Jump to content

Shimano Ultegra 5500 Xtb Ili Daiwa Entoh 5500


Recommended Posts

Do skoro sam pecao na shimano bblc medjutim skoro sam pazario free sprirt e class 2,75 i to mi sa tim stapom ne ide tj masina je preteska za taj lagan stap i sad sam u nedoumici sta da uzmem ultegru ili daiwu.....
Link to comment
Share on other sites

ajde neka me neko posavetuje ko je imao iskustva sa obe masine a ne nesto tipa shimano je zakon ili odgovori tog tipa.....znaci interesuje me odgovor vezan za cinjenice, hvala unapred....
Link to comment
Share on other sites

ultegra ima istu spulnu kao bblc samo nema bajt masina

daiva je laksa i mnja je spulna . ja imam daivu windkast i dosta je lagana a lepe karakteristike ima , za nijansu je manja od entoha ali zbog konusne spulne baca na istu daljinu , drugarima entoha pa smo paravili uporedni test . on ima QD prepravljen a ja orginal i nekako mi je bolji na windkastu nego na entoh .

Link to comment
Share on other sites

au debeli ubi me , pa ja lepo kazem da mi nije bitno da napises bilo sta jer ....nego nesto iz iskustva vezano za ova dva modela. ja verujem da imas dobru nameru ali bblc nikako nema istu spolnu kao ultegra xta 5500...nije ni bitno nema ljutis ali me zanima nesto sire...pozdrav
Link to comment
Share on other sites

Sto mislis entoh mislim konkretno posto znam da sto se tice free spirita ti bi prvi trebao da znas koja masina a rekao si entoh....mislim po meni su i jedna i druga ok ali zbog cega bas daiwa a ne shimano ili obrnuto i jedna i druga su isste tezine....jbm li ga ne mogu da se odlucim...pomagajte!
Link to comment
Share on other sites

ja iskreno shimano masine koristim vec neko vreme i mogu reci da bblc nikada ne bih menjao da nije ovakva situacija preteska je za ovaj stap, dril je fenomenalan i bajt takodje radi bez greske...sto se tice daiwe nikad je nisam koristio ali vidim da gomila ljudi peca na njih pa verujem niko nije lud da koristi nesto sto ne valja...najbolje bi bilo kad bi neko ko je koristio oba ova modela kate svoje utiske, bio bih mu bas zahvalan....
Link to comment
Share on other sites

Prvo daiwa 5500 nema veliku spulnu kao bblc bash naprotiv sicushnu u sporedbi sa bblc,5500 spulan kod shimana je premala u odnosu na entoha 5500 koja je oznaka za najdublju spulnu kod daiwe(sa malim iskljucocima gde ima 6000).Znaci za bajt za netoliko daleke izbacaje ultegra,za dalje bacanje konusna spulna entoha sa qd spulnom znaci ne ona fabricka jedno sdrugim nema veze.Imo sam obe mashine i to entoh i sa i bez qd spulnom i znam razliku.Znaci entoh prednjaci na dalje zabacaje a ultegrica XTB sa bajt spulnom je idealna za te shtapice za uzivanje.
Link to comment
Share on other sites

a Jane sto se tice tice tih dezinformacija oko spulni za to je zasluzan DS, verovatno je covek pomesao masine....a odgovor mi se dopada, sto se tice zabacaja nije mi sad toliko bitan, verujem da je je to razlika u mozda par metara izmedju tih masina....mene je vise brinuo taj traktorski rad kod daiwe o kojem pricaju i da li je shimano premalena masina...hvala na odgovorima i trudu svima
Link to comment
Share on other sites

Imao sam obe masine i za ultegrama i dalje zalim sto sam ih prodao.

Pa dobro koliko ja vidim necu pogresita sta god budem uzeo...nista onda sta mi se vise isplati to ce biti....jao zao me bblc morace da dobiju novog vlasnika!

Link to comment
Share on other sites

ultegra ima istu spulnu kao bblc samo nema bajt masina

daiva je laksa i mnja je spulna . ja imam daivu windkast i dosta je lagana a lepe karakteristike ima , za nijansu je manja od entoha ali zbog konusne spulne baca na istu daljinu , drugarima entoha pa smo paravili uporedni test . on ima QD prepravljen a ja orginal i nekako mi je bolji na windkastu nego na entoh .

Ma nemoj pogresno da me shvatis...evo sta si napisao, ne zameram ti vec kazem da si pomesao masine...ultegra je u toj velicini mnogo manja od bblc tako da ne moze ni da hoce da ima istu spulnu a i ima bajt, samo na spulni....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...