Jump to content

Recommended Posts

Zdravo kolege, Ja sam Bogdan, iz Kraljeva sam. Pocetnik sam u pecanju sarana, dostva stvari jos uvek ne razumem ali se nada, da cete mi vi pomoci. Naravno kao i svaki pocetnik mucim se oko kupovine stapa. ja sam prvenstveno plovkaros i imam dosta dobar i skup pribor. Da li je bitno i kod saranskih stapova isto. mislim da bi trebalo da pocnem sa jeftinijim stapom i masinom dok ne ovladam tehnikom. svaki savet u vezi stapam nasine i ostalog pribora bi mi dobro dosao, unapred hvala

 

Link to comment
Share on other sites

Sto skuplji,to bolji . Nece ni riba na sirotinju! :D Naravno da je ovo bila sala.Eh,sada..skupoca je relativna stvar i naravno da se moze itekako dobro pecati i sa economic klasom,a kamo li sa srednjom klasom stapova.  Moj licni savet ti je da za pocetak kupis najjeftinije stapove da pre svega vidis na cemu si ,da li je saranski ribolov ono sto stvarno zelis ,ispunjava te . a kasnije je lako kupiti sofisticiraniji pribor . savetujem ti da akcenat bacis na skupe (citaj proverene,dobre i sa nesto visom cenom od rinfuz robe) udice,konce za predvez i monofile ,kao i mamce . nece se riba upecati na shimano aerotechnium,nego na dobar mamac i sistem. bistro i dobrodosao :pivopija1:

Edited by dejan zarkov
Link to comment
Share on other sites

Kolega pozdrav
Moj savet ti je da kupis najskuplji pribor za koji imas mogucnosti,ako vec razmisljas o tome i u tom pravcu
razlozi su sledeci:

Kupices 3 stapa za 200e pecaces 6meseci prodaces ih za 130e. Onda ces dodati jos 300e pa kupiti za 450 e stapove pecati godinu dana pa ih prodati za 300e....
I tako ces na kraju kupiti stapove za 1500e a do tada izgubiti 700e na kupi-prodaj....
Isto tako i za masine,rod podove,signalizatore,satore....
Druga stvar bolja oprema ti daje i vise mogucnosti bolji zabacaj,bolji osecaj na ribi,pva do zice,lakse ces nauciti na dobrom nego na losoj opremi,signalizator trosi baterije,crknu od kise,sator pravi kondenz,pusta vodu....

Ako mozes kupuj sve high class,ako uopste razmisljas u tom pravcu da li ce mi nekada to trebati,ako ne sta god da kupis pecaces ribu. Pecaces ribu i na stap od 30e i od 500e kao sto i auto od 800e isto ima volan i tockove i vrata kao i onaj od 100.000e ali...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobrodošao druže! U potpunosti se slažem sa Vladom jer sam i sam prošao kroz sve to što ti je napisao,sad je samo u pitanju tvoj budžet i šta možeš maksimalno da izvučeš iz njega.
Link to comment
Share on other sites

sto se tice budzeta nznm sta da vam kazem. vojna plata....

tako da nekog budzeta i nema. moracu jedan po jedan stap da kupujem. razmisljao sam o daiwa black widow ili prologic c2. ili skuplju varijantu Nash Entity  ili daiwa regal. pecacu uglavnom na gruzanskom jezeru. sad se dvoumim da li da kupim od 3lbs ili jaci???

Link to comment
Share on other sites

Po meni od ta četiri nash entity (ali je i najskuplji ) ili c2,a što se libraže tiče zavisi na kojim daljinama ćeš pecati i naravno jel čistina,krš itd,dali ti treba jači ili slabiji štap,duži ili kraći.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Iskreno prijatelju dobro ti nama došao u šaranski ribolov ali ako nemaš dovoljno vremena i "para" možda je bolje pecati na skupoceniji pribor za plovkaroše na koji takođe možeš lepo loviti šarana. Ako uđeš u igranku nema kraja, ne plašim te samo iz svog iskustva. Živio ti nama sto godina :good:  :rofl:  :yahoo:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...