Jump to content

Pelagicevo Otvaranje Sezone23-25.03.2012.


Recommended Posts

Veoma hladna voda je bila presudna.Na 23 su se kupali sharani svakih 3-5 minuta skroz uz obalu.TAko da ima ribe samo nije zainteresovana za hranu.Josh jedna greshka je shto su neke ekipe hranili po 40-50 kg shto je za ovo doba suludo ne samo shto su sami sebe zatvorili nego zatvorili i ceo sektor.Onaj sharan sto je uzo kod mene samo je dodirnuo swinger shtap i tako ostao uopshte nije bio borben po cemu su cuveni sharani u pelagicu.

 

Na kraju neznam zashto al nekako smo navikli od tih komercijala prepunih riba da upecamo 50 kom na dan i ako slucajno upecamo 5 onda neshto nije u redu.Po meni je 10-15 kom za 4 dana idealno provodenje pored vode.Otishao sam da uzivam i da se druzim a ne da kopam.Pelagic je postala veoma teshka voda i osim u toplim danima ne pali ko vishe hrane baci taj pobedjuje vec treba mucnuti malo glavom shto i jeste poenta takmicenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Srdjane neznam sta ti smrdi budi malo konkretniji,da li si ti pecao Pelagic.10-15 riba sto kaze Jane to je nesto najrealnije a da ne pricam koliko dupe treba da se oznoji i da bi se i to upecalo.Iz mog skromnog iskustva od dve kampanje od po 5 i 7 dana2010,11 mogu samo da posavetujem sve koji planiraju da se oprobaju na toj vodi da se neverovatno dobro spreme pre samog polaska znaci sto vise informacija od ljudi koji su tamo vec ostvarili rezultate (deki rot i jane mislim da su najpogodniji sagovornici) odabira mesta sto je isto jako bitno jezero nije KADA prepuno je sprudova isto bi posavetovao svakog da kada dodje na vodu ne poklekne pred adrenalinskim sokom i brze bolje zabaci ja prvi isto to uradio kada sam dosao prvi put,nego da izdvoji minimum celo prepodne na markerisanje pozicija.I jos bi dodao da na vodu dolaze mnogo ozbiljni pecarosi iz malte ne cele evrope pa ako upadnete izmedju njih onda samo Bog tu moze da vam pomogne.Pelagicevo je nesto najlepse sto sam video saranski revir koji samo moze da se sanja osecaj sedeti na toj vodi je neopisiv i svima preporucujem
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidi se da su se svi napecali,a pogotovo su se napecali te ubacene ribe.

Vec druga sezona ista prica...

Namece se jedna sumnja koju su mnogi komentarisali,ali niko nece javno to da spomene-gde je sva ona riba koja je bila u jezeru?

Nesto mi tu smrducka....

 

Ne lupajte bezveze.Ne volim da glumim njihovog advokata ali cinjenice su neumitne.

Samo 7 dana nakon proslogodisnjeg otvaranja je odrzano I kolo BiH lige i 10 ekipa je upecalo 800kg za 50 sati,nakon toga u maju je bio Fisherman kup 3200kg ribe,pa u junu 2.5 tona ...

Pogotovo je rano ove godine.Samo prije mjesec dana je bilo -27C!!

Link to comment
Share on other sites

. Ja to slušam svake godine.Povađena riba,bio pomor,potrovali ribu... Ajede malo da budemo korektni prema tim ljudima i da ih ne ogovaramo preko sajtova.Prošle godine ma otvaranju isto je uhvaćeno malo riba a onda dodje jane i u septembru uhvati tri ribe preko 20 kila,Neša jednu preko 25,Rot jednu preko 20,Dane jednu preko 20 maltene ko god je bio imao je ribu preko 20.Tako da ako je to jezero bez ribe onda ne znam.

Kolega molicu za jednu ispravku u predhodnom tekstu-Neca i Vlada su upecali ribu 20+ a ne taj Dane-on se slucajno tu nasao,tek da se zna!!

