Jump to content

Borsko jezero


Bucko

Recommended Posts

Riba naravno ima. Sto potvrdjuje i fotografija. Salim se. Mi smo hvatali male komade od 1,5 - 4kg. Za sedam dana pecanja imali smo oko 100 kom. sarana. Veci primerci od 7-12kg kojih ima mnogo manje u vodi su se hvatali pocetkom i na kraju sezone. April-Maj i Oktobar mesec. Mi smo boravili krajem Avgusta i znali smo da to nije dobar period za krupnijeg sarana. Ali je to bio period kada smo zbog obaveza jedino mogli pecati. Jezero je prelepo. Bogato je prirodnom hranom, skoljkama, i to je mozda jedan od razloga sto taj krupniji saran redje dolazi pored toga sto ga je jako malo u vodi. Ovo su sarani koji su pusteni u jezero 2006god., mislim naravno na manje komade. Sve su divljaci i jako jako je borbena riba. Dakle, ako planiras pecati na ovoj vodi iskljucivo pocetak i kraj sezone zbog ulova i zbog kupaca kojih ima poprilicno.

http://www.postimage.org/Pq2ebwQJ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ahahaaa ne bih se bas kladio da sam na tvom mestu.Voda je mnoooogo izlovljena i veruj mi veoma zahtevna.Mnogi su probali,pa su se pokajali.Ove slike koje je postavio Bucko su iz perioda kada je voda bila u opadanju.Inace voda je svojevremeno opala za oko 10 metara u visinu.Ovo sto se na slikama malo video sljunak na obali ,pa puta 10.Poredjenja radi,tamo gde su nam bile bove prethodne godine sada je stajao sator,a do vode smo imali preko 25 metara duz obale.Krupnih komada ima jos uvek ,ali ih je prava lutrija upecati.Najcesce su se srecnih dana i ranijih godina javljali komadi 5-8 kila,mada kazem ima jos uvek krupnog koga je malo teze prevariti,ali ko poznaje jezero i ubode pravi momenat njemu se i javi. :mrgreen: Malo se pecalo posle pustanja mladji,ali to su bili bas mali komadi-oko 1 kg.Koga nije mrzelo mogao je po ceo dan da roka,mada je bilo greota ubadati ga bezveze,jer je riba bila tek ubacena,gladna i navikla da guta sve sto joj se nadje na putu.Drugar koji je bio bas tada na vodi je da bi izbegao sicu pecao na dve boile 18 mm i na 12-15 metara dubine i opet mu se javljao taj sitan.Ja sam dosao da ga obidjem i "umocim dupe" na 2 dana i na 2 boile od 21 mm sam uspeo da upecam neverovatnog divljaka od celih 1 kg.Bukvalno je sisao boilu dok se nije zagrcnuo i upecao na udicu.Nocni ribolov je za vecinu pecarosa zabranjen i bog i batina na vodi je kontrolor Pilja.Ne prasta nikome,a i ne treba.Ako nekome zatreba jos po neka detaljnija informacija,stojim mu na raspolaganju.Pozz
Link to comment
Share on other sites

Nocno pecanje je od prosle godine dozvoljeno. Pilja jeste bog i batina ali je korektan. Period o kome sam ja pricao je kraj Avgusta 2008. god. Period o kome ti pricas je verovatno 2006 god. Dok smo mi bili na vodi dosla je ekipa iz Beograda koja je 2007 u istom periodu godine imala oko 20 riba preko 5kg. To je i bio razlog zbog kog su dosli u istom periodu. Na mestu na kome su oni pecali (spic) bili su ljudi iz Bora koji su 10 dana pre njihovog dolaska pecali i redovno hranili mesto. Oni su pecali na dubini od oko 12m i nisu imali sitne sarane a ni krupne. Dakle isti period u godini 2007 preko 20kom a 2008 nista! To je opet potvrda da je jezero jako tesko. Vodostaj je uvek drugaciji. Recimo da sam ja bio u periodu godine i na nivou vodostaja kada je moj drugar ranijih godina u istom periodu i vodostaju imao dosta sarana preko 8kg! Zakljucak; iskustva su razlicita, voda je teska, ima velikih sarana ali traba naci pravi trenutak i mesto, kada i gde ga upecati.
Link to comment
Share on other sites

Hm ako je tako ja takvo jezero imam na 20km od kuce.Ista prica, malo ribe ali krupne za koju ti treba da pogodis mesto,vreme i nacin i ako imas malo srece posle 10 dana hranjenja mozes da dobijes ribu od oko 7-8 kg pa gore....znaci samo lepo izgleda na slikama....
Link to comment
Share on other sites

