Jump to content

Jezero Medjes ,Satrinci


nesa

Recommended Posts

Jos jedno od fruskogorskih jezera.Nalazi se u blizini sela Satrinci i prelepa je voda na povrsini od 40ha sirine i do 350m .Dugo zapostavljana voda bez pravog tretmana,medjutim od skoro u pravim rukama.Gazdovanje jezerom preuzeo je nas kolega Dule iz Zemuna i vec je dosta toga pozitivnog uradio na njemu.Poribljeno je saranom a doneto je i mnogo kapitalnih primeraka .Placa se dnevna dozvola i u sklopu cele price nalazi se lep restoran i uredjeni parking.Prilaz vodi je odlican i mesta kao stvorena za uzivanje u ribolovu.Drago mi je da je ovo prelepo jezero ponovo i te kako aktuelno za nas.Poziv svima da posalju slike i napisu svoja iskustva sa ovog jezera.

 

http://www.postimage.org/aV2eGd5S.jpg

 

http://www.postimage.org/aV2eGfB0.jpg

 

http://www.postimage.org/aV2eGi59.jpg

 

http://www.postimage.org/aV2eGkAi.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mozes jedino da se najavis da bi ljudi znali da dolazis.

Sto se tice mesta nemas potrebe za najavu jer ima mesta za sigurno dvesta pecarosa,posto je ogromno.

Najjaca mesta su ti gledano od kucice,desno u plicaku i granju moze lepo da se otpeca a da se nekazis previse.

Ili sa preke strane pod orasom.

Bacas ulevo prema grani sto viri na nekih stotinak metara,grana je deo drveta pa se mlakice i kaci ali tamo su velike ribe.

Link to comment
Share on other sites

Ubaceno je posle proletnjeg pribljavanja i pred zimu jos oko tonu i po sarana,imao je fino vremena da naraste do pocetka sezone.

Malo za toliku vodu ali kod nas ih daju na pet godina pa ti ulozi lovu u nesto sto ces mozda izgubiti za koju godinu.

Link to comment
Share on other sites

dzaba pricate toliko o tim Satrincima,niko nista tu neradi,samo kradu naocigled nas ribara!nemeres bolan nista preko 200gr upecat,kakve gazde jos ce i vodu odnijet!niko nista nelovi,samo mrezama!!!!
Link to comment
Share on other sites

E moj majstore,vrlo je nekorektno izmisljati kojekakve gluposti. Cetvrtog decembra jezero je poribljeno sa 1500

kilograma jednogodisnjeg i dvogodisnjeg sarana. Pocetkom aprila ove godine u dva navrata ubaceno je jos 2514

kilograma ribe prosecne tezine od oko dva kilograma. U nekoliko navrata poribljavano je saranom od preko 10 kg.

tih malih od preko 10 kg. ubaceno je 114 kom. Poribljavanjima je prsustvovala Republicka inspekcija za ribarstvo, a o svemu tome postoje i video zapisi, koji ce uskoro biti emitovani u TV emisiji "Ulovi Trofej".

 

Ovog proleca je ulovljen saran od 21,3 kg. som od 28.8 kg. deverika od 4,2 kg. itd.

 

Sve su ovo ulovi amatera sta da radimo kada nismo majstori.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dule sve su to lepe price a jel ima dokaza o tome tipa da je to neko slucajno slikao posto je moj zet bio pre neki dan i ribolovci i CUVARI pricaju malo drukcije tj. da je riba jesenas izlovljena mada babuska lepo radi i sarancici oko150gr. i malo mi je cudno da niko neuhvati tu ribu od 2+kg sto kazes da je ubacena :roll:
Link to comment
Share on other sites

Prijatelju, tvog zeta nepoznajem. Ribe u jezeru ima. Koji cuvar je sta rekao!

Stvarno su smesne price da bilo ko od samoga sebe krade ribu. Dokaza i svedoka o pustanju pojedinih kapitalnih sarana ima: Tosa Ivanic, Braca Kovacevic, Milan Basta, Prda itd.

Imena POSTENIH SARANDZIJA koji su sa okolnih jezera krali sarana 10+ nebih pominjao a lepo sam placao te ukradene sarane i to u gotovini

Zalosno je da covek koji ulozi vrlo solidnu sumu novca u poribljavanje vode i u uredjenje obale treba da se nekim

anonimnim tipovima pravda i da nesto dokazuje.

