Jump to content

Shimano Ultegra Xtd 14000


Recommended Posts

Kao što kaže Djuki piše u specifikaciji, na žalost nisam još u mogućnosti isprobati ni njega, ni role, a što se tiče kupovine ne treba ga kupovati od Talijana na e-bayu jer naplate poštarinu kao da naručuješ iz Bangladesha, ja sam ga naručio iz Velike Britanije, cijena i poštarina puno prihvatljiviji...

 

Pozdrav gospodo, 

ja ću malo u off topic ako nije problem, jer sam samo u ovoj temi našao da se ovaj najlon spominje. Opet ako jeste problem neka neko ko može otvori novu temu i prebaci postove vezane za ovaj najlon u nju.

Imam par pitanja za vlasnike ovog najlona:

- da li piše na pakovanju da je fluo verzija ili ne i da li ima razlike između ta dva najlona ili je isti pa je samo ovo noviji naziv.

Našao sam na ebayu objašnjenje "new for 2015 the line comes with fluorescent chemical added for night fishing !"

- ako ima razlike šta mu dođe taj fluo dodatak i da li je stvarno vidljiv noću golim okom ili mora lampa da radi

Hvala u napred i još jednom izvinjenje za off

thumb_pre_1480195377__trabucco_xps_longc

 

thumb_pre_1480195470__trabucco_xps_longc

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav gospodo,

ja ću malo u off topic ako nije problem, jer sam samo u ovoj temi našao da se ovaj najlon spominje. Opet ako jeste problem neka neko ko može otvori novu temu i prebaci postove vezane za ovaj najlon u nju.

Imam par pitanja za vlasnike ovog najlona:

- da li piše na pakovanju da je fluo verzija ili ne i da li ima razlike između ta dva najlona ili je isti pa je samo ovo noviji naziv.

Našao sam na ebayu objašnjenje "new for 2015 the line comes with fluorescent chemical added for night fishing !"

- ako ima razlike šta mu dođe taj fluo dodatak i da li je stvarno vidljiv noću golim okom ili mora lampa da radi

Hvala u napred i još jednom izvinjenje za off

thumb_pre_1480195377__trabucco_xps_longc

 

thumb_pre_1480195470__trabucco_xps_longc

Ja ću biti iskren i reći da sam ja role i najlon kupio prije više od mjesec dana ali ih još nisam imao u rukama, radim u Africi, o najlonu sam čitao sve najbolje mada je po meni nemoguće da svijetli u noći, a rolama XTD su Englezi drastično srušili cijenu, nadam se da to nije srazmijerno njihovoj kvaliteti, u online shopovima se može uzeti za 100tinjak funti...
Link to comment
Share on other sites

Ja koliko sam video to su popusti samo za crni petak i nije samo xtd na popustu. Ja sam kupio u petak daiwu emblem spod za 110 evra na popustu. Mozda je i to zato sto ne valja

ja sam moju toliko isto platio ili 115 e bez popusta i sve suvto realne cene kojie bi trebale da budu redovne.....
Link to comment
Share on other sites

nikada al nikada ultegra nije bila 125 eur.josh I da daju washere gratis za istu cenu I petak josh traje.

 

ko prati masinice duze vreme zna I koliko je ultegra bila I bblc.

 

a to sto si uzo emblem spod.i on nije isti sa prvim sto je izasho.

sto Nepadne cena na tournamentice il nfiniti il iso?

sto nepadne cjena na emblem pro?

 

Pala je na kineske daiwe.croscast.wincast.emkast.

s

Jane cena je 125 funti, ne eur.....to mu dodje 153 eur...malopre gledao

Link to comment
Share on other sites

Ja koliko sam video to su popusti samo za crni petak i nije samo xtd na popustu. Ja sam kupio u petak daiwu emblem spod za 110 evra na popustu. Mozda je i to zato sto ne valja

Odlično si to rekao Shoga, emblem spod je po mnogima najbolja spod rola na tržištu a u "angling direct" spustili su joj cijenu na 104£ i još fox impact uz nju daju gratis, znači sve je to marketing, sve to skupa samo je problem za one koji žele prodavati svoje role a cijene ih više nego što koštaju nove...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nikada al nikada ultegra nije bila 125 eur.josh I da daju washere gratis za istu cenu I petak josh traje.