Ma Pilja je nas ekstra drugar,jer dugi niz godina pecamo tamo.Moj drugar Laza koji me je i pelcovao sa Borskim jezerom peca tamo skoro 10 godina.2006 godine u junu je jezero bilo prepuno vode i prelivalo je kod brane.Tada smo imali lepih riba.Kasnije u septembru je vec hvalilo oko 1,5 m vode.2007 godine je ekstremno opalo zbog suse.Nazalos sve slike koje smo imali iz tog perioda su izbrisane,jer drugar nije sacuvao kopije,a sin mu je oborio sistem na kompu i sve obrisao.Jedino je meni ostalo 5-6 komada.Evo koliko je vode hvalilo u junu,a zamisli jos posle 3-4 meseca.Ovo sam slikao jedno 10 metara od satora,a sator je bio na mestu gde je u punom vodostaju oko 1,5 metar vode.

http://img9.imageshack.us/img9/9601/dscf3158small.jpg

http://img9.imageshack.us/img9/dscf3158small.jpg/1/w640.png

Prvi put 2007 u junu smo bili u Kormaroskom zalivu,a druga 2 puta je kod starog hotela bio samo Laki sa matorim i tu je bio Golub sa zenom(iz Bora ako ih znas).U septembru 2007 je ludacki radio sitan i bilo je 2 kom od oko 5-6 kg.Kasnije u oktobru je bilo najgore vreme koje sam ja ikada doziveo na kampovanju.Znamo da su bili momci iz BG-a i da su lepo pecali bas tu gde je on bio ,ali jbg mora da ti se poklopi 100 k...ca pa da ti legne riba na hranu.Prosle godine nisam isao,jer sam malo forsirao Tamis i neka druga jezera.Pozz

Link to comment
Share on other sites

Ha ha pa to je u mom kraju redovna pojava da jezera opadaju i rastu.Moze dase desi da opadne i 20m visinski,a drugo do 10m.Kada dodje jesen obavezno mesto gde ti je stajala voda je otprilike kraj satora ili ostane iza ledja.Tako je to sa vestackim akomulacijama koje sluze za pijacu vodu ili za proizvodnju el. energije.Recimo na jezeru perucac opadne za noc 3m,a na visegradskom svaki dan padne i poraste za 1-2m.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Moj drugar Laza ,od ponedeljka peca na jezeru, prvi dan jedan od 5 kila i jedno kidanje,jede bananu i plum selfis,drustvo poveliko,stefan,pedja,gavra golub,padne po koja deverika ili barski karas, i poneki som, saran retko, preko 3 kg , sitni trkaci se navadili,a priroda, za izuv,samo pozeleti,duva vetar, pa razvaljuje, dobro drustvo, pa ne smeta,spremaju klopu na licu mesta,a kakav ugodja, dok sedim za racunarom i kuckam, muka me vata, ko u zatvoru,

kuca poso kuca poso,-do penzije slugan, a posle penzije 1.- 3 godine, drvenene pantalone.

Link to comment
Share on other sites

Novi izvestaj,sinoc negde posle 11 novi sms,---- smrketa pala 10-ka na hranilicu,cuk, u moci rakija skoljka,Laza je uporan borac i takticar, nista ne prepusta slucaju.Danas mu bio u poseti,Bambi- motorista,mogo bi da napise neki redak.,
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 months later...

Ha ha pa to je u mom kraju redovna pojava da jezera opadaju i rastu.Moze dase desi da opadne i 20m visinski,a drugo do 10m.Kada dodje jesen obavezno mesto gde ti je stajala voda je otprilike kraj satora ili ostane iza ledja.Tako je to sa vestackim akomulacijama koje sluze za pijacu vodu ili za proizvodnju el. energije.Recimo na jezeru perucac opadne za noc 3m,a na visegradskom svaki dan padne i poraste za 1-2m.

evo kako to izgleda kad opadne voda na spicu kod starog hotela....na ovom ostrvu smo se lepo napecali sezonu pre kad je vodostaj normalan tj nivo je bio oko metar iznad ovog ostrva :pardon:

 

4f57e75c186af_CIMG3734Small.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Riba naravno ima. Sto potvrdjuje i fotografija. Salim se. Mi smo hvatali male komade od 1,5 - 4kg. Za sedam dana pecanja imali smo oko 100 kom. sarana. Veci primerci od 7-12kg kojih ima mnogo manje u vodi su se hvatali pocetkom i na kraju sezone. April-Maj i Oktobar mesec. Mi smo boravili krajem Avgusta i znali smo da to nije dobar period za krupnijeg sarana. Ali je to bio period kada smo zbog obaveza jedino mogli pecati. Jezero je prelepo. Bogato je prirodnom hranom, skoljkama, i to je mozda jedan od razloga sto taj krupniji saran redje dolazi pored toga sto ga je jako malo u vodi. Ovo su sarani koji su pusteni u jezero 2006god., mislim naravno na manje komade. Sve su divljaci i jako jako je borbena riba. Dakle, ako planiras pecati na ovoj vodi iskljucivo pocetak i kraj sezone zbog ulova i zbog kupaca kojih ima poprilicno.

http://www.postimage.org/Pq2ebwQJ.jpg

 Voaeru, pa ti si mi slikao devojku, :rofl:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...