Jump to content

Okuma Custom Black Ili Banax Helicon 5600Nf


Recommended Posts

Pozdrav svima,imam dilemu sta da kupim od masinica,okuma custom black 60 ili banax helicon 5600nf...pecanje na komercijalama,srednje daljine,na stap prologic c1 3,6m sa 3,25lb...ili nesto u tom cenovnom rangu do 50e
Link to comment
Share on other sites

Ja sam se isto tako dvoumio oko masinice. Moj ti je savet da ne kupijes brzo, sem ako ti nije hitno.  Prati oglase, mozda ispadne nesto povoljno. Ja sam razgledao i na kraju povoljno sam kupio okuma axeon v2 i okuma distance surf za spod. Citaj po forumima sta pisu o tim i o drugim masinicama, mozda tako resis neku trecu da kupis.  Ja bi ti preporucio okumu. Pogledaj i okumine druge modele, mozda ti se nesto svidi.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam se isto tako dvoumio oko masinice. Moj ti je savet da ne kupijes brzo, sem ako ti nije hitno. Prati oglase, mozda ispadne nesto povoljno. Ja sam razgledao i na kraju povoljno sam kupio okuma axeon v2 i okuma distance surf za spod. Citaj po forumima sta pisu o tim i o drugim masinicama, mozda tako resis neku trecu da kupis. Ja bi ti preporucio okumu. Pogledaj i okumine druge modele, mozda ti se nesto svidi.

 

Nije mi zurba,do pocetka aprila ne izlazim na vodu...gledao sam u carpologiji okumu distance surf 60,belu,i sada je na akciji ali vidim na youtube da ima neki veliki zubcanik od plastike pa sam odustao...ovu custom black svi hvale ali sve nesto tipa cuo sam,kolega ima,svi kazu....nista provereno ,voleo bih bas da cujem nesto od nekog ko je pecao sa njom,utiske,verovatno i mane i dobre stvari
Link to comment
Share on other sites

savet: proveri kako radi prednja kočnica (brzi šraf špulne), da li to znači 1/4 kruga ili treba 2 kruga na vrtiš.

 

Svega nekoliko klikova je od otpuštene špulne do zategnute , maksimalno pola kruga. Celu prethodnu sezonu sam koristio custom black i za sada je neću menjati. Ona je spoj distance modela i trio reksa.

Ne treba se zavaravati da je svemoćna ali u tom cenovnom rangu je daleko ispred drugih. Ima i rezervnu špulnu što meni lično znači jer pecam na dve različite vode i samo špulnu zamenim. Banaks nisam koristio pa ne bih ni komentarisao u vezi tog modela.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svega nekoliko klikova je od otpuštene špulne do zategnute , maksimalno pola kruga. Celu prethodnu sezonu sam koristio custom black i za sada je neću menjati. Ona je spoj distance modela i trio reksa.

Ne treba se zavaravati da je svemoćna ali u tom cenovnom rangu je daleko ispred drugih. Ima i rezervnu špulnu što meni lično znači jer pecam na dve različite vode i samo špulnu zamenim. Banaks nisam koristio pa ne bih ni komentarisao u vezi tog modela.

Odlicno,hvala na komentaru,ja sam pocetnik u saranskom ribolovu i mislim da je za mene idealna
Link to comment
Share on other sites

Obe mašinice su ok,koristim hellicone vec godinama i zadovoljan sam,helliconi imaju zadnju kocnicu za razliku od okume,pa ti vidi šta ti više leži

Vise vagam ka okumi,kvalitetne su obe i ako pogresim lako cu ih prodati pa menjati za druge
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...