Jump to content

Par poslovnih lekcija


IlijaCTS

Recommended Posts

Prva poslovna lekcija

 

Covek poce da se tusira, odmah nakon sto je njegova zena zavrsila s tusiranjem, kad neko zazvoni na vrata.

Nakon nekoliko trenutaka prepiranja oko toga ko ce da otvori, zena popusti, brzo se uvi u peskir i otrca niz stepenice.

Na vratima ugleda Peru, prvog komsiju. Pre nego sto zausti, Pera joj rece:

-Dacu ti 800 evra ako skines taj peskir.

Nakon kratkog razmisljanja, zena skinu peskir i stade pred Peru naga.

Pera joj odmah dade 800 evra i ode.

Zbunjena, ali i uzbudjena zbog iznenadne srece koja ju je snasla, zena se opet uvi u peskir i ode na sprat.

Posto udje u kupatilo muz je, i dalje se tusirajuci, upita:

-Ko je to bio?

-Pera, nas prvi komsija - odgovori ona.

-Sjajno - rece muz - je li ti rekao nesto o tome da mi duguje 800 evra?

 

Naravoucenije: Ako bitne informacije o zajmu i riziku blagovremeno podelite sa svojim akcionarima - mozete spreciti moguce neprijatnosti.

 

 

Druga poslovna lekcija

 

Dok je vozio auto, svestenik kraj puta ugleda kaludjericu. Zaustavi se i ponudi joj prevoz, sto ona i prihvati.

Kaludjerica udje u auto, sede i prekrsti noge, razgrnuvsi tako svoju mantiju i otkrivsi svoja kolena.

Svestenik baci pogled i zamalo ne napravi udes. Nakon sto je ponovo preuzeo kontrolu nad kolima, on lagano spusti

svoju ruku na kaludjericino koleno...

Kaludjerica ga pogleda i rece:

-Oce, zar se ne secate 129. Psalma?

Svestenik se trgne i duboko izvini, pa primora sebe da skloni ruku.

Promenivsi brzinu on medjutim opet stavi ruku na njeno koleno.

Kaludjerica mu opet rece:

-Oce, zar se ne secate 129. Psalma?

I jos jednom svestenik joj se izvini, rekavsi:

-Oprostite, sestro, ali telo je gresno.

Stigavsi do zenskog samostana, kaludjerica izadje, uputivsi mu znacajan pogled i ode. A svestenik stigavsi u crkvu, pozuri da uzme Bibliju i pogleda 129.Psalam. U njemu je pisalo: Idi napred i trazi, produzi dalje i spoznaces vrhunac slave.

 

Naravoucenije: Ukoliko nisi dobro informisan o poslu koji radis, mozes da propustis sjajnu priliku.

 

 

Treca poslovna lekcija

 

Prodavac, sluzbenica i direktor odose na rucak i na stolu u restoranu nadjose staru uljanu lampu.

Protrljase je, a iz lampe izadje duh u oblacku dima i rece:

-Obicno ispunjavam tri zelje, ali cu ovaj put svakom od vas troje ispuniti po jednu.

-Prvo meni - rece sluzbenica - zelim da budem na Karibima, da vozim gliser i da me ne interesuje nista na svetu. Puf! I ona nestade.

Prodavac, u cudu, rece:

-Ja sam sledeci! Ja sam sledeci! Zelim da sam na Tahitiju, da lezim na plazi sa mojom licnom maserkom i da zauvek budem okruzen pinakoladom i ljubavlju. Puf! I on nestade.

-Ti si na redu - rece duh direktoru.

A on rece:

-Zelim da se ovo dvoje posle rucka vrate u kancelariju.

 

Naravoucenije : Uvek pustite sefa da govori prvi.

 

 

Cetvrta poslovna lekcija

 

Vrana je ceo dan sedela na drvetu ne radeci ama bas nista. Zeka je ugleda i upita:

-Mogu li i ja da sednem i da kao i ti ne radim nista celoga dana?

 

Vrana odgovori: Naravno, zasto da ne?

I zeka sede na zemlju ispod vrane, pa pocne da dremka. Iznenada se pojavi lisica, skoci na zeku i pojede ga.

 

Naravoucenije: Ako mislis da sedis i ne radis nista, moras da sedis veoma, veoma visoko

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...