Jump to content

Shimano Beastmaster Bx 13Ft 3.5Lb Ili Maver Genesis Extreme 13Ft 3.5Lb


Recommended Posts

Dvoumim se izmedju ova dva stapa, pa ako neko moze da da predlog koji i zasto...Maver je negde oko 75e, a Shimano oko 120e... Upario bi ih sa Shimano BBLC (stara serija), a pecao bi uglavnom na komercijalama na daljinama 70-120m...

Link to comment
Share on other sites

Beastmastere ima drugar a ja Mavere tako da sam koristio i jedan i drugi stap. Na te daljine pecanja oba bacaju bez ikakvih problema. Shimano je nesto kruci i jaci stap od Mavera i ko zna da baca bacace jako daleko. Sa Aliviom nemoj da ga poredis jer je za dve klase iznad. Da rezimiram: Beastmaster je bolji za ekstremne zabacaje ali je kruci na ribi od Mavera. Ti proceni sta ti vise treba. Inace oba stapa su odlicna

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Shoga kolega ima taj stap lepo ti je rekao ako hoces zabacaje preko 130m uzmi taj shimanno a ako hoces uzivanje na ribi to je na strani mavera.   Maver,Fox Warior s,Spro Royaliti (bordo serija stara)  sve su to provereni stapovi neam tu pono mudrovanja. Ti hoces da paris sa BBLC ..mislim da je su idealni sa Maverima provereno . i ako ti se ne svidi prodaces ih vrlo vrlo lako i dobices realnu cenu za njih

Link to comment
Share on other sites

Vidi, ti pises samo da bi pisao. Tebi je Shimano Alivio dobar stap! Ti se pitas da li da kupis Pena vrljavog ili Shimano. Nemoj ti da mi odredjujes kako cu sa kim da pricam. Ti bi, siguran sam, voleo da imas Shimano top model masine i recimo neke Century ful stapove. Nema nikakvog obrazlozenja zasto Maver, samo napises da bi napisao. Stojim iza toga da lupetas i postavljas glupa pitanja. Nista u ovom sportu nije bacanje para, apsolutno nista. Sve ima svoje zasto i svoje zato. I nemoj da si bezobrazan.
Link to comment
Share on other sites

Vidi, ti pises samo da bi pisao. Tebi je Shimano Alivio dobar stap! Ti se pitas da li da kupis Pena vrljavog ili Shimano. Nemoj ti da mi odredjujes kako cu sa kim da pricam. Ti bi, siguran sam, voleo da imas Shimano top model masine i recimo neke Century ful stapove. Nema nikakvog obrazlozenja zasto Maver, samo napises da bi napisao. Stojim iza toga da lupetas i postavljas glupa pitanja. Nista u ovom sportu nije bacanje para, apsolutno nista. Sve ima svoje zasto i svoje zato. I nemoj da si bezobrazan.

Alo indijanac i te kako cu da odredjujem kako ce ko da prica samnom. Cuj ti sebe  ja  ti necu odredjivati  kako ces da  pricas samnom  da li si ti normalan ? druze imao sam mavere i  c3. Svi hvale taj stap sa pravom . Toliko, a ti prodaj kucu stan kola sta vec uzmi basie i century i  idi u Francusku da pecas sta mene briga .  Nisam te dirao  nemoj ni ti mene. toliko.

Link to comment
Share on other sites

Kutak za pocetnike-

Deo je namenjen početnicima. Ovde možete postaviti pitanje na koje ćete zasigurno dobiti odgovor. -----Ne ustručavajte se da pitate sve što vas interesuje, a vezano je za moderan šaranski ribolov------- Toliko a ti idi komplekse leci na nekom drugom

Link to comment
Share on other sites

O kakvim kompleksima ti pricas?! Svi tezimo ka tome da imamo najbolje moguce i ono sto nam najvide odgovara. Po tvojoj prici, pola foruma, ako ne i gotovo svi mi smo opasno iskompleksirani. Nema potrebe za prodajom kuca i bilo cega, volim da pecam i volim dobar pribor, najbolji i tezim ka tome da ga imam. Stalno. I nemoj to Indijanac i ostale dzukazke fazone meni. Raspravu, sto se mene tice, mozemo da preselimo na pp.
Link to comment
Share on other sites

O kakvim kompleksima ti pricas?! Svi tezimo ka tome da imamo najbolje moguce i ono sto nam najvide odgovara. Po tvojoj prici, pola foruma, ako ne i gotovo svi mi smo opasno iskompleksirani. Nema potrebe za prodajom kuca i bilo cega, volim da pecam i volim dobar pribor, najbolji i tezim ka tome da ga imam. Stalno. I nemoj to Indijanac i ostale dzukazke fazone meni. Raspravu, sto se mene tice, mozemo da preselimo na pp.

