Jump to content

Tamiš Kod Pančeva


dragan milenkovic

Recommended Posts

A sada bi se obratio i nekim članovima foruma, koji svojim izjavama unose zabuni, ili ti neku vrstu upozorenja ( pretnji ), da ukoliko izvadite mrežu možete biti tuženi ili ti već ne znam ni ja šta drugo. Gde to još postoji da lopov tuži nekoga za ono što radi, a sam zna da je to zabranjeno.

Neko reče treba preći sa reči na dela, pa vas pitam dali je to neko već probao da uradi, ili samo sedimo za kompom i kucamo  da bi se čisto reklo kako smo nešto napisali.

 

pre_1456935152__20160302_110340-1.jpg

 

Ova je danas uništena, čućemo se i pisati još koliko večeras

.Pozdrav kolege ribolovci, jer uskoro bistro nam neće ni trebati ribe će na našim vodama nestati polako ali sigurni

Kada bi svako na svojim vodama ovako uradio,ribe bile mnogo vise.Verujem da svako  zna ko je lopov u svom kraju i kad bi se organizovali i uradili ovako nesto pa gde bi nam bio kraj.

 

Hrabrost nije ludost ovog coveka Dragana Milenkovica vec pamet koja razmislja i bori se za sve nas ribolovce.

Link to comment
Share on other sites

kupim ja novu masinu GORENJE sa displejom ma boli glava ,1000 ortaja cedi ves ko luda .otpakujem kad ono neke dve sipke idu kroz nju bogami slagacu al fi15mm .uredno ja to izvadim na savet kuma jel on je letricar i sine genijalna ideja .od jedne sipke isecem 20cm i zavarim  podlosku naj veu sto sam imao ,ostatak navarim pod pravim uglom u obliku slova T (e bas tako samo dole alka) a drugu sipku iseckam na neki 8cm pasrcice i zavari kao grabulje ali kao da grabulje imaju i gore paroske .kanap kupim  tu kod nas  jedno 20 meteri i vezem  .svaka mreza  20metara od obale je moja . inace to je zbog trave ali mos i mrezu da vatas .ideja je nastala kada je lik u 8 ujutru dosao i ispred mog kolege izvadio mrezu uz izvinjenje da je zaboravio da je povuce .....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

kupim ja novu masinu GORENJE sa displejom ma boli glava ,1000 ortaja cedi ves ko luda .otpakujem kad ono neke dve sipke idu kroz nju bogami slagacu al fi15mm .uredno ja to izvadim na savet kuma jel on je letricar i sine genijalna ideja .od jedne sipke isecem 20cm i zavarim podlosku naj veu sto sam imao ,ostatak navarim pod pravim uglom u obliku slova T (e bas tako samo dole alka) a drugu sipku iseckam na neki 8cm pasrcice i zavari kao grabulje ali kao da grabulje imaju i gore paroske .kanap kupim tu kod nas jedno 20 meteri i vezem .svaka mreza 20metara od obale je moja . inace to je zbog trave ali mos i mrezu da vatas .ideja je nastala kada je lik u 8 ujutru dosao i ispred mog kolege izvadio mrezu uz izvinjenje da je zaboravio da je povuce .....[/quote

daj mi molim te model tacan koji je ocu i ja da kupim jednu takvu da izvadim bubanj i isecem ga za rostilj a te sipke bi iskoristio ko nogare

Link to comment
Share on other sites

Kada bi svako na svojim vodama ovako uradio,ribe bile mnogo vise.Verujem da svako  zna ko je lopov u svom kraju i kad bi se organizovali i uradili ovako nesto pa gde bi nam bio kraj.

 

Hrabrost nije ludost ovog coveka Dragana Milenkovica vec pamet koja razmislja i bori se za sve nas ribolovce.

Bogami i hrabar i pomalo lud. Valja imati na umu da se ne tako cesto te bezobrazne ribokradice brane od legitimnih cuvara na vodi sa vatrenim oruzjem i to je po meni i ludost sa te strane jer nikad ne znas na kakvu budalu mozes da naletis.

Nadam se da radi ovog Dragane neces da zamjeris sto pisem ovako, ja Ti stvarno skidam kapu za ovo sto radis ali cuvaj sebe i svoje zdravlje prije svega, ali ne bih volio da procitam sutra kako ti je neka budala prosvirala metak kroz Tebe.

 

Ovo je prije svega ozbiljan posao gdje se itekako moze nagrabusit, a radi cega?

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

na mene su govnari kratezom pucali kad sam im vadio bubnjeve i mreze ... ja u sred vode vadim bubanj a smradina puca na mene oce da me osakati i da mi izbusi camac  al evo mu ga na ipak sam ja pobedio ... Sad iz inata vadim i cepam mreze nek puca . Doduse nemam slika ali vec prvu kad nadjem slikam vadjenje i kidanje iste

Link to comment
Share on other sites

Bogami i hrabar i pomalo lud. Valja imati na umu da se ne tako cesto te bezobrazne ribokradice brane od legitimnih cuvara na vodi sa vatrenim oruzjem i to je po meni i ludost sa te strane jer nikad ne znas na kakvu budalu mozes da naletis.

