Jump to content

Shimano Ultegra Xtd 14000


Recommended Posts

Shimano je izbacio novi model Ultegre koji ce po svemu sudeci biti pandam Aero Technium masinama jer masina posjeduje Super Slow oscilation sistem koji omogucava skoro pa idealno slaganje najlona na spulnu. Zbog toga ce vjerovatno mnogo ljudi posegnuti za ovim masinama umjesto da zavuku ruku duboko u dzep prilikom kupovine Aero Techniuma jer i ova masina sada ima sve. Po nekim nagadjanjima cijena bi trebala da se krece oko 149 Funti po komadu sto je izuzetno povoljno, mada sumnjam da ce to biti cijena. Misljenja sam da ce masine biti malo skuplje, a ako ne budu onda ce to biti prava pomama za njima.
Pored toga na spulnu je ubacen i ATD, (auto drag system) koji omogucava automatsko dotezanje spulne nakon drila bez da to radi ribolovac. 

10372043_992213257538869_231748649829129

12814037_992213290872199_563300889222079

12821629_992213280872200_622777659968268

12802887_10207139269034605_7019169791982

12814370_992753527484842_632655963035542

Zbog skrtosti Shimana i doze tajnovitosti oko ovih masina, koje ce tek biti predstavljene za nekih 10ak dana, na Carpin 'On show-u u Engleskoj, ovaj manjak informacija i detalji i specifikacije ce se ispraviti tek dakle nakon sto masine ugledaju svijetlo dana prilikom prezentacije na pomenutom sajmu. Do tada ovo nadjoh na internetu o njima.




 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

149 funti je oko 195 eura ili ti oko 24000! Jedna stvar koja mi je zapala za oko pored sjajnog izgleda i ostalih performansi  koje su navedene je ta da su stavili kod vodilice za najlon opet onu plastičnu čauru ili ključ u koju se urezuje najlon (ultegra XSC). Mislim da je to za ovakav izgled,ostale performanse i cenu velika mana!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

149 funti je oko 195 eura ili ti oko 24000! Jedna stvar koja mi je zapala za oko pored sjajnog izgleda i ostalih performansi  koje su navedene je ta da su stavili kod vodilice za najlon opet onu plastičnu čauru ili ključ u koju se urezuje najlon (ultegra XSC). Mislim da je to za ovakav izgled,ostale performanse i cenu velika mana!

 Po meni i 195 eura je malo, ocekujem da ce biti cijena oko 300 eura i to bi bilo isto tako pristojno u poredjenju sa 560 eura koliko otprilike kosta AT. Mada ove cijene su "nagadjali" englezi iz radnji u kojima bi se to trebalo prvo prodavati pa ja kontam da je prema tome cijena i napisana tamo na fb.

 

Taj plasticni dio jeste mana, ako se tako gleda, a i ne mora da bude.

 

Kod mene recimo na XTR A LC je taj dio metalni pa imam jednu ogrebotinu od najlona koji se pokusao urezati jednom prilikom.

Sve je do ribolovca kako ce i na sta obracati paznju prilikom koristenja masine. Ne desava se to tako ni cesto bas, koliko pada na prvu u oci.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jedan drug je lepo reko.Sto pre svi uzmemo,tako ce sto pre da izadje novi model :)

 

Znaci svi novooooooooooo,pa dogodine novi model.nema kraja ljudi

 

Jedno znam iz iskustva,ranije su novi modeli auta u europi izlazili na 10 god i bili kvalitet.dugo se testiralo sve da bi konacno izasli u prodaji.kako su korejci i japanci poceli vaditi nove modele tako su i eu poceli i sta sada imamo svake druge godine novi model a kvalitet katastrofa.

 

Isto je i sa sarasnkim ribolovom,ranije kupis ultegru i dan danas radi ko sat ,hebiga nema sve trakatance al ima ono sto ti najbitnije.sada uzmes ultegru i rasklo pise za godinu dana,to je isto i sa daiwom.ostale firme bar platis trecinu i znas sta dobijas za pare 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ultegra zavrsila sa imenom ultegra sa serijom  xsa  super ultegra.sve nadalje ostao samo brend odnosno ime.pre cu da uzmem speedcast I znam sta dobijam za pare nego da lupim tonu para za marketinske trikove

O tome ces moci da pricas tek za nekoliko godina i pod uslovom da budes koristio neku od ovih novih Ultegri pa da onda uporedis mane, ako ih ima, sa starim izvedbama Ultegre i novim izvedbama. 

