Jump to content

Boile za ljeto na jezeru pelagicevo


tonino

Recommended Posts

Verujem da je slobodno pecane u pitanju pa u skladu s tim ne moras se izlagati nekim velikim troskovima, lepo rade sve vrste "laksih" boila, od kupovnih lepe rezultate daju Melegov Slatki Biber (Black papper sweat), Gerber i sl. takodje lepo se peca na Hot Demona, sve vrste Bake, sve u svemu i manje vise tesko ces naci iole kvalitetnu boilu na koju se neces lepo napecati, sa hranjenjem ne moras preterivati (a mozes slobodno nece skoditi veruj mi), a sasvim dobar je i kukuruz za hranjenje u aromi boila kojima pecas i hranis uz dodatak peleta jos bolje. Kako je vodostaj fantastican i riba radi na celom jezeru greske nema. Ako treba jos info samo reci! ;)
Link to comment
Share on other sites

Mozes li mi samo reci koje pelete?

Bio sam na poziciji 3 na pelagicevu i skroz sam podbacio, imao sam tek koji griz, a bio sam 3 dana.

Mislio sam iduci put na 1 ali tek tamo u u julu,mislim ostati 4-5 dana. Koliko mi kg boila treba i jel hranis boilama?

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Verujem da je slobodno pecane u pitanju pa u skladu s tim ne moras se izlagati nekim velikim troskovima, lepo rade sve vrste "laksih" boila, od kupovnih lepe rezultate daju Melegov Slatki Biber (Black papper sweat), Gerber i sl. takodje lepo se peca na Hot Demona, sve vrste Bake, sve u svemu i manje vise tesko ces naci iole kvalitetnu boilu na koju se neces lepo napecati, sa hranjenjem ne moras preterivati (a mozes slobodno nece skoditi veruj mi), a sasvim dobar je i kukuruz za hranjenje u aromi boila kojima pecas i hranis uz dodatak peleta jos bolje. Kako je vodostaj fantastican i riba radi na celom jezeru greske nema. Ako treba jos info samo reci! ;)

 

mislim da ti tu hot demon nema šta tražiti. kupiš od nekoga bojla koje su provjerene, iskobraš na malo veče područje i loviš, netreba ti nikakav partikl, eventualno malo peleta, riba je počela izbjegavat hranilišta-krupna riba

Link to comment
Share on other sites

Mozes li mi samo reci koje pelete?

Bio sam na poziciji 3 na pelagicevu i skroz sam podbacio, imao sam tek koji griz, a bio sam 3 dana.

Mislio sam iduci put na 1 ali tek tamo u u julu,mislim ostati 4-5 dana. Koliko mi kg boila treba i jel hranis boilama?

Pozdrav

 

normalna stvar je da s čim hraniš na to i loviš

Link to comment
Share on other sites

odakle si i koliko ti treba bojla, 5, 10kg.

možemo ti ja i kolega srolat sad dok se pripremamo za tekmu ili očeš od kolege hrvoja iz vinkovaca. mixevi su nam slični. on u zadnjem ribolovu sad dok su padale silne kiše nije imao ribu ispod 14kg i ulovio je trenutno rekord jezera 22kg. kila je 50-60kn. očeš smrad ili voče

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam tek na ljeto ici u 7. mjesecu. zato mi ne trebaju sad trenutno.

Ali hvala ti ipak. Jel mi mozes ti reci koliko mi boili treba za 5 dana?

Ovjde u austriji je zabranjeno prihranjivanje tako da nemam pojma koliko toga ide.

Link to comment
Share on other sites

treba ti nekih 5 -10kg. i moš slobodno hranit samo sa bojlama, računaj kilu do dvije po danu, zavisi kako riba uzima.

iskobraš na početku 1,5kg bojli na poziciju di loviš i još 0,5kg razbacaš što šire. sjedneš i uživaš

Link to comment
Share on other sites

2, 3, 5, 6 i 7.

uzmeš marker i tražiš platoe i prijelaze. na 5-ci imaš nekako najviše mogučnosti, možeš lovitina 60m a opet možeš loviti na cca 100m ili malo više. riba se kreče svuda po jezeru samo treba nači kojim se rutama kreče i ako imaš dobru bojlu mora da se napecaš, nekad zna vrijeme zeznit al to je sve sastavni dio ribolova.

