Jump to content

Zaovine Tara


Bacid

Recommended Posts

Bio sam nekoliko puta na jezeru ali sam samo jednom pecao i to kod brane. Drugar ima vikendicu na Tari i u konsultaciji sa komsijama ribolovcima odlucili smo da umesto sarana probamo smudja bacali bacali dubina je u p.m. i nista ama bas nista. Navodno ribe ima ne nesto preterano (mislim na sarana) ali se uhvati po koji. Ima dosta klena i skobalja i sitnog bandara samo ga treba naci. Ako jos neko ima nesto provereno da kaze bilo bi super.

Link to comment
Share on other sites

kupili plac na jezeru i ronioci koji tu kampuju nas odusevili , za tri dana ronjenja videli su ovecu jezersku-pastrmku , svi se hvale sa kolicinom ribe ali osim slika klenova i pastrmki od desetak cm (verovatno pobegle iz kaveza) nema nista , od silnog napecavanja ispod naseg placa jedno drustvance je visilo pet dana i pecali na sve moguce i nemoguce -nisu videli ni ribce.mi smo imali srece pa smo za 10 dana pecanja uhvatili 3 skobalja oko 300gr. i imali jedno kidanje ( voda poplavila livadu a kamilica ima jak koren). sve u svemu videli smo stalne pecarose na ovom jezeru koji su se smenjivali i kao po sablonu pricali BAJKE. a da bandara ogromnih (duzine kaziprsta) ima toliko da sam pozeleo da upecam cverglana.ma znam sta je , ne znamo mi da pecamo to ovi sto zive oko jezera znaju , mi moramo da ucimo od njih i ucili smo od njih tih deset dana.kazu u januaru radi pastrmka najbolje na crva i to komadi od po nekoliko kilograma -e srbijo medju sljivama.ovde nisu culi za lovostaj i zabranu zivog mamca.

Pozdrav, sto se tice ribe kada se spusti na 30m nemoze danima da se vidi. Izdvojicu iz tvog teksta samo u vezi bandara, sitnog ga ima kao pleve a bogami ima i krupnog. Ja i moja cerka smo uhvatili dva po 1,2kg. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...