Jump to content

Misljenje U Vezi Masinica


Recommended Posts

Mislis ovo

http://i1096.photobucket.com/albums/g323/daniel198012/2011-11-03093942.jpg

u poredjenju sa ovim

http://trofeja.si/ribiska-trgovina/slike/PENN-afinity8000-1.jpg

Ne znam kakav je ovaj Penn ali sa Ultegrom XSB ne mozes pogrijesiti. Bez problema ces uz nju dostizati zeljenu daljinu (100m).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da to mislim.  Citao sam  dosta foruma na stranom jeziku vecina je za Penn....... Ja sam imao BBLC nije mi legao sta znam mozda gresim .. IMao c3  i mavere prodao i to nije mi leglo . sad izmisljam toplu vodu volim da sam kontar heheheh salim se :)

Link to comment
Share on other sites

Jedan drugar je uzeo jednu 8000 velicinu (penn) da ima kao za spod, sticajem okolnosti poneo je na Maldive kad je isao...na njoj je imao ajkulu oko 2,5m sa kojom se zezao 2h. Ja sam tu masinu video na vodi posle toga, i niti ima lufta niti nista radi isto kao prvi dan. Tako da suvisno je pricati o snazi za ovo nase pecanje...

Kolega poseduje 7000 velicine, peca u 90% divlju vodu, ne koristi olova ispod 110gr...koristi je nekih god ipo i prezadovoljan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel vam poznata ova masinica,..samo nema natpis PENN,..zalepe ga i to je PENN,i cena je 100e,lupam,mozda i vise neki evro!? Ako se bolje potrazi na ovom sajtu naćićete i druge poznate masinice koje "liče" da ne kazem iste u fas kao pomenuta marka. Ne kazem da su lose,sigurno je i vise nego odlicna za 37e po komadu. I onako braća Kinezi prave sve,mnoge stvari su odlicnog kvaliteta. Po meni je glupo samo pitanje izmedju Shimana i Penna,ali dobro,nebi bio forum interesantan bez takvih pitanja. Shimano bar nije dozvolio da samo napisu njihov natpis i masina bude identicna nekoj koja je NoName kao ova iz linka i bude shimano,..bar jos uvek nije.

Lizard 9000 size full metal spool Jigging trolling long shot casting for carp and salt water surf spinning big sea fishing reel

http://s.aliexpress.com/BryiaEvu

(from AliExpress Android)

Link to comment
Share on other sites

Jel vam poznata ova masinica,..samo nema natpis PENN,..zalepe ga i to je PENN,i cena je 100e,lupam,mozda i vise neki evro!? Ako se bolje potrazi na ovom sajtu naćićete i druge poznate masinice koje "liče" da ne kazem iste u fas kao pomenuta marka. Ne kazem da su lose,sigurno je i vise nego odlicna za 37e po komadu. I onako braća Kinezi prave sve,mnoge stvari su odlicnog kvaliteta. Po meni je glupo samo pitanje izmedju Shimana i Penna,ali dobro,nebi bio forum interesantan bez takvih pitanja. Shimano bar nije dozvolio da samo napisu njihov natpis i masina bude identicna nekoj koja je NoName kao ova iz linka i bude shimano,..bar jos uvek nije.

Lizard 9000 size full metal spool Jigging trolling long shot casting for carp and salt water surf spinning big sea fishing reel

http://s.aliexpress.com/BryiaEvu

(from AliExpress Android)

 

To kad se desi onda treba ocekivat nuklearni rat izmedju Japana i Kine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel vam poznata ova masinica,..samo nema natpis PENN,..zalepe ga i to je PENN,i cena je 100e,lupam,mozda i vise neki evro!? Ako se bolje potrazi na ovom sajtu naćićete i druge poznate masinice koje "liče" da ne kazem iste u fas kao pomenuta marka. Ne kazem da su lose,sigurno je i vise nego odlicna za 37e po komadu. I onako braća Kinezi prave sve,mnoge stvari su odlicnog kvaliteta. Po meni je glupo samo pitanje izmedju Shimana i Penna,ali dobro,nebi bio forum interesantan bez takvih pitanja. Shimano bar nije dozvolio da samo napisu njihov natpis i masina bude identicna nekoj koja je NoName kao ova iz linka i bude shimano,..bar jos uvek nije.

Lizard 9000 size full metal spool Jigging trolling long shot casting for carp and salt water surf spinning big sea fishing reelhttp://s.aliexpress.com/BryiaEvu

(from AliExpress Android)

Po ovom tvom postu vidim da nikad nisi drzao Surfblaster u ruci. Ova masina sa Alija PODSECA na Penn...Kako mozes da pises tako nesto kad ne znas o cemu je rec...imas Milion tako masina koje "podsecaju" jedna na drugu. Onaj ko zna o cemu se radi i ko je iole poznavalac pribora ne bih napisao ovako nesto. Ako te zanima mogu da ti kazem i koja fabrika radi ovu masinu sa Alija...toliko...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mr.sharpercarper ☺ pa verovatno da slucajno lici,..i to bas na Penn,bar je meni zalicela tako,nemam nameru da se raspravljam,stvar je vrlo prosta,ja sam samo podelio link sa Alija,a ko hoce da peca na Penn neka peca,njegova stvar,ja nisam ni rekao da je masina losa,niti da je ova sa Alija losa!? Za mene postoje dve firme jedna je Shimano,posle nje Daiwa. Hteo sam da ljudi vide link pa neka sami procene i donesu odluku. Meni lici na neki Penn cak je i tezina jako slicna,ako ne i ista. A kakve su masine ne ulazim u to,niti sam konentarisao da su lose,jos jednom da naglasim to. A to koja fabrika radi masinku sa Alija,hahah,pa pise lepo koja firna pravi kada udjes na link,pogledas slike,pa ides na View all,ima detaljan opis,pa izmedju ostalog pise i koja fabrika pravi ove masine,tako da opusteno,ne moras se cimas ????
Link to comment
Share on other sites

Ja cu samo reci da sve sto sam porucio sa Alija je zivi krs. Nista za sarana nisam ali razne druge stvari jesam. Pritom dosta lazu u opisu i performansama. Izgledom lici na original ali kvalitet je uzas.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ja koristim penn surfblaster vec par godina i prezadovoljan sam, 3 masine ni jedna bilo kakav problem. prelepo slazu najlog qd... i ja sam sam iskreno naletao na slicne ili skoro iste masinice na netu pogotovo

http://trofeja.si/ribiska-trgovina/slike/mitchellavocast7000braid2.jpg

ali kad sam video da ih ovlasceni prodavci na penn-ovom sajtu prodaju uzeo sam ih. meni se svidjaju i prezadovoljan sam. da je shimano i daiwa jaca i bolja firma to se slazem, uzeo sam sta se meni svidja ;-)

predlazem da i vi tako uradite :-)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja cu samo reci da sve sto sam porucio sa Alija je zivi krs. Nista za sarana nisam ali razne druge stvari jesam. Pritom dosta lazu u opisu i performansama. Izgledom lici na original ali kvalitet je uzas.

I tamo kad narucujes kao i na ebayu recimo moras da provjeris dobro nekog prije nego od njeg kupis nesto. Ja sam recimo nasao maticnu plocu za svoj gamer laptop i nikakvih problema nisam imao, a u Asusovom servisu su mi trazili bar 4 puta vecu cijenu za istu.

Sve je stvar kako gledas na to. Normalno je da na tom servisu imas pregrst smeca ali da se naci i nekih dobrih stvari.

 

 

Link to comment
Share on other sites

ja koristim penn surfblaster vec par godina i prezadovoljan sam, 3 masine ni jedna bilo kakav problem. prelepo slazu najlog qd... i ja sam sam iskreno naletao na slicne ili skoro iste masinice na netu pogotovo

http://trofeja.si/ribiska-trgovina/slike/mitchellavocast7000braid2.jpg

ali kad sam video da ih ovlasceni prodavci na penn-ovom sajtu prodaju uzeo sam ih. meni se svidjaju i prezadovoljan sam. da je shimano i daiwa jaca i bolja firma to se slazem, uzeo sam sta se meni svidja ;-)

predlazem da i vi tako uradite :-)

Ovaj Mitchel Avocast je top masinica za pare za koje se prodaje. Model 8000 slaze najlon bolje nego neke masine koje dolaze iz puno jacih firmi.

Ima slow oscilation kao kod Shimana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam prosle zime uzeo 3 penn affinty 8000,narucio kod ovog lika iz Subotice.Kada su stigle nekako sam nekim stvarima na masini bio ekstremno odusevljen a nekim malo razocaran,rekoh videcemo na vodi kakva je stvarno. Na plicu spulnu sam namotao Zoga Rubilon 0.27 na dublju 0.35 Zoga Masterlon.Prvo pecanje u godini Mika plica spulna na poziciji 9 sam bez imalo cimanja dostiza dictancu do sajle sa malim pva(Nemojte samo polemiku koliko ima do sayle).Masina se ponasala ekstremno lepo sve je savrseno radilio,savrseno slaganje, prosto sve savrseno(jedino je test na ribi izostao, nista nisam imao(da se roknes) .Drugo pecanje Topla Mlava Kostolac(duboka spulna)Dva sarana jedan 8kg drugi 11 kg masina se u oba slucaja ponasala apsolutno savrseno,odavala je konstantni osecaj Ekstremne Snage(Prosto je neverovatno koji utisak snage ova masinica pokazuje u koriscenju u svakom trenutku).Sve je savrseno radilo sa qd sam prosto odusevljen,masina prosla test.Do kraja godine sam je koristio i prezadovoljan sam.To je moje licno iskustvo sa ovo masinom(mislim da se sa ovom masinom dobija mnogo vise nego kod shimana i daiwe za te novce to je moje misljenje)I ja sam u pocetku bio veliki skeptik a sada ne bi ih menjao ni za jednu ultegru(imao sam xtc).(opet naglasavam da je to moje misljenje ne zelim da polemisem oko toga neko ce reci drugacije i to postujem).Nadam se ta sam ti pomogao u izboru.

 

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Uuuuuu pa pogresio si neki vlasnici nove dacije ne budu srecni ni godinu dana(mom drugaru posle 6 meseci zakucao motor).Ja sam se sa pennom vozio godinu dana mozda ce i on zakucati vec ovih dana(ja to ne znam nisam vidovit)Ti ocigledno jesi..Lepo napisem da ne zelim da polemisem ali zeznem se i sto sam napisao ista,jbg sezona pocela saran krenuo,peca se vec!!!

 

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Uuuuuu pa pogresio si neki vlasnici nove dacije ne budu srecni ni godinu dana(mom drugaru posle 6 meseci zakucao motor).Ja sam se sa pennom vozio godinu dana mozda ce i on zakucati vec ovih dana(ja to ne znam nisam vidovit)Ti ocigledno jesi..Lepo napisem da ne zelim da polemisem ali zeznem se i sto sam napisao ista,jbg sezona pocela saran krenuo,peca se vec!!!

 

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока

Sta fali sto si napisao svoje misljenje?

Neka si. Na drugim je korisnicima i citaocima foruma da odluce i odaberu sebi na kraju kako ce i sta ce.

Vjerujem da ce ti neko vec biti zahvalan radi ovog tvog posta sa iskustvom.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...