Jump to content

Prologic C1


Recommended Posts

Vidim da neki od vas predlazu Shimano Hyperloop, kolko sam video oni bi bili oko 50e skuplji, zanima me vas predlog da li ti shimano ili c1, uzmite u obzir da cu pecati do nekih 70-80m, i da nisam veoma iskusan. I da planiram uzeti i 3 masinice pa dali mozda c1 a tih 50e dati vise za neke kvalitetnije masinice, ili obrnuto? Hvala ;)
Link to comment
Share on other sites

Zavisi koliko planiras odvojiti za masinice. Uglavnom,ako razmisljas izmedju c1 i hyperloop,mislim da ne mozes pogresiti. Normalno,zavisno od stanja shimano stapova.

Unapred skockaj komplet. Ne leze isto iste masinice na 12ft i 13 ft stapovima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sa ovim stapom moze da se poredi po cenovnom rangu : shimano alivio ( kruci stap za nijansu od c1 ) hyperloop ( koji je jos za nijansu kruci od alivia ) i daiea black widow koji je slican hyperloop , po meni mozda je taman hyperloop .

Ne znam odkud ovde da neko poredi royaliti koji je jaci da ne kazem dve klase , ali 1.5 minimum od svih ovde navedenih a i samom cenom .

Kada neko pise za neke stapove da li uopste ima pojma kakav je to stap , boja , marka , cena ili samo napise nesto da bi eto nesto napisao .

Taj SPRO Royaliti je do pre par godina u Srbiju mogao da se kupi za mnogo jeftinije nego sto je sad,tacnije za 68 evra znam jer sam brojao novac,Sad preprodavci iz Madjarske nude za isto toliko.

Mozda je duplo bolji ali nije duplo skuplji vec desetak evra po stapu.

Link to comment
Share on other sites

Prvo ja taj stapsam koristio na max 70m jel pecam iskljucivo divlje vode i kad vec pamtis da jos od start pljujem taj stap i ne menjam mislenje po potrebi.

I ima sta da se ocekuje i od stapa od 60evra,i sta si se ti toliko uvredio neznam pa pises nesto i sto netreba.

Evo samo nekoliko modela sto su bolji od taj C1,shimano alivio,hiperlup,MAD defender,maver genezis,Spro royaliti za plus neko evro,pa i ona daiwa udovica je bolja

 

Ni his200 nije za pecanje cortana na 70m pa ne znaci da je los. C1 je jeftin, lagan, mekan stap za uzivanje u ribolovu na kracim distancama bez krsa u vodi. Uz to je jeftin i pouzdan. Savrsen za pocetnike. Stap se ne uzima napamet. To sto si ti izgleda imao pogresnu percepciju stapa, mozda veca ocekivanja koja ti se nisu ispunila, sve razumem i postujem... Samo ne razumem sta si se navrzao na C1 ko baba na smrt. Lepo si sad napisao decku sta sve po tvom misljenju ima bolje u ponudi, i sve 5!

 

Taj SPRO Royaliti je do pre par godina u Srbiju mogao da se kupi za mnogo jeftinije nego sto je sad,tacnije za 68 evra znam jer sam brojao novac,Sad preprodavci iz Madjarske nude za isto toliko.

Mozda je duplo bolji ali nije duplo skuplji vec desetak evra po stapu.

Sad ne razumem jel predlazes decku da kupi vremensku masinu da se vrati par godina u nazad i kupi po povoljnijoj ceni kad je dolar bio 60din a evro 80din?! Jer nije fer da uporedjujes kupovinu kod legalnog distributera i kupovinu kod svercera koji ne placaju porez drzavi. Cak i u tom slucaju, nije razlika 10e nego 20e po stapu, jer C1 sa fiskalnim razunom i garancijom kod legalnog uvoznika kosta 50e za najskuplji model a ne 60e kako si naveo.

Sa druge strane, decku nudis Royaliti za 204e 3kom plus troskovi transporta a decko posao od 98e za 3kom C1... Nema logike.

 

Zeca, ako ti ta razlika u ceni ne pretstavlja problem, kupi Royaliti koje ti je Filip preporucio, za klasu su bolji od C1.

