavom naljepnicom, ova novija pakovanja i u gornjem uglu sitnim slovima fino napisano 98% methionin :) 

Inace methionin kupujem u jednoj fabrici stocne hrane kod nas zajedno sa lizinom po smijesnim cijena za 1kg. Oko 3,5 eura dodje 1kg methionina a u kutijicama od VDE je 95 gr a skuplje su cini mi se. 

• Like 1

Stvar je prosta. Uzmi pakovanje aminozurena sa plavom naljepnicom, ova novija pakovanja i u gornjem uglu sitnim slovima fino napisano 98% methionin :) 

Inace methionin kupujem u jednoj fabrici stocne hrane kod nas zajedno sa lizinom po smijesnim cijena za 1kg. Oko 3,5 eura dodje 1kg methionina a u kutijicama od VDE je 95 gr a skuplje su cini mi se.

verujem da je tako ali na ovim mojim starim pakovanjima nepise i nije ista etiketa kao ni boja unutra.

Ducicu,ja kada sam pravio boile vi bosanci ste pecali na leba.....stimulin amino nema aromu,da nazovem specija koja je na bazi jetre,ne zamaram se teoretikom,neke aminokiseline jetrene a ti da si koristio kako treba to ne bi prskao spolja jer nema potrebe,obicno ovi sto ne koriste Solar rade to tako ....

Ne zamaras se teoretikom, a mozda da procitas sa ambalaze Solara koji tako dobro poznajes.

Evo na slici lijepo pise korisne informacije, (nasuprot drugih vidova informacija) kao i da STA nije nista drugo nego dip/soak. I da je Solarova preporuka da se koristi izvana prije pecanja zajedno sa par kapi arome da bi se lijepo upilo u boilu. I to pogotovo u hladnije vrijeme kao sto je jagoda u proljece. 3274bd45d6c50fd1006da629e598fd92.jpg

• Like 1

Ne zamaras se teoretikom, a mozda da procitas sa ambalaze Solara koji tako dobro poznajes.

Evo na slici lijepo pise korisne informacije, (nasuprot drugih vidova informacija) kao i da STA nije nista drugo nego dip/soak. I da je Solarova preporuka da se koristi izvana prije pecanja zajedno sa par kapi arome da bi se lijepo upilo u boilu. I to pogotovo u hladnije vrijeme kao sto je jagoda u proljece. 3274bd45d6c50fd1006da629e598fd92.jpg

Ja koliko razumem engleski ovde ne pise da ne ide u miks pre varenje. Ovo je preporuka da moze da se koristi i kao DIP kada se pomesa sa neka aroma i da je dobro za prolece i drugi hladni mjeseca

Ja koliko razumem engleski ovde ne pise da ne ide u miks pre varenje. Ovo je preporuka da moze da se koristi i kao DIP kada se pomesa sa neka aroma i da je dobro za prolece i drugi hladni mjeseca

Ne pise da ne ide ali pise nije nista drugo nego dip/soak

Uostalom oficijelni solarov video

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

I evo laicki prevod

Stimulin Amino Compaund je napravljen od ekstrakta jetre i sadrži sve esencijalne amino kiseline u sebi koje se aktiviraju unutar mamca kako bi izazvale potrebu za hranjenjem kod šarana.

Stimulin Amino Compound je najbolji kao dip/soak za mamce za udicu. Dodajte ga zajedno sa nekoliko kapi aroma prije pecanja ukoliko je moguce. Ovako Stimulin dobija na vremenu da se apsorbuje u mamac. Ovaj metod se dokazao izuzetnim u hladnijim mjesecima kada je manje prirodne hrane i primame. (free offerings).

Pa da laicki moze to da znaci..   A sta onda na prednu stranu na flasa su stavili 5-15ml per 6 medium eggs?? Zato kazem da moze i tako i tako.  U osatalom svi prozvodaci na amino kazu da moze da se dipuje izvana ali bar po meni e je to marketing kako bi trosili vise amino.. E sad dipujem i ja kukuruz i po nekad boile ali nikako sa stimulin jel mi malo skupo :)

Pa da laicki moze to da znaci.. A sta onda na prednu stranu na flasa su stavili 5-15ml per 6 medium eggs?? Zato kazem da moze i tako i tako. U osatalom svi prozvodaci na amino kazu da moze da se dipuje izvana ali bar po meni e je to marketing kako bi trosili vise amino.. E sad dipujem i ja kukuruz i po nekad boile ali nikako sa stimulin jel mi malo skupo :)

Poenta je da je veliki strucnjak za Solar koji nam je svima sprzio mozak sa Solarom napisao kako to ni slucajno nije za izvana... Strucnjak koji iskljucivo postuje etikete proizvodjaca...

Laicki je prevod jer ja nisam prevodilac...

Sta je reklama za vecu potrošnju? 15ml unutra koji se mozda raspadnu jer su termolabilni ili par mililitara izvana poslije termicke obrade? :)

• Like 1

Poenta je da je veliki strucnjak za Solar koji nam je svima sprzio mozak sa Solarom napisao kako to ni slucajno nije za izvana... Strucnjak koji iskljucivo postuje etikete proizvodjaca...

Laicki je prevod jer ja nisam prevodilac...

Sta je reklama za vecu potrošnju? 15ml unutra koji se mozda raspadnu jer su termolabilni ili par mililitara izvana poslije termicke obrade? :)

Ajde neka je tako :) Samo mi ni je jasno kako bi dipovao 1kg boile sa par mililitara stimulin,kako bi se to ramnomerno rasporedilo preko sve boile?

Ajde neka je tako :) Samo mi ni je jasno kako bi dipovao 1kg boile sa par mililitara stimulin,kako bi se to ramnomerno rasporedilo preko sve boile?

Ovo je preporuceno za lovne mamce, ne za prihranu. Valjda je cilj istaci lovni mamac takvim dipom.

A ako ti je dl dipanja svega lijepo uzmes vrecicu u koju stane 1kg boila naspes tih preporucenih 15ml i protreses, lijepo se rsporedi svuda i namoci.

• Like 2

Tacno je ovo, aminozuren je metionin. Bar onaj sto sam ja kupovao.

A lizin, metionin, treonin i treptofan kupujem takodje u fabrici stocne hrane.

Lizin 6KM a metionin 9KM, ovi ostali od 12 do 15KM.

• Like 1