 

ko prati masinice duze vreme zna I koliko je ultegra bila I bblc.

 

a to sto si uzo emblem spod.i on nije isti sa prvim sto je izasho.

sto Nepadne cena na tournamentice il nfiniti il iso?

sto nepadne cjena na emblem pro?

 

Pala je na kineske daiwe.croscast.wincast.emkast.

s

Jane, ultegra xsc 14000 u Italiji je sad trenutno 115€...
Link to comment
Share on other sites

/pre_1480278338__received_10210568823552422.jpeg]pre_1480278338__received_102105688235524[/url]

Neki dan me kolega zove lud ko šiba

Od 3 komada koje ima na 2 komada otišao btr šaraf i to nakon 4 cijela ribolova sve skupa nekih 100 sati

Dao oko 800 eura za rolu.

Dobra stvar pa mu ulazi u garanciju

Link to comment
Share on other sites

Neki dan me kolega zove lud ko šiba

Od 3 komada koje ima na 2 komada otišao btr šaraf i to nakon 4 cijela ribolova sve skupa nekih 100 sati

Dao oko 800 eura za rolu.

Dobra stvar pa mu ulazi u garanciju

Au. Mora da je bio jako srećan. Valjda je neka fabrička greška. Nadam se da sa novim šrafovima neće imati problema

Link to comment
Share on other sites

Tako je ganicu.od starta mi bio sumnjiv marketing I ovde I svugde su bili protiv mog mishlenja.

ta masina netreba da se zove ultegra.nema nista novo na njoj osim izgleda koji priznajem I mene odusevio.

cena netreba da je visa od jedne speedcastice koja je indenticna sa ultegrom xsc osim arb lagera cak I spulna odgovara.

 

to sam pisao I na startu teme to pisem I sada.

 

ultegra nije ultegra ako nema 4 ARB LAGERA I svje delove kvaliteta.zato I jeste oduvek bila iza at I power aero.

 

to je isto kao ko daiwe da mi neko kaze da nove sve vrste tournamentice su bolje od tournamenticeSt

 

Jane, druze, nije ovde niko protiv tvog misljenja nego protiv nacina na koji ga pretenciozno iznosis i vredjas intelekt svih koji su se opredelili da ovu prelepu masinicu ipak kupe (zavedeni marketingom) uprkos silnom "nekvalitetu".

Po logici o kojoj pricas svi bi mi vozili kola sa kraja 70tih i pocetka 80tih, a nesto ih ne vidjam bas po ulici ovih dana i pored toga sto su mnogo "kvalitetnija" od danasnjih...

A o vrednosti izrazene u novcu bi tek mogao da ti pricam danima (jbg to mi struka) AT ili 5000ST su, zapravo, kostali vise nego duplo od danasnje Basie recimo ili Mgs...jer je vrednost novca u poslednjih 10 (da ne pricam o poslednjih 20) godina pala nekoliko puta, gledano iz ugla realne ekonomije, pa svi znamo sta je bilo svojevremeno 100 maraka u dzepu, a koliko je bedno danasnjih i 200 evrica, a opet koliko je lakse bilo zaraditi onih 100 maraka nego danasnjih 10 evra....

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161129/262aa16b818911000376fff203bd5647.jpg

 

 

Ako cemo tako da gledamo ovo jos krseva"skarta"

 

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161129/469b681de5fef08ebdd70f19d642526d.jpg

 

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161129/262aa16b818911000376fff203bd5647.jpg

 

 

Ako cemo tako da gledamo ovo jos krseva"skarta"

 

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161129/469b681de5fef08ebdd70f19d642526d.jpg

 

Poslаto sа Lenovo P1ma40 uz pomoć Tаpаtokа

Sve krs do krsa.

 

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...