Jump to content

Shimano Ultegra Xtd 14000


Recommended Posts

Ja kupio neku Ultegru sa falinkom. Nista joj se ne uvrce niti krivi. Moracu da reklamiram.

Inace trebalo bi pod hitno pisati Shimanu da pocnu da prave Ultegru Balkan edition. Sa telom od inoxa 18/10, osovinom od titaniuma, celicnim lezajevima, ruckom od livenog gvozdja. Jer mi ovde pecamo arapaime a ne sarane i ova sranja sto inace prave mi sjebemo za dan-dva. Citam ovo vec par dana i ne verujem. Imam 9 ultegri. Na XSC sam izvadio vec 5 riba preko 20kg i jos dosta 15+. Masina radi kao sat. Imao sam i xt i xsa i sve moguce i nemoguce. XSC je mama za njih!!!

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Ja kupio neku Ultegru sa falinkom. Nista joj se ne uvrce niti krivi. Moracu da reklamiram.

Inace trebalo bi pod hitno pisati Shimanu da pocnu da prave Ultegru Balkan edition. Sa telom od inoxa 18/10, osovinom od titaniuma, celicnim lezajevima, ruckom od livenog gvozdja. Jer mi ovde pecamo arapaime a ne sarane i ova sranja sto inace prave mi sjebemo za dan-dva. Citam ovo vec par dana i ne verujem. Imam 9 ultegri. Na XSC sam izvadio vec 5 riba preko 20kg i jos dosta 15+. Masina radi kao sat. Imao sam i xt i xsa i sve moguce i nemoguce. XSC je mama za njih!!!

Vjerujes da si mi bio na umi citavo vrijeme. Sve kontam da si isao da pregledas te svoje Ultegre da nije koja savijena :crazy:

 

 

@JaneMK, ja ti opet ponavljam i ne znam kako ne shvatas. Ne mozes na osnovu izolovanog ili izolovanih par slucaja da tvrdis da je cijela serija masinica krš ili shit.

To su velike serije i normalno je da moze da bude nekih masinica i sa falinkama, ali isto tako treba stati i pred ogledalo pa priznati da ima tu i do onog kako sam ribolovac koristi istu masinicu. Ima ljudi koji bi i givit sjebali, a kamoli masinu za ribolov.

 

I pitas se kako da dadnes tolike pare, a nizasta. Pa sta mislis kako se osjecaju oni koji su se iscjepali po dzepu i kupili Century kobru kontajuci da ce moci da kobraju na 150m, a dobili krivuljka koji juznije od duse i pri tom neki dosta jeftiniji modeli kobri od drugih firmi bacaju isto ili jako malo krace i kostaju 3 puta manje?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vjerujes da si mi bio na umi citavo vrijeme. Sve kontam da si isao da pregledas te svoje Ultegre da nije koja savijena :crazy:

@JaneMK, ja ti opet ponavljam i ne znam kako ne shvatas. Ne mozes na osnovu izolovanog ili izolovanih par slucaja da tvrdis da je cijela serija masinica krš ili shit.

To su velike serije i normalno je da moze da bude nekih masinica i sa falinkama, ali isto tako treba stati i pred ogledalo pa priznati da ima tu i do onog kako sam ribolovac koristi istu masinicu. Ima ljudi koji bi i givit sjebali, a kamoli masinu za ribolov.

I pitas se kako da dadnes tolike pare, a nizasta. Pa sta mislis kako se osjecaju oni koji su se iscjepali po dzepu i kupili Century kobru kontajuci da ce moci da kobraju na 150m, a dobili krivuljka koji juznije od duse i pri tom neki dosta jeftiniji modeli kobri od drugih firmi bacaju isto ili jako malo krace i kostaju 3 puta manje?

E ovo sto si napisao za Century cobru je klasicna budalastina!!bolje ne komentarisi dalje o njoj,jer je licno imam od samog pocetka!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E ovo sto si napisao za Century cobru je klasicna budalastina!!bolje ne komentarisi dalje o njoj,jer je licno imam od samog pocetka!!

 

Jel moze 150 m da se kobra ? Ali stvarnih 150m?

Link to comment
Share on other sites

i ja imam neke drljave male i stare ultegrice xtb 5500 i nisam primetio da se uvijaju niti da im nesto hvali, moracu da idem opet da ih probam i da savijem rucicu.... :a054:

Link to comment
Share on other sites

Sta trazi Century THROWING STICKS u ovoj temi pojma nemam :unknw:

PS. tablica sa orjentirovacnim daljnama u zavisnosti od dijametra, ovo samo usput

 

Short 17mm 33g +60m

Short 25mm 42g +70m

High Trajectory 25mm 58g +100m

High Trajectory 31mm 70g +110m

Low Trajectory 25mm 58g +120m

Low Trajectory 31mm 70g +130m

 

Kristijane tebe cu da pocastim za ideju koju si mi dao, masinica INOX, ovo ono ;)

Znaci idemo dalje, tema je "Shimano Ultegra Xtd 14000"

Link to comment
Share on other sites

Radi ko sat kazes.

Pa i okuma radi ko sat.eno tri godine ne mrda i takmicenja i lige i slobodni.i to u najteze uslove

Al platis 70eur.sve nek bude plastika i nek se sada sjebe nije mi zao

zao.zao mi je kad platim 200 eur za nesyo u kome je sve plastika.u kome umesto lezaja ima piksne.u kome kao na novoj pise super slow a ustvari je slow.

 

Imo i xt i power aero i at i to je kvalitet i snaga.

Milance precu da uzmem ono stato polovno nego novo zato sto je na oko lepo i zato sto mi prodaju matketing trikove

 

 

Ganicu xtb 5500 je stara serija

Link to comment
Share on other sites

Radi ko sat kazes.