Link to comment
Share on other sites

 

Kolega molicu za jednu ispravku u predhodnom tekstu-Neca i Vlada su upecali ribu 20+ a ne taj Dane-on se slucajno tu nasao,tek da se zna!!

Vlado u pravu si izvinjavam se Neci i Vladi
Link to comment
Share on other sites

Ne lupajte bezveze.Ne volim da glumim njihovog advokata ali cinjenice su neumitne.

Samo 7 dana nakon proslogodisnjeg otvaranja je odrzano I kolo BiH lige i 10 ekipa je upecalo 800kg za 50 sati,nakon toga u maju je bio Fisherman kup 3200kg ribe,pa u junu 2.5 tona ...

Pogotovo je rano ove godine.Samo prije mjesec dana je bilo -27C!!

 

Vidim da pises u mnozini pa me interesuje ko to sve lupeta kako kazes?

Link to comment
Share on other sites

Prki i ja smo i ove godine krenuli s'pričom da ako uhvatimo jednu ribu biće dobro.Na to takmičenje neverujem da je neko krenuo da se napeca.Mislim da je cilj tog takmičenja kao i što ime kaže DRUŽENJE!Opet ponavljam ružno je insinuirati bez konkretnih dokaza.Ako se priča ajde da vidimo ko priča?
Link to comment
Share on other sites

http://i39.tinypic.com/aetu9z.jpg

evo malo fotki sa otvaranja...

repata babuska je radila, dizala adrenalin... aj sta ste se uvatili za koliko ribe bilo te ovo te ono.. uf kad se setim ona dva praseta sa raznja, mnjam mnjam... oni su bili pobednici.. socni, ukusni... :pivopija: mmmmmmm

Link to comment
Share on other sites

http://i39.tinypic.com/aetu9z.jpg

evo malo fotki sa otvaranja...

repata babuska je radila, dizala adrenalin... aj sta ste se uvatili za koliko ribe bilo te ovo te ono.. uf kad se setim ona dva praseta sa raznja, mnjam mnjam... oni su bili pobednici.. socni, ukusni... :pivopija: mmmmmmm

 

 

 

 

:good: :good: :pivopija1: :pivopija1: bravo.ipak je ovo otvaranje sezone-druzenje.idem u petak pa ce mo videti 2. krug kako ce mo proci.

/hoce li prasici biti masni ili ne ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Samo ko nije tamo pecao moze da kritikuje onako divnu vodu i uslove pecanja na njoj.Naravno da nije bazen 200x200 pa udri dok ne padnes u nesvest.Treba kampanju odraditi korektno,malo se potruditi oko svega,pa ce i rezultat biti dobar.Eto primera radi prosle godine od 13-17 juna uhvatio sam 6 riba,sve preko 12kg.Mislio sam da je to lose,dok mi cuvar Jova nije rekao da maltene niko na jezeru i za duzi period nije imao maltene ni jednog sarana.Zatim odem mesec dana kasnije od 15-19 jula i uhvatim 32 kom. sarana od 10-18kg.Pri tome je najezeru vecina imala uglavnom amura.Zato mislim da je svaka kritika ove divne vode nepotrebna.
Link to comment
Share on other sites

Da za to pravilo treba agitovati iz sve snage,ja sam licno povredio mnoge sarane vadeci im udice uz usta a mogu samo da zamislim sta se radi na takmicenjima i kako se kidaju udice iz usta jadnih riba a za koje se mi pretstavljamo kao najveci zastitnici. Naravno svaka cast pojedincima ali oni su uvek u ogromnoj manjini,neka svako podje od sebe samoga pa da komentar na ovaj predlog

KONTRA KUKA JE UBICA SARANA setite se samo kako je izgledala riba na Debeljaci u 80% slucajeva udica nije ni imala vise u sta da joj se zabode,izvadis sarana i prevrne ti se stomak koliko je unakazen

