Jump to content

rajicevo jezero


smrki

Recommended Posts

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Pozdrav svima . Novi sam na forumu, pa evo da se oglasim :) .. Pecao sam ja na Rajicevom prosle godine u 4-5 navrata.. Saran je konstantno dobro radio, stalno uzimao mamac ( bar kad god sam ja bio tamo ) , ali su komadi bili izmedju 1,5 - 2,5 kg u proseku.. Na svakih 3-4 dana padne neki od 4-5 kg, a rekord jezera je 10 kg (nazovi jezero mada prema klasifikaciji spada u bare :) ). Babuske ima koliko hoces. Na bolonjez cesto udaraju i mali sarani. Jednom smo imali priliku kad je udario jedan od oko 2 kg i bas je bilo zabavno vaditi ga na najlon 0,14 i udicu 12icu :D...

 

Pozdrav svima :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Kolega, udica je tada bila Gamakatsu G-carp velicine 4. Jedina losa stvar kod te udice je sto je od deblje zice pa zaista nacini malo vecu rupu. Ja kad pecam zaista ne znam da li ce mi udariti saran od 800 grama ( kao ovaj na snimku ) ili neki od 4, 10 ili 15 kg ( mislim da na ovom jezeru nema takvih od 15 kg, ali 10ki ima ), dakle- ne gledam u pasulj . U jezeru takodje ima somova, a iskustvo sa Gruze mi govori da u poslednje vreme i somovi rado kupe boile i kukuruz,a soma treba ubosti dobro, slozices se. Za mene je do tog trenutka to bila jedina udica u koju sam bio 100 % siguran da moze izdrzati sve,a i u to vreme sam imao jako ogranicen arsenal udica. U medjuvremenu sam 'otkrio' i isprobao Kordin arsenal udica i uverio sam se da Longshank X u velicini 8 i Widegape u velicini 6 zaista mogu izvuci, sto bi nas narod rekao, Boga ! Od tog vremena koristim dosta manje udice i udice od tanje zice, tako da , nemoj brinuti za buduce sarane sa revira, ove manje ce da ih maze :mrgreen:

 

Ne smatram da sam ucinio neku losu stvar ako sam ulovio sarana na udicu velicine 4 i pustio ga, a posebno ne u odnosu na onoga koji ga je uhvatio na Moravi, Dunavu, na udicu velicine 1/0, 2/0 i nije ga vratio u vodu :) .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...