Nadam se da radi ovog Dragane neces da zamjeris sto pisem ovako, ja Ti stvarno skidam kapu za ovo sto radis ali cuvaj sebe i svoje zdravlje prije svega, ali ne bih volio da procitam sutra kako ti je neka budala prosvirala metak kroz Tebe.

 

Ovo je prije svega ozbiljan posao gdje se itekako moze nagrabusit, a radi cega?

 

 

Nemoj da se sekiras,pa Dragan nema 12 godina pa da ne zna o cemu se radi i kakvi su to ljudi.Ja ih se ne bojim i ako ribokradica nesto ima na umu da uradi pa imam i ja.Sto bi on kao lopov imao vise prednosti u odnosu na mene?????

 

Ne vidim toliku bojaznost koliko ti  ali ne sekiraj se samo aktivno na vodi pa ce se svi ti lopovi razbezati.

 

Svi mi treba da budemo cuvari kad smo na vodi a ne da okrecemo glavu na drugu stranu  kad vidimo lose stvari.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast Dragane. Kapa dole. Podrzavam tvoju akciju.

Ipak moram da ispricam jednu ozbiljnu pricu ovde o lopovima i njihovim pravima.

U mom gradu prosle godine komsiji, koji je 10-tak kuca od mene lopovi u sred noci skidali oluke sa kuce. Covek se probudio i izaso na prozor da vidi sta se desava i pocne da vice na njih. Jedan mu sa merdevina pocne pretiti. Covek lepo uzme pistolj i izadje napolje. U opstoj guzvi opali metak i pogodi jednog u nogu a ostali pobegli. Otisli u mitrovicu u bolnicu i rekli sta se desilo. Sad je u ocima zakona moj komsija kriminalac a lopovi zrtve. Sudjenje je jos u toku,koliko sam upucen.

Toliko o pravdi i zakonu.

 

I jos jedna stvar. Pre dve godine vidim lepo mrezu u vodi. Slikam i pozovem cuvara jer sam morao otici odatle. Posle pola sata cuvar javlja da nema nikakve mreze na tom mestu. Ja iznerviran posle par sati idem sa posla i odem bas da proverim kad ono mreza na istom mestu stoji. Iz ovoga svako moze da shvati o cemu je rec. Pozdrav.

Jos jednom svaka cast svima koji se bore protiv mrezarosa i ostale bagre. Srecno u daljem radu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemoj da se sekiras,pa Dragan nema 12 godina pa da ne zna o cemu se radi i kakvi su to ljudi.Ja ih se ne bojim i ako ribokradica nesto ima na umu da uradi pa imam i ja.Sto bi on kao lopov imao vise prednosti u odnosu na mene?????

 

Ne vidim toliku bojaznost koliko ti ali ne sekiraj se samo aktivno na vodi pa ce se svi ti lopovi razbezati.

 

Svi mi treba da budemo cuvari kad smo na vodi a ne da okrecemo glavu na drugu stranu kad vidimo lose stvari.

Nije tebi nikad niko od njih izasao na obalu pa zaprijetio sa vatrenom cijevi. Stipu se pisanja po forumu i paljevine iza tastature, de ti sta konkretno i sa slikama, a pricu ostavi u stranu za neke druge.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poštovane kolege ribolovci.

 

Verovatno da se nismo najbolje razumeli možda je i moja greška.

Ne tražim ja od nikoga da radi ovo što Ja radim, iz prostog razloga neko sme neko ne sme.

Osnovna zamisao je bila da se priča što više raširi, a definitivno da jeste, jer već par emisija je bilo na TV o ovom pitanju, biće i nekih tribina konkretno u NS gde ću najverovatnije otići, a jedan od učesnika biće baš i dotični gos. Dušan Jovanović.

Obraćao sam se kao prvo, ribočuvaro nadležnom za region na kom ja najčešće pecam, kad sam uvideo da su njemu ruke vezane zakonom, obratio sam se dalje predsedniku RSV koji gazduje ovom vodom, i koji je po meni i najodgovornija ličnost za ovakvo stanje.

Sledeća adresa na koju sam se obratio bila je Pokrajinska inspekcija za zaštitu životne sredine, od njih trenutno nemam odgovora tako da nisam ovde ni objavljivao prepisku.

Obratio sam se i URS i snjima sam već u nekom konkretnom dogovoru šta i kako dalje.

Ovaj forum ima na hiljade članova, neki više neki manje,a neki uopšte aktivni, ali svi koliko vidim imamo računare, pa gospodo ukucajte na Googl adrese dotičnih odgovornih za naše vode, pa im pišite sugerišite, ukažite im na probleme, koje nas muče, verujte mi ništa ne košta, a i ne boli što je najvažnije.

