Jump to content

Spod Masina


Recommended Posts

I ja se slazem daiwa emblem spod je po meni jedina spod masina koja vredi kao spod masina a ostale masine su po meni u istom nizem rangu i ako uzimas nesto drugo po meni je sasvim nebitno sta ces uzeti sve je to onda isto manje -više.....
Link to comment
Share on other sites

Ili Emblem X 5000A (veoma je retka,teget boje,Japan i isto vuce 120 cm u okretu).Jeste starija serija od Emblem Spod ili Pro ali je bas dobra i trajna.

 

http://i.imgur.com/fNoaITu.jpg

Link to comment
Share on other sites

E bas ta.Moja je minimum 3-4 tone hrane izbacala do sad i radi bez greske.

Videcemo da li ce je sada kod mene emblem spod nadziveti jer je ova penzionisana i sluzi kod prijatelja kao masina za pecanje.

Link to comment
Share on other sites

samo sto je sporija od emblem pro,a 4500 emblem ima plicu spulnu koja i treba za spod

 

emblem pro daleko jaci i prenos i telo i za malo laksa od emblem spod.koristim je 8 godina ni da mrdne

Link to comment
Share on other sites

To sto je sporija je jos bolje.Manji prenos-jaca masina.Bitno je koliko vuce u okretu rucke,a sve vuku po 120cm tako da je sve jedno.Primera radi ja sam pro razjebao za 2 sezone-mada sam je i pazario kao koriscenu.Ova "Z" i dan danas vrti kao besna posle mnogo mnogo izbacene hrane.Obeni okreni isti ti klinac koju god da uzmes jer izdrzavaju i hard core kao sto smo mi svojevremeno po 150 kila po takmicenju bacali.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To sto je sporija je jos bolje.Manji prenos-jaca masina.Bitno je koliko vuce u okretu rucke,a sve vuku po 120cm tako da je sve jedno.Primera radi ja sam pro razjebao za 2 sezone-mada sam je i pazario kao koriscenu.Ova "Z" i dan danas vrti kao besna posle mnogo mnogo izbacene hrane.Obeni okreni isti ti klinac koju god da uzmes jer izdrzavaju i hard core kao sto smo mi svojevremeno po 150 kila po takmicenju bacali.

 

 

Aj m ireci kako to z vuce 120 sm  kad je prenos 4:1 a emblem pro i spod 5:1?

 

za kvalitet nepisem,bas zbog tog prenosa je i jaca a i uopste sve je traktorski na njoj i josh jedan model :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Narode gledam sad neku spod masinu, zamislio sam da uzmem Daiwu emblem spod ali je nema vise u prodaji, ima novi model scw koji ne znam kakav je i ne usudjujem se da uzmem neprovereno... Sta bi mogao uzeti da je u tom rangu?

Shimano Ultegru XTD spod sam probao i ne svidja mi se iz 2 razloga, prvi je sto jako lako ispada klip a drugo sto hoce da podmota najlon pod spulnu, ne znam zasto se to desava ali me jako nerviralo.... Za te pare mora da radi ko Doxa!

Link to comment
Share on other sites

Ako Okumu uzimaš u obzir onda model black bomber,to je poslednja koju su izbacili. Ima visoku i plitku špulnu,dva metalna klipa i brzu kočnicu za markerisanje. Koristim je od početka sezone i za slobodan ribolov odlično odrađuje posao. Jedina mana je što je malo teža.
Link to comment
Share on other sites

Ta spod Ultegra i Emblem spod su dobre masine, ali su TESKE. U tom cenovnom rangu ja bih ti preporucio, ako ti nije frka sto je polovna, Ultegru 5500 Ci4, one su teske oko 450gr, zavisi od modela. Dok su gore pomenute masine puno teze.

Znam likove koji koriste Aero Technium Msg na spod stapovima, tako da ne mora bas striktno da bude spod masina na stapu. O Ci4 modelima Ultegre, ne treba puno pricati, to su odlicne masine.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...