Anonimni prijatelju dodji na jezero zajedno sa cenjenim zetom pa da zajedno pecamo mozda tvoj zet shvati neke stvari, pa i ti vidis da je jako ruzno nesto bez realnog osnova kritikovati.

Mislim da je ovo verovatno moje poslednje repliciranje na ovom sajtu.

Ko voli i ume da peca uvek je dobrodosao, dok vrlim sarandzijama koji sarancice od par stotina grama posto im predhodno odseku brkove, a potom ih proglase za babuske i gurnu u ZICANU cuvaku, preporucujem da se sto manje

oglasavaju.

Zamolio bih Bracu, Prdu i ostale da na ovom sajtu prikazu fotogafije.

 

HVALA

Link to comment
Share on other sites

Eh Dusane izvini ako sam te uvredio ja sam samo pitao dal je moguce da se postave i slike toga ! to da tamo ribe ima u to nesumnjam znam to i od ranije ali mi je bilo cudno da jos niko nije imao znacajniji ulov ili taj cuvar nece da kaze i prica kako su izlovili ribu. A to sto kazes za te male sarancice i to sam cuo od zeta da se radi i to je neverovatna tuga da su pojedinci tako pohlepni i trpaju sve u cuvarke :cry: Ali za to su krivi i cuvari koji ocigledno nerade svoj posao kako valja nego samo pokupe pare za dozvole i nestanu sa jezera a mogu ti reci da je dozvola od 800 din. malo skupa! u odnosu na sva ostala jezera u okruzenju. I posto sam nov clan ovog foruma necu sa nikim da se svadjam a ako je ovo forum samo za odredjeni krug navedenih ljudi slobodno recite ja cu da izbrisem moj nalog odavde!
Link to comment
Share on other sites

I posto sam nov clan ovog foruma necu sa nikim da se svadjam a ako je ovo forum samo za odredjeni krug navedenih ljudi slobodno recite ja cu da izbrisem moj nalog odavde!

 

ne vidim razlog za ovakav komentar

 

 

 

Bacid

 

exYUcarp zamišljen kao portal gde svako može izraziti svoje mišljenje, svoj stav, svoje nezadovoljstvo ili pak zadovoljstvo svidelo se to nekome ili ne.

Link to comment
Share on other sites

I posto sam nov clan ovog foruma necu sa nikim da se svadjam a ako je ovo forum samo za odredjeni krug navedenih ljudi slobodno recite ja cu da izbrisem moj nalog odavde!

 

ne vidim razlog za ovakav komentar

 

 

 

Bacid

 

exYUcarp zamišljen kao portal gde svako može izraziti svoje mišljenje, svoj stav, svoje nezadovoljstvo ili pak zadovoljstvo svidelo se to nekome ili ne.

 

Predraze slazem se ja sa svim sto si napisao i to bi trebalo tako da bude po meni je svaka pohvala i kritika dobrodosla, i ja sam samo preneo to sto se prica po jezeru da proverim informaciju ali se Dusan odmah nasao uvredjen i po tome sto je napisao stekao sam utisak da nisam ovde dobrodosao i da ljudi koje on ne poznaje nespadaju u postene ribolovce. Ja sebe nesmatram za vrhunskog sarandziju jer stalno ucim nesto novo a to korisno sto naucim rado delim sa prijateljima sto mislim da je i svrha ovog sajta! i mislim da bi svi trebali tako da razmisljaju ! a to sam napisao zbog ovoga :

 

Ko voli i ume da peca uvek je dobrodosao, dok vrlim sarandzijama koji sarancice od par stotina grama posto im predhodno odseku brkove, a potom ih proglase za babuske i gurnu u ZICANU cuvaku, preporucujem da se sto manje

oglasavaju.

Link to comment
Share on other sites

Slažem sa ja stvojim postom , ali samo u smislu da si izneo nešto što se "priča" na jezeru , čoveku koji je verovatno/sigurno uložio podosta vremena, truda pa i finansija u tu vodu.