 

Ne slazem se da to da ako budu recimo XTD nesto jeftinije da ce to znaciti automatski i da je shit. To nema veze nikakve sa kvalitetom. Marketing je cudo i sa jedne i sa druge strane. Zato treba uzeti pa pogledati sa obje strane medalje. Zasto se ne bi moglo poceti razmisljati o tome da Shimano je krenuo sa jeftinijom cijenom da bi kasnije recimo povecavao cijene masine koja recimo zadovolji dobar dio ribolovaca i onda kada pukne glas da su to kvalitetne masine, jednostavno uzmu i dignu cijene i dignu jos love?

 

Shimano ima u svom asortimanu i stapove koji su low cost pa ti isti stapovi mogu rame uz rame da stanu mnogo skupljim markama kako po izgledu, tako i po kvalitetu.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

idemo dalje ,treba u drugoj temi al eto da produzimo koliko nas u zadnje nekoliko godina i daiwa i shimano zavaravaju sa imenima na koje smo navikli a koji uopste nisu ono sto su bili

 

stari mgs 10000 sa supeslow deklarisan je 86 obrtaja spulne(ne xsa koji i nema super slow)

 

 

novi crni mgs je deklarisan 100 obrtaja spulne

 

 

il sam ja slep i stari ima 150 obrtaja nasuprot novog 100,il novi 100 nema UOPSTE deklarisanih 100 i daleko manje od 86 koliko je stari mgs

Kako si izbrojao obrtaje?

Link to comment
Share on other sites

U proteklih par meseci imao sam kontakta sa nekoliko Shimano modela: XSC, XTC, XTB Ci4, Speedcast. Sa nekom manje, sa nekom vise. Po obliku, sve su prakticno iste. XSC izgleda jako lepo, utegnuto, miran rad, lepo slaze... Nije preteska, nije preskupa, za tu lovu mislim da je odlicna.  XTC - Zivotinja. Malo je reci da me odusevila. Ostavila me bez reci. Izuzetno robusna, neverovatno snazna. Mozda ce se neko smejati, ali po meni na nivou starog aerotehniuma. U ruci mi deluje dosta teze od XSC iako su im je po specifikaciji tezina gotovo ista. XTB Ci4 po meni najlepsa, ali to je stvar ukusa. Najlaksa, sto nije zanemarljivo. Preskupa. Deluje mekano, vreme ce pokazati svoje. Sto se Speedcasta tice, nju sam samo u radnji provrteo, uzivo nije ni delic sa reklame gde je nasminkana do bola. Spoljni materijali i sam rad mislim da je 6 klasa iza svih Ultegri. Nikako nisu za poredjene. Nova melje ko busilica, jedva vrti. Ali je dosta jeftina i lepa. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12814560_994436500649878_47638510299617612718231_977379795661750_36156372201361012801118_976235962442800_61529321147309512688171_976206145779115_337679278851094

masina izgleda perfektno a o kvalitetu mogu samo da palamude kao i za vecinu stvari. Masina se jos nije stigla po radnjama a vec se sudi o njoj da verovatno nevalja jer cena je mala. MASINA JE LEPOTA.....
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ljudi kako necete da shvatite

 

Kupis okumu za tu cenu za koju se prodaje i znas sta dobijas

Kupis ticu za cenu i znas sta dobijas 

Kupis primjer daiwu emblem xt znas sta dobijas

 

Kako bre da kornem 200 eur za windcast x kad nije niza cega

Kako da cornem 200 i vise eur za ultegru koja nije ni pola od onog sto je bila,ziva plastika

 

Niko neprica da nevalja ,nego netreba da bude za cenu za koju si stari modeli bili sa imenom ultegra a po kvalitetu nije im ni do pola

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...