Jump to content

Century Fbs 13 Ft,3,5 Lb ---Free Spirit Hi-S 13 Ft, 3,5 Lb


Recommended Posts

prvi je jedan od najboljih parabolika a drugi je bacacki shtap,FBS je mekshi shtap i odlican za uzivanje u pecanju i trpi vece tovare.Shto se ostalih stvari tice sve je u prilog FS,najbolji kvalitet,laganiji,dalji izbacaj,oshtriji.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I jedan i drugi su glindzavi,ne slazem se da je FS bacacki stap.Meni je FS lepsi ali mnogi ce reci suprotno,kvalitet je u oba slucaja vrhunski.Za ljude koji vole mekane stapove za uzivanje prilikom vadjenja ribe mrtva trka koji da izaberu.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Potpuno razliciti,FBS je meksi stap pun parabolik,FS "motka" bez zapinjanja olovo od 110gr u kombinaciji sa Basiom i najlonom 0.28 leti 120 metara.

Fbs to nemoze da uradi.

Link to comment
Share on other sites

Jane u tvom post-u da fbs trpi više tovare-

dali misliš da mogu ići teža ovova i da bolje nosi teže "paketiće" pva-u odnosu na hi-s

mišljenja sam da je hi-s oštriji štap i da dalje leti (kako mu se vrh brzo saustavi-neverovatno zadivljujuće)

 

Nemac

kaže da fbs nemoše dobaciti 120 m ,a opet neki kažu da sa olovom 80 g leti da 100 m ko od šale

...nisam ga nikada probao- u recenziji štapa piše da Frank Warvick basa do 140m :unknw: pa kome verovati

Link to comment
Share on other sites

Pa kad mozesh daljine od 140-150 metara onda neznam za tebe koji je bacacki shtap,FBS to nemoze

 

Voleo bi da mi pokazes 150 m zabacaj sa sistemom i boilom a o nikakvom pva ni govora na tu daljinu.Bacacki stap je Hi-s ive,Hi-s 200 ... :a016:

Link to comment
Share on other sites

Veruj kome hoces a i nemoras verovati,imam FS a nisam neki bacac,120 m samo olovo 110 gr i bolila (bez PVA).

FBS je "pun parabolik" i verovatno i on moze da dobaci tu daljiu ali uz mnogo rizika da u jednom trenutku pukne.

Znam ljude koji su lomili FMJ tako da je to stvar licnog izbora i ukusa.

Link to comment
Share on other sites

Ja zabacim bez problema na 130 m sa kompletnim sistemom,moj partner zabacuje i na 140m videcesh na pelagic,to shto je tebi glindzav ne znaci da nedobacuje tu daljinu,a meni netreba da izbacim 250 gr nego samo jednu boilu eventualno dve sa pva ;) ;)
Link to comment
Share on other sites

jedino shto znam TRENk je da su najbolji i da puno koshtaju a ljudi iz ljubomore shto ih nemogu kupiti pricaju svashta

ja isprobo oba shtapa i peco dovoljno dugo da mogu reci.

 

Nek se javi samo onaj koji je peco na oba shtapa i da da mishlenje.

Link to comment
Share on other sites

Ja zabacim bez problema na 130 m sa kompletnim sistemom,moj partner zabacuje i na 140m videcesh na pelagic,to shto je tebi glindzav ne znaci da nedobacuje tu daljinu,a meni netreba da izbacim 250 gr nego samo jednu boilu eventualno dve sa pva ;) ;)

Nesto se nisi pokazao na Peskari,ili si bio onesposobljen od maligana u krvi. :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jedino shto znam TRENk je da su najbolji i da puno koshtaju a ljudi iz ljubomore shto ih nemogu kupiti pricaju svashta

ja isprobo oba shtapa i peco dovoljno dugo da mogu reci.

 

Nek se javi samo onaj koji je peco na oba shtapa i da da mishlenje.

 

Nemoj tako,dozvoli ljudima da imaju razlicit ukus.Kad vec pricamo o FS ako budem nekada menjao stapove uzecu Hi-s 12,6'' 3,25lbs,to je za mene nesto najbolje sto sam drzao u rukama -stvar ukusa.

Link to comment
Share on other sites

mislim na sada već stari model FBS

koja je bitna razlika između ova dva štapa tvrđi,mekši, dalji izbačaj, kvaliteta izrade itd...

A niko da odgovori konkretno na covekovo pitanje...

Bitna razlika-HIS je jaci i trpi veca opterecenja za dalje zabacaje(u poredjenju sa FBS),FBS je dosta meksi stap i riba ga savija u "kiflu".Takmicari ga vole jer je dosta elastican.

Tvrdji,meks-to sam ti vec rekao.HIS deluje da je onako kao mekan stap,ali se mnogi prevare dok ga ne probaju...

Dalji zabacaj-definitivno je HIS u prednosti.Da se razumemmo oba ce da zabace pva na neku odredjenu distancu,ali ce HIS to da uradi mnogo lakse.

Kvalitet izrade-vrhunski kod oba.FBS ti menja boje na suncu u zavisnosti iz kog ugla ga pogledas.

Pozdrav

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Taj H-is 3,9 ft 3,5 lb je naprosto čarolija. Ponosan sam gazda FS iH-is-a i X-Flitea,stime što X.-flite je pod talpom ili pod nogama gde je dubina preko 1,5 m,sa ribom obična NULA.,Karaćete šaranko 10-15 minuta duže nego ostale motke.

A inače, X-flite mi je od majke produžetak ruke,ali...na primer X-flite je MOJA LJUBAV

 

.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...