One fotografije nisu marketing kako Ja radim, već dokaz koji potkrepljuje moju priču samo to.

Link to comment
Share on other sites

Nije tebi nikad niko od njih izasao na obalu pa zaprijetio sa vatrenom cijevi. Stipu se pisanja po forumu i paljevine iza tastature, de ti sta konkretno i sa slikama, a pricu ostavi u stranu za neke druge.

Posto vidim da si upucen u neke stvari,ja cu da slikam i pisem a ti ih motaj po obalama  i idi na te cevi.

Ne zelim da se ovo pretvori u neko tvoje pisanje a tema je ozbiljna.

Ako ti smeta nesto obrati se na private.

 

Hvala na razumevanju!

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast Dragane. Kapa dole. Podrzavam tvoju akciju.

Ipak moram da ispricam jednu ozbiljnu pricu ovde o lopovima i njihovim pravima.

U mom gradu prosle godine komsiji, koji je 10-tak kuca od mene lopovi u sred noci skidali oluke sa kuce. Covek se probudio i izaso na prozor da vidi sta se desava i pocne da vice na njih. Jedan mu sa merdevina pocne pretiti. Covek lepo uzme pistolj i izadje napolje. U opstoj guzvi opali metak i pogodi jednog u nogu a ostali pobegli. Otisli u mitrovicu u bolnicu i rekli sta se desilo. Sad je u ocima zakona moj komsija kriminalac a lopovi zrtve. Sudjenje je jos u toku,koliko sam upucen.

Toliko o pravdi i zakonu.

 

I jos jedna stvar. Pre dve godine vidim lepo mrezu u vodi. Slikam i pozovem cuvara jer sam morao otici odatle. Posle pola sata cuvar javlja da nema nikakve mreze na tom mestu. Ja iznerviran posle par sati idem sa posla i odem bas da proverim kad ono mreza na istom mestu stoji. Iz ovoga svako moze da shvati o cemu je rec. Pozdrav.

Jos jednom svaka cast svima koji se bore protiv mrezarosa i ostale bagre. Srecno u daljem radu.

koji cuvar?

Link to comment
Share on other sites

koji cuvar?

Jedan jedini. Ne volim da imenom etiketiram ljude. Moje misljenje je da bi bilo mnogo bolje kad bi svako savesno radio svoj posao a ne da se uvek provlaci pitanje koliko je ko placen za svoj posao. Svaki propust se svede na izgovor " pa slabo su placeni". Nisu se trebali pojedinci ni prihvatati tih poslova. Ali sta je tu je. Takvih je mnogo primera, mislim na nesavesno vrsenje duznosti. Imam lepo jezero na kilometar od kuce a nisam pecao na njemu bas zbog takvih likova i postenjacina sigurno 10 godina a nekad sam provodio ceo letnji raspust na kampovanju. Iz godine u godinu sve postenija organizacija a ribe sve manje i manje.
Link to comment
Share on other sites

Ne zaboravimo da je cela država pre dve godine potpisivala peticiju da se pusti na slobidu čovek koji je silom prilika ubio razbojnika, LOPOVA u SVOME STANU, dok je spavao mirno sa ženom i bebom,a pritom mu RAZBOJNIK naneo povrede.(tukli se).

Ponavljam u SVOME STANU.

Čovek nosi makedonsko prezime činimi se , ako neko može da izgugluje.

Zato PRAVNO oprez.

Sve ovo je za medalju časti, al nebih voleo da potpisujemo sutra neku peticiju za čoveka koji je u pravu.

Ebemli ga kolega Dragane pogrešno si me razumeo.,,sudovi,pretnje"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam cuo, nije 100% provereno, na Tamisu ce totalno biti zabranjen ribolov na neko vreme. E sad ako bi neko mogao da dodje do proverenih informacija bilo bi lepo

To bi najvise voleli sportski ribolovci ali bojim se da to najvise prizeljkuju razbojnici na vodi. Daj boze al od tog k... nema nista u ovoj nasoj usranoj zemlji jer vid totalne zanrane bi trebalo primenjivati na svim rekama u zemlji bar na 1 god do uspostavljanja kontrole koja se moze nositi sa svim sranjima
Link to comment
Share on other sites

Proverićemo koliko još danas, za tu informaciju o zabrani ribolova na Tamišu. Mada čisto sumnjam, jer od prodatih dozvola korisnik voda obezbeđuje sredstva za dalji rad ribočuvara i sve ostalo što je potrebno. Oni i kad bi uveli takvu zabranu nemaju dovoljno resursa da je sprovedu u delo.

Link to comment
Share on other sites

Eh da je samo Tamis problem  kad pogledam sta rade na dunavu kod pancevca nije mi dobro . I sad je nadosla voda riba ce uci u kubike i kad se povuce dunav eto bubnjeva i kosara po kubicima , tacno znam ceo scenario i gde da ih trazim :) 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...