Link to comment
Share on other sites

Novo pravilo na jezeru KONTRA kuka ZABRANJENA.Ljudi zurite na Pelagicevo uskoro ce dnevna dozvola biti 100 eura ili sta hocu da kazem/CELA EVROPA CE SE SJATITI NA VODU PA CETE MORATI I PO DVE GODINE UNAPRED DA REZERVISETE MESTO hrlite dok jos nije tako..SVAKA CAST LJUDIMA KOJI BRINU O OVOM JEZERU

10++++++++++++++++++ P.S. zabranjeno koriscenje upredene strune osim za predvez raketu i marker

zabranjena upotreba shock leader-a

Link to comment
Share on other sites

...vratio sam se iz Pelagica pre dva dana..ovo mi je bio valjda deseti odlazak tamo , na povratku u SRB me nas carinik propisno namucio,pola sata cimanja oko naplate carine, trazio mi overen spisak opreme koju sam izneo iz SRB. Nikada pre mi carinici nisu trazili nista slicno, tako da, u buduce na izlasku treba uzeti neki obrazac na prelazu popisati najvrednije stvari overiti ga na izlazu i miran si ... valjda...
Link to comment
Share on other sites

Novo pravilo na jezeru KONTRA kuka ZABRANJENA.Ljudi zurite na Pelagicevo uskoro ce dnevna dozvola biti 100 eura ili sta hocu da kazem/CELA EVROPA CE SE SJATITI NA VODU PA CETE MORATI I PO DVE GODINE UNAPRED DA REZERVISETE MESTO hrlite dok jos nije tako..SVAKA CAST LJUDIMA KOJI BRINU O OVOM JEZERU

10++++++++++++++++++ P.S. zabranjeno koriscenje upredene strune osim za predvez raketu i marker

zabranjena upotreba shock leader-a

 

Aj sad malo pojasni sta je zabranjeno u stvari?

Link to comment
Share on other sites

Kontra kuka druze,mislim da im je to pravi potez u stvaranju svetski priznatog revira.Udica sa kontra kukom premnogo ostecuje ribu samim ubodom a ako na to dodamo jos i nesavesnog ili neiskusnog ribolovca koji joj istu vadi iz usta.Koliko sam ja pricao sa ljudima sa jezera njima nije cilj da Pelagicevo postane komercijalna voda cak sta vise malo se i ljute i odmah te ispravljaju da je to vise divlja voda.Verujem da tacno znaju sta rade i maksimalno podrzavam sve novine koje su uveli,mnogo kvalitetnije je izgubiti i kapitalni primerak zbog nemanja kontra kuke nego dozivotno ostetiti bezbroj riba ili dodjes na pecanje iz snova o kome mastas i pripremas se celu zimu i recimo stanes na mesto 28 a kolege sa 27 i 29 pecaju na zig-rig i dan i noc buc buc buc buc i tako do besvesti i nazad,To ti je druze moje misljenje i vidjenje ribolova kojim se zanimamo i zbog toga GLASNO podrzavam sve novine na Pelagicevu
Link to comment
Share on other sites

...vratio sam se iz Pelagica pre dva dana..ovo mi je bio valjda deseti odlazak tamo , na povratku u SRB me nas carinik propisno namucio,pola sata cimanja oko naplate carine, trazio mi overen spisak opreme koju sam izneo iz SRB. Nikada pre mi carinici nisu trazili nista slicno, tako da, u buduce na izlasku treba uzeti neki obrazac na prelazu popisati najvrednije stvari overiti ga na izlazu i miran si ... valjda...

Klasicna "nasa srpska posla" carinik ti je trazio tir karnet. Retko kada to traze osim ukoliko mu nije namera da te cima... sve se da zavrsiti kada castis "za kafu." Tir karnet je spisak licnih stvari koje nosis preko granice koji se overava na carini, a sluzi ti kao dokaz da navedene stvari nisi kupio van zemlje i nisi obavezan da ih carinis.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...