Jump to content

Državno Prvenstvo Srbije 2016


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Drage kolege,

 

obaveštavam sve zainteresovane da se II kolo Državnog prvenstva Srbije 2016 održava u terminu 22-24.04 na Čonopljanskom jezeru.

 

Prijava ekipa je do 06:30 časova 22.04.2016.g. na samom jezeru.

Do pomeranja roka prijave je došlo zato što je 24-og dan kada se glasa na izborima. Sve ekipe su o tome obaveštene pre početka I kola.

Ako završimo procedure na vreme, takmičenje može da počne u 09:00 časova pa bi se završilo u 11:00 časova 24-og.

Ekipe koje su na I kolu pecale u A sektoru sada će pecati u B sektoru i obrnuto.

 

Želim svimekipama uspešno takmičenje.

 

Vladimir Radojičić

Predsednik ŠA SSRS

Link to comment
Share on other sites

Cetiri ekipe imaju ribu ostali ni bip u 8 je merenje pa ce biti liste. Uslovi u Conoplji su kao iz pocetka prosloga veka.

 

 

Sent from my iPhone 6 + using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Rezultati 2 kola I lige posle otpecana 22 sata:

 

1. CT Meleg Bait Sremska Mitrovica ........2 ribe.....9,54kg

2. CT Voćnjak Nakovo Kikinda .................3 ribe ....9,44kg

3. CT Carp System Zrenjanin ...................2 ribe ....9,26kg

4. CT Saran Bečej ....................................2 ribe ....4,02kg

 

Ostale ekipe za sada nemaju ulov.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Voda je prebogata sa krupnom ribom ;) ,samo.je divlja voda,a ne komercijala pa ko vise upeca.. ovako svaka sitnica odlucuje

 Jeste prebogata jeste divlja jeste dobra organizacija struje nema 2l goriva za agregat.Ma pravo drzavno prvrnstvo vrhunska voda vrhunska organizacija ma sve najbolje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mala digresija na ovu pricu oko Conoplje.

U nas se peca 4. kola ovogodisnje lige i peca se zadnje kolo na Ramskom jezeru. Jezero je divlje i iako je takvo ono je bas bas puno takmicarskog sarana (od 1kg do 4kg)  jer mrijest uspijeva u potpunosti.
Ja sam prosle godine sudio Kup Federacije BiH i saranolovu gdje je bilo 9 ekipa i postavili smo stazu na 1 km dugom zalivu gdje se redovno peca i gdje riba redovno se hrani od strane ribolovaca. Ocekivao se pristojan ulov. Na kraju, prc Milojko, samo 4 ribe izvadjene, od toga 3 u vagi. Ja sam razlog u tako losem pecanju trazio u raketiranju po 2 sata besumice. Riba sva izasla iz 1km dugog zaliva ili se povukla u daljinu i dubinu u mir.
Nakon sto se kup zavrsio, dobijam od cuvara informaciju da su dosli ljudi na isto mjesto i koji nemaju saransku opremu niti rakete i te nase budalastine. Sta se desilo? Razbili se od ribe toliko da je cuvar morao da im istresa cuvarice jer dole postoje mjere kod nosenja ribe, no prokleti balkanac bi ponio sve.
Isti scenario ocekujem da se desi i ove godine nakon otpecanog tog 4.kola lige. Pecat ce ribu onaj ko joj bude znao napraviti hraniliste ali u miru bez lupanja.

Ja tako gledam i na ovo Conopljansko jezero. Ljudi tamo ne hrane raketom (pretpostavljam i mislim da je tako) i riba to ne dozivljava kao nesot normalno u usporedbi sa komercijalnim jezerima. Na divljoj vodi tako se ne peca krupan saran, pa ni onaj manji.
A da ih ima tamo krupnih, evo vec 3 godine gledam slike sa te vode i sve danas cu sutra cu, da odem i da otpecam i nikad. A moram se nakanit jednom.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Svakako da riba sa divlje vode ne trpi sumanuto lupanje raketama a i mrest je poceo. I to je razlog sto slabije radi. Jbg nije svaka voda za spodiranje...negde i sljunak trpaju u raketu..samo da prska...a negde poplase svu ribu
Link to comment
Share on other sites

Sta reci voda je bogata krupnom saranskom ribom!!!

Sent from my iPhone 6 + using Tapatalk

Gedzo na osnovu cega si ti izneo tvrdnju da na Conopljanskom jezeru nema krupne ribe? Jesi li ti nekada pecao na tom jezeru,ma da li si ga ikad ocima video?Na tom jezeru sam proveo bas dosta vremena i smatram da sa dovoljno kompetentan da kazem da je to jezero jedno od najbogatijih DIVLJIH jezera u Srbiji! Kao sto su kolege pre mene napisali,riba tamo nije navikla na pritisak i masovno spodiranje i mislim da je to razlog slabog ulova. O tvom pisanju mogu reci samo da lupas gluposti(blago receno).
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Druze nisam rekao da nema krupne ribe niti mislim da je nema mislim da nije sada vreme da se peca na divljoj vodi a narocito drzavno prvestvo. Poznavajuci sarana i to jako dobro pecam ga samo 30 godina znam da je sada vreme polakog ulaska u mrest. Prema tome saran se sada u takvim uslovima nepeca ali mozda i gresim. Proslo kolo je bilo takodje lose. Meni je najvise krivo sto drzavno prvenstvo ne zasluzuje takvu organizaciju a veruj mi jako je losa.

 

 

Sent from my iPhone 6 + using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160423/4652b9e60d0e75fbc9aa69953449feca.jpg

 

izvinjavam se na losoj slici ove liste nadam se da cu uspeti bolju da zakacim.


Sent from my iPhone 6 + using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne rekao sam da selektor ma ko da je ima prava po meni da bira ekipu i taktiku koju smatra da je ispravna. Takodje cini mi se da je ta izmena i bila dobra pa bili smo treci. Ali ok povlacim se ma da mislim da nikoga nisam uvredio ni da to nikada nebih uradio a ne narocito sa nekom namerom. Mislio sam da samo drzavno prvenstvo zasluzuje vise nego sto je ovo sada.

 

 

Sent from my iPhone 6 + using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Trenutni rezultat posle otpecanih 30 sati je:

 

CT Carp System Zrenjanin....................... 3 ribe .............11,24 kg

CT Meleg Bait Sremska Mitrovica ............2 ribe ...............7,59 kg

CT Voćnjak Nakovo Kikinda .................... 3 ribe .............. 9,44 kg

CT Šaran Bečej ....................................... 2 ribe .............. 4,02 kg

CT VIP Beograd ...................................... 1 riba ..............  3,07 kg

CT Šaran Srbobran ................................. 1 riba ..............  1,51 kg

 

Ostale ekipe za sada nemaju ulov.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ali mi nije jasno zasto bi neko pecao ligu davao pare za ligu,trud ,vreme,slobodne dane izginuo da napravi plasman i bude npr prvi u ligi i dodje selektor i kaze ti ne mozes da pecas ne vidim te u taktici koju sam smislio....

Pa cekaj ko je tu lud

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...