Jump to content

VIDEO - Dave lane rig


Recommended Posts

  • 4 months later...
Gde se mogu nabaviti ove udice i koje preporucujete?

 

Poz Fleka,

 

Za Dave lane rig zvani (360 rig) su najbolje namenjene nailer udice,mada ima jos po koja sorta koja se moze vezati kao 360 rig!Rig je namenjen za pop-up mamce mada ga mnogi love i sa tonucim mamcima!Ja ti iz mog iskustva govorim da 360 rig funkcionira bezprekorno ako je sastavljen kako treba!

 

http://img171.imageshack.us/img171/2808/4zl9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pa nije bash besprekoran otto,imo sam dosta promashaja na njemu a i je mnogo opasan zbog ribe.Proshnire je nekoliko puta u usta tako da ostavlja duboke rane.Mnogo bolje sam proshi sa 360 rigom ali sa fox ssc.360 rig je pravljen za long shank nailer mada se meni pokazo sa short shank kao ssc bolje.Josh neshto sprema velicine pop upa stavljash i velicinu virble tako da je ona u isto vreme balans umesto olova ili putija.
Link to comment
Share on other sites

Pa nije bash besprekoran otto,imo sam dosta promashaja na njemu a i je mnogo opasan zbog ribe.Proshnire je nekoliko puta u usta tako da ostavlja duboke rane.Mnogo bolje sam proshi sa 360 rigom ali sa fox ssc.360 rig je pravljen za long shank nailer mada se meni pokazo sa short shank kao ssc bolje.Josh neshto sprema velicine pop upa stavljash i velicinu virble tako da je ona u isto vreme balans umesto olova ili putija.

 

Jane sto se tice tvojih promasaja nebih znao u cemu je stvar bila mada mislim daje ili do vrste udice koje si upotrebljavao ili do gumenih stopera na udici jer oni mnogo uticu na okretanje udice u ustima sarana!Ako ti dolnji stoper stoji u pogresnom uglu (mestu) nece tise ni okretati kako treba i kad treba!Kod mnogih sarandzija kad vezu podvez proveravaju efektivnost i okretanje udice sa prevlacenjem preko prsta sto je po meni nezadovoljavajuci test,jer svaki podvez kad prevuces preko prsta manje vise cese okrenuti u poziciju za ubadanje!Ja testujem svaki podvez sa otvorenim i cvrsto zategnutim dlanom sa 10 puta prevlacenja preko dlana!Od deset pokusaja se osam puta mora okrenuti i kaciti u dolnju usnu sarana dabi bio zadovoljan sa testom kacenja i verujmi test sa prstom ili test sa dlanom su razlika kao nebo i zemlja!Ako se podvez ne pokaze kako treba i ne zadovoljava moje kriterije odvezujem i sve izpocetka tu nema pardona ;)Meni se (No Escape Long Shank Hook) udica od firme PB Products za 360 rig dosad odlicno pokazala bez daje parala usta sarana.To je sasvim normalno dace biti prosirene ubodne rane u ustima nakon drila jer udica nije vezana direktno na neki podvez nego je provucena kroz virblu i ona vrsi direktan pritisak na udicu sto je i uzrok prosirene ubodne rupe!Sa tezinom virble i udice mozes balansirati manje pop-up mamce ali ako lovis 24mm ili kao u mom slucaju 28mm onda moras balansirati sa olovcem ili putijem :geek:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

A mi smo kao sportski ribolovci :naughty:

Pratimo Evropske trendove i kopiramo engleze u svemu. Ako je tako zašto onda koristimo longshank udice koje su na većini voda u Engleskoj zabranjene, i da crnjak bude još veći posle nam bude kao krivo kada iscepamo šarana koji ni kriv ni dužan dođe na hranilište.

Hajde da iskopiramo i u tome njih, pa da vlasnici i upravitelji jezera u Srbiji zabrane upotrebu tih udica. :snooty:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...