 

Ali mislim da baš iz tih njegovih razloga moraš da shvatiš da je i on odreagovao "impulsivo" i potpuno ga razumem, mislim na Dusana Cirica.

 

Mislim, čak sam i siguran da se to nije odnosilo na tebe, nego se odnosi na sve "one" koji preferiraju takav vid ribolova ili krivolova, a Boga mi, ima ih svuda

 

i potpuno podržavam takav stav

 

Slobodno piši Rale i ne brini, ovde su svi dobrodošli,niko tebi ništa ne zamera

Link to comment
Share on other sites

Pa verujem da je tako inače zet je tamo bio da peca babusku ali imao je i dosta tih malih sarancica koje je on vratio nazad ali pojedini ribolovci koji su bili u njegovoj blizini su bez pardona sve gurali u cuvarke sto i mene jako nervira da i dosta puta se posvadjam oko toga sa doticnima koji pecaju oko mene ali to bi u ovom slucaju trebalo da se obrate cuvarima koji nevrse njihovu duznost! A i cudno mi je to sto je dozvoljeno pecanje u tom plitkom delu sad u vreme mresta sto ranije nije bilo,tamo je bilo zabranjeno pecanje do kraja maja sto je po meni i bilo u redu i tada s ovokve stvari nisu desavale pa su to trebali da nastave sa takvim rezimom !
Link to comment
Share on other sites

JA SAM RALE SVEDOK I VIDEO SVOJIM OCIMA DA SU NEKI ,, RIBOLOVCI ,, HVATALI TE MALE SARANCICE I STAVLJALI U CUVARKU I KRILI OD CUVARA !!!!NAZALOST OD TAKVIH KADA IH UHVATE I POTICU RAZNORAZNE PRICE O OVOM I ONOM !!!!
Link to comment
Share on other sites

Ja sam ovaj post postavio da bi ova meni draga voda ponovo postala aktuelna za nas koji volimo ovaj nacin ribolova .

To ne znaci da svi moraju da pisu sve najbolje o njoj.Zapazanja i sugestije ribolovaca koji posete jezero,naravno ako su dobronamerna,gazda Dule mozes da iskoristis da bi popravio i jos vise unapredio jezero .Rale i ja sam na prvi mah izreagovao na cenu dozvole ali kad malo bolje rasmislis shvatices da retko gde mozes da pecas za 800 din 24 sata .Jedino bi Dule trebao da razdvojis dnevnu i nocnu dozvolu jer ljudima je zaista previse da provedu 12ak sati na pecanju po toj ceni.To ti je moj predlog pa ti ga prihvati ili nemoj ali nema ljutnje i tenzije ovde smo svi drugari i tako treba i da ostane.

 

Pozdrav za Medjes i gazda Duleta a i za Raleta uz iskrene nade da cemo uzivati u ovom jezeru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aha e pa vidis to nisam znao da je dozvola spojena i da je za 24 sata pa ako je tako onda i nije skupa vec naprotiv jedna od jeftinijih,ali to i trebali da razdvoje i jos treba skrenuti paznju gazda Duletu na to da se unistava saranska mladjtj ti mali sarancici od 100-150 gr.i bas zbog njih bi i trebali da podele dozvolu na dan i noc jer sam cuo puno izgovora "Sta za 800 din. ima da nosim sve sto upecam"

A nadam se da cu uspeti uskoro da skupim vremena i da i ja posetim ovu zanimljivu a i meni dragu vodu!

Link to comment
Share on other sites

Cena dnevne dozvole je 800 din.

Cena nocne dozvole je 1000 din.

Sarancici su kupljeni i 4 decembra pusteni u jezero.

Ribolov u gornjem plicem delu jezera je dozvoljen i cuvarska sluzba redovno kontrolise cuvarke.

Molim sve Vas postene i dobronamerne ribolovce da sve primedbe i sugestije uputite licno dok ste na jezeru ili telefonom 022467651 ili 0658483556.

Pisanje na sajtu da je jedan cuvar jednoga dana napravio odredjeni propust ili gresku sigurno nece pomoci da se bilo sta konkretno uradi. Imamo cetiri cuvara nemoguce je na ovaj nacin povezati koji od njih je napravio neki propust.

Samo DIREKTAN KONTAKT moze da pomogne u resavanju eventualnih problema.

Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...