Pa i okuma radi ko sat.eno tri godine ne mrda i takmicenja i lige i slobodni.i to u najteze uslove

Al platis 70eur.sve nek bude plastika i nek se sada sjebe nije mi zao

zao.zao mi je kad platim 200 eur za nesyo u kome je sve plastika.u kome umesto lezaja ima piksne.u kome kao na novoj pise super slow a ustvari je slow.

 

Imo i xt i power aero i at i to je kvalitet i snaga.

Milance precu da uzmem ono stato polovno nego novo zato sto je na oko lepo i zato sto mi prodaju matketing trikove

 

 

Ganicu xtb 5500 je stara serija :)

Hoces reci da ne bi koristio ovu novu Ultegru xtd 14000 ???
Link to comment
Share on other sites

Neko ce da kupi i pustiti ovde preporuku il mislenje,dal ima il nema super slow oscilaciju,al taj treba da zna pravi super slow.

Videcemo kakva je sa kocnicom i pogonom i dali ima lagera gde treba il piksne ko i sve ostale

 

 

Ganicu pre 10 god nije postojala 5500.Vojkan je 2008 megu prvima uzo ove masine,ne secam se tacno gde ih uzo i menjali smo se glavu za glavu za emlem

 

hiseve nikad nisam kudio a najmanje power aero.znas sta je stari power aero za sve ove nove modele univerzum.al je kostao 370 eur.

sad izaso neki crni model sa plastikom za 200 eur.Kakav je taj power aero za 200 eur kad je power oduvek bio 370 eur do dan dananjeg.

 

prestani sa icom da se vezujes u razgovor jer pola stvari su ti netacne a mozda i vise,ti znas da ustvari pojma nemas o meni

Link to comment
Share on other sites

Ajde batalite glupe price,da se vratimona temu.

Niko nije obratijo paznju na jedan novitet koi je Shimano preuzeo od Daiwe,pise da ova nova ultegra ima ATD kocnicu,mislim da ce biti od koristi kada vadis ribu pri samom kraju i kad ona iskoristi zadnji atom snage a kocnica ti je malo vise zategnuta.

Link to comment
Share on other sites

Ajde batalite glupe price,da se vratimona temu.

Niko nije obratijo paznju na jedan novitet koi je Shimano preuzeo od Daiwe,pise da ova nova ultegra ima ATD kocnicu,mislim da ce biti od koristi kada vadis ribu pri samom kraju i kad ona iskoristi zadnji atom snage a kocnica ti je malo vise zategnuta.

Ja sam napisao u prvom postu i pomenuo to, samo sam malo pogrijesio pa napisao Automatic Drag system umjesto Auto Tune Drag System, ali koliko vidim niko nije obratio paznju na taj segment.

 

To vec ima na jednoj Shimanovoj masinici.

 

https://www.youtube.com/watch?v=s0HWGbi_V70

 

Ja koliko moguh da skuzim iz ovog videa, kocnica se sama zavrce, a ne vidjeh da se moze i odvrnut naglo, recimo prilikom amurovog budalasanja kod zadnjih njegovih trzaja kad ribolovac pomisli da je sve gotovo pa zavrne spulnu malko jace.

Link to comment
Share on other sites

Kod Shimana ovo je novitet i jos nema nisto na youtube,pogledaj kod Daiwe valjda isti sistem isto funkcionise i kod oba brenda.Mislima da se kocnica ne odvrce nego je tako nastelovana da pri naglom iznenadnom begu ona popusti,bas je za amura izmislena.

Evo pogledaj ovaj klip kosoki prica nesto ali na 5:00 se vidi prakticno sta je ATD

https://youtu.be/FiRq2e_K_7o

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma bre već godinama nema ni Shimana ni Daiwe da odgovore cenom i kvalitetom na Okumu i Pennn.(150-200 evra)

To je to.

Oni se zakucavaju u neke cifre 600-800-1100 evra.

Mislim da je ova mašina pokušaj Shimana do 200 evra.

Neračunam Windcast u mašine.

Znači od ENTOHA, od BBLC-a ni jedna ni druga firma nisu proizveli mašinu za široke narodne mase

A to je tržište preuzeo Penn i Okuma,(skroz na skroz kvalitetom opravdano) i uopšte mi nije jasna ta rupa  od 150 do 500 evra, i kod Shimana i kod Daiwe.

Da nebude zabune Volim Daiwu ,i pecam na Daiwu.

Link to comment
Share on other sites

Ma bre već godinama nema ni Shimana ni Daiwe da odgovore cenom i kvalitetom na Okumu i Pennn.(150-200 evra)

To je to.

Oni se zakucavaju u neke cifre 600-800-1100 evra.

Mislim da je ova mašina pokušaj Shimana do 200 evra.

Neračunam Windcast u mašine.

Znači od ENTOHA, od BBLC-a ni jedna ni druga firma nisu proizveli mašinu za široke narodne mase

A to je tržište preuzeo Penn i Okuma,(skroz na skroz kvalitetom opravdano) i uopšte mi nije jasna ta rupa  od 150 do 500 evra, i kod Shimana i kod Daiwe.

Da nebude zabune Volim Daiwu ,i pecam na Daiwu.

Kladim se da mogu, ALI NEĆE!

Link to comment
Share on other sites

I po toj prici da bi Ultegra bila vrijedna 70 eura, pitam se koliko su onda Penn i Okuma vrijedne? 15 eura?
Ako je tako, onda kome ne odgovara, pravac China Shop i tamo masinice nek kupi. Istina, ni one ne vrijede toliko koliko pise, ali barem znas da nisi puno platio i miran si.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...