Jump to content

Shimano Ultegra Xtd 14000


Recommended Posts

Molim Shogu da nalise svoje utiske posle test pecanja. Hvala

Prvi utisci su sjajni, dopala mi se masina, utegnuta...steta sto ribe nije bilo da vidim kako se ponasa na ribi....samo 1 ekipa je imala ribu od 22 ekipe

Link to comment
Share on other sites

Za sada sa mojim starim Maver genesis extreme....planiram da ih uparim sa Velocity stapovima ali razmislicu jos...sto se tice daljine nismo pecali na dalje od 90 metara tako da nisam mogao da testiram domet ali imam utisak da mnogo lakse postizem tu daljinu. Najlon veoma dobro slaze i sigurno da leti daleko
Link to comment
Share on other sites

Jedan mali uporedni trst svih koji imaju ovu plastiku.uzmite madinu I obrnite par puta rucicu I dal ce produxiti da sama vrti kao I ostale ultegre.

znate zasto nece?.

Nema lagere vec pladticne piksne.

eto uzmite sami I vidite

 

ja isprobao odavno

 

samo inat moze bit veci I reci da je masina top

 

 

 

a sto se fabrike tice.idite na shimanov oficijalni sajt I vidite gde je fabrika fishing gear

Link to comment
Share on other sites

Jedan mali uporedni trst svih koji imaju ovu plastiku.uzmite madinu I obrnite par puta rucicu I dal ce produxiti da sama vrti kao I ostale ultegre.

znate zasto nece?.

Nema lagere vec pladticne piksne.

eto uzmite sami I vidite

 

ja isprobao odavno

 

samo inat moze bit veci I reci da je masina top

 

A sta si isprobao da vrtis ili si je rasturio pa si pogledao da a plasticne piksne?

 

 

 

a sto se fabrike tice.idite na shimanov oficijalni sajt I vidite gde je fabrika fishing gear

Link to comment
Share on other sites

Nemojte ljudi da se palite na Janetovo pisanje. To je covjek koji pati od toga da bude upravu, a ide od foruma do foruma i cita tudje postove i tako kreira svoje misljenje i onda ga prodaje pod svoje.

Ko zna gdje je ovo nasao za plasticne piksne.

Jane ti ako budes htio da snimim video pa da ti okacim da vidis da se rucka okrece par puta i nakon sto je ti okrenes jednom, ti slobodno reci da snimim.

Opasne gluposti izvrces.

Link to comment
Share on other sites

Plasticne piksne je nasao u ultegrama...  to nije nikakva novnost, pun youtube otvorenih masina gde ljudi plasticne piksne menjaju lagerima.

Mene interesuje ako neko zna da li su na modelu XTB Ci4 14000 isto plasticne piksne ili su stavljeni lageri?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tarik, skini rucicu i pogledaj. Sa jedne strane treba da se vide kuglicni lezaji a sa druge plasticna piksna. 1+3+1 mislim da oznacava 3 kuglicna i dve plasticne piksne koje se mogu zameniti kuglicnim.

Srki, nije to na sta Jane misli. Ta plasticna piksna drzi worm shaft stabilnim.

 

A kad Jane bude online, imat cu pitanje jedno za njega.

 

A evo slikao sam da vidis da kod XTD Ultegre nije kao na drugim Ultegrama, konkretno kod Ultegre XSC.

 

Kod XTD je sa obje strane rucice je lezaj. Nema plastike nikakve.

 

http://www.igreklik.com/slike/images/85684474241483554334.jpg

 

http://www.igreklik.com/slike/images/00854354692748477055.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kolega Milancheshow,imam ja ultegre xtb ci4+14000,evo sad sam skidao ručicu prvi put baš da i ja vidim o čemu se radi :-) Sa strane ručice je metalni ležaj a sa druge strane nevidim jer se ručica uvrće u telo mašine.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ajde kad si vec skinuo rucku odvrni de je da vidimo sta ima unutra. :)

Cek dok nadjem kljuc odgovarajuci za saraf na rotoru pa ces da vidis i ti, a posebno onaj Makedonac sta ima unutra ! ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad neko hoce da bude po njegovo on kaze da su 2+2=5 i tu nema pomoci nema te sile koja moze da mu objasni da je 4 :)

 

Zasto ima da otsravujes rucicu ili bilo sta drugo,kad vec imas masinicu novu lepo otvoris list sa prikaz delova i trazis dali sa obe strane rucice ima kuglicni lezaj ili piksnu.Ako na osovinu rucice ili pogonski zupcanik ima stvarno dva kuglicna lezaja to stvarno nije uopste dobro :) znaci od ukupno cetiri dva su potrosili na veoma glupo nebitno mesto i za ostala mnogo bitnija mesta ostala samo jos dva.

Za ovakav slozen sustav kako sto ima ultegra treba mnogo vise od ta 4 koja su ubacili u masinucu.znaci to bi izgledalo ovako da se nisu toliko stisli ovi iz shimana.....2 lezaja na beskonacni valjak,2 na pogonsi zupcanik niz koi prolazi osovina rucice,2 na osovinu,1 na vodilicu najlona i 1 ispod rotora........ znaci 8 ili 9 mozda sam neki zaboravio :)

E sad ti na semu nadji gde imas ball bering a gde plasticne piksne znaci minimum 4 do 5 piksne......

 

Cekamo izvestaj

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemojte ljudi da se palite na Janetovo pisanje. To je covjek koji pati od toga da bude upravu, a ide od foruma do foruma i cita tudje postove i tako kreira svoje misljenje i onda ga prodaje pod svoje.

 

Ko zna gdje je ovo nasao za plasticne piksne.

 

Jane ti ako budes htio da snimim video pa da ti okacim da vidis da se rucka okrece par puta i nakon sto je ti okrenes jednom, ti slobodno reci da snimim.

 

Opasne gluposti izvrces.

Kapa dole za ovaj post  :hi:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...