Jump to content

Vezivanje Markera I Marker Olova


Recommended Posts

ajde da cujemo iskusne kako vezuju marker za olovo i da pri kacenju olova o nekoj prepreci na divljim vodama s obzirom da imaju konusnu ili obicnu strunu 0,26- 0,28 ne kidaju marker
Link to comment
Share on other sites

Do sada sam sto puta pokidao pogotovo na divlju vodu.Ja neznam za cvor koji ce da ti ostavi marker,al uzmi jeftine varijante markera za divlju vodu gde se moze pokidati i 10 kom.

 

A konusna i br.najlona nemaju veze stim,imaju samo sa daljinom

Link to comment
Share on other sites

znam ali na divljim vodama se mnogo kida pa sam pokrenuo temu mozda neko ima sistem gde bi kidao olovo a ne marker - tako sto bi stavljao na olovo onu duzine 20cm a tanje od soka ili glavnog najona- mozda neko ima pametna resenja ,
Link to comment
Share on other sites

Daj boze ja sam skoro sve probo.Pazi ovako odlicno marker olovo koshta gotovo ko i jeftini marker tako da gubenje jednog il drugog dodje ti isto,najgore gublenje obe stvari.I da izgubish olovo kako cesh ponovo da vezesh znaci mora ceo sistem da vezesh nanovo.Tako skracujesh ukoliko imash shock.

Uzmi od nekog plovkarosha da ti uradi tela za marker a kupi pera za pikado i ushtrafi i zalepi za telo kao i osmicu odozdo to ti je najeftinija varijanta za koju znam.Uzmi na kilo dobra olova i to je to.

Link to comment
Share on other sites

ja koristim carpova olova i neznam da ima na kilo, a markere nemozes praviti jer je gubljenje vremena i nije to to, a najgore je kad gubis i jedno i drugo pa sam mislio dali neko ima sistem i cime vezuje olovo kojom strunom ili leadcorom. da bi gubio barem samo jedno to jest olovo. evo ovde sistem pa sam mislio neko ima neku bolju opciju.

http://www.cro-carp.com/portal/oprema/25-markeri/67-markeri

Link to comment
Share on other sites

Umesto olova staru svecicu a umesto markera balerinu.

 

NAJ JEFTINIJE

 

druze niko ovde nije pricao sta je najjeftinije - najjeftinije je da sedis kuci i da ne bacas ni svecice ni balerine-ako ti mislis da trebas da prodjes jeftinije idi do majstora pa sakupljaj svecice a - post je namenjen da ljudi pomognu jedni drugima da se nebi kidalo i gubilo vreme- i ujedno i kidala struna i nakon toga stvarale prepreke.

Link to comment
Share on other sites

Posto pecam divlje vode i jaevo par reci o markeru koji ja koristim. Marker plovak je neki duguljastog oblika bez antene i perca (30gr) na njega je 8-icom vezan osnovni najlon baz shoka zatim sledi vrsni sprovodnik kojeg sam prepravio i kopcom spojio sa olovom e sad da pojasnim kopca je za brzu izmenu olova u zavisnosti od terena ali najvise koristim kruskasta olova jer se manje glave i kidaju a ako je cistiji teren onda carpovo olovo. Mozda izgleda prahistorijski ali sluzi svrsi za koju je namenjen. Zaboravih na kopcu sam navukao silikon sleeve carpov tako da sam i tu smanjio koliko toliko petljanje traveo spoj.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...