Jump to content

free spirit s spod rods


Recommended Posts

Predpostavljam da misliš na jedan od ova dva modela

 

'S'-Range Spod Rod

'S'-Range Spod Rod S.U.

 

 

Pa ja ne znam dali ti baš treba štap od 250+€ ali kako god.

 

Imao sam MRS sasvim je OK za kordine rakete, sada imam LRS-a i prezadovoljan sam

Link to comment
Share on other sites

Probao sam sva tri.

I ako imam Century, moj favorit je Greys distance spod. Btw na Century kad okacis Free Spirit raketu gubis osecaj krutoce :D

 

Greys odlicno trpi i velike rakete, odlican je za zabacivanje, postizu se impresivne daljine..svaka preporuka

Link to comment
Share on other sites

Pozz Oli

Steta sto na Chonoplji nisi dosao do Carperice kada su hranili pa da vidis kako baca Greys,vecina ostalih su koristili NG i nisu mogli da prismrde.Svaki drugi zabacaj je Sandro kocio da ne ode u trsku a do trske dobrih 150m.

Ja imam NG i za Greys bih ga odmah menjao...

Link to comment
Share on other sites

nesvidja mi ni meni NG,Po meni tamo gde su Carperica i Renato pecali nema 150m ali nebitno,oni JAKO DOBRO bacaju raketu .Posle druzenja sam pecao na tom delu jezera gde su pecali pa sa mojim stapom mi je falio 10m do trske.Ja bi sa boljim stapom mozda dobio tih 10m,ali nebi imao potrebe da kocim :x Nazalost

FREE SPIRIT mi vec u prvom mestu jer kako kazete dostize te daljine a i cena mi je ok.

cekam i dalje vase misljenje.hvala

Link to comment
Share on other sites

Pozz Oli

Steta sto na Chonoplji nisi dosao do Carperice kada su hranili pa da vidis kako baca Greys,vecina ostalih su koristili NG i nisu mogli da prismrde.Svaki drugi zabacaj je Sandro kocio da ne ode u trsku a do trske dobrih 150m.

Ja imam NG i za Greys bih ga odmah menjao...

Ne pričaj molim te takve stvari,NG može definitivno do tamo,sve ovisi ko baca i kako baca.

Pri tome ne mislim da Greys ne može..

Link to comment
Share on other sites

Nisam rekao da NG ne moze vec da od ljudi koji su tamo bili verovatno niko sem mozda Brace nije mogao da tako lako dobaci tamo gde je bacao Greys i to bez nekog silovanja.DarkoNS je par puta probao sa njihovim stapom i drugi zabacaj mu je bio odmah ispred trske do koje je mereno dvogledom sa laserskim daljinomerom 148m.Pritom su bacali sa manjim ugom kojem je doradjen sistem sa perlom.

Jedan od problema je takodje sto je za NG skoro svaka raketa koja je kod nas dostupna za kupovinu prelaka i ne moze ga dovoljno opteretiti i to dosta skracuje zabacaj.

Free Spiritove rakete vec mesecima nigde nema...a i da je ima ona puna kukuruza tezi oko 620g,pa treba to baciti tako daleko i to ne jednom...

Mislim da je stap poput Greysa mnogo bolja varijanta,i samo da napomenem nisam se nista zakacio za taj stap iskljucivo vec je to jedini koji sam licno video,verovatno ima jos dobrih koji takodje daleko bacaju a nisu motketine kao NG.

E sad igrom slucaja imam i Free Spirit LRS i NG i uporedjivao sam ih na vodi i meni LRS bolje lezi,malo je laksi i manje umara,sa oba postizem istu daljinu i izmedju ova dva moj glas za LRS.

A da su oba motketine-jesu...

Link to comment
Share on other sites

Pozz Oli

Steta sto na Chonoplji nisi dosao do Carperice kada su hranili pa da vidis kako baca Greys,vecina ostalih su koristili NG i nisu mogli da prismrde.Svaki drugi zabacaj je Sandro kocio da ne ode u trsku a do trske dobrih 150m.

Ja imam NG i za Greys bih ga odmah menjao...

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Link to comment
Share on other sites

Oli majstore za osobe nase krsne gradje treba imati u vidu i tezinu stapa.

Lutao sam sa spodovima katastrofa sad ih imam tri cetiri neznam tacno ali sam se zadrzao na Fri Spiritu.

Jako bitna stvar je sto je izuzetno lagan,u devedeset devet posto slucajeva ti netreba 150 metara bitnije je da nabodes gde je riba.

 

Ja nisam neki majstor u bacanju ali sa manjom raketom mogu izbaciti blizu toj distanci a najbitnije je to sto sa takvim stapom moze bacati dosta dugo da se neumoris.

 

Imam ga u verziji cetiri libre sad sam uzeo i jedan od pet da probam malo daproduzim izbacaj,Sevcenko kaze da su gotovo iste tezine pa nebi trebao pretstvaljati problem na dugim pecanjima. Sto bi nam i trebalo biti najbitije.

 

Naprimer na pelagievu sam hranio po sat i duze non stop, sto raketom sto praskastom u kuglama i posle toga nisam bio umoran kao sa daiwom posle pola sata.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

probao sam free spirit lrs nije laksi od mog daiwe,kruci je ,mozes mu dati vece rakete.nisam mogao puno dalje da zabacim nego sa mojim stapom,ali stap je ok,svidja mi se .ostalo mi je da isprobam greys.meni je vazno da halter bude dosta daleko od kraja stapa kao kod moje daiwe , ili kod x-flite takvi stapovi mi bolje leze.

Hvala Danetu za probu :greetings-wavingyellow: :greetings-wavegreen:

Link to comment
Share on other sites

Velika je razlika izmedju cetiri i pet libri u tezini i mekoci.

Uzeo sam pet libri i probao ga u Makedoniji,nisam dobio na daljini nista cak mozda i krace leti, ali sam dobio na velicini rakete.

Za nas krsne momke je ipak onaj od cetiri libre najbolja kombinacija a ja ga prodao bem ti srecu,sad opet moram uzimati

Link to comment
Share on other sites

S spod u 4lb i jos ti unikati (meksa verzija od standardne 4lb) koje sam prodavao je bez konkurencije najbolji prijatelj ledja, a leti daleko preko 130+ . Po sat-sat i po vremena bez prestanka i drugar i ja, vise se zamorili kobrom nego stapom. Otezavajuca okolnost-dolazi sa cenom koja prati u stopu te osobine

 

Prdoni, dok si se ti setio - 2 srecna madjara.

Ko pre devojci, sam u nju upada.... :violin:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...