Jump to content

Saketi, Kanada.


smrki

Recommended Posts

Nas clan sasa, iz Kanade, peca leti sad mu treba grtalica, poslao mi je poruku dosta veliku, pa cu je kopiarati, poseduje hemiju, al mu slabo ide, spremanje boila, do sad je pecao na kukuruz, sad ima vremena , duga je zima,

 

Ja ovde u Kanadi lovim 99.9999999% na kukuruz tacnije razne varijannte kukuruza. Pokusao sa home made boilama i ne ide. Mislim da sam jednu ili dve ribe ulovio na boile i valjda su i te dve bile pijane pa nabasale. Da budem iskren, nisam siguran ni da li ja to ispravno muljam, mesam, parim kuvam, jebavam.............

Ja cu tebi zemo da napisem sta imam od hemije, a ti ako ti se da, izmisli nesto od ovog sto ja imam pa da ga malo mesim dok ne prodje zima i onda testiram na prolece.

Znaci da pocnem od onih brasnastih stvari koje imam:

Fish meal, sojimo brasno, pirincano brasno,kukuruzno brasno (sitnije i krupnije)

Od prahova imam: Green lipped mussel extract(nutra), kelp powder, brewer's yeast (pivski kvasac), betaine u prahu, butyric acid tecnu.

Od zrnevlja imam niger seeds.

Od tecnosti (dal su aditivi, atractori, stimulanti bem li ga ako znam) imam:

liquid pineapple (dynamite), fish and liver (sbs), ester strawbery and cream and ester cream pineaple (solar), aroma gold (top mix) scopex i strawbery, berkley carp dip (fish protein), corn steep liquor and shellfish (sensas), salmon oil (solar), squid and octopus (solar), robin red liquid (dinamite), hemp liquid extract (nash), plum (nutra), liver liquid (rod hutchinson).

Eto to ja imam i ne umem da ga iskoristim. Ti budi madjionicar pa izmuljaj za svog zemu nekoliko recepata, a da su provereni tj. lovni.

Link to comment
Share on other sites

pa daj mu ti recept smrki, tebe je pitao :D

 

koliko vidim za mix nemas ni najosnovnije komponente a od hemije gomila nekih misrisa... nesto od toga i nije za boilu... od malo kvalitetnijih tekucina vidim samo hutchinsonov liquide liver... ja i ovako ne umem da napravim boilu a kamo li sa ovim :yahoo: sve u svemu ja bas nikakvu ideju nemam... ko da se neko igrao kad je kupovao...

 

a kolko sam gledao u kanadi moze da peca sarana i na praznu udicu sobzirom koliko ga ima, tako da ne mora da se brine :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

smrki brate, ja tebe pitah za misljenje i zahvaljujem ti se na odgovoru

ono sto si mi napisao cu svakako da muljam ove zime pa da testiram na prolece

nije bilo potrebe da otvaras novi topic jer sam savete ove vrste mogao i da ocekujem

od takvih dusebriznika sam i zapalio predaleko

i nije nikakav zajeb oko komponenti prilikom kupovine, vec je u pitanju KRIJUMCARENJE hemikalija preko grane poslednjih 4-5 godina, flasica po flasica, kad ovde nije bilo niceg

sad je vec lakse i ima dosta toga da se nadje

molim admina da zakljuca ovaj topic

pozz

saketi

Link to comment
Share on other sites

od mene i od voje nisi morao da bezis... ja sam iskreno zeleo da pomognem, ali stvarno ne znam kako :unknw: kako god da su nabavljane kompone po meni su nabavljane bez ikakvog smisla... to je samo moje misljenje, ja sigurno nisam expert za boile... ne znam sto sam se uopste i petljao...

ustvari, ja mislim smrki da si ti sam pisao ovo pismo

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

sta da se radi narkoman uvek narkoman.dao sam mu ovaj danetov recept za divlje vode, peca na reci I ponekad na Ontario jezero, nije u tunguziji, ima i brasna razna , pa poboljsajte ako ne valja.

150g sojabrasno

200g kukuruzno brasno

200g riblje brasno

150g psenicni griz

50g mleko u prahu

50g kikiriki mleveni

50g slate paprike u prahy

50brasna od rize

 

8 jaja

1 govedja kocka za supu

10 ml ulja

5 ml soja sos

Vjerojatno se mislilo još dodati 150gr ptičje hrane u zrnu, za papige tigrice recimo, pola mljevene pola cijele ili kompletnu grubo mljevenu.

Tu bi ja još stavio pivski kvasac 30-40 gr. Time se pojačava atraktivnost ali i nutritivna vrijednost boile

Link to comment
Share on other sites

smrki brate, ja tebe pitah za misljenje i zahvaljujem ti se na odgovoru

ono sto si mi napisao cu svakako da muljam ove zime pa da testiram na prolece

nije bilo potrebe da otvaras novi topic jer sam savete ove vrste mogao i da ocekujem

od takvih dusebriznika sam i zapalio predaleko

i nije nikakav zajeb oko komponenti prilikom kupovine, vec je u pitanju KRIJUMCARENJE hemikalija preko grane poslednjih 4-5 godina, flasica po flasica, kad ovde nije bilo niceg

sad je vec lakse i ima dosta toga da se nadje

molim admina da zakljuca ovaj topic

pozz

saketi

Pajdo jel imaš ti u blizini kakav dobro opremljen pet shop?

Link to comment
Share on other sites

sta reci, pa valda je zaboravio, ima valjda brasna, razna ima i nasih radnji tamo,i pet shopova, nije sad ni bitno, ako imas neki recepis muni ga.

Gle najlakše je stavit recept , pa pun ih je internet !

Kad več nemože ići pecat ode malo prošetati po pet shopu i naćiče sigurno puno upotrebljivih stvari za boile(gamarus .koi pelete, kelp i sl.)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...