 

Link to comment
Share on other sites

Znaci opet ti kazem razgledaj stapove koje sam predlozijo,hiperlup ti je jako dobar stap a cena je negde 55 za komad isto i MAD imas za iste pare,a ako te zanimaju i masinicie imas momentalno akciju u radnji u Kikindu tri stap Alivio 12ft i tri shimano bajtruner st 6000 masinice za nekih 25000 dinara
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Covek je pocetnik. U redu je da ima najbolje sto moze ali za njega je najbolje da uzme novu opremu,ne polovnu. Posle, kad vidi da sta mu odgovara a sta ne,uzece opremu prema tome. Bice i iskusniji,sto je itekako potrebno za polovnu opremu.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odes u carpologiju, ljudi su MAXIMALNO korektni, pogledas stapove, masinice, izadjes ispred radnje, prodrmas, protreses, probas kako ti stoji sve u kompletu, pitas sve sto te zanima i vidis sta ces. Za sve ovo drugo sto se predlaze, pitas na forumu ko hoce da ti pokaze kako mu izgleda oprema i na kraju vidis sta ces. Misljenja i ukusi su totalno razliciti i svi predlazu ono sto se njima svidja. Promenio sam mnogo stapova i masinica i verovatno cu ih promeniti jos mnogo jer skoro svaki ima neku manu, odnosno nijedan nije savrsen i verovatno ces, kao i vecina nas teziti boljoj opremi pa ces je u skladu sa novcanikom i menjati. Mnogo sam i para bacio menjajuci opremu, ali to je hobi za koji sam se opredelio i koji volim i nije mi zao. Verovatno ces, sta god budes kupio, to i ''izgustirati'' i trazices bolje i tako sve dok ne nadjes ono sto ti sasvim odgovara i ako to nadjes svaka ti cast. Npr. Uzmes stapove sa kojima mozes da pecas do 70-80 metara i dodjes na vodu gde pored tebe stane covek koji razbija ribu na 100+metara i ti se pojedes ziv sto ne mozes i ti da izadjes na tu daljinu, prodas svoje i kupis ''toljage'' za 100+metara i onda na 30 metara upecas ribu od 3kg i izvuces je kao da je babuska, odnosno ni ne osetis je. Onda uzmes jos jednu garnituru stapova....
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim da neki od vas predlazu Shimano Hyperloop, kolko sam video oni bi bili oko 50e skuplji, zanima me vas predlog da li ti shimano ili c1, uzmite u obzir da cu pecati do nekih 70-80m, i da nisam veoma iskusan. I da planiram uzeti i 3 masinice pa dali mozda c1 a tih 50e dati vise za neke kvalitetnije masinice, ili obrnuto? Hvala ;)

 

imas na kp. cormoran uk carp - eliminatore- 3,9 -3,5 polovne 100e od svih navedenih ovo su jaki stapovi i odlicni za divlju vodu poz...

Link to comment
Share on other sites

Druze vidi ovako. Ja sam imao c3 bblc i mavere genesis . Nije mi leglo prodao sam to sve jako lako. Nisam puno para izgubio. Ocu da ti kazem jednu stvar...doduse pisem ti sad iz kafane pod gasom ali veruj mi ...mani se svega ovoga sto su ti rekli i ako su to sve od srca rekli. Lepo stekaj pare samo stekaj i stekaj. Godinu dve tri....nije bitno.. ustekaj sebi 600e. I lepo stapovi masinice postolje signalozatori sve lepo uzmes i kupis i miran sim ovako uzeces te stapice tamo vamo za par meseci smorice te jer kao sto je kolegao rekao ..neko pored tebe ubija robu samo zato sto 30m baci vise od tebe a ti ono znas..moje iskreno je da stedi lovu i kad uzmes pribor to je to . Ovako em ces tesko skupiti i to malo parica em sto to kad kupis retko ko xe ti kupiti kad prodajes i izvuces max 60% ulozenog. Ti kako hoces bistro i uzdravlje
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Druze uzmi te stapove i idi da pecas i uzivas ! Kroz ove price su svi prosli od losijeg ka boljem priboru i nikome nije zao ni centa sto su potrosili . Sezona ubrzo pocinje tako da kupi za sta imas pare i pecaj sa tim . Kad dodje bolje vreme , tj kad skupis parice , prodas lepo to sto imas, dodas to sto si skupio i kupis bolji pribor . Na ovaj nacin ces pecati ! A na ovaj drugi nacin ces isto pecati ali za 2 godine ... Predstavljen ti je ovaj stap kao da je najgori na svetu ... svojih 100eura za ta 3 komada ces uvek da izvadis s obzirom da su novi 3kom 20000 din !!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Imao istu pomenutu kombinaciju, C1+LB, lepo se napecao, vise je bitan broj izlazaka na vodu, a komplet, sto kazu kolege, se vremenom namesta prema svojim potrebama i mogucnostima, pa se nesto kupi, proda, oduzme, doda, ...
Link to comment
Share on other sites

Imao istu pomenutu kombinaciju, C1+LB, lepo se napecao, vise je bitan broj izlazaka na vodu, a komplet, sto kazu kolege, se vremenom namesta prema svojim potrebama i mogucnostima, pa se nesto kupi, proda, oduzme, doda, ...
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...