NE znam zasto ovo govoris  po moj prici pola foruma - ne aj sam  se obratio tebi . Avio stap je sasvim solidan i ok stap i nsita mu ne fali ko je pecao na njemu zna sta pricam .  Covek oce zabacaje  70.120 m . Shoga  kolega je  mu je rekao  da  simano je za ekstremne zabacaje sto   njemu ne treba a rekao je da je Maver na ribi bolji pa nek decko bira ja sam rekao i glasao za mavere i rekao svoje misljenje.  Ti  ako  se ne slazes sa tim odlicno znaci da decko moze da izabere od svega.  Ja lupetam gluposti jer sam u ovom sportu vrlo malo tako reci ne dovoljno ali znam neke stvari .  Ja tebe nisam vredjao niti bilo sta .  Ja mislim da je bacanje para ti mislis da nije i to je ok. pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Da ne bude zabune! Nemam nista protiv pocetnika. Naprotiv. Voleo bih da se sto vise ljudi bavi ovim sportom i da u potpunosti kod nas zazivi C&R. Imam protiv toga sto se stalno prica da je kupovina vrhunskog pribora bacanje para. Tvrdim da nije. I to je deo modernog saranskog ribolova. Nemam nista protiv Maver stapova. Cak sa njima imam fina iskustva u fider i pecanju na plovak. Ali imam protiv da se uopstemo govori da je kupovina skupjeg stapa bacanje para. Svako kupuje u skladu sa svojim mogucnostima i ja to postujem, ali ko moze i hoce i zeli bolje ne baca novac! Ulaze u nesto sto voli! A to sto si se obratio meni je u redu, ali vecina nas gleda da kupi sto bolje...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da se samo niste razumeli, i jedan i drugi pisete u moje dobro.... a i nema potrebe za raspravom, ne zavisi meni zivot  od izbora stapa, tu smo da se druzimo i razmenjujemo iskustva....      Naime, ima dosta ljudi zadovoljnih sa Maver-om, a Shimano je opet proveren. Mene jednostavno interesuje da li za date pare dobijam toliko ili mozda manje ili vise?

Link to comment
Share on other sites

 A ima i Simano modela u Maver-ovom cenovnom rangu, pa kako tu stoje stvari? Ja sam stavio za primer Beastmaster BX Long Range, jer je on malo skuplji, a sta je recimo sa Shimano-vim modelima Hyperloop i Vengeance koji kostaju priblizno kao Genesis?

Edited by Topline
Link to comment
Share on other sites

 A ima i Simano modela u Maver-ovom cenovnom rangu, pa kako tu stoje stvari? Ja sam stavio za primer Beastmaster BX Long Range, jer je on malo skuplji, a sta je recimo sa Shimano-vim modelima Hyperloop i Vengeance koji kostaju priblizno kao Genesis?

Vidi druze, svakako da Shimano dodatno naplacuje i svoj brend. Da na tom istom Maver stapu takvom kakav je pise Shimano ne bi kostao manje od 100 evra. Ako ti je prioritet daljina obzirom da si oba stapa naveo u duzini 13ft i 3,5lb sa beastmasterom ces to postici. Vec sam napisao to da se ne ponavljam. Odlican je stap i mozda za klasu bolji od Mavera ali ne vise. Sto se tice Shimano stapova iz nize klase tu moram da dam prednost Maveru jer je stvarno jedan od najboljih stapova do 100 evra

Link to comment
Share on other sites

Vidi druze, svakako da Shimano dodatno naplacuje i svoj brend.

 

Lepo receno, a i istinito. Sve sam samo pohvale cuo za taj Maver i prvom prilikom idem da ga pogledam uzivo, protresem i ocenim, koliko je to moguce u radnji, da li mi lezi...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...