Jump to content

Free Spirit 13' 3,5Lb. Ili Century Ng 12' 3,5 Lb


Recommended Posts

nebojsa nema ljutnje al peco sam sa oba ng i josh dosta centuryjevih shtapova sad pecam na fs tako da ono shto pricam je istina

Jane subjektivan osecaj i istina su dve razlicite stvari.Znas na sta pecam,ali ova ti je izjava malo preteska.Ja znam coveka koji bas voli NG takve kakvi su,a za moje je rekao da su motke i da k.rcu ne valjaju. :prijatelji: :pivopija1:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jane subjektivan osecaj i istina su dve razlicite stvari.Znas na sta pecam,ali ova ti je izjava malo preteska.Ja znam coveka koji bas voli NG takve kakvi su,a za moje je rekao da su motke i da k.rcu ne valjaju. :prijatelji: :pivopija1:

 

Bravo,najbolji stap je moj stap kad budem nasao bolji javljam ali opet ce to biti moj stap,najbolji od svih.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

evo ja sam prije nekih 15-ak dana otvorio temu, tražio mišljenje koji štap između centuri fbs i hi-s u verziji 13-3,5 lb

hi-s sam bacao i probao ali fbs nisam nikada. tražio savjete (Jane je bio najača karika za savjet)...pronjuškao sve forume

razgovarao za raznim eminentnim šaranašima i na kraju sam zaključio da kupim fbs.

 

Zaključio sam po pričama da hi-s štapovi koji su izrađeni do polovice 2010 godine su esteski savršeni a ovi poslje da se navodno slažu u drugim evropskim državema :unknw: ove koje sam ja gledao vidi se na njima da to nisu FS-ove vodilice ,na mjestima se vide mrlje laka ima dosta neurednosti i da dalje ne nabrajam svako ko se imalo razumije primetiće dosta propusta u izradi...

 

koristio sam prije century ng 13-3,5 stari model on je u prvoj sekciji dosta jači u odnosu na stari ng 12 ft

 

u nedelju sam bio u ribolovu sa fbs ulovio sam sigurno 20 a možda i kojeg više šarana između 5 i 10 kg

lovio sam na nekih 70-80 m sa pla vrečicama, oduševilo me kako taj štap zamara i kontrolira ribu doslovno se osjeti svaki pokret ribe ljevo-desno

 

nisam imao nikoga da mi dobavi hi-s iz engleske navodno tamo je sve domaća izrada, pasam se odloćio za century

mislim onako slikovito između FS i Caetury je kao između mercedesa i BMW-a , nemoš folati niti sa jednima

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

evo ja sam prije nekih 15-ak dana otvorio temu, tražio mišljenje koji štap između centuri fbs i hi-s u verziji 13-3,5 lb

hi-s sam bacao i probao ali fbs nisam nikada. tražio savjete (Jane je bio najača karika za savjet)...pronjuškao sve forume

razgovarao za raznim eminentnim šaranašima i na kraju sam zaključio da kupim fbs.

 

Zaključio sam po pričama da hi-s štapovi koji su izrađeni do polovice 2010 godine su esteski savršeni a ovi poslje da se navodno slažu u drugim evropskim državema :unknw: ove koje sam ja gledao vidi se na njima da to nisu FS-ove vodilice ,na mjestima se vide mrlje laka ima dosta neurednosti i da dalje ne nabrajam svako ko se imalo razumije primetiće dosta propusta u izradi...

 

koristio sam prije century ng 13-3,5 stari model on je u prvoj sekciji dosta jači u odnosu na stari ng 12 ft

 

u nedelju sam bio u ribolovu sa fbs ulovio sam sigurno 20 a možda i kojeg više šarana između 5 i 10 kg

lovio sam na nekih 70-80 m sa pla vrečicama, oduševilo me kako taj štap zamara i kontrolira ribu doslovno se osjeti svaki pokret ribe ljevo-desno

 

nisam imao nikoga da mi dobavi hi-s iz engleske navodno tamo je sve domaća izrada, pasam se odloćio za century

mislim onako slikovito između FS i Caetury je kao između mercedesa i BMW-a , nemoš folati niti sa jednima

 

Nek ti je sa srecom, dobre stapove si uzeo.

 

Cisto cinjenica radi, FS stapovi se svi do jednog sklapaju iskljucivo u Engleskoj, sklapaju ih ukupno 7 razlicitih rod buildera, a uglavnom trojica.

Standardna oprema na njima su 'slim SIC' provodnici, osim ako neko ne trazi specificno za sebe bilo koje druge i to spada pod 'custom built'. Free Spirit izbegava prodaju blankova van UK (jako retko se izadje u susret nekom rod builderu), bas zbog kvaliteta zavrsne izrade/sklapanja.

Mrlje od laka ne mogu da se vide, jer laka-nema, to sto se vidi kad se gleda u blank je goli polirani karbon.

 

Pozdrav

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

e sada ovo su koisne informacije u vezi FS ,imam na umu uzeti i komplet bacaćkih štapova sljedeću zimu ,

i sada neki su mi govorili uzmeš hi-s ive i sve pokrivaš njih nisam nikada probao a čitajući o njima po raznim forumima stekao sam dojam da su pono jaći od hi-s serije

mora da ih probam ... ma vuče me nešto za FS

od century jaćih modela već ovu godinu ču probati novi Foccal e samo da se je dokopati hi-s ive marem sa jedan ribolov pa odlućiti

 

 

chevcenko --znam da FS nije lakiran :good: mislio sam na lak preko konca na vodilicama ;) , a možda sam ja naišao na štap koji je sklopio neki rod builder izvan UK. :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno uvjek pominjete shtapove razlicitih klasa evo i opet.His ive je u sporedbi sa century SP a Focali sa his obicni.Nemozesh porediti dva shtapa koja nisu u istoj klasi(pod ovom se podrazumeva brzina blanka,akcija shtapa i kvalitet izrade) odnosno nemozesh uporediti fbs i his kao ni ng sa his jer nema poredbe jednim sdrugim.

Kako sam peco na ng i vec napiso da je mekan i da se savije do drshke onda je odlican na ribi.medjutim dodjesh na mesto gde ti fali tih 15 metara koje sa tim shtapom nemozesh da dobacish.To se meni desilo i shta da se radi.Da nosim dve garniture nepada mi napamet.Trebao mi je shtap koji ce da odradi ono shto i ng odnosno da sa 70 gr olovom slobodno zabaci i na 30 i na 90 metara a i sa 105 gr olovom i pva zabaci 130,da bude lagan i tanak i da bude brze akcije.Kako sam skoro sve zivo probo(najblize su mi bili focali medjutim veoma jaci od hisa) odlucio sam se za spirite i do dan danas nisam zazalio.

Nije to najbolji shtap i da baca neznam kakve terete na neznam kojoj daljini.Al da pokriva skoro sve zive situacije - to da.Ako nepeceate na vece daljine odnosno do 100 metara znam dosta shtapova koji su odlicni-medjutim kazem opet da ima i od njih bolje al su retki i nemozesh ih isprobati.To neznaci da netreba isprobati neshto vec dok nisi siguran neuzimaj.

Licno ja kad sam imo daiwe magnum taper mislio sam da su najbolji i da pokrivaju sve,peco takmicenja u isto vreme sa century ng i mogu sigurno da kazem da je daiwa bolji shtap od ng-a.Medjutim dosho do situacije gde imaju limit ti shtapovi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...