bistro

Link to comment
Share on other sites

odakle si i koliko ti treba bojla, 5, 10kg.

možemo ti ja i kolega srolat sad dok se pripremamo za tekmu ili očeš od kolege hrvoja iz vinkovaca. mixevi su nam slični. on u zadnjem ribolovu sad dok su padale silne kiše nije imao ribu ispod 14kg i ulovio je trenutno rekord jezera 22kg. kila je 50-60kn. očeš smrad ili voče

 

Provjerene boile, možeš se sa čovjekom dogovoriti i da ti donese direktno na vodu.

http://www.crolinebaits.tk

http://www.cro-carp.com/forum/viewtopic.php?f=27&t=5388

Link to comment
Share on other sites

odakle si i koliko ti treba bojla, 5, 10kg.

možemo ti ja i kolega srolat sad dok se pripremamo za tekmu ili očeš od kolege hrvoja iz vinkovaca. mixevi su nam slični. on u zadnjem ribolovu sad dok su padale silne kiše nije imao ribu ispod 14kg i ulovio je trenutno rekord jezera 22kg. kila je 50-60kn. očeš smrad ili voče

 

Provjerene boile, mislim da bi ti mogao isporučiti direktno na vodu.

http://www.cro-carp.com/forum/viewtopic.php?f=27&t=5388

http://www.crolinebaits.tk

Link to comment
Share on other sites

Dobro, poslao sam mail pa cu vidjeti sta ce mi odgovoriti.

Meni to tek treba u 7.mjesecu pa sam pitao koliko vremenski prije treba naruciti.

Jaguar koju bi mi ti predlozio boilu? jel bolej da narucim 2 ili 3 vrste?

Link to comment
Share on other sites

Ima dosta ljudi ovde koji pecaju pelagic tako da me cudi da ti niko nije odgovorio.Jako meso il jako voce su ti najbolje a moze i kombinacija obe,obavezno uzmi i pop up iz obe arome koje pecash jer na nekim pozicijama oce samo pop up.Hot demon zna da radi al zna i da omane i najbitnije je naci spotove.Na pelagic najbitnije je spot i prezentacija.Na svakih nekoliko udaraca bacish 5-10 raketa i imash ponovo seriju.Jedan shtap drzi uvek van hranilishta tu cekaj velike.
Link to comment
Share on other sites

nemorash puno boiledovoljno je nekih 4-6 kg za tri dana,uzmi bar 15 kg partikla,secerac,stari kukuruz i r1 i f1 pelete melegove.imaj i voce i meso.28 pozicija,24 i 25 su super pogotovo 24 i 25 su u hladu tako da ti nece smetati i pecanje preko dana.5-ica je isto dobra pozicija.Obavezno nosi i dipove.Obavezno nosi i 14mm i 18mm za prihranu kako bi mogo slobodno da bacash kobrom.Ja sam najvece dobijao na dve 10mm tako da neuvek najveci uzimaju velike boile
Link to comment
Share on other sites

Problem mi je s tim melegom sto nemam gdje nabavit, sad je zajedno s jednom austrijskom firmom,

imaju online shop ali nemaju r 1 i f 1 pelete. jel postoje jos kakve druge pelete a da su dostupne?

Jel vrijedi pokusavati na tigrov orah? melegove dipove i boile mogu nabavit? pa ako mi mozes predlozit koje u ovom slucaju da ponesem u julu sam mislio ici( da znas zbog temperature vode)

Link to comment
Share on other sites

Dobro, poslao sam mail pa cu vidjeti sta ce mi odgovoriti.

Meni to tek treba u 7.mjesecu pa sam pitao koliko vremenski prije treba naruciti.

Jaguar koju bi mi ti predlozio boilu? jel bolej da narucim 2 ili 3 vrste?

 

Barem dvije, jednu fish i jednu bird, kolega Hrvoje ima sigurno dobru robu, nemoj da te cijena zavara, kraj njega su znali pecati sa imperialom, nashom, solarom,...pa su kosu čupali od muke koliko mu boile dobro love u odnosu na renomirana imena.

Stupi s njim u kontakt i on ti napravi što želiš, od vrste miksa do izbora arome.

Ja sam nedavno bio na Pelagićevu sa njegovom boilom i svojom oko koje mi je i on pomogao, ja i kolega smo imali u 24 sata 18 poteza, dvije ribe 19+, ostalo od